Přejít na obsah


Fotka

STROMOVÉ KEŠE - JE ZÁJEM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#41 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 15:04

2 zulu23: tak mne napadá... třeba to tam instaloval žebříkem...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#42 zulu23

zulu23

    zulu23

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 15:20

fremen.cz napsal/a:
2 zulu23: tak mne napadá... třeba to tam instaloval žebříkem...

...nene... my jsme si spis rikali - "hodim to co nejvejs a uvidim, na kolik hvezdicek to bude" ;)
...ale vazne... jde o stromy, na ktere jde skutecne snadno vylezt bez jakychkoliv pomucek ...bohuzel o to vice je to dle meho nazoru nebezpecne :(
  • 0

GeoGet, Oregon 550 + TOPO Czech PRO 2013, HTC + c:geo


#43 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 16:15

Nicmene porad to musi byt hlavne o BEZPECNOSTI.

Jenomže to je výhradně na straně lovců. Jinak za mě je zájem, celkem rád si z keší odnášim zážitky.
Mimo jiné je výhodou těchto keší, že ty, co to nezajímá a nebaví tam nepolezou, nestojí jim to za ten bod.
  • 0

#44 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 16:32

Milý CZECH.TIRe :-) Mám odlovenou část TFTC serie a musím za 90% keší dát palec nahoru, protože to je doposud nejlepší serie kterou jsem navštívil. Krásná, zajímavá místa, vtipné hinty, proste jsme si lov uzili se vsim vsudy. Stromové keše mám rád, rád lezu nahoru, takže se teším na T4-4,5kové terény a doufám, že ti elán na zakládání dlouho vydrží ;-) Naopak preferuji 4 a 4,5 nez 5 :-) 4 a 4,5 neomezuje lidi na nutnost mít výbavu ;-) Tot vše, musel jsem se vyjádřit :-)
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#45 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 17:26

Stromové klidně, ale pak čekej NM log ve stylu je třeba změnit hint z na stromě na u pařezu a terén z 5 na 1,5 :P. Měl jsem možnost v poslední době pár stromovek vidět a rozhodně to těm stromům moc nesvědčí....
  • 0

#46 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 17:50

Za mně ne. Také jsem jednu stromovou udělal, ale jen jako tématické finále mysterky, takže strom těmi pár nálezy výrazně netrpí. Ale série vždycky táhne davy, takže lze očekávat zvýšený zájem a také zátěž. Stromy jsou krásné, ale lze to posuzovat/obdivovat i ze země. Ten nápad s 5/5 eventem, který tu už zazněl, mi přijde fine, byť by to znamenalo pro zájemce jediný bod.

Jinak jsem v přehledech tvých kešek viděl snad nejvíce švýcarských vlajek ve svém životě (= cache potřebuje údržbu), tak bys je případně mohl objet a dát do kupy, než se vrhneš na druhou stovku.
  • 0

#47 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 18:56

Zrovna tady u nás to poslední dobou vypadá, že jinam než na strom krabka ani nejde dát :P Občas nějaká, proč ne, ale všeho moc škodí. Nevím jak kdo, ale já třeba stromovky při výletech mimo domov ignoruju, nemám s sebou vybavení, obvykle ani doprovod, takže z toho stejně jako z megatěžkých mysterek jsou víceméně keše pro místní.

Zmíním něco, co se tu zatím nezmínilo. "keše umístěné na stromech, cca ve výšce 10m a výše. Všechny jsou odlovitelé bez lana a podobných serepetiček..." Sakra, lidi! Deset metrů je slušná výška na to, aby se člověk bez jištění zabil, když z toho sletí, a ono to nemusí být jenom nešikovností, když praskne větev, šikovnost je k ničemu. Ale ne, ony vznikají jak na běžícím pásu keše v deseti a víc metrech, jsou označené jako T 4 - 4,5 a ještě bývá v listingu věta, že "ti zdatnější to dají bez výbavy". Kdo by nechtěl být "ten zdatnější", že jo?
Zastávám názor, že od určité výšky se jedná o T5, i kdyby to bylo po žebříku, a výbava je nezbytná.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#48 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 19:26

Co já pamatuji, tak T3 = stromovka baj voko 2-3, max 4 metry nad zemí. To že někdo odpublikuje (myšleno owner!) krabku, co je v 15 metrech a napíše ji jako T3,5 tak je to hazard s cizím životem, řekl bych. V sobotu jsme si dávali cvičně cca 25 metrů na stromě a už tak v 6-8 metrech mne napadalo, že je to už docela vysoko a kdyby to ruplo, tak si pěkně namelu. Je to prostě na rewieverovi, aby si pokud možno nechal vysvětlit, proč je ten teren 4,5 a kdyžtak to přehodnotil na T5, či naopak, snížil na T3 (občas někteří s tím D či T přehánějí a naopak).
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#49 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 19:31

fremen.cz napsal/a:
Co já pamatuji, tak T3 = stromovka baj voko 2-3, max 4 metry nad zemí.
...

Keš na stromě nedosažitelná ze země rukama nemůže být terén 3, ale měla by mít minimálně 4
  • 0

#50 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 19:33

dr.vota napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
Co já pamatuji, tak T3 = stromovka baj voko 2-3, max 4 metry nad zemí.
...

Keš na stromě nedosažitelná ze země rukama nemůže být terén 3, ale měla by mít minimálně 4


by ses divil, kolik T3 jsem už potkal a musel jsem na ten strom vylézti
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#51 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 19:37

fremen.cz napsal/a:

dr.vota napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
Co já pamatuji, tak T3 = stromovka baj voko 2-3, max 4 metry nad zemí.
...

Keš na stromě nedosažitelná ze země rukama nemůže být terén 3, ale měla by mít minimálně 4


by ses divil, kolik T3 jsem už potkal a musel jsem na ten strom vylézti


Ale to je špatně. Aspoň tedy dle mého názoru......
Terén 4 by to měl být. Přeci musím na strom vylézt, ale dá se to zvládnout lehce a bez výbavy....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#52 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 19:39

vin-lin napsal/a:
Ale to je špatně. Aspoň tedy dle mého názoru......
Terén 4 by to měl být. Přeci musím na strom vylézt, ale dá se to zvládnout lehce a bez výbavy....


O tom se přít nebudu, otázkou je, od jaké výšky to je T5, a to i pokud výbavu nepotřebuješ
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#53 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 19:45

Chryseis napsal/a:
Zrovna tady u nás to poslední dobou vypadá, že jinam než na strom krabka ani nejde dát :P Občas nějaká, proč ne, ale všeho moc škodí. Nevím jak kdo, ale já třeba stromovky při výletech mimo domov ignoruju, nemám s sebou vybavení, obvykle ani doprovod, takže z toho stejně jako z megatěžkých mysterek jsou víceméně keše pro místní.

Zmíním něco, co se tu zatím nezmínilo. "keše umístěné na stromech, cca ve výšce 10m a výše. Všechny jsou odlovitelé bez lana a podobných serepetiček..." Sakra, lidi! Deset metrů je slušná výška na to, aby se člověk bez jištění zabil, když z toho sletí, a ono to nemusí být jenom nešikovností, když praskne větev, šikovnost je k ničemu. Ale ne, ony vznikají jak na běžícím pásu keše v deseti a víc metrech, jsou označené jako T 4 - 4,5 a ještě bývá v listingu věta, že "ti zdatnější to dají bez výbavy". Kdo by nechtěl být "ten zdatnější", že jo?
Zastávám názor, že od určité výšky se jedná o T5, i kdyby to bylo po žebříku, a výbava je nezbytná.


Záleží jak se to veme. Nemusíš líst na strom, stačí jít po přechodu, kde tě srazí auto a taky to nemusí být nešikovností, ale mohou selhat brzdy. Nebudeme tedy chodit do práce, do školy atd..?

Já s tebou více méně souhlasím, že je to nebezpečné, že by se lidi měli jistit. Ale na druhou stranu každý je zodpovědný sám za sebe. Já nelezu nikam, kde se na to necítím a tím by se měli řídit všichni.
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#54 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 19:46

fremen.cz napsal/a:

vin-lin napsal/a:
Ale to je špatně. Aspoň tedy dle mého názoru......
Terén 4 by to měl být. Přeci musím na strom vylézt, ale dá se to zvládnout lehce a bez výbavy....


O tom se přít nebudu, otázkou je, od jaké výšky to je T5, a to i pokud výbavu nepotřebuješ


A já jsme si myslel, že T5 je právě tam, kde potřebuješ výbavu...Mylně. Inu, člověk se pořád učí.......Díky
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#55 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 19:48

2 vin-lin: tak jsou stromy, kde se tá lézt jen po větvích a i tak je krabka řekněme 15 metrů vysoko... výbavu na výstup nepotřebuješ, ale ta výška je už dosti o tlamu :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#56 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 19:49

Já si taky až doteď myslel, že na T5 musíš mít výbavu...inu, asi tím, jak společnost pohodlní, se taky posouvají hranice vnímání terénu...
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#57 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 19:50

fremen.cz napsal/a:
2 vin-lin: tak jsou stromy, kde se tá lézt jen po větvích a i tak je krabka řekněme 15 metrů vysoko... výbavu na výstup nepotřebuješ, ale ta výška je už dosti o tlamu :D


Na tom asi něco bude.....:)
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#58 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 20:02

vin-lin napsal/a:

fremen.cz napsal/a:

vin-lin napsal/a:
Ale to je špatně. Aspoň tedy dle mého názoru......
Terén 4 by to měl být. Přeci musím na strom vylézt, ale dá se to zvládnout lehce a bez výbavy....


O tom se přít nebudu, otázkou je, od jaké výšky to je T5, a to i pokud výbavu nepotřebuješ


A já jsme si myslel, že T5 je právě tam, kde potřebuješ výbavu...Mylně. Inu, člověk se pořád učí.......Díky

Možná byste měli nechat filozofování a radši se podívejte do wiki:
http://wiki.geocachi...ache#Ter.C3.A9n
T5 je s vybavením
T4 je pro lezení po stromech
Pro lezení po stromech s jištěním by bylo 4,5
  • 0

#59 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 20:08

dr.vota napsal/a:

vin-lin napsal/a:

fremen.cz napsal/a:

vin-lin napsal/a:
Ale to je špatně. Aspoň tedy dle mého názoru......
Terén 4 by to měl být. Přeci musím na strom vylézt, ale dá se to zvládnout lehce a bez výbavy....


O tom se přít nebudu, otázkou je, od jaké výšky to je T5, a to i pokud výbavu nepotřebuješ


A já jsme si myslel, že T5 je právě tam, kde potřebuješ výbavu...Mylně. Inu, člověk se pořád učí.......Díky

Možná byste měli nechat filozofování a radši se podívejte do wiki:
http://wiki.geocachi...ache#Ter.C3.A9n
T5 je s vybavením
T4 je pro lezení po stromech
Pro lezení po stromech s jištěním by bylo 4,5


Neni náhodou na jištění potřeba speciální vybavení??? :D:D:D
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#60 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 20:09

Ono je potřeba se zamyslet nad tím, co vlastně znamená "potřebovat výbavu". Je to fakt jenom situace, kdy se tam člověk bez výbavy technicky nedostane? Člověk přijde odlovit krabku a až na místě zjistí, kde vlastně je. Když jde na terén 4, 4,5, počítá s tím, že výbavu potřebovat nebude - a když pak přijde na místo a vidí, že je to o hubu a že by se to lano hodilo, tak určité procento se neotočí a nepůjde domů, ale zariskuje a zkusí to. A je i v zájmu ownerů, aby jim na keších lidi neriskovali, nepadali a neplnili stránky černé kroniky ;)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama