Přejít na obsah


Fotka

Hledám společnost vlak a pěcho Rumunsko


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 dolik.

dolik.

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 23:25

Zdravím všechny nadšený cestovatele , plánuji cestu do Rumunska, koncem srpna tak cca 8 dnů. prostě toulačka a čumenda. Klidně pište do reakce, jinak email, těším se. Pavel;)
  • -1

#2 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 23:46

Zkus to trochu rozvinout
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#3 D3etre

D3etre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 10:30

V Rumunsku jsem byl před dvěma rokama na jednom přechodu a řekl jsem si, že tu nejsem určitě naposled...-Rumunsko je moc dobrá voloba, jen je to trochu širokej pojem...kam by si tam chtěl zamířit?
  • 0

#4 dolik.

dolik.

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 22:51

Tak konečně jsem tady, Do Rumunska bych chtěl jet na konci srpna odjezd 27.8. No a vzhledem k tomu, že tam máme vzdálený předky, rád bych se k nim do vesnice podíval na den a noc. Bydlí poblíž města Arad. Koukal jsem že v okolí je dost kopečků .Co se cesty týče jsem trochu sklamanej že jízdenka -vlak 1800,-;)
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 23:09

dolik. napsal/a:
Tak konečně jsem tady, Do Rumunska bych chtěl jet na konci srpna odjezd 27.8. No a vzhledem k tomu, že tam máme vzdálený předky, rád bych se k nim do vesnice podíval na den a noc. Bydlí poblíž města Arad. Koukal jsem že v okolí je dost kopečků .Co se cesty týče jsem trochu sklamanej že jízdenka -vlak 1800,-;)

Auto vyjde levněji :-)
  • 0

#6 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 9:12

My byli v Rumunsku v létě 2009 v Apusenech. Letos se chystáme s partou airsofťáků na Fagaraš, ještě nevím jestli vlakem nebo kombinací s autobusem
  • 0

#7 D3etre

D3etre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 9:41

Zrovna do Aradu je vlakový spojení přes Budapešť luxusní...;) Do Rumunska bych jel hned a z Aradu to je podobný jako busem z Oradei tzn. vcelku slušnej výběr kopců nebo krasovejch míst typu Padis atd. - záleží na počtu lidí, ale v Rumunsku se pak dá vcelku dobře a né moc draze přemisťovat i stopem, za kterej se sice platí, ale podstatně to zkracuje čekání na zastavení:) Srpen je dost daleko, ale plán to neni zlej...
  • 0

#8 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 9:42

Byli jsme loni v Banátu autobusem (Praha-Temešvár), cesta byla dost horor, ale tamnější krajina a pohostinost krajanů stála za to :) Jeden z tamnějších pánů jezdí pravidelně do čech devítimístným tranzitem a nabízel nám celkem výhodné svezení. Kdybysme už neměli zpáteční jízdenky na bus, určitě bysme jeho nabídku využili až do čech, takhle jsme se svezli jen do Temešváru. Bohužel už jsem někde potratil kontakt, jen vím že se jmenoval Honza ;)
  • 0

#9 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 10:52

Tak konečně jsem tady, Do Rumunska bych chtěl jet na konci srpna odjezd 27.8. No a vzhledem k tomu, že tam máme vzdálený předky, rád bych se k nim do vesnice podíval na den a noc. Bydlí poblíž města Arad. Koukal jsem že v okolí je dost kopečků .Co se cesty týče jsem trochu sklamanej že jízdenka -vlak 1800,-


Praha-Budapest = 19 EUR/1 cesta (Sporoticket Maďarsko, omezený kontingent, nutno koupit v dostatečném předstihu a přes internet, platí jen v přímých vlacích a neplatí v EN Metropol). Popřípadě se dá jet busem, mně se u Orange Ways podařilo sehnat jízdenku za 3900 Ft.

Budapest-Arad = 21 EUR zpáteční + 2x3 EUR povinné místenky (koupit v Maďarsku, platí 4 dny; zpáteční platná měsíc stojí 30 EUR)

Já jedu teď přes Velikonoce. Arad, Timişoara a okolí, možná až do Cluje dojedu.
  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 15:00

to je počítám-li dobře celkem 65 € jen Praha - Arad, bez dalších úseků v RO. To je v přepočtu 1600 Kč. To je přesně polovina ceny paliva autem na tu samou štreku (počítám podle routeplaneru 800km, pár korun na dálnice už je v tom taky).
  • 0

#11 D3etre

D3etre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 15:27

Autem docela v klídku, teda až na řidiče...-většinou to bývá už ve třech levnější, natož ve čtyřech;) A naplnit auto tady by myslim nebyl problém...;) Ideálně pak někde dobře zaparkovat a na pár dní na hřebeny...B)
  • 0

#12 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 19:41

Ze bych se zajel podivat domu? B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#13 D3etre

D3etre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 19:59

nosferatu XIII. napsal/a:
Ze bych se zajel podivat domu? B)


Dej vědět až pojedeš;)
  • 0

#14 Sekosovi

Sekosovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:35

ahoj Koukněte se na tudle naši cestovku nebo spíš dopravce http://www.cajenda.c...a-rumunske-hory
  • 0

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 13:51

No a co tak ty velikonoce ? Vzít to na SPT a pak protáhnout na Timisoaru a pres Budapest zpet ?
  • 0

#16 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 15:36

Arne1 napsal/a:
No a co tak ty velikonoce ? Vzít to na SPT a pak protáhnout na Timisoaru a pres Budapest zpet ?

Uz jsem ti chtel napsat, ve vlaknu o madarskem powertrailu. Tady se mi to ale libi jeste mnohem vic. Zkusim to nadhodit doma co na to polovicka, ale minimalne ja bych se moc rad pridal, pokud me pripadne pusti alespon samotneho ;)
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#17 D3etre

D3etre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 15:41

Takže už to pomalu, ale jistě dostává nějakou jasnější podobu?;) O kolika dní se tak bavíte?
  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 15:59

no jasné je 23+24+25, z 22 by z mé strany určitě šlo půlku ukrojit bez problémů
  • 0

#19 dolik.

dolik.

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 10:52

No já bych alespoň 8 dní. Podle okolností volno mám bloknutý pro případ nenadálé pohody. Jooa svou polovičku nechávám doma , takže bych eventuelně mohl .....;)
  • 0

#20 D3etre

D3etre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 13:21

No já sice plánuju vyrazit v létě taky na víc dní, ale momentálně by tři dny bylo to nejlepší...;) - ale i tak by to byl boj si tyhle dny vydupat...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama