Přejít na obsah


Fotka

ma nekdo zkusenost s kunami ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 jira_k

jira_k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:52

V devadesátých letech mě zaujalo v Německu, jak nabízejí motoristům všechno možné proti kunám. Teď koukám, že i u nás se nabízí ultrazvukové odpuzovače s jedním, dokoce i 4 repráky. A tak se ptám, jestli je tu někdo, komu už kuna něco v autě překousala ?
  • 0

#2 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:56

jira_k napsal/a:
V devadesátých letech mě zaujalo v Německu, jak nabízejí motoristům všechno možné proti kunám. Teď koukám, že i u nás se nabízí ultrazvukové odpuzovače s jedním, dokoce i 4 repráky.
A tak se ptám, jestli je tu někdo, komu už kuna něco v autě překousala ?


My takhle vyháníme všelicos odkudkoliv. Pomáhá to, alespoň zezačátku, ale voni si na to za dva roky zvyknou, mrchy.
  • 0

#3 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:57

Chlapikovi z reklamy tady prej sezraly draty od starteru :)
  • 0

#4 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:59

Nejlepší proti kunám je dát na místo kde se vyskytují fretčí ho*no;) Funguje to téměř 100% a nic to nestojí ;)
  • 0

#5 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 22:16

a fretky zas dostanes pryc kunim ho*nem.. a dyz budes mit za*rany cely auto, tak ti tam nepoleze nikdo
  • 0

#6 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 22:17

Nevím, jestli to byla kuna, neviděl jsem ji, ale tak před 5 lety mi uhryzala kabel od lambda sondy v motoru. Po výměně jsem ho nechal hustě omotat izolepou a od té doby klid (třeba to ale byla jenom náhoda). Jo a taky si nějaký mrchy odnesly ten filc, co se dává na přední kapotu kvůli odhlučnění motoru.
  • 0

#7 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 22:27

Jo, taky mi nejaka takovahle mrcha vyzrala v motoru tu zvukovou izolaci. Jesli vite cim to ochranit (krome fretciho hovna) tak se s tim.
  • 0

#8 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 22:29

o a taky si nějaký mrchy odnesly ten filc, co se dává na přední kapotu kvůli odhlučnění motoru.

Na vobouvh autech to vydrželo asi tejden :D

Jo, taky mi nejaka takovahle mrcha vyzrala v motoru tu zvukovou izolaci. Jesli vite cim to ochranit (krome fretciho hovna) tak se s tim.


Děda tam dával pastičky na myši, nicméně nedoporučuji :)
  • 0

#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 23:19

jira_k napsal/a:
A tak se ptám, jestli je tu někdo, komu už kuna něco v autě překousala ?

Jo. Hadičky v Transporteru. A izolační vatu si rozhrabala, asi na pelech. To vše v hlavním městě :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 0:41

Čekám, kdy zde někdo také připíše, že mu ta jeho kuna po rozvodu nepřehryzala hadičky,ale sebrala rovnou celé auto;-) Obecně jsou lepší ty přírodní postupy na odhánění. Ty moderní technické mi občas přijdou jako od obchodníka s deštěm:-) Viz ty odháněče krtků apod.:))
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#11 toomik

toomik

    Toomik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 4:06

Tak s kunami mám dlouholeté zkušenosti - špatné!!! Uhnízdily se v podbytí přesahu u střechy, kde v jednom místě kvůli nepřístupnosti zůstal otvor cca 10x10 cm. Řádily hlavně v noci a byl to vážně rachot. Vyzkoušeli jsme snad všechny zaručené rady - kuny vesele skotačily dál. Kamarád měl kuny na půdě (tahaly mu tam celý slepice, ryby a další vychytávky) a prý zaručená rada - tygří hov... V zoologické zahradě mu ho ochotně poskytli - prý si tam lidi běžně chodí. Kunám nevadilo, zato kamaráda ten smrad málem vyhnal z baráku. Já si od známého vypůjčil zaručený plašíč kun, umístil ho do podbytí a výsledek - kuny si ho ani nevšimly, zato soused přišel, že prý v noci slyší nějaký pískání a vyhání ho to ze zahrady. Nepomohly ani lidské vlasy ani cokoli "zaručeného". Nakonec pomohlo utěsnění přístupové cesty - kuny nás tak milovaly, že se další rok nastěhovaly do auta a začaly otrhávat filc pod kapotou a okusovat kabely (náhodou žádný neprokousaly úplně). Náhodou jsem v pneuservise uviděl tenhle sprej - http://autodily.obli...rej-250ml/?pg=2 - nastříkal pečlivě všechny kabely a hadice v motorovém prostoru a zatím je s kunami pokoj. Jenom bacha při aplikaci - vůbec to nesmrdí, ale je to tak šíleně hořký, že stačí se trochu nadýchat a je o zábavu postaráno - ale zase víte proč to kunám nechutná. Přeju všem úspěšný boj s kunami.
  • 0

#12 Novinha

Novinha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 7:48

To jsme takhle byli na chatě, stavěli dřevník a rozhodli jsme se, že si dojedeme pro další materiál. Auto nestartovalo, ani neškytlo. Když nic nepomáhalo, mrkli jsme se k motoru. A všechny kabely ke svíčkám byly překousaný! Kusy kabelů byly roztahaný po celým motoru :D A taky trochu strhali filc. Sice jsme je při činu nechytli, ale nejspíš to byly kuny. Pro nás to znamenalo několika hodinové zdržení a dodělávání střechy dřevníku za tmy při svitu lampiček :D
  • 0

#13 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:02

Tak u mě zatím jen asi 1,5 roku přespávají nad motorem a tak postupně odchází izolace :( asi ji vyhodím úplně. No a občas mám i svačinu na cestu, povětšinou chleba. Ale jednou kapota snesla vajíčko, bohužel jsem ho nestihl chytit, tak se rozbilo - naštěstí bylo čerstvé. Kabelů a hadiček se zatím nedotkla, jen mám podezření, že prokousla nádrž :D
  • 0

#14 hawel

hawel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:11

Na Almaře jsem to zachytil zatím včas, tam jsem měl jenom otisky tlapiček na krytu motoru a v izolaci potvory nechaly chlupy ze zad, jak tam šmejdily. Na Hiundai to bylo horší napřed přestal jít otáčkoměr. Po dalším půl roce jsme objevili vydatně ohlodané kabely ke svíčkám, izolace kolem hadic a taky drátek od čidla otáčkoměru, ten byl přeřušený na několika místech! Jinak známí měli na felicii pryč drát od starteru a soused přišel o kompletní instalace v novém Sceniku. Pořídili jsme spray od BERNERa nastříkali co šlo a od té doby zatím klid. Dokonce exkrementy, které se objevovali na nájezdu vpodstatě denně, uklízíme už jen občas. To mi připomíná, že bych měl obnovit nástřik!!!
  • 0

#15 daliborf

daliborf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:20

Zatim zadne katastroficke zkusenosti. Jen roztrhany filc na kapote a blative stopy na viku motoru. Po aplikaci odpuzovace uz nic. Pouzit pripravek "Tschüss Marder": http://www.oleje.cz/...prod.php?id=574
  • 0

#16 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:48

Tak s kunami zkušenosti nemám. Zato však chovám fretku. A protože jsou kuny její příbuzné, tak dobře vím co je to za havěť. Fretka si naštěstí kabelů doma nevšímá... ale ztrácí se mi ponožky, mobilní telefony (pokud jsou v pouzdru) a všeljaké drobnosti... čili žoužel je to všecko zjevně velmi vykutálená...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#17 valpek

valpek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:31

Modrak napsal/a:
Jo, taky mi nejaka takovahle mrcha vyzrala v motoru tu zvukovou izolaci. Jesli vite cim to ochranit (krome fretciho hovna) tak se s tim.


Mám obdobné zkušenosti. Navíc prokousané hadičky naklápění světel, ostřikovačů....
Trochu pomáhájí ultrazvukové odpuzovače ale osvědčil se mi sprej na kuny kterým čas od času postříkám motorový prostor. Jeho nevýhodou je, že je to jakáusi olejová mastná emulze (asi aby se rychle neodpařil).
  • 0

#18 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 10:59

Tak proto Simír s Gerchánem tak často bouraj! Jen 1 dotaz od člověka, který o tomhle slyší poprví, jaký mají důvod kuny lézt do motoru, který smrdí olejem a kousat dráty?
  • 0

#19 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 11:06

dygestor napsal/a:
Tak proto Simír s Gerchánem tak často bouraj!
Jen 1 dotaz od člověka, který o tomhle slyší poprví, jaký mají důvod kuny lézt do motoru, který smrdí olejem a kousat dráty?


Lezou tam nejspíš proto, že tam občas v zimě bývá teplo.

Parkovala jsem nějaký čas pod přístřeškem, který byl kunama prolezlý, v noci tam řádily jako černá ruka, ale neprokousaly mi nikdy nic. Připisuju to tomu, že moje auto je vystlané souvislou vrstvou psích chlupů, to musí kuna cítit až ven. Vím, je to taková rada typu "z deště pod okap", ale psi alespoň kabely nežerou :D
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#20 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 11:26

ja na kuny koupil za 2500 pruchozi sklopec, do sklopce strcim na chvili slepici at prekryje lidsky pach ,pak tam licim vybrane kuni pochoutky , chodim kolem toho denne uz pul roku (natahuju,vymyslim nove pozice,navnady...) a vysledek? asi 25 kocouru a 7 jezku, kuna vsak zadna, zato kuni hovno mne vzdy rano vita pred dvermi
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama