Přejít na obsah


Fotka

STROMOVÉ KEŠE - JE ZÁJEM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#1 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 0:36

Po dokončení TFTC serie - chybí už jen finálovka, nemůžu najít ro pravé místo, jsem začal zakládat i keše umístěné na stromech, cca ve výšce 10m a výše. Všechny jsou odlovitelé bez lana a podobných serepetiček jen s trochou obratnosi, odvahy a sníženého pudu sebezáchovy. Chápu že takové keš není pro každého, z tech co zatím jsou mám pochvalené logy. Začalo mi z toho i hrabat, jedu lesem a koukám, hle sem by šla dát keš :-) Dělám dva typy, jedna jasně najitelná, půl až litrový kyblík viditelný ze země, diff 1-2, terr 4-4,5, a mikro diff 4-4,5, teren 4-4,5, vězšinou na jednom stromě ze skupiny a aby nebyla vidět ze země :-) takže ji vidíte až když jste skoro u ní a třeba na tom stromě vedle :-) tak se ptám, vás kdo na to na to jste - máte zájem? a nějaký společný název? napadlo mě KOH - keš o hubu .-) co se týče přínosu pro přírodu- právě proto že je to tak vysoko, nečekám nějakou úžasnou návštěvnost, ty poslední publikované minulé a toto pondělí mají zatím jen FTF, max STF..
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#2 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 5:57

Je zajem :o) ikdyz zrovna mikro na strome mi nezni nejlip.... Udelej neco poradne drsneho at ma cenu jet z Pardubic na FTF :o)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#3 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 7:00

Stromovek už je poměrně hodně...možná by to chtělo vymyslet něco nového.....samozřejmě teda všechno lepší než micro v zábradlí..:)
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#4 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 8:08

Jakože všeho moc škodí. :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#5 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 8:37

CZECH.TIR napsal/a: Začalo mi z toho i hrabat, jedu lesem a koukám, hle sem by šla dát keš :-)


To je zacatek....
potom si poridis lano, lezeckou vybavu...

A zacnes chodit po lese a rikat si, hele to je 20m - slusne. Ale porad trochu jednotvarne. A hele, tady je strom 25m a vetvicky az uplne nahore. A hele, tady dva stromy vysoke - dam to mezi ne. A hele, tri stromy - takova krabka v tezisti trojuhelnika mezi nima.. to by bylo :)

No ale vazne. Vsechno s pribyvajicim poctem "devalvuje". Osobne mam stromovky hodne rad, rad je i vytvarim. Ale hoooodne se brzdim v kvantite a snazim se pridat k tomu nejakou "pridanou hodnotu". Ono nakonec na strom umi prdnout mikro kazdy, stejne jako pod okap :)
  • 0

#6 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 8:47

Smogeo napsal/a:

honny napsal/a:
Jakože všeho moc škodí. :)

Opatrně, uvědom si že to říkáš autorovi powrtrailu :D

Vím o tom. :D

A taky vím, že mám odloveno relativně dost stromovek.
Pokud to bude mít smysl, tak jasně. Ale stromovka-jen-aby-to-byla-stromovka není imho úplně ideální přístup.
(čímž neříkám, že by tu k němu snad mělo dojít :) )
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#7 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 9:11

Přesně. Začíná tu nová móda :( --- a ruku na... to, co kdo máte na těle za nejdůležitější, právě tímhle to ztrácí kouzlo :( Jedna stromovka kdesi 30 km daleko, o které se povídá a na kterou se domlouváš do party, a pokud možno s něčím originálním navíc, to je věc vyjímečná a zajímavá. Až jich ale bude deset (a nebude to série), začne to být únavné... A až jich bude šedesát, bude to "okapový opruz". Pozor na to. PS: ale je mi naprosto jasný, že k tomu dojde a opruz nastane :( a dohadování taky.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 9:13

PPS: Ještě že tohle nejde udělat s vrcholovkama - víc hor prostě nenasypeš :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 9:39

no přidaná hodnota, to jsou ty panorámata, mámo.. a serie? proč ně? můžete si dát přizemní tftc - no jak kdy, někdy i podzemní, vodní :-) - a při tom si odlovit něco náročnějšího s trochou adrenalinu.. máte slyšet jak řve ta moje, když už mě pomalu nevidí a já lezu výš a výš..:D:D:D jenže tady na Kolínskunic takového nebylo, a jak s tím názvem? zatím jim říkám HARD TFTC ....
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 10:00

Kešky hledám hlavně kvůli místům, na které se podívám. Občasné zpestření skupinovým odlovem nějaké těžší mi to sice zpestří, ale nesmí toho být moc. Sám vybavení nemám a jen kvůli keškám ho nehodlám pořizovat, takže je většinou musím ignorovat. Podle mě už jich je docela dost...
  • 0

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 10:14

NE, není zájem. Všeho moc škodí. Už z toho začínáte dělat nějakou jinou hru. (deset šílenců ti tady napíše, jak z toho jsou nadšení, ty vyvodíš, že většině se to líbí a ostatních deset tisíc akorát otrávíš)
  • 0

#12 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 10:27

NE, není zájem.
  • 0

#13 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 10:28

No, pár jich klidně založ, mě ty šplhačky 60 km od HC až tak trápit nebudou, :) ale zase ty počty moc nepřeháněj, ať to lidem nezevšední. Za sebe řeknu, že si spíš na GC vychutnávám to chození krajinou od jedné "tuctovější" keše k druhé. než že bych se vyžíval v dohledávání nebo potýkání se s náročnějším terénem. Protože o přidanou hodnotu v podobě gypsu nestojím, nejradši se držím zásady, že ze země se obvykle nedá spadnout. Ber tedy na vědomí, že do větvoví stromu bych tedy lezl jen výjimečně a asi ne výš jak čtyři pět metrů. Úplně stačí, když musím na podzim česat jabka... :|
  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 10:44

Proč si tedy, vy šílenci, neuspořádáte event na lezení? Klidně si ověste každý strom v lese, ale bez zakládání regulérních keší, lezte si nahoru dolů, a budete spokojení. Všechny za jeden bod 5/5 dohromady. A ostatním nebudou ty ikonky překážet v mapě.
  • 0

#15 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 10:53

Jsou kačeři, co je ocení, ale osobně jsem rád, že je nikdo nedělá blízko mých HC. Dělal jsem pár let výškové práce, z toho hodně na stromech (někdy to bylo i docela náročný), lan mám pár set metrů, cajků dost, chromej nejsem, ale ač to bude třeba vypadat paradoxně, tak mě stromovky vůbec nezajímaj. Pro mě osobně tedy nejen nuda, ale zbytečná obtíž, která mi nic nepřinese zajímavého...
  • 0

#16 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 11:07

Stromy, zdi, pilíře, propasti - nic z toho mi nevadí, je to vítané zpestření. Nicméně bych ocenil dávkovat množství jako šafránu. V opačném případě mi to třeba zevšední a bude po zábavě.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#17 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 11:42

Těch stromů už začíná být příliš mnoho. Pokud to není nic originálnějšího, ale pouhé vylez na tento strom, už mě to příliš nebere a pár jich nechávám ve svém okolí bez povšimnutí. Jako bonusovka a vyvrcholení série je to ještě OK. Právě připravuji novou náročnější keš, ale právě z toho důvodu už do ní žádné šplhání na strom nezařazuji, myslím, že to většina lidí ocení.
  • 0

#18 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 11:49

Jj. Taky vždycky nějakou uvítám,kde se musím protáhnout:-) Samozřejmě nedělat po tuctech, jak říkali kolegové:-)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#19 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 12:04

Jedna stromovka je zajímavým zpestřením, ve větším počtu se z toho stává otrava. Alespoň pro mě.
  • 0

#20 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 12:18

i stromovky se dají udělat tak, že nejsou stereotipem ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama