Přejít na obsah


Fotka

Ostrov Malta nízkonákladově, červen 2011


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 12:29

Sháníme (romantic29 a drekman) 2 spolukešery na kešovací akci na Maltu v termínu 12.6.2011 - 19.6.2011. Finanční spoluúčast podmínkou... Celkové náklady odhadem do 150€, včetně letenek (53€), projetého benzinu a půjčovného za auto... společné náklady (cca 60€): cca 130€ půjčovné za auto (Bologna 1 den a Malta 6 dní) - 32,5€ na osobu do 50€ benzin - 12,5€ na osobu 14€ dálniční poplatky Itálie - 3,5€ na osobu 42€ trajekt na ostrov Gozo - 10,5€ na osobu osobní náklady: 53€ letenky (pouze příruční zavazadlo) zbytek jídlo a další individuální náklady Plán: 1. den (neděle) - cesta autem na letiště do polské Wroclawi, nabíráme spolupasažéry případně na cestě Příbram, Praha, Hradec Králové, Náchod (můžeme i přes Mladá Boleslav, Liberec), let z Wroclawi do Bologni, přílet pozdě večer do Bologni, přespání pravděpodobně na letišti nebo v autě (na pláži), pokud nám ho ještě večer půjčí 2. den - výlet do 150km vzdáleného San Marina, odlovení místních pár keší, pak podle času i několika keší po cestě zpět, případně zastávka u moře, okolo 16:00 let Bologna - Malta Dále 6 dní na Maltě, kde půjčíme auto... Přespávání nízkonákladové v autě nebo pod širákem, ubytování jinde max na dvě noci... Objíždění místních keší s častým koupáním v moři a tak podobně... Plánujeme výlet trajektem na ostrov Gozo, který je prý hezčí než hlavní ostrov a ne tolik turisticky profláknutý... 8. den - let zpět, 2 hodiny na přestup v Bologni Ozývat se můžete i na mé icq: 230021292 (jinak mail, např. přes profil), letenky za tuhle cenu nebudou pravděpodobně k mání dlouho... Případně budu i velice rád za vaše zkušenosti s Maltou, díky...
  • 0

#2 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 16:14

Vypadá to zajímavě, ALE. 8 dní s cestama a jen příruční zavazadlo, přespávat pod širákem nebo v autě (jak se 4 lidi vyspí např. v oktávce?) A to vše s lidma, které neznám. Přeju úspěch, ale do tohoto bych nešel. Mám jiné zkušenosti s cestováním. Ale díky za zajímavý tip, který stojí za uvažování.
  • 0

#3 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 16:25

Byl jsem loni na Maltě, taktéž nízkonákladově... rozpočet několik € max. do stovky.. s tím, že jsem byl sám, bez auta. Spaní pod širákem a vše pěšky... auto si tam půjčovat je blbost. Raději si zjistěte místní parádní autobusovou dopravu, která jezdí za pár šušňů a jezdí všude, využil jsem ji při jízdě zpět do hl. města (kde je více turistů než v Pha) a na letiště. Gozo je nádherné... ale bez turistů? Ano, pokud chodíte pěšky a zásadně mimo civilizaci. Jinak je tam stejně lidí, včetně Azure Window, kde je lidí nejvíce. Kolem celého Goza vede nádherná cestička pro pěší turisty, z celého srdce doporučuji, ale je nutností mít s sebou zásobu vody, které je na Maltě obecně nedostatek. Kamo: 8 dní s příručním zavazadlem bez problémů. ;) Nakonec jsem usoudil, že bych klidně přežil i s polovičním batohem.
  • 0

#4 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 16:36

chemic77 napsal/a:
Kamo: 8 dní s příručním zavazadlem bez problémů. ;) Nakonec jsem usoudil, že bych klidně přežil i s polovičním batohem.

to jo, ale z toho jak je napsána úvodné pozvánka mě to na igelitku se dvouma tričkama nepřipadá. spíš jako nastřelené přání bez více zkušeností
  • 0

#5 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 16:53

Zkušenosti je třeba někde nabrat a já je třeba zásadně sbíral sám. :) Ale je pravdou, že ten inzerát mě na první přečtení vůbec neoslovil. :) Jinak já mám batoh, který je přesně velikostně do letadla a já do něj narvu vše potřebné a občas i nepotřebné. :) Ale je pravda, že jídlo během cest neřeším předem, vždy až dle situace a dle hladu na místě. :)
  • 0

#6 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 17:58

Ahoj... Příruční na týden je naprosto v pohodě a rozhodně si nemyslím, že máme navzdory našemu relativně nízkému věku (26) nedostatek zkušeností :-), ale o tom bych zde nerad polemizoval - je to spíš o tom, kdo co požaduje a jak je rozmazlený... Samozřejmě vím, že doprava v klasických starých autobusech na Maltě je super, ovšem to auto je tak trochu naše zhýčkanost - člověk má kam odložit věci, nemusí se tahat všude s batohem, nemusí se bát o věci, když si jde zaplavat apod. - navíc třeba já mám příruční kufr na kolečkách přesně na velikost příručního, který zrovna není pohodlné někde tahat - musel bych vzít batoh, do kterého narvu méně, takže třeba i proto auto - je jasné, že bez auta by to bylo mnohem více lowcost, ovšem když se auto rozpočte, není to tolik a můžeme kdykoliv kamkoliv - třeba i na hezčí místa dále od civilizace - máme to tak odzkoušené a vyhovuje nám to... My samozřejmě spíme nejraději pod širákem, to spaní v autě jsem psal případně pro ostatní zájemce :-)... My každopádně máme letenky koupené a jedeme i když se nikdo nepřihlásí a musím říct, že se také trošku bojíme toho, že se najde někdo s kým si nebudeme rozumět - to je zkrátka riziko... Jinak díky za připomínky, je dobré znát více pohledů a těším se na případné zájemce...
  • 0

#7 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 14:27

Letenky jsou stále za tu cenu k dispozici - teď jsem to kontroloval...
  • 0

#8 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 14:36

San Marino - Monte Titano
Vložený obrázek

Malta hlavní ostrov
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek

Gozo
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#9 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 18:56

Letenky jsou nyní za 58.5€...
  • 0

#10 D3etre

D3etre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:26

Přemítám v hlavě kam všude se budu chtít letos podívat a co půjde ještě časově zkloubit...-tohle je dobrej nápad;)a příruční zavazadlo na týden při cestě do tepla je v pohodě...-myslim, že zájemce seženete bez problémů, já bych věděl jestli to bude časově o.k. až o něco dýl...-každopádně ať Vám to vyjde;)
  • 0

#11 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 19:32

D3etre -> Díky. Tak už máme dalšího spolucestovatele :-)... Do 19.6. to pro něj bylo moc dlouhý - odjíždí na kole na Ukrajinu, našli jsme tedy jinou alternativu - návrat z Malty už 17.6. a pak se student agency do Brna, cesta tam zůstává stejná... My zůstáváme tedy až do toho 19.6. Kdyby vás to někoho oslovilo více jen do 17.6., letenky v tomhle případě vyjdou 32€, bus Bologna - Brno 950,-. Bereme do akce ještě jednoho, maximálně 2 odvážlivce...
  • 0

#12 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 7:58

Tak dnešnímu dni jsou letenky už za 66€...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama