Přejít na obsah


Fotka

HTC Desire


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#21 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 15:18

fremen.cz napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Dám 2.500,-


neblbni, to je méně jak jsem chtěl dát já :D

Ale já to mám hotově :D
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#22 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 15:19

Jo, za 4.800,- bych ho vzal hned z fleku. Možná za 5.500,- bych si ještě dal říct :)
  • 0

#23 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 15:49

rubino94 napsal/a:
tak 2800kc napise jen blbec:)

Nikoliv, Tvůj inzerát s Tebou uvažovanou cenou napíše jen blbec.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#24 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 18:25

Ještě, že to není ve FRCu, to by bylo zas práce.:( Ale i tak, nechcete se trochu mírnit? To že je cena mimo, ještě neznamená, že tady ze sebe musíte dělat "blbce" (skoro všichni).
  • 0

#25 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 18:27

Musím se rubino94 zastat. Pokud by se jednalo o telefon z oficiální distribuce, tak cenu nemůžete srovnávat. Ty ceny, co tady vytahujete jsou za takzvanou šedou distribuci. POkud bude telefon v pořádku, tak asi není rozdíl,ale pokud by se objevila nějaká závada, tak má oficiální distribuce výhodu ve férovém jednání operátora při reklamaci. Šedá distribuce ( všelijaké nejmobil.cz, mobilky.cz... ) jsou dobří jnom cenou,ale při reklamaci se to nemusí vyplatit. Článků o podivném jednání prodejců šedých distribucí při reklamaci je na internetu víc než dost a sám jsem to zažil.
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#26 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 19:07

Ale i tak, nechcete se trochu mírnit?

Evdentně nechtěj :)
  • 0

#27 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 20:21

Dr.Uli napsal/a:
... Ty ceny, co tady vytahujete jsou za takzvanou šedou distribuci...
... tak má oficiální distribuce výhodu ve férovém jednání operátora při reklamaci...
... Šedá distribuce ( všelijaké nejmobil.cz, mobilky.cz... ) jsou dobří jnom cenou,ale při reklamaci se to nemusí vyplatit...


Co to proboha znamená? Jaká šedá/oficiální distribuce?
Já mám od mobilek druhý telefon a vždycky všechno OK, včetně reklamací.
Jediná oficiální distribuce mobilních telefonů jsou mobilní operátoři?
To je jako kdybys řekl, že rohlíky si nemůžeš kupovat v Tescu, ale jen v pekařství...
A že operátoři jednají fér? To bych chtěl vidět... Příklad od kyslíků, kdy dodali telefon který neměl SW v češtině, reklamace přesně na měsíc, druhý den přestal fungovat reproduktor, výměna za nový telefon taky přesně měsíc... Fuj :-( Na podobné situace jsou třeba mobilky mnohem pružnější - cizí SW mi přehráli na počkání bez jediného slova (omluvu nepočítám).
  • 0

#28 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 21:36

Šedá distribuce je taková, která neprošla přes oficiálního distributora. Tedy obchody typu nejmobil,mobiek,promobilek atd atd jsou šedé dovozy. Majitel takového obchodu sedl k PC a objednal 20 ks na ebay. Telefony mu přišly, on tam pokud je to možné dohrál CZ SW, odblokoval ho, přidal CZ manuál (v tom lepším případě). Jenže je tu velké ALE. Takový mobil lze reklamovat pouze v tom obchodě, který ten mobil prodal. Nejde vzít např HTC a donést ho do oficiálního servisu této značky. A to je ten zádrhel. Někomu těch pár stovek za to stojí, mě třeba ani náhodou. Takový obchod třeba za rok zkrachuje a reklamace se nikdo nedomůže. Navíc jelikož je veškerá reklamace z kapsy majitele obchodu, bude řešit všemožné kraviny jen aby reklamaci uznat nemusel. Oficiální servis je vždy lepší, za jakékoliv situace. Oficiální distribuce je přesný opak. Když budu mít problém s telefonem tak skočím rovnou do oficiálního servisu, reklamace bude vyřízena o x týdnů dříve (většinou do týdne, protože to nemusí projít ještě navíc přes obchod) a jsem vysmátá. Ale stále se setkávám s tím, že toto někdo nechápe a ve výsledku pak akorát spláče nad "výhodnou" koupí.... Pak jsou plné Černé ovce takových lidí, kterým se nedostává reklamace u zkrachovalého obchodu..
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#29 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 4:34

zuzkys: Jak je možné, že je ten přístoj levnější na ebay než u nás? Tak to asi nějaký soudruh udělal chybu. Před třemi roky jsem si v US kupoval 60 CSX za cca 7K a u nás v té době stála 16K. Tak tady je pak asi něco špatně, ne? Proč bych s ním nemohl přijít do servisu? Výrobce (HTC, Garmin...) dostal svoje peníze při nákupu, marže navíc jde pro obchodníka. To už je jen otázka nenažranosti/neschopnosti obchodníků a kamarádíčkování s dodavatelem. Tohle vážně není tím, že v US je jen roční záruka (a jiné záruční podmínky)... Mimochodem teď právě jsem ve Státech. Na objektivu jsem ušetřil 10K a mám k němu celosvětovou záruku. WFT? U nás je prodávají dráž, protože jsou pozlacené?
  • 0

#30 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 6:53

zuzkys napsal/a:
Šedá distribuce je taková, ...


Aha, díky za poučení, tak tohle všechno jsem nevěděl. Krom toho že mobily jsou ze zahraničí. Ale že je nemůžu reklamovat v servisu značky, to jsem neslyšel a přijde mi to zvláštní.

Reklamaci stejně většinou řešim u obchodníka (když je obchodník "za rohem" a oficiální servis v Kotěhůlkách), 30 dnů to trvá v obou případech (vyzkoušeno 3x). Proto preferuju vždycky obchodníka a zatim nikdy nebyl problém.

A pak jsou ale lidi, kteří to chápou a nakupují u dobře zavedených a leta fungujících obchodů (například zmíněné mobilky.cz) a ušetří ne Tebou zmiňovaných "pár stovek", ale zpravidla i několik tisíc (u dražších přístrojů klidně 50% ceny). Je jasné, že když někdo nakoupí s 90% slevou v nějakym podivnym e-shopu nebo v krámku na rohu, tak se pak nemůže divit, že má kradenej vytopenej telefon a že krámek zase za týden zmizí a se změnou jména se přestěhuje někam jinam, ale to snad není záležitostí lidí s IQ nad 100. Ti se pak právě lámou smíchy nad pořady jako jsou černé ovce a nevěří, jak snadno jsou někteří schopni se nechat oškubat...
  • 0

#31 martink

martink

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 8:09

Je vidět že tu jste všichni obchodníci, pokusím se Vám alespoň troch nastínit jak to celé funguje, protože jsem prodejce a vlastním docela úspěšný e-shop, zaplat pánbu že neobchoduji z IT. 1) když někdo nakoupí telefon na e-bay tak je celkem logické že tento produkt bude řádově levnější o tisíce jelikož dotyčný tyto přístroje nakupuje třeba v USA a tam je cenová politika jiná než u nás tzn. Oficiální prodejce zde nakoupí telefony od ofiko distributora třeba za 7k kus zde ho prodá za 7.8k, a proč? Protože oficiální distributor je zatížen politikou oficiálního výrobce, ta je taková že pro USA jsou telefony levnější o řády tisíců, pro Evropu jsou o řády tisíců dražší, proto je takový rozdíl v ceně na e-bay a u nás, prostě je to politika dané značky a nikdo s tím nic neudělá. Další příklad, někdo si nakoupí soft. třeba od Adobe u nás za 50k v USA ho může koupit legální cestou za 20k, ale tato distribuce není určená k vývozu tudíž nelegální, dělá se to tak že někdo kontaktuje někoho kdo koupí daný soft od Adobe v USA ( občan USA ) a ten ho prodá v uvozovkách někomu přes e-bay, to už legální je a soft. normálně zaregistrujete, je zde další „ ale „ soft nemáte v češtině a neuplatníte na něj podporu. Doufám že jsem to trochu vysvětlil, je to velice jednoduše podané.Někde jsem tu četl že se obchodník snaží nakapsovat, ano snaží, ale zůstane pouze u té snahy, jelikož oficiální distributor se z nikým nekamarádí to mi věřte!! Dále jsou ty marže tak malé 2 procenta? že prodejce na tom nevydělá ani náhodou a proč? No protože je tak postavená politika majitelů dané značky. Ještě tu někdo zmínil že ve státech koupil foták za velice dobrou cenu, ano platí co jsem psal, foták není určen pro náš trh tudíž je levnější, není to tak že by prodejci natahovali ceny, ještě jednou tedy - ofiko marže u IT je max 2 – 5 procent, pak jsou prodejci ktří prodávají hodně pod cenou a serou trh, další prodejce vidí že jeho konkurence je levnější a ještě stáhne cenu, co se stane? Trh s IT u nás dříve nebo později lehne uplně a přežijí jenom ty nejsilnější hráči Alza, Mall, apod. Já mám třeba obchodní model postaven uplně jinak, jsem sice nejdražší, ale pro své zákazníky si mohu dovolit služby takové co má jenom malé procento e-shopu, zboží skladem, odeslání ještě téhož dne co vznikne kupní smlouva ( objednávka ) a proč? Protže si mohu dovolit nakupovat na sklad atd. atd atd.další dotazy velice rád zodpovím, děkuji za pozornost PS: když nakoupíš telefony které nejsou určeny pro náš trh, je celkem logické že je nemůžeš reklamovat u nás v ofiko servisu, je to prostě tak a nikdo s tím nic neudělá Krnáč PSS: Ještě tedy k tomu objektivu, ano je možné že jsi ho koupil o 10k levnější ve státech, protože zboží není určeno pro náš trh, můžeš se ted ohrazovat celosvětovou zárukou, věřím že když produkt koupíš i nás tak máš také celosvětovou záruku, ale je určen pro náš trh, tudíž cena bude někde jinde, není to opravdu pozlacené a nemůže za to distributor, prodejce, koncák, může za to politika dané značky Omlouvám se za špatnou čitelnost, ale jsem v běhu, a navíc na cestách v zahraničí
  • 0

#32 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 9:17

martink napsal/a:
ofiko marže u IT je max 2 – 5 procen


zajímavé... tam tam kde pracuji je marže 20-250%, na akčním zboží 10% :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#33 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 9:18

Ano, cenová politika některých výrobců podle regionu je opravdu nevyzpytatelná... Na druhou stranu si ale opravdu nedělám iluze ani o našich "chudácích" prodejcích. Celkem nedávno jsem kupoval hudební nástroj, klávesy, přímo od českého oficiálního dovozce. Jelikož tam u nich mám známého, tak mi udělal cenu ještě o malinko nižší než za jakou to pak prodávají dál místním distributorům. Předpokládám, že to byla částka, za kterou to od výrobce nakupují oni... A cena, kterou jsem zaplatil, byla o něco málo více než POLOVINA toho, co za to i dnes chtějí koncoví prodejci ! Tak ať mi nikdo netvrdí, že s elektronikou je tak nevýnosný obchod, že na tom chudinky mají pouhých pár procent marže :@ Asi chápu, že v závislosti na druhu výrobku mohou být různé, ale ta jednotlivá procenta, kterými se tu různě ohánějí prodejci, jim nevěřím ani náhodou... A teď z trochu jiného soudku. Na GPS foru Path už se mnohokrát probíralo, že kromě jiných cen nám sem dobrodinec Garmin posílá i různě zkriplené výrobky :@ Funkce, které asiat může používat pomalu i u té nejlevnější navigace, u nás v Evropě najdeme až u jeho "vlajkových lodí", za které tu samozřejmě zaplatíme pořádné peníze...
  • 0

#34 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 9:20

2 Jarous1: hudební nástroje jsou kapitola sama pro sebe, stejně jako oblečení... - nové značkové tričko 899,- - po 2 měsících je za 499,- - za půl roku je ve výprodeji za 199,- A pořád na tom sakra vydělávají!!! :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 9:33

Jarous1 napsal/a:
Funkce, které asiat může používat pomalu i u té nejlevnější navigace, u nás v Evropě najdeme až u jeho "vlajkových lodí", za které tu samozřejmě zaplatíme pořádné peníze...

Moc si neumim predstavit,jak by tohle v praxi fungovalo. Muzes uvest nejaky priklad? (konkretni typ gpsky a konkretni funkci)
  • 0

#36 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 10:02

Už si to přesně nepamatuji, je to už nějakou dobu. Ale co si tak matně vzpomínám, tak se to týkalo některých funkcí u autonavigací.
  • 0

#37 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 10:04

Trosku bych zareagoval. Vec je jeste slozitejsi - pokud si koupite pri svem pobytu v zahranici nejakou vec (telefon ci fotak) treba ve spojenych statech a bude z tamni oficialni distribuce a budete k nemu mit originalni zarucni list, tak by nemel byt problem reklamovat ho i u nas. Sice se budou kroutit, ale pokud mate originalni zarucni list nemel by byt problem to uhrat (dovest si vec z dlouhodobeho pobytu ci dovolene Vam nikdo nemuze zakazat). Problem u sedejch dovozcu je v tom, ze Vam daji pouze svuj zarucni list (nikoli originalni) a tudiz mate v autorizovanem servisu smulu. Co se tyce FW - je celkem bezne, ze nektere veci maji ruzny SW pro ruzne zeme (pocinaje dostupnymi jazyky v menu) a konce nekdy i funkcemi. A to uz vubec nemluvim o tom, ze prave u telefonu jsou obcas FW sity na miru jednotlivych operatroru - a mnohdy jsou i specialni modely pro jednotlive operatory (Treba Nokia N79 proste ceskou podporu mit nebude, protoze byla delane pro Orange - takze treba slovenstinu v ni najdete) Zkratka Cz stranky nokie se tvari, ze telefon vubec neexistuje. A ono si to vemte i pri zapinani telefonu koupeneho od operatora --mate tam vetsinou jeho logo ..to znamena ze i pro nej upraveny FW. Co se tyce levnych mobilu ze sedivek - mnohdy je to dano i tim, ze v zahranici v predplacenych sadach (obdoba naseho Twist) je cena sady tvorena z velke casti hovornym - tudiz v sade za 3000 mate 2000 na telefonovani a defakto mobil za 1000. Kartu s 2000 kreditem prodate v bazaru za 1500 a mobil co vas stal 1500 tady strelite za 3000, protoze obdobna sada u nas ma cenu 4500 a hodnota kreditu je 400.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#38 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 10:08

Jinak s e taky dela to, ze nektere funkce v zarizeni jsou jen Softwarove vypnuty ...zkratka ze tam jsou, ale pro dany trh nejsou aktivovany. Co me napada, tek nejzarnejsi pripad jsou treba auta -- co trh to trosku jine funkce a kdyz se vi jak na to, daji se jen aktivovata normalne to funguje. Tusim ze u prvnich Fabii byly pro CR 4 stupne vybavy. Minimalne nejvyssi a druhy nejvyssi stupen byly vyrobne temer shodne a lisilo se to prave v tom, co bylo v te "chudsi verzi" zakazano v SW. Znam par lidi, co si koupili tu chudsi verzi a u znameho v servisu si ty funkce (za ktere se oficialne priplacelo asi 40000) aktivovali.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#39 martink

martink

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 12:14

Děkuji všem za pěknou diskusi která má úroveň, nicméně mohu potvrdit že marže u IT je opravdu mizerná, samozřejmě že záleží na obratu u daného distributora, věc se mají asi takto: při odběru jako obchodník do částky za měsíc: a) 20K a nahoru – marže cca. 2 procenta B) 50kK a nahoru – marže cca. 2.5 – 3 procenta Srovnání Alza, která má denní obrat něco kolem 1.mio a všimněte si že nejsou nejlevnější, ale přesto u nich nakupuji protože vím že nemám žádný problém s reklamací a vím že tento obchod neskrachuje, co si teda vyberete vy? aby jste se dostali na pěkné marže musíte mít měsíční obrat cca. 1 mio. Nevím jak je to u hudebních nástrojů a oblečení, ale u IT je to tak. Má uvedená čísla nejsou přesná jelikož po téměř ročním zkoumání trhu jsem to vzdal hlavně díky nízkým maržím ( cca 5 let zpět ) ale mám zase plno známých kteří obchodují s IT, takže do zákulisí trochu vidím, ještě jednou moc děkuji za pěknou diskusi. Krnáč
  • 0

#40 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 12:54

mohu potvrdit napsane od martink, stredne velky maloobchod (mesicni obrat okolo 1.000.000) s IT (+ mobily, fotaky jak to bejva) marze pokud chci byt konkurence schopny 4-8% (komponenty, pocitace, fotaky, mobily), 10-30%-50% (spotrebak, sw, doplny typu brasny, repro), je tedy jasne ze na tom se v malem meste uzivit neda a je treba pridat pro zakazniky sluzby navic.
  • 0
HTC ONE + Etrex 30




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama