Přejít na obsah


Fotka

Pro Pepu z Počernic


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
103 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:51

TheCzechguy napsal/a:
http://forums.ground...howtopic=263620

pro ajne

Moje íngliš nebít dobrá, ale rozumjet tomu tak, že někdo chce, aby na GS foru v sekci Geocaching Groups by Country http://forums.ground...hp?showforum=51 byla i sekce Czech a ne aby někdo tady budoval podporu pro další jazyky...
  • 0

#22 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 21:54

Já to vzdávám. Ostatně, mne je to jedno, to admini s tím budou mít práci, tak jestli jsou ochotní, záleží na nich. Nevidím v tom žádnou výhodu, protože názvy témat i obsah bude stejně pořád česky. A orientovat se v blocích témat se dá i pomocí strojového překladu. Ale já už nehodlám pořádat flame, chtěl jsem napsat jediný příspěvek. Tohle je volba jedině adminů.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#23 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:01

Nikoliv, jde o to, aby vaše české "clues" pochopil i cizinec. Je zajímavé, že se tomu bráníte, a nechcete o tom mluvit. Čechy leží ve středu Evropy a já byl na NĚ, předtím, než mně sebrali občanství, hrdý. Teď mi nerní jasné, o co vám vlastně jde, politiku stranou... Přečtěte si, co o vás ostatní tvrdí. a je to -.....- ŠMYTEC
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#24 dawwid

dawwid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:06

Nedá mi to a také přiložím svůj názor. Nemám nic proti tomu, aby byla základní struktura fóra přeložena, ale... zároveň si musím položit otázku: "není to trochu zbytečné, když i google translator relativně normálně tu strukturu přeložit dokáže?"

Právě jsem si v google translator prošel jak vytvoření účtu na gc.cz, tak i strukturu fóra a základní orientace se tam dá zvládnout. Jak již psali jiní, tak diskuze jako taková se stejně překládat nebude a právě v diskuzích se používají slangové výrazy a uměle vytvořená slova pro geocaching v česku.

Část fóra pro GC, TB... se dá najít bez větších problémů. Pokud jde o překlady listingů, tak to je problém obecný, kdy ne všechny listingy se dají jednoduše přeložit a u některých unknown caches to není možné vůbec, aby byly stále luštitelné. Zde by bylo lepší apelovat na zakladatele.

Pokud jde o výše uvedený příklad čínského fóra, tak jsem si to teď vyzkoušel a téma o GC, TB jsem našel během 5min (http://translate.goo...d58VqaSfiy1GTmQ), pokud bych měl nějaký problém, tak na tamní fórum napíši v angličtině...
  • 0

#25 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:09

Paráda, řekni ji mo na fóru geocaching,org
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#26 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:09

Asi tak, překlad = práce adminů a překladatelů + určité zvýšení složitosti serveru, která přináší nižší spolehlivost pro místní uživatele. A pokud je předposlední věta urážkou, tak si nechte ty své impertinence laskavě pro sebe, nebudu na ně reagovat.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#27 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:14

Nikdy jsem se necítil tak, že bych měl právo někoho napadnout, nebo urazit. To je ale váš problém, mohu-li to tak říci, že vy se tváříte, jako kdyby vás někdo urážel. Já, s odpuštěním, vám navrhuji, jak se dostat na světovou špičku, a je vaší věcí, jestli to uděláte. Já mám to štěstí, že si myslím, že umím česky, ale teď o tom začínám pochybovat. Nerozumíme si!
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#28 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:16

TheCzechguy napsal/a:
[...] Teď mi nrní jasné,o co vám vlastně jde,politiku stranou...

Mne zas neni moc jasne, o co jde tobe - vytvorit tady jedno forum v anglictine, ve kterem budou cizozemsti cacheri moct pozadat o doporuceni cachi v urcite oblasti, preklad zadani, kteremu nerozumi, nebo jakoukoli pomoc od mistnich? Proc ne, dobrovolnici, co jim anglicky odpovi, se najdou.
Nebo ceske forum na forums.groundspeak.com -> geocaching groups by country? Tam se obavam, ze by si cizinci radili mezi sebou, zdejsi cacheri na gc.com forum zas tak casto nechodi.
  • 0

#29 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:19

Bóže můj, je to tak těžké pochipit? Napište "clue" ve srozumitelném jazyku - čeština jím zajisté není, jak je patrno - a je to.
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:19

TheCzechguy napsal/a:
Nikoliv, jde o to, aby vaše české "clues" pochopil i cizinec. ...

Co je clues?

A nestačilo by tedy, aby se tady na gc.cz vytvořilo samostatné vlákno, které bude only in íngliš a bude mít schopného moderátora se slušnou angličtinou, aby dokázal odpovědět a kočírovat takovou debatu? A k tomu možná link na geowiki, kde by bylo něco jako czech english slovník našich slengových výrazů?
  • 0

#31 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:20

To je ono!
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:21

TheCzechguy napsal/a:
Nikdy jsem se necítil tak, že bych měl právo někoho napadnout, nebo urazit. To je ale váš problém, mohu-li to tak říci, že vy se tváříte, jako kdyby vás někdo urážel. Já, s odpuštěním, vám navrhuji, jak se dostat na světovou špičku, a je vaší věcí, jestli to uděláte. Já mám to štěstí, že si myslím, že umím česky, ale teď o tom začínám pochybovat. Nerozumíme si!

Asi už tomu přestávám rozumět taky. Nechápu, proč bychom se měli chtít dostávat na světovou špičku...tohle je české forum pro české kačery a nehodlá dobývat celý svět. Co s tím má společného "světová špička"?
Naopak naši nechodí na forum gc.com prakticky vůbec. Asi proto, že nemá interface v češtině?
  • 0

#33 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:23

Clue viz Google
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#34 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:25

Nechápete? Smutné, muste víc číst.. Google Vám pomůže.
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#35 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:27

dr.vota: Ne, doteď jsem si myslel, že kromě celkem nesmyslného požadavku je to jinak kromě lehké zkomolenosti rozumný příspěvek. Ale potvrdil se americký přístup. Lezte nám do zadku a budete se moci hřát ve slunci naší slávy. Já jsem jen argumentoval, že mi tento překlad přijde prostě zbytečný a nesmyslný, ale zato jsem se dozvěděl, že o nás (či přímo o mne, těžko pochopit) si ostatní myslí -.....-, tedy něco moc ošklivého.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#36 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:28

dr.vota napsal/a:
Naopak naši nechodí na forum gc.com prakticky vůbec. Asi proto, že nemá interface v češtině?

Svetovou spicku jsem taky nepochopil.
Necesky interface vem cert, ale predstav si, ze by byly v jednom foru Zdarsko, Geoget, FRC, Waymarking, Zmeny a Upozorneni a Poradna :)
  • 0

#37 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:30

Doktor, nepochopil jste. Naopak! Je to to nejlepší, podíváte-li se na mapu. Ale co bych o tom mluvil, Vy to víte, jen se tak přetvařujete!
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:32

TheCzechguy napsal/a:
Doktor, nepochopil jste. Naopak! Je to to nejlepší, podíváte-li se na mapu. Ale co bych o tom mluvil, Vy to víte, jen se tak přetvařujete!

Co kdyby nám hlupákům Vaše blahorodí milostivě sdělilo, jak to tedy je?
(začínám si o tom všem už taky myslet svoje...něco nelichotivého...USA není střed světa)
  • 0

#39 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:33

Není, to je pravda, ale Praha je středem Evropy...
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:36

TheCzechguy napsal/a:
Není, to je pravda, ale Praha je středem Evropy...

Asi bys měl místo rádobyvtipných hlášek položit nějaké validní argumenty. A ten přezíravý přístup se mi už přestává líbit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama