Přejít na obsah


Fotka

Statistiky na gc.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
82 odpovědí na toto téma

#21 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2011 - 20:09

S474N napsal/a:
DeDeCzech: na jednu stranu, pokud neco chces, tak pro to musis i sam neco udelat. Nikdo te k nicemu nenuti ;)

Taky pravda, díky čertíku :D
Mluvilo se tu o stovkách nálezů, při kterých jistě dojde k aktivaci. Jen ze zvědavosti jsem si udělal přehled, jak na tom kačerstvo ČR (aktivované) vlastně je. Použil jsem statistiku gc.cz z 8.4.2011. Žádné velké překvapení, ale některé údaje jsou zajímavé. Např. do 100 nálezů má skoro 30% a méně než 200 nálezů má 52% kačerů. To není tak málo, aby si zasloužili ignorovat. Jasně, řada z nich to zkusila a asi už neloví. Na druhou stranu jich asi dost nemá statistiku vůbec aktivovanou (a o tom je řeč).
P.S. OT Chtěl jsem podrobnou tabulku přiložit (*.gif), ale i když na ní ukážu v "Příloha", tak se nedaří. Poradíte prosím ?
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#22 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 09 duben 2011 - 20:19

Všimni si poznámky drobným písmem:
Max. velikost souboru: 146.48Kb
  • 0

#23 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2011 - 21:07

ivanbok: Tím to není. Tabulka je z Excelu převedená PhotoShopem na *.gif, takže má jen 8 kB. Díky za ochotu.
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#24 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2011 - 21:20

Jo, já to například nemám, protože tady u nás je referenční keška vedle náměstí a nějak se mi ještě nepodařilo ji najít a nějak pochybuju, že se o to ještě budu pokoušet. Mimochodem, docela zajímavé že "neověřená národnost" u sebe mají i přezdívky které musí být na sto procent čechů :)
  • 0

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2011 - 21:51

Kdyby někteří věnovali tolik času, kolik vyplýtvají na vymýšlení "lepších" systémů, odlovení nejbližší referenční keše...nebylo by co řešit. A že ty statistiky nejvíc řeší ti, co jsou někde na 10000. místě... :)
  • 0

#26 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2011 - 22:43

dr.vota: Škoda, že jsi mi neporadil, jak přiložit tabulku (a Ty to určitě víš). Z tabulky by mimo jiné bylo vidět, že počtem nálezů patříš do skupiny, představující jen 0,54% z počtu kačerů. Bravo, tvých zkušeností a názorů si vážím, ale lze je považovat za většinové ? Je statisticky vyločené, aby značná část ze zbytku neměla názory jiné. Jistě budeš souhlasit, že co baví Tebe nemusí bavit jiné a naopak ;). Sorry za OT.
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#27 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 9:47

Možná by stačilo používat více hlavu a budeš mít přehled o pořadí i tak: 1) Pokud ti jde o pořadí - jelikož máš 150 nálezů, tak jsi teď na 8521 místě. 2) Pokud ti jde o tvuj nick v seznamu, tak si proste tu referencni kesku najdi Drvota má naprostou pravdu, že o statistiky se nejvíc starají ti, co nemají co počítat. To je pak třeba těch pár keší rozdělit do spousty kategorií - proto jsou tak oblíbené odznáčky - na každého se jich několik dostane a nikdo pořádně neví co znamenají.
  • 0
MaFa

#28 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 15:06

MaFa:
1) Díky za info. Na oplátku ti ze stejné statistiky prozradím, že ty a ostatní s počtem nálezů > 1000 reprezentujete 8,71% kačerstva. Já holt patřím do toho zanedbatelného zbytečku 91,29%. Podivuhodné je, že v této diskuzi mluví k věci jen kačeři z této skupiny.

2) O mě opravdu, ale opravdu nejde. Možná jsi přehlédl, že jsme v sekci určené mj. pro podávání námětů na zlepšení a vlákno se týká Statistik. Navrhl jsem (08.04.2011 20:47) drobné zlepšení, které by nic nestálo a nikomu nic nekomplikovalo. Od té doby jsem obdržel řadu moudrých rad včetně tvé, bohužel žádný argument, proč to neudělat.

(3) Záhada to není. Obdobou je třeba "Jizerská 50", "Vasův běh" nebo jiná masová akce. Tam je také skupinka závodících o zlomkrk, ale většina se účastní proto, že je to zdravé a zábavné. Bez aspirací na nějaké přední umístění. Přesto je zajímá, jak si stojí. Dokonce v "hlavním peletonu" je určitě větší sranda, pořadí se mění každým krokem (keškou). Možná tam také někteří "závodníci" nechápou, proč to ten dav zajímá :D

Jen shrnu a končím (radši si odpovím sám, kdo ví, co moudrého bych se zase dozvěděl):
- Přináší můj návrh určité zlepšení - ANO
- Stojí realizace čas nebo peníze - NE
- Omezuje nebo poškozuje někoho - NE
- Proč je tedy kolem toho tolik ke..řečí - NEVÍM (vím, ale nechci urazit)
- Má cenu se snažit - NEMÁ
- Poučení - .. georasismus asi existuje (málo kešek=blb :()

Pokrok v diskuzi nelze očekávat.
Prosím admina o zámek
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#29 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 23:18

DeDeCzech napsal/a:P.S. OT Chtěl jsem podrobnou tabulku přiložit (*.gif), ale i když na ní ukážu v "Příloha", tak se nedaří. Poradíte prosím ?

Mně sem nešla dát příloha která měla víc teček v názvu. Kontrolu povolených přípon to asi zmátlo. Zkus co nejjednodušší název souboru.
  • 0

#30 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 23:24

Měl bych k statistikám celou řadu námětů, napodlo mě třeba, že by bylo zajímavé tu tabulku, řekněme jednou za měsíc, schovávat. Z toho by se pak dal např. dělat pěkný graf do profilu, jak kdo postupně klesá na nižší a nižší místo :)
  • 0

#31 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 3:30

Přikládám tabulku, kterou jsem dříve zmiňoval. Je to trochu jiný pohled na sbíraná data. Třeba to bude někoho zajímat. mpistora: - Problém nebyl v názvu. Netušil jsem, že po vybrání přílohy se nesmí dát Náhled. Resp. po Náhledu se musí příloha znovu vybrat. - Dalo by se lecos. Ale po zkušenosti z této diskuze dost pochybuji.
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#32 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 7:24

Resis tady voloviny, chces do statistik - udelej si vylet na referencni kes. To nema s poctem nalezu ani procenty nic spolecneho.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#33 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 7:40

DeDeCzech napsal/a:
Jen shrnu a končím (radši si odpovím sám, kdo ví, co moudrého bych se zase dozvěděl):
- Omezuje nebo poškozuje někoho - NE

ale ano, ownera, který bude zavalen záplavou emailu s notifikacemi a i regulérní návštěvníky keše, kteří se při pročítání logů
budou prohrabovat záplavou s keškou nesouvisejících logů.

Máte možnost další referenční navrhnout, jejich výběr je spíš úkol pro znalce místních poměrů (místně populární pro našince, malá návštěvnost cizinců). Já je vybírám bajvoko podle mapy, což není zrovna ideální.
  • 0

#34 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 7:58

Znate pisnicku Pranice od Wabiho Danka?
Pri cteni tehle diskuze mi to jde uplne na jazyk.

Jako divoká zvěř, jako vlci se rvou,
každý za cizí lež, každý za pravdu svou, ...

..., pravda jsou jenom slova, ale život je víc


Kaslete na statisticka cisla a bezte se projit. Venku je hezky.


  • 0

#35 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 8:52

Unkas napsal/a:
Kaslete na statisticka cisla a bezte se projit. Venku je hezky.

Jen blbni, za to je až 10.000,- Kč pokuta ;)
Současný systém je myslím solidní a hlavně funkční. Kdo si neodloví referenční keš a chce být ve statistice, má smůlu. Pokud ho statistiky nezajímají, je mu to jedno. Pokud neví o nějakých statistikách, je mu to úplně jedno (to se týká kolika procent z přehledné tabulky? Já bych odhadoval, že je to tak 50/50). Takže asi tak. Nějaká další WN referenční keš na tom nezmění vůbec nic.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#36 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 9:15

to je jak u blbejch :D

- Přináší můj návrh určité zlepšení - ANO

NEPODSTATNÉ

- Stojí realizace čas nebo peníze - NE

ANO, přinejmenším čas admina pepy z pocernic, a určitě nejen já bych byl radši, aby ten čas věnoval něčemu užitečnému (DÍKY)
Nejméně 99 % obyvatel ČR by si přálo úplně zrušit veškeré daně z příjmu, spotřební, DPH...a to jedno procento to v klidu ignoruje. O některých věcech se prostě "demokraticky" hlasovat nesmí. ;)
Chceš být ve statistikách? Jdi si odlovit referenční. Zvládli to i takoví, co mají celkem uloveno 20 keší.

  • 0

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 9:45

DeDeCzech napsal/a:
MaFa:
1) Díky za info. Na oplátku ti ze stejné statistiky prozradím, že ty a ostatní s počtem nálezů > 1000 reprezentujete 8,71% kačerstva. Já holt patřím do toho zanedbatelného zbytečku 91,29%. Podivuhodné je, že v této diskuzi mluví k věci jen kačeři z této skupiny.


Ono se to dá interpretovat i jinak:

Ti, co mají hodně nálezů, tak kešují už dlouho, mají s tím dost zkušeností a vědí co je důležité.

Ale pravidelně se tu objevují Ti, co mají jen pár nálezů, zato spoustu zlepšovacích návrhů pro ty, co zadarmo ve svém čase spravují server, pro vlastníky keší a pro všechny kolem, zpravidla kromě sebe.

Už jen čekám, až tu někdo začně navrhovat, že keš musí být označena červeným praporkem, aby se lépe hledala.

A kašli na statistiku, PaBu a Vezíra stejně těžko dohoníš ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 0:01

pepa.z.pocernic: Co se může stát: 1) Nepatrný zájem = pár WN = nic se neděje 2) Větší zájem až záplava WN jak se obáváš = vítaná a využívaná možnost = podstatně jsi vylepšil stávající systém za cenu složitější správy jedinné keše. Pokud by to byl problém, stačí vypnout notifikace a budu ti jí sledovat a filtrovat logy. BTW "Everest" má pro tento účel dokonalé jméno ;). Obtěžování fyzických návštěvníků by bylo úměrné počtu spokojených "WN". Která z variant platí se bohužel dá zjistit až po oznámení této možnosti v úvodu Statistik.
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#39 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 0:21

DeDeCzech napsal/a:
Pokud by to byl problém, stačí vypnout notifikace a budu ti jí sledovat a filtrovat logy.


Toto je neproveditelné. Owner cache dostává mailem všechny logy z jeho keší a jejich zasílání vypnout nelze!
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#40 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 1:20

dr,vota:
1) Zlepšení NEPODSTATNÉ - kdo ví, viz předchozí odpověď pepovi
2) Práce a čas - pepa by musel udělat jen dvě věci:
- NEMAZAT WN v jeho už existující referenční keši
- přidat na konec 2.odstavce úvodu "Statistika" větu:
Další možností je zalogování poznámky (Write Note) "Aktivace statistik" v keši GCW54N

Nic víc. Obávám se, že jen projít tvé a ostatní OT příspěvky v tomto vláknu ho stálo času mnohem víc. Přitom by stačilo respektovat body 4 a 5 pravidel "Poradny" a bylo by jich tady jen pár.

Podivuješ se motivacím a zájmům jiných. Já se zase divím, proč v rozporu s vlastními radami plýtváš časem a posíláš OT příspěvky k věci, která se tě absolutně netýká. Toto není vlákno "Co mají ostatní dělat, co je má zajímat, kam mají jít". Kdyby bylo, taky bych ti poradil, kam můžeš jít... :D
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama