Přejít na obsah


Fotka

Asi jsme našli urnu(nebožtíka)!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 jurasekjs

jurasekjs

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 15:57

Při hledání kešek jsme našli místo. Skalní puklina vyplněná kamením a dole jsem našel nejdříve kousky igelitu a dál hlouběji podivnou schránku.Kolem schránky zalaminovaná rukou psaná modlitba, samotna pixla zabalená v takovém futrálu ze slídy. Samotnej objekt je možná pozink zaletovaná plechovka dlouhá cca.30 cm a průměr cca. 15 cm. To celé v takové elastické síťce. Při potřepání zvuk jako pixla z moukou. Neměli jsme dobrej pocit tak jsem to nafotil zabalil uložil a pryč. Nepředpokládáme že to je keška. Místo je na troskách fotky pošlu na email Jurasekjs1
  • 0

#2 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 16:09

Horolezecky hřbitov. pošli mi krom fotky i souřadnice Praus1976@gmail.com A příště víc piety prosím. mohl to být třeba Trempík. dřiv se to tak dělalo.
  • 0

#3 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 16:25

@ WAW: je pravda, že třepat s tím nemusel, když našel tu modlitbu... zase na druhou stranu, neměl vůbec tušení co to může být a co to tam dělá, tak byl zvědavý
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#4 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 16:38

mne se to také stalo. v Portugalsku v Lisabonu na hradě. při hledání kešky jsem narazil na jasné geomísto v hradbách. vytáhnu však pixlu z polystirenu. zaklepu. pro mne netradiční keš. když ji rozdělám je v ní v látce něco zabaleno. to už mám podezření, že to nebude to, co každý kačer hledá. pomalu a opatrně rozbalím. je tam malá lebka s dlouhými vlasy. jak z učebnice čarodějologie. vše dávám do celkem původního stavu a na své místo tak jak bylo. ten den již nic nehledám. třikrát otčenáš mi nepomohl. ten rok byl nejhorší v mém životě. však asi mne to mělo potkat. zemřelým jen ticho a klid patří. odnikudnikam
  • 0

#5 knoflikari

knoflikari

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 16:39

nevim nevim, chodim posledni dobou skoro denne s detektorem a kopu kde co, obcas se divim co se kde najde a co lidi dokazou schovat, od stribrnych priboru pres krabice s munici, coz neni uz zadna sranda nejsem si jisty jestli nahodou ten co pozustatky schoval timto zpusobem se nedopustil nejakeho protipravniho jednani s nakladanim pozustatku, verim ze trempove jsou trosku jini a jejich ideologie a prani je jine nez byva zvykem, myslim si ze oslovit PCR je na miste pripadne alespon toto misto oznacit pietne krizkem, odradi to stouraly a ucti pamatku
  • 0

#6 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 16:51

Knoflikaři: opovaž se! :) každý takový Trempík měl řádný pohřeb včetně urny a plačících pozustalých avšak kamaradi trempíci měli známé v krematoriu a popel zaměnili za nějaký donesený z kamen. Při potlachu Bíle skály na Kokořínsku mi podobnou historku vypravěl dnes už jeden zesnulý kamarád(78let,leží nedaleko Karlštejna) ano samozřejmě by se to nemělo ale dělalo se to a v malé míře se to určitě dělá i teď. Neznamená to že budeme všude nacházet urny ale občas se stane že nějaký geokačer na nějakou narazí. Ten kdo ví o čem tramping byl a stále je to snad chápe proč chce být pohřbený tam kde se cítil být "doma" V připadě takového nálezu buďte prosim ohleduplní.
  • 0

#7 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 16:55

Mimochodem v Českém ráji a Českém Švýcarsku je takových míst několik. vetšinou jsou až na vyjímky velmi dobře schovaný za písečnou Branou
  • 0

#8 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 17:02

odnikudnikam:
to byla asi tsan-tsa, bože to bych chtěl vidět v reále...

nebo tady wo co go :
http://www.rychlik.wz.cz/tsantsa.htm
  • 0

#9 rebel

rebel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 19:09

je to hnus... pokud chce být někdo po smrti někde na svém oblíbeném místě, tak se tam má nechat rozsypat. Ono nacházet různě v přírodě pozůstatky člověka v jakékoli podobě je nechutné, od toho je krchov. ;)
  • 0

#10 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 19:17

rebel napsal/a:
je to hnus... pokud chce být někdo po smrti někde na svém oblíbeném místě, tak se tam má nechat rozsypat. Ono nacházet různě v přírodě pozůstatky člověka v jakékoli podobě je nechutné, od toho je krchov.
;)

Asi tak... Taky mám některý příbuzný rozsypaný všude možně... Ale když mimo hřbitov, tak do země nebo rozptýlit.
  • 0

#11 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 19:56

Sehnat miniurnu, nechat se do ni nasipat, pripnout travelbug a hura do sveta :D
  • 0

#12 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 21:24

no mám s kolegama taky ve skalách jeden nález "urny" ale to byla opravdu keška... je to finálka jedné nejmenované vychytávky...
  • 0

#13 olaf3788

olaf3788

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 21:27

Sovic13 napsal/a:
Sehnat miniurnu, nechat se do ni nasipat, pripnout travelbug a hura do sveta :D


Jeden takovej TB jsem taky viděl a nebylo me to zrovna príjemný
  • 0

#14 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 21:47

No taky bych radil pokud možno "neprotřepat a nemíchat":-) Ale kdybych něco takového nalezl sám, taky bych byl asi v první chvíli trochu mimo a nebo něvěděl která bije... Co se týká popela, je neškodný, v rozporu je nejspíš se zákonem o pohřebnictví (nejsem znalec), ale ve výsledku, pokud se z toho nedělá šaráda, ať každý odpočívá, kde je mu dobře (přítomný čas neřešte:-)) ) a okolnosti to dovolí.
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#15 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 23:30

Zvláštní téma. Myslím si, že nelze jen tak někam pohřbít mrtvé tělo, hlavně z hygienických důvodů. S popelem už se asi dá zacházet volněji. Vždyť jsou lidé, kteří si nechávají urnu doma. Někdo se zase nechá rozsypat z letadla. Zákon o pohřebnictví považuje samotné zpopelnění za pohřbení. Pak už záleží na pozůstalých, co s popelem provedou. Přestupkem je, pokud se s ostatky zachází nedůstojně nebo v rozporu s mravním cítěním pozůstalých a veřejnosti. Pokud tedy nebude mít veřejnost mravní problém, asi můžou pozůstalí urnu uložit někde mimo hřbitov. Pokud bych něco takového v přírodě bez nějakého varování našel, nejspíš by mě to trochu vyděsilo. Asi by bylo dobré, nějak to označit.
  • 0

#16 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 23:36

Mrtvých se bát nemusíš :)
  • 0

#17 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 23:40

Pajast napsal/a:
Zvláštní téma. Myslím si, že nelze jen tak někam pohřbít mrtvé tělo, hlavně z hygienických důvodů.

Si myslim, že pohřbít jen tak do země bez rakve je hygienicky OK. Ostatně pohani to taky tak dělali a nic jim nebylo :D
Na druhou stranu, že bych skákal radostí do stropu, kdybych v nějaký spáře našel urnu, to tedy ne....
  • 0

#18 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 23:45

Teď jsem ze zvědavosti ještě trochu gůgloval. Našel jsem nějaké odpovědi na různé otázky. Popel lze uložit nebo rozsypat v podstatě jakkoliv, pokud je to důstojné. Zákon způsob uložení nijak neřeší. Mělo by to být se souhlasem majitele pozemku. Jiné povolení není potřeba. Když se tedy někdo rozhodne uložit urnu doma na zahradě, nedoupouští se ničeho nezákonného.
  • 0

#19 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 23:50

A pokud neprojde žehem, tak je to jak?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#20 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 23:55

Musí se uložit v rakvi na veřejném pohřebišti. Jinde je to nezákonné. A matriky si to hlídají. Vyžadují nějaký doklad o pohřbu nebo zpopelnění. Nedávno byl ve zprávách případ nějakého dědy, který chtěl ušetřit a zakopal babču na zahradě. Když matrikářka neobdržela doklad, přijeli k němu policajti, mrtvolu vykopali a nechali pohřbít podle zákona. Děda teď má problémy s úřady.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama