Přejít na obsah


Fotka

Česká Nej


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
256 odpovědí na toto téma

#1 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 13:28

Zdravím všechny lovce. Plno lidí rádo své úlovky zpracováva do statistik a přidáva si různé rozšíření jako Badges, trofeje k lovu patří :). Badges se mi libí, takže mě napadlo udělat takové lokální rozšíření, pokud už něco takového neexistuje Princip by byl stejný, jen by se odznáčky udělovali za odlov konkretních kešek, které mají nějakou faktickou a objektivní unikátnost pro daný stát. Klasika jako nejzápadnější, nejnavštěvovanější česká keška atd.
Šlo by o to:
1) stanovit dané kategorie – viděl bych to na max 20-30
2) do dané kategorie přiřadit kešku (možna i více)
3) pro každou kategoriii vytvořit obrázek

samozřejmě někde se začít musí takže jsem už udělal nejaký naštřel kategorií a pár předběžných obrázků jak bych si to osobně představoval. Víc jsem to nerozvíjel, protože chci vědět zda toto počínaní ma smysl :)
zatím je to zde http://ceska-nej.amokk.cz/

Navíc by to nemuselo být jen pro naši kotlinu – pokud se definuje seznam kešek i pro jiné země stačí vyměnit část obrázku. Z toho důvodu by měly být kategorie univerzální pro jakékoliv uzemí.
Může se pak udělat i nějaka česká speciálka jako třeba odlov ve všech čtrnácti krajích ČR nebo pro nějakou vyjimecnou serii kešek.

Nemusela by to být vždy pouze jedna keška. Nejvyšší místo, největši keška – nikdo to nebude asi měřit přesně takže at sou klidne 3 u kterych je pravdepodobne ze si to zaslouží :)
U těch faktických by mohli být třeba i tři stupně – nejstarší, druhá a třetí nejstarší – odznáček by se třeba lišily barevně jako u Badges

Asi by bylo dobré pravidlo, že odznáček může být přiřazen jen kešce nejméně půl roku staré.

Jelikož by se seznam kešek čas od času měnil, uvádělo by se nějaké číslo verze seznamu. Předpokladam, že případné rozšíření statistických progrmků by bylo výrazně jednodušší než u Badges – porovnával by se jen aktualní seznam – maš/nemáš :)

takže asi tak a teď zaleží na tom, zda někdo něco takoveho chce :)
Takže se podělte o názor. To, že takovou další blbost nepotřebuji, je také názor, ale v rámci diskuse dosti neužitečný :))
  • 0

#2 m.a.r.k.a.l.

m.a.r.k.a.l.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 13:34

To se mi líbí. Jsem pro každou špatnost, jak zdokonalit a dovybarvit profil. :)
  • 0
Garmin Oregon 450 + TOPO Czech PRO 2010 HTC Sensation & C:Geo

#3 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 13:48

Odznáčků, trofejí, ikonek a jánevímčehoještěvšeho není nikdy dost... jsem pro! :P
  • 0
www.povetrnik.cz

#4 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 14:07

Vypadá to zajímavě, já snad už konečně přejdu ke GeoGetu. Mě by se to líbilo, proč ne. Jen by mě zajímalo, kdo si vezme na triko určení, která keš bude právě ta pravá ořechová v dané kategorii. Si myslím, že to bude poměrně sysy... práce. Navíc jak by pak při změně seznamu v kategorii došlo k přehodnocení ikonek? Jinak, když odlovím nějakou keš, která bude v seznamu, pak dojde k její archivaci, či se najde nějaká třeba vyšší, o ten odznáček příjdu? Já vím, je to blbost, jen by mě to zajímalo.
  • 0

#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 14:20

Jeden tip mam, podle me nejnarocnejsi ceska keska : GC1DG2J
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 14:26

Super nápad...jelikož statistiky to je moje, tak jsem určitě pro...
  • 0

#7 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 14:29

Nu, jako alternativa, proč ne :-) Mimochodem. velmi se mi líbí tvé grafické pojetí odznáčků.
  • 0

#8 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 14:31

Ja jsem taky pro! Badges je jedna z forem do profilu, kterou ted preferuji a sam vytvarim. Nejake grafy jsou uz out :) Obrazky se mi moc libi. Opravdu bude chtit domyslet system nominovani a vyberu kesi do jednotlivych kategorii (jak to tak znam, tak zase budeme jako vesnicani na periferii biti jak zito - teda krome nejvychodnejsi atd, kde to doufam pragocentristi neutipnou a nevezmou jenom po Uvaly :) Preju hodne stesti a elanu!
  • 0

#9 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 14:31

Ceská nej... stav k 30.1.2011
Nejsevernější cache: GCPZYG - Go to North! (Šluknovský výběžek). 51° 03' s. š.

Nejjižnější cache: GC15HHM - Cesky jizni pol / Tschechische Südpol (u Vyššího Brodu). Multicache, jejíž jedna stage leží u nejjižnějšího bodu Česka (48° 33' s. š.)

Nejjižnější fyzická cache: GCPMM2 - Kamenec (Novohradské hory). 48° 35' s. š.

Nejzápadnější cache: GCPQ5B - WEST (Ašský výběžek). 12° 06' v. d.

Nejvýchodnější cache: GC1DP3G - Nejvýchodnejší bod CR / The eastest point of CR (u Jablunkova). 18° 52' v. d.

Nejvyšší cache: GCY8PR - Snezka Cache. 1602 m. n. m.

Nejnižší cache: GC1B50J - CLO/ZOLL (Hřensko). 117 m. n. m.

Nejstarší cache: GCE50 - Tex-Czech (u Štramberka). Založena 1.6.2001.

Cache nejdéle odolávající prvnímu odlovu: Pravděpodobně GCGJZC - devil. Zveřejněna 8.3.2003, první nález 25.7.2004.

Nejnavštěvovanější cache: Pravděpodobně GCKN5P - Vaclavak / Wenceslas square v Praze. K 30.1.2011 měla 6505 návštěv, z toho 6143 úspěšných nálezů.
Zatím jsem neobjevil jinou, byť zahraniční keš, která by měla více nálezů, takže Václavák zřejmě drží i světový rekord (a druhé místo drží v těsném závěsu jiná pražská keš GC14WV8 - Terezka s 6441 návštěv, z toho 6253 nálezů.) Obě překonaly i GCGV0P - Original Stash Tribute Plaque, kterou Amíci obvykle považují za nejnavštěvovanější fyzickou keš - ta k 30.1.2011 měla 555 0 návštěv a z toho jen 4520 nálezů.
Klobouk dolů, pánové!
http://www.geocachin...e9-1b543188c537
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 14:52

tak nejhlubsi me zatim napada "Za patologem s kopce" GC190HJ a zajimala by me ta nejvyssi stromovka :)
  • 0

#11 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 14:58

Krásný design a souhlasím s Dainem, že keš za Patologem z kopce je "nejhlubší" co mě napadá i když to je taková divoká kategorie. Ale vzhledem k tomu že ji mám odlovenou, budu za odznáček rád :B):D
  • 0

#12 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 15:08

me se to taky libi, jen bych se primlouval, aby to bylo badges, tedy od bronz az po diamant a mozna nez vybirat jednu, vybrat jich vice, aby to bylo odstupnovano. jo design se ti povedl, to jako ze jo :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#13 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 15:15

Diky vsem, ohlas je vyrazne pozitivnejsi nez jsem ocekaval :)) mr.mates: Odznacky budou vazany ke kategorii - kategorie by se nemely ve finale moc menit maximalne se prida ci odebere - tzn. odznacky jako takove se menit nebudou po te co budou povazovny za graficky hotove Ano, ten seznam bude holt pohyblivy takze ano muzes o odznacek prijit :) proto bude seznam opatren cislem verze k nejakemu datu. To same se ale stalo ted u badges kdy byly prehodnoceny kriteria :) Proto by se zavedlo to pravidlo o minimalne pulroku existence kesky - takze pokud ted nekdo vyrazil a zalozil nejhlubsi kesku, mela by pravo na odznacek az za pul roku. Chtel bych aby spise prevazovaly kesky bez nejakych extremu, na druhou stranu nejhlubsi keska at uz ve vode ci podzemi se asi holt bez extremu neobejde - ale zas to bude zaslouzeny odznacek. Seznam kesek by mel vyplynout trochu z nejake diskuze - takze pokud je nejaka nejhlubsi ale zaroven bude vyzadavat nejake mozne ohrozeni pro odlov, bud nebude uznana nebo bude udelen odznacek teto a jedne dalsi kterou lze odlovit bezpecnym zpusobem. Nejprve by teda mela byt diskuze hlavne o tech kategoriich - nejzapadnejsi, nejstarsi tam je to asi jasny, ale ta stromovka? Bude- nebude - bude pro kes na strome nebo jen u stromu? A kde je teda ta ktera si to zaslouzi? Je tu velka komunita takze snad nakonec ten seznam vznikne, pokud bude u nekterych moc pochybnosti tak kategorie nebude. Na druhou stranu se taky nic nestane kdyz to hned nedostane ta prave keska - casem se ukaze ze si to zaslouzi jina nebo vznikne uplne nova
  • 0

#14 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 15:23

nosferatu XIII. napsal/a:
me se to taky libi, jen bych se primlouval, aby to bylo badges, tedy od bronz az po diamant a mozna nez vybirat jednu, vybrat jich vice, aby to bylo odstupnovano.
jo design se ti povedl, to jako ze jo :)


Zatim bych to videl maximalne na bronz stribro zlato :) udelat obrazky v ruznych barvach neni problem, ale tady uz by byl hrozny problem sestavit ten seznam a hlavne ho udrzovat aktualni :)

Treba u stromovky to muze byt - bronz za kesku u nejvyssiho stromu - ani jsem jeste nekoukal zda je znam nejvyssi strom Ceska :) stribro a zlato za oprvadu tu nevyssi :)
  • 0

#15 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 15:32

hexteam napsal/a:
Zatim bych to videl maximalne na bronz stribro zlato :)


Podle mého názoru tři příčky bohatě stačí...
  • 0

#16 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 16:08

V kategorii nejvyšší lezení je asi aspirantem tato keš GC1QQ5Q, zase na druhou stranu je to "jenom" žebřík, na třetí stranu se odlov může podražit, viz poslední nález.:D:D
  • 0

#17 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 16:29

LudaL napsal/a:
V kategorii nejvyšší lezení je asi aspirantem tato keš GC1QQ5Q, zase na druhou stranu je to "jenom" žebřík, na třetí stranu se odlov může podražit, viz poslední nález.:D:D


Diky pridavam na seznam jako cekatele - "jen zebrik" mi prijde idealni ale ten zasah policie bere body :)
  • 0

#18 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 17:47

hexteam napsal/a:
Nejprve by teda mela byt diskuze hlavne o tech kategoriich - nejzapadnejsi, nejstarsi tam je to asi jasny, ale ta stromovka? Bude- nebude - bude pro kes na strome nebo jen u stromu? A kde je teda ta ktera si to zaslouzi? Je tu velka komunita takze snad nakonec ten seznam vznikne, pokud bude u nekterych moc pochybnosti tak kategorie nebude. Na druhou stranu se taky nic nestane kdyz to hned nedostane ta prave keska - casem se ukaze ze si to zaslouzi jina nebo vznikne uplne nova


no odznacek za kes u nejvyssiho stromu mi zni tak nejak divne. a taky jak by se to zjistovalo z tech tisice kesi v lesich :) pokud tedy ne lezeci, tak spis nic, u stromu mi to prijde fakt divny :)
jinak tu nejvyssi stromovku bych videl asi na morave. v cechach si vybavuju nejvyssi Zpatky na stromy s neco pres 20 metru. jinak jak pises, ona se ta nejvyssi jednou najde ;)

jestli tedy touzis po neextremnich odznaccich, tak muzes udelat treba odznacek narodnich parku - za nalez kese ze seznamu kesi na uzemi parku. unesco odznacek - za nalez kesi od pamatek unesco atd .....
  • 0

#19 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 17:55

jinak ke godzille bych tam tedy ja urcite priradil i alternativu, ktera nekoliduje s ochrankou, polici a zachranari :)
  • 0

#20 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 17:59

V Brně je jedna keš na kterou se leze dost vysoko, ale ne po stromě: R43
A nějaké ty české extrémní kešky se dají najít i tady:
http://extreme-caching.com/

Jinak nápad je to super :)
  • 0
Pojďme zakládat krásné tradičky v přírodě! Nesmyslných mysterek ve městech už je příliš...
CWG na výměnu (+ MWG)




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama