Přejít na obsah


Nenalezené trigonometrické body


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 01 březen 2011 - 12:41

Dva nezávisle na sobě jsme nenašli TB 2403-25 Andrluv chlum (nedaleko Usti nad Orlici, Pardubický kraj)
Tak tam zbytečně nechoďteB) a třeba poraďte, jak je to s hlášením zničených TB...
EDIT: doplněn odkaz na ČÚZK
  • 0

#2 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 13:44

ivanbok napsal/a:
Dva nezávisle na sobě jsme nenašli TB 2403-25 Andrluv chlum (nedaleko Usti nad Orlici, Pardubický kraj)
Tak tam zbytečně nechoďteB) a třeba poraďte, jak je to s hlášením zničených TB...
EDIT: doplněn odkaz na ČÚZK


Já bych ještě počkal. Třeba body
TB 1521-23
nebo
TB 1516-17
byly nalezeny stejným teamem asi až po cca 6-7 DNF (možná více) od různých hledačů.
A ti všichni předtím měli i vcelku motivaci to najít - je to součást jisté značně obskurní GC série.
  • 0
Retired slowcacher

#3 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 01 březen 2011 - 15:13

wmh napsal/a:
Já bych ještě počkal.
(...)
A ti všichni předtím měli i vcelku motivaci to najít - je to součást jisté značně obskurní GC série.

Aha :)
Takže je to normální stav, že je patník pod zemí...
Připojuji obrázek problémového TB, měl by být za první lavičkou na rozmezí parkoviště.
Vložený obrázek
  • 0

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 15:22

ivanbok napsal/a:
Aha :)
Takže je to normální stav, že je patník pod zemí...


teda ja tomu taky moc nehovim, co je tam pod zemi komu platnej :D, ale uz jsem se asi 4krat setkal s tim, ze je bud 20 cisel pod travnikem, nebo 20 cisel pod asfaltem parkoviste - bez jakehokoliv pristupoveho deklu :)
  • 0

#5 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 15:45

To už neplatí tohle???


Vložený obrázek
  • 0

#6 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 15:59

[quote]edheldil napsal/a:
To už neplatí tohle???

Určitě jo, ale tady je řeč o trigonometrických bodech. :D *

* pozor: myšleno jako vtip - abys nemusel zbytečně hledat tu správnou cedulku:)
  • 0
Retired slowcacher

#7 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 16:34

ivanbok napsal/a:
Aha :)
Takže je to normální stav, že je patník pod zemí...

V tomto případě je - viz Mítopisný popis na Geodetických údajích tohoto TB: Bod je před chatou a restaurací Hvězda, 10 cm pod úrovní okraje asfaltového parkoviště...
Geodeti s sebou vozí krumpáč a čtou celý místopis :D
  • 0

#8 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 17:37

Pracuji jako geodet a jen v našem okrese jsem nenašel trigasů a zhušťováků asi dvacet :) Samozřejmě tam někde dole pod zemí jsou kamenné a skleněné záložní desky, ale kopat kvůli tomu do metru dvacet nebudu :) Čepové nivelační značky schované po 15cm zateplením domů jsou už běžná neřest.
  • 0

#9 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 01 březen 2011 - 17:55

Trauma_Zero napsal/a:
Pracuji jako geodet a jen v našem okrese jsem nenašel trigasů a zhušťováků asi dvacet :) Samozřejmě tam někde dole pod zemí jsou kamenné a skleněné záložní desky, ale kopat kvůli tomu do metru dvacet nebudu :)

Čepové nivelační značky schované po 15cm zateplením domů jsou už běžná neřest.

Takže hledám správně žulový hranol, když je na listě geodetickych údajů napsáno "vztahuje se na hranol"...
  • 0

#10 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 18:20

Dain a Olik napsal/a:

ivanbok napsal/a:
Aha :)
Takže je to normální stav, že je patník pod zemí...


teda ja tomu taky moc nehovim, co je tam pod zemi komu platnej :D, ale uz jsem se asi 4krat setkal s tim, ze je bud 20 cisel pod travnikem, nebo 20 cisel pod asfaltem parkoviste - bez jakehokoliv pristupoveho deklu :)

Vím také o jednom trigonometrickém bodu, který byl přemístěn o několik metrů svisle nahoru na střechu jedné z továrních hal v boleslavské Škodovce.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 19:10

ivanbok napsal/a:

Trauma_Zero napsal/a:
Pracuji jako geodet a jen v našem okrese jsem nenašel trigasů a zhušťováků asi dvacet :) Samozřejmě tam někde dole pod zemí jsou kamenné a skleněné záložní desky, ale kopat kvůli tomu do metru dvacet nebudu :)

Čepové nivelační značky schované po 15cm zateplením domů jsou už běžná neřest.

Takže hledám správně žulový hranol, když je na listě geodetickych údajů napsáno "vztahuje se na hranol"...



Jo hranol většino s červeně orámovanými okraji s vytesaným diagonálním křížkem. (není li uvedeno na g.ú. jinak)
  • 0

#12 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 21:34

Jen z hlavy jsem si vybavil, že jsem nenašel: 0920-15 v lese, asi pod hlínou 1620-17 jen spadlá tyč, asi pod hlínou 2306-1 zasypaný hlínou (je tam hromada) 2403-25 To je tech Andrlův chlum pod asfaltem nebo drnem vedle asfaltu 2623-15 asi pod kamennou sutí (i když jsem dost hrabal, nebyhrabal) Hlásit to as nemá cenu, on zahrabaný hranol je v zepčí :)
  • 0

#13 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 22:47

Naše Kalibrační keš půjde zřejmě do věčných lovišť, neboť kámen TB se jaksi propadl do pekla. Je to bezohlednost, lhostejnost a neúcta k hodnotám, která ovládla naši společnost. Co je komu do "ňákýho šutru" nebo značky, když se dnes nechávají spadnout či zbourat cenné stavební památky, že?!:(
  • 0
1.

#14 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 22:55

Když se o body CUZK nestará, tak se pak není čemu divit.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#15 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2011 - 10:49

ČÚZaK má moc práce, vymýšlí metodické návody na pochopení jejich nesmyslné vyhlášky :)
  • 0

#16 panPsax

panPsax

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 20:26

To jsou věci. Vůbec mne nenapadlo, ze to může třeba zarůst, natož že to někdo zalije asfaltem.. Já teď náhodou potkal hranolek, koukal mu jen krizek, jinak už v lesíku zmizel. A doma jsem ho pak nedohledal. Třeba mi zdejší geodet poradí.. Byl jsem si pro dobříšskou kešku "Vargač" a tak dva metry od ní byl. Body jso u cesty kolem k hradu, ale v tom lesíku ne. A přece jsem ho tam našel.
  • 0
s úctou pan Psax
Vložený obrázek

#17 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 23:22

No já měl před lety, to ještě nebyl WM, takové období, kdy jsem si TB ve svém okolí objížděl, hledal a fotil. No a jeden se mi najít nepodařilo, neb ho při úpravě přilehlé komunikace tlustě zavezli a zahrnuli hlínou. Bonzoval jsem to tehdy překvapeně na ČÚZK, ale jak to dál dopadlo a zda se přece jen nevrátil na den, ani vlastně nevím, protože se tamtudy prakricky nikdy nepohybuju a od té doby jsem ho dohledávat nezkoušel. Jednalo se o TB na Kladně, při ul. Arménská na východním okraji sídliště Kročehlavy; dnes se poblíž nachází nákupní centrum Oáza.
  • 0

#18 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 1:47

panPsax napsal/a:
To jsou věci. Vůbec mne nenapadlo, ze to může třeba zarůst, natož že to někdo zalije asfaltem..

Já teď náhodou potkal hranolek, koukal mu jen krizek, jinak už v lesíku zmizel. A doma jsem ho pak nedohledal. Třeba mi zdejší geodet poradí..
Byl jsem si pro dobříšskou kešku "Vargač" a tak dva metry od ní byl.
Body jso u cesty kolem k hradu, ale v tom lesíku ne.
A přece jsem ho tam našel.




Pokud má jít o GC45Q1K Hrad Vargac, tak nejbližší trigonometrický nebo zhušťovací bod je asi 200 m daleko a není tam ani žádný bod PBPP, takže to vypadá na hraniční mezník (kdysi se dávaly i kamenné)



Toniczech napsal/a:
No já měl před lety, to ještě nebyl WM, takové období, kdy jsem si TB ve svém okolí objížděl, hledal a fotil. No a jeden se mi najít nepodařilo, neb ho při úpravě přilehlé komunikace tlustě zavezli a zahrnuli hlínou. Bonzoval jsem to tehdy překvapeně na ČÚZK, ale jak to dál dopadlo a zda se přece jen nevrátil na den, ani vlastně nevím, protože se tamtudy prakricky nikdy nepohybuju a od té doby jsem ho dohledávat nezkoušel. Jednalo se o TB na Kladně, při ul. Arménská na východním okraji sídliště Kročehlavy; dnes se poblíž nachází nákupní centrum Oáza.




Jestli je to on, tak je v pořádku (ZhB 1309-231.0 - údržba 2012)
  • 0

#19 panPsax

panPsax

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 18:48

rsc_cz napsal/a:
Pokud má jít o GC45Q1K Hrad Vargac, tak nejbližší trigonometrický nebo zhušťovací bod je asi 200 m daleko a není tam ani žádný bod PBPP, takže to vypadá na hraniční mezník (kdysi se dávaly i kamenné).


Ano, je to přesně ta cache..
.. a tady:
Vložený obrázek
  • 0
s úctou pan Psax
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama