Přejít na obsah


Fotka

jaký software do PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2006 - 12:52

Jaký máte software na PC který vám pomáhá při geocachingu? Nebo co všechno na počítači při práci s GPS používáte a proč právě to.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2006 - 13:49

Jaký máte software na PC který vám pomáhá při geocachingu? Nebo co všechno na počítači při práci s GPS používáte a proč právě to.

používám geocuc pro načítání keší z gc.com, jejich filtrování atd. + oziexplorer pro zobrazení mapy + mapsource pro práci s mapami v gps.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 9:07

Jaký máte software na PC který vám pomáhá při geocachingu? Nebo co všechno na počítači při práci s GPS používáte a proč právě to.

:))) Tak jsem si se zájmem pročetl, kolik sw se pro geocaching používá:))) Za sebe mohu říci, že já používám MapSource a to mi pro geocaching bohatě postačuje. Absolutně nevím na co by mi ten zbytek byl :)))
Z HW používám mimo GPS a NB ještě tužku a papír a čas od času tiskárnu. A to vše mi stačí k mé plné spokojenosti.

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 14:57

Jaký máte software na PC který vám pomáhá při geocachingu? Nebo co všechno na počítači při práci s GPS používáte a proč právě to.

v soucastnosti funguju tak, ze gc.cz stahuju cca co dva dny aktualni listing vsech kesi (bez zrusenych, bez uz nalezenych) a skrz POI loader cely tento seznam cpu spolu s dalsimi POI z online.poi.cz do Legenda CX. a delam si na utlilitce ktery bude nad touto mnozinou dela nejake proceseni, bude k tomu umet primergovat data z jinych zdroju (treba ona adresa kde jsou kese z okolnich zemi), primergovat k tomu dalsi udaje z GC.COM apod
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2006 - 18:23

no ja pouzivam Toratech QV, ktery toho umi spousty, hlavne zobrazit mapy, body v ni trasy z Z GPS, eportovat mapy do GPS a spousty dalsiho
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2006 - 10:09

používám geocuc pro načítání keší z gc.com, jejich filtrování atd. + oziexplorer pro zobrazení mapy + mapsource pro práci s mapami v gps.

Geocuc? Copa je to za programek? Diky za info :-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 9:43

Protože mám GPS mapový přístroj, tak si vystačím pouze s MapSource (taky díky serveru geocaching.cz a jeho GPX souboru kešek z ČR) a abych vizuálně odlišil, případně rychle vyfiltroval kešky podle typů, tak tu svoji utilitku GCZF.
Jednoznačný přínos to má hlavně v jednom - minimální spotřeba času. Od stáhnutí aktuálního seznamu do nahrání do GPS, i v odfiltrované podobě nebo ve formě POI seznamu, jde o práci na max. tři minutky. Naprostá spokojenost. :-)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 9:46


Úplně na počátku jsem tahal cache ručně z gc.com a ukládal je do Touratech Quo Vadis.
Po přechodu na Garmin jsem za Touratech zařadil Mapsource (tzn. gc.com > ttqv > ms).
Nyní jsem PM a začal jsem stahovat PQ. Pro budoucnost vidím optimálně PQ > GSAK (+ ms pro zobrazení v mapě).
Pro offline prohlížení jsem našel řešení v GSAK, který umí vyexportovat cache do html souborů. Celou složku uložím na kartu v mobilu a tak mám vše potřebné stále při sobě. Stejně tak si můžu tuto složku uploadovat na web a použít ji odtam (výhoda - velice rychle se dostanu k takovému seznamu, který právě potřebuji).

PS: když jsem před 714 dny poprvé zkoušel GSAK, nepřišel mi nijak převratný. Teprve když jsem teď do něj nahrál gpx z gc.com pochopil jsem, v čem je jeho síla.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2006 - 10:19

Geocuc? Copa je to za programek? Diky za info :-)

vlastní výroba
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 13:29

Jak sleduju toto fórum, asi zkusím navýšit svůj mentální IT koeficient a začnu do garmina cpát cache přes výše uvedené návody. Zatím jsem to do něj zadával ručně, což, při vší úctě ke garminu, není zrovna nejpohodlnější... :-)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 14:17

Úplně na počátku jsem tahal cache ručně z gc.com a ukládal je do Touratech Quo Vadis.
Po přechodu na Garmin jsem za Touratech zařadil Mapsource (tzn. gc.com > ttqv > ms).
Nyní jsem PM a začal jsem stahovat PQ. Pro budoucnost vidím optimálně PQ > GSAK (+ ms pro zobrazení v mapě).
Pro offline prohlížení jsem našel řešení v GSAK, který umí vyexportovat cache do html souborů. Celou složku uložím na kartu v mobilu a tak mám vše potřebné stále při sobě. Stejně tak si můžu tuto složku uploadovat na web a použít ji odtam (výhoda - velice rychle se dostanu k takovému seznamu, který právě potřebuji).

PS: když jsem před 714 dny poprvé zkoušel GSAK, nepřišel mi nijak převratný. Teprve když jsem teď do něj nahrál gpx z gc.com pochopil jsem, v čem je jeho síla.

Naprosto souhlasim s Tomem. Jiz neni potreba tisknout listingy. Je to silna kombinace. Jen je potreba si zmenit souradnice u doma spocitanych mysterek. Nekteri vedi o cem mluvim:-))) A podruhe uz se mi nesmejte.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2006 - 11:10

Ja pouzivam: Mozilla Firefox, geotoad, google earth, ozi explorer, touratech quovadis a na PDA cachemate.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2006 - 14:55

vlastní výroba

A podelil by jsi se? ;-)
To Drevokocur: kdyz pouzivas Geotoad - nemas problemy s diakritikou?
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 15:02

Naprosto souhlasim s Tomem. Jiz neni potreba tisknout listingy. Je to silna kombinace. Jen je potreba si zmenit souradnice u doma spocitanych mysterek. Nekteri vedi o cem mluvim:-))) A podruhe uz se mi nesmejte.


Souřadnice mysterek si v GSAK buďto upravím přímo v zadání (po update se ale asi zase změní na původní, nemám to ještě ověřeno), nebo se dají vložit do poznámky, která se generuje přímo do html stránek.
Ukázka vygenerovaných html souborů je zde.
Faktem je, že celý špás vyjde na cca 40 dolarů (první rok) a pak 20 dolarů za PM. Na druhou stranu možnosti, které nabízí GSAK nikdo jiný nemá. Když zmíním jenom takovou "blbost", jako je upozornění na update souřadnic (i bez fóra) při stažení, okamžitý off-line přístup k posledním logům apod.
Pro šetřílky existuje i možnost používat GSAK zdarma neregistrované, akorát si při startu musí chvilku počkat (řádově desítky až stovky vteřin).
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2006 - 15:46

Ja pouzivam: Mozilla Firefox, geotoad, google earth, ozi explorer, touratech quovadis a na PDA cachemate.

No tak ja pouzivam vice mene to same. Na pda jeste navic PathAway pro mapy z Touratechu. Nepouzivam Geotoad neb mam premium mem takze si nechavam posilat PQ.

  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2006 - 12:44

Neviem, pozriem sa.
Mozno mam pokial je diakritika v nazve cache, inac sa to da vydrzat.
A asi by sa dal lahko napisat skript, co to opravi, keby to vadilo.
Alebo priamo dopisat do toada.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 15:12

Souřadnice mysterek si v GSAK buďto upravím přímo v zadání (po update se ale asi zase změní na původní, nemám to ještě ověřeno), nebo se dají vložit do poznámky, která se generuje přímo do html stránek.
Ukázka vygenerovaných html souborů je zde.
Faktem je, že celý špás vyjde na cca 40 dolarů (první rok) a pak 20 dolarů za PM. Na druhou stranu možnosti, které nabízí GSAK nikdo jiný nemá. Když zmíním jenom takovou "blbost", jako je upozornění na update souřadnic (i bez fóra) při stažení, okamžitý off-line přístup k posledním logům apod.
Pro šetřílky existuje i možnost používat GSAK zdarma neregistrované, akorát si při startu musí chvilku počkat (řádově desítky až stovky vteřin).

Po update se to urcite zmeni, v te poznamce je to OK. Po mesici pouzivani me omrzelo to neustale cekani nez ten counter odtika, tak jsem to koupil a mocnejsi nastroj ve spojeni s PQ zatim neznam.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 15:33

Souřadnice mysterek si v GSAK buďto upravím přímo v zadání (po update se ale asi zase změní na původní, nemám to ještě ověřeno), nebo se dají vložit do poznámky, která se generuje přímo do html stránek. ...

Stačí zaškrtnout v GSAK - Option "Corrected Coordinates Indicator" a když se pomocí něj změní souřadnice, nepřepíšou se už potom žádným updatem.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2006 - 14:07

Neviem, pozriem sa.
Mozno mam pokial je diakritika v nazve cache, inac sa to da vydrzat.
A asi by sa dal lahko napisat skript, co to opravi, keby to vadilo.
Alebo priamo dopisat do toada.

Ja jsem totiz problem jiz popisoval v sousednim trheadu... Mno pokud by se to podarilo opravit (tu diakritiku), bylo by to super. Na druhou stranu nevim, jestli jde v toadu aktualizovat pouze nektere kesky - ty novejsi. Protoze tahat vzdycky vsechny ceske kesky :-(
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 15:26

vypocitane souradnice si hazim do NOTE... pri exportu GPX do POI pak mam makro ktere filtruje found a non found zvlast a pro not found mam

waypoint name:
-%typ1%con1%dif1%ter1 %smart %notGC * %smart

a v description:
%code %name %datepl %UserNote %crypt

pro found mam jen pomlcku ve waypoint name nahrazenou X =)

protoze mam ebooky z pocket queries rozdelny podle data mam v description uvedene datum kdy byla cache zalozena, abych vedel kdy ji mam hledat - dulezita je ale ta cast %UserNote, ktera do popisu POI uvede tu poznamku, kde mam uvedeny ty spocitany souradnice, takze kdyz uz jdu nahodou kolem, tak mam jistotu ze to budu mit vzdycky u sebe...

doufam, ze Clyde brzo uvolni nejaky moznosti editace Child Waypoints - predevsim pridavani "reseni" =)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama