Přejít na obsah


Fotka

Pro Pepu z Počernic


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
103 odpovědí na toto téma

#1 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 19:51

http://forums.ground...howtopic=263620

Perhaps then an English-language forum for CZ might be an option? Geocaching.cz is very difficult to navigate if you're not a native speaker. Even for expats who have lived here for quite some time, the language is still really hard, and Google translations are never quite right. Good enough sometimes, but disastrous at others, especially on multi-caches, mystery clues, puzzles, etc.

Pepo (neplést si s Pepou z Depa, Joškou Kamanem z Břeclavi), jestli chceš, mohu to přeložit. Jen tento jeden, aby bylo jasno. Nechci být zaměstnán překladáním, a aní neznám "common" jazyk, jakým se v Čechách mluvi!
A to byl vlastně můj omyl od počátku; já nevěděl, že "Kaceři" mají svůj vlastní slovník, který ale Google nerozezná.

Poznámka: omluva pro Rumuna s prasklým žebříkem - schody jsou čisté, vše zapomenuto.

Pro ty starší, co si možná vzpomenou....

Kašeři všech zemí, spojte se!
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 20:21

Chápu to dobře, že by rádi anglický interface na gc.cz? Pak nevím, k čemu by jim to bylo, když pak stejně nebudou rozumět diskusím :)
  • 0

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 20:22

dr.vota: no aspon by se zakladne orientovali :D:D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 20:24

To je ono, doktore!
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#5 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 20:33

K tomuto přání se připojuji. Mám pár přátel, kteří cestují a loví i zde. A ovšem i zde se jim třeba ztrácí Geocoiny. Pomáhala jsem jednomu z nich jeho coin hledat. S pomocí tohoto fora se našel. Příspěvky si jakž takž přeložila pomocí translatoru. Ale orientace zde, to jsme museli pomoc skype a hovoru online.
  • 0

#6 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 20:53

No možná by stačilo vytvořit nějaké vlákno speciálně pro cizince, kde by se nemuseli registrovat a byl by tam jen spamový filtr. A tam by mohli řešit ztracené coiny:( a překlady listingu. Protože myslím, že největší potíž jim dělá registrace. Ale to je jen návrh.
  • 0

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 20:58

LudaL napsal/a:
No možná by stačilo vytvořit nějaké vlákno speciálně pro cizince, kde by se nemuseli registrovat a byl by tam jen spamový filtr. A tam by mohli řešit ztracené coiny:( a překlady listingu. Protože myslím, že největší potíž jim dělá registrace. Ale to je jen návrh.

...a bude z toho flejmovací žumpa pro anonymy...
  • 0

#8 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:00

Co tím myslíš? ... flejmovací... co to je?
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#9 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:08

TheCzechguy napsal/a:
Co tím myslíš? ... flejmovací... co to je?


To je vlákno pro hádky - flame.
  • 0

#10 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:11

Já nevim, já myslim že to skončí jako návrh o tom, aby byla ošetřena adresa profilu, aby vedl pouze na gc.com - "zámek", a ošetření jsem ještě žádné nezpozoroval. PS: Myslím že by to teda šlo, Pepa vám napíše částku a číslo účtu a zítra to tu máte :D
  • 0

#11 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:11

Inu .. to ne .. to není ten problém. Nejde o překlad zdejších diskusí. Co bych uvítala já. A co jsem vyrozuměla, že by uvítali cizinci je MENU v angličtině. Jak píše dr.vota - registrace ... úprava profilu ... hesla fora ... atd. Nemyslím překlady názvů vláken, myslím ovládání.
  • 0

#12 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:17

Tohle je české fórum pro Čechy. Nevěřím, že v zahraničí nemají vlastní diskuze, aby se museli cpát sem. Překládání je naprostá pitomost. Jestli chtějí, můžou si hodit do translatoru celé stránky.

http://translate.goo...w.geocaching.cz

Překlad do angličtiny mi přijde jen jako zbytečná komplikace a buzerace pro adminy serveru. Akorát to pro ně bude složitější a server komplikovanější = více problémů. A pro těch pár lidí...nejsem pro poangličťování celého světa, jestli už někdo cizí tu něco potřebuje, stačí translator. Tak to dělám i já, třeba na ruských stránkách.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#13 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:22

Takový menší OT k tomu používat Google translator: I když hodně stránek je takto řešených, ono by nakonec bylo nejjednodušší někam nahoru hodit ten rámeček od Googlu kde si může každý vybrat svůj jazyk a přeložit přes google translator.
  • 0

#14 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:24

Šneku, Vy jste to nepochipil. Tady nejde o češtinu. Jde o srozumitelnost pro lidi, a ti kupodivu existují, kteří česky neumií... Ja to dělal také a narazil jsem se slovem baryšňja ... 1968..
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#15 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:24

Ajne ale jistě. Mají své servery. Jen se v těch jejcih serverech málokdy mluví o keškách v čechách. O Coinech ztracených mezi českými kařery atd. Navíc Česká fóra a český geocaching je docela výjimečný jiných. (uf nebijte mne, názor udělaný z návštěva několika málo zajraničních serverů a navíc sotva dostačujícně jazykově vybavená). A opravdu nemluvím o překladu celého fora, ale možýnosti volby jazyka několika hesel při registraci, úpravě profilu a v navigaci. Nevím jak je forum postaveno. Trochu PHP a SQL ovládám a možnosti jazykových volen nejsou složité. Vyjádřila jsem své přání a nechci v tomto směru vést žádné tažení. Není to nic nezbytného.
  • 0

#16 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:30

Pro ty, co věří na "translator" - přeložte si to do angličtiny a pak zpět do češtiny. Poznáte, o čem mluvím. Je to jako číst o Janu Amosi Komenském..
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#17 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:35

Já nechápu, co tu furt řešíte. Diskuze STEJNĚ nikdo překládat nebude a prakticky o ničem jiném fórum není. A pro orientaci mezi tématy opravdu stačí translator. Já prostě nevidím důvod, proč by se základní interface měl překládat. To je sice hezký, že si ve svém jazyku najdou téma, ale tam to stejně bude česky. Tak já se ptám proč? Tady tvrdíš, že stačí přeložit navigaci a profil. Ale to vše odkáže později zase jen na česky psaná témata. Theczechguy: Myslíš, že nepoužívám translator? Vím jak to vypadá, není to dokonalé, ale zorientuji se. Pomocí toho dělám i referáty. Když cokoli hledám, je to věc neustálé potřeby. A taky nepředpokládám, že mi někdo ty stránky přeloží, abych to měl hezky v pohodlíčku.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#18 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:37

Šneku! Přeložil jste si to? Zkuste .......
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#19 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:44

Nebo si zkuste sesmolit zadost o pomoc pri hledani geocoinu na cinskem serveru. Obtiznostne je to zhruba stejne jako cestina pro cizince...
  • 0

#20 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:44

http://forums.ground...howtopic=263620

pro ajne
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama