Přejít na obsah


Fotka

Otvirani pokladu - nova GC tradice- pripojite se?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#1 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 18:42

Jak jistě víte na Velký pátek, tzn. pátek před velikonočním pondělím, se podle pověstí v tento den otevírá země, aby na krátkou dobu odhalila své ukryté poklady.
Navrhuji založit podobnou tradici i v geocachingu.
Každý tady diskutuje o "kupování finálek", nesmyslnem luštění v oborech které jsou geocachingu vzdálené, šílených matematických formulích a podobně...
Jsou lidé (i v mém okolí), kteří prostě mysterky neloví, protože na ně z jakýchkoliv důvodů prostě "nemají".

Navrhuji proto všem ownerům mystery keší na Velký pátek, formou Write note, zveřejnit v logu finální souřadnice dané keše. V sobotu zase log smazat.


Kdo chce, může se jednou za rok, na Velký pátek podívat na keše, které přez rok nevyluští, a bude mít šanci si ji odlovit. Kdo nechce, nemusí si ten log na Velký pátek číst, a snažit se léta o vyluštění sám. Je to o vůli každého z nás... Ale geocaching je o hledání krabiček venku, mimo PC, tak by ta možnost podle mne měla být....

Prosím, zdržte se flame o tom, zda je nebo není to pro koho "čestné" či ne, odlovit takto cache. Kdo si myslí, že to pro něj není, nemusí si ty logy na Velký pátek číst. Pro "zbytek" geosvěta, to bude šance, že i když po celý rok cache nevyluští, po roce ji budu mít šanci odlovit.

Takže závěrem. Na všech mystery kěších ode mne, bude každý rok na Velký pátek zapsán Write note s finálními souřadnicemi.

PŘIDÁTE SE?

Moje mystery cache: http://www.geocachin...d03fe&u=petegeo
  • 0

#2 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 18:52

Já bych snad jen podotknul (bez flame), že pro ownery, kteří mají vymakanou finálku a chtějí ji ochránit před vandalismem apod. to asi nebude to pravé ořechové:-) Ale jinak je to takový pěkný rodinný nápad:-)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#3 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 18:55

Mě se nápad líbí a pokud nezapomenu, tak se k němu přidám. I když moje mysterka je celkem lehká, jen dá chvilku googlení :-)
  • 0

#4 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 19:16

Pravda, ta moje je zrovna bonusovka, ale když na to nezapomenu, tak nevidím důvod, proč to tam nenapsat;)...GC2NH81. Otázka je, jestli se bude chtít ostatním kačerům sem do té divočiny jítB)...
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#5 honzapb

honzapb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 19:25

Moje mysterky se otevřou:) stejně kdo si napíše, souřadnice nebo nápovědu dostane, a před vandaly žádné ochrany není.
  • 0

#6 a.l.i.c

a.l.i.c

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 19:36

To je zajímavý nápad:) Máme jednu těžkou, na kterou zatím nikdo moc nepřišel, tak asi místo souřadnic napíšeme nápovědu jak na ni:) Ať máte taky trošku radost že jste na ni přišli. Doufám že si tohle vlákno přečte hodně lidí a my tak budeme mít šanci na některé nám zatím nesrozumitelné:)
  • 0

#7 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 19:45

super nápad! a ještě lepší mysterky rovnou zrušit a dělat jen tradičky.
a jako zlepšovák navrhuju toto praktikovat i u multin a wiga.
  • 0

#8 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 19:50

a.l.i.c napsal/a:
To je zajímavý nápad:) Máme jednu těžkou, na kterou zatím nikdo moc nepřišel, tak asi místo souřadnic napíšeme nápovědu jak na ni:) Ať máte taky trošku radost že jste na ni přišli. Doufám že si tohle vlákno přečte hodně lidí a my tak budeme mít šanci na některé nám zatím nesrozumitelné:)




jo, tak ta mě trápila tak dlouho až jsem jí vzdala:-) jsme před odjezdem vaším směrem moc času neměli. Ale jináč před vašima krabkama klobouk dolů, jedna lepší jak druhá...
  • 0

#9 hallstone

hallstone

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 20:02

Moje mysterka také není nic těžkého ale chystám jich víc a ten nápad rozhodně hodlám podpořit, mohla by to být pěkná každoroční tradice.....
  • 0

#10 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 20:15

To je pěkný nápad :) Mysterku ale žádnou nemám, tak popřemýšlím jestli neotevřu PMO keš pro všechny :)
  • 0
Pojďme zakládat krásné tradičky v přírodě! Nesmyslných mysterek ve městech už je příliš...
CWG na výměnu (+ MWG)

#11 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 20:22

Kdyby se následně ty souřadnice zapsané jako WN nešířili tichou poštou dál a dál i po ukončení této akce tak bychom o tom u pár našich kešulí pouvažovali, ale takhle to asi bude jen formou klíče na vyžádání - řekněme pro první 3 zájemce ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 20:27

Nápad je to pěkný, mít mysterku jako je většina (luštění pro luštění), tak bych se určitě. Ale u Bonusovek to je podle mě trochu zbytečné a hlavně třeba u svých dvou mysterek nemůžu jen tak poskytnout souřadnice, protože už takhle tam začalo chodit až moc lidí, domorodci si toho začínají všímat a nevím, jestli to nebudou chtít znepřístupnit :-(
  • 0

#13 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 20:34

Pokud se do pátku vrátím a nezapomenu, taky se k nápadu přidám. I když moje mysterka není nic složitýho B):D
  • 0

#14 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 20:57

PRESEKA TEAM napsal/a:
Kdyby se následně ty souřadnice zapsané jako WN nešířili tichou poštou dál a dál i po ukončení této akce tak bychom o tom u pár našich kešulí pouvažovali, ale takhle to asi bude jen formou klíče na vyžádání - řekněme pro první 3 zájemce ;)

Myslím, že by to tak bylo obecně lepší, první 3 dostanou klíč nebo případně souřadky a zbytek má smůlu, jelikož kdo pozdě chodí, až se ucho utrhne:D:D:D. Tím se aspoň omezí šíření finálních souřadek a taky neporoste riziko toho, že si někdo sedne ke kompu, začne filtrovovat všechny mysterky v okolí, opíše si finálky a pak během zbývajícího času v roce si je ležérně odloví...
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#15 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 21:38

Mě to příde jako hezkej nápad. Na mý GC1Q9VM by se to celkem hodilo :) Ale bohužel nebudu přes Velikonoce u netu.. možná za rok :)
  • 0

#16 svetylecko

svetylecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 21:50

Nápad je to jistě zajímavý, ale měl bych jednu výhradu: Když zveřejníte pomocí "write note" souřadnice na celý den veřejně, mnoho lidí si prostě souřadnice opíše u všech keší, které jim činí potíže a odloví je třeba až za měsíc nebo rok. To by asi nesplňovalo účel - sám bych měl u některých keší nutkání si souřadnice napsat a pak bych z lovu neměl takovou radost (zvláště u těch, kde bývá luštění zajímavější než finále) Naopak bych byl radši, kdyby si každý našel jen několik málo keší, které by chtěl navštívit a napsal ownerovi, který by (zvláště pokud vlastní víc keší) podle zájmu či svého uvážení vybral jednu nebo dvě a souřadnice zájemcům poslal, případně by bylo pěkné, kdyby byl i na místě a vlastně by to byl takový malý minievent (trochu jako bylo otvírání keše "Zámek" na Štědrý den nebo jako již archivovaná Hradníkova autobusová keš). Takže by se nezačalo masově "podvádět" a zároveň by to byla společenská událost, abychom se jako kačeři víc poznali. Co si o tom myslíte?
  • 0

#17 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2011 - 6:34

PRESEKA TEAM napsal/a:
Kdyby se následně ty souřadnice zapsané jako WN nešířili tichou poštou dál a dál i po ukončení této akce tak bychom o tom u pár našich kešulí pouvažovali, ale takhle to asi bude jen formou klíče na vyžádání - řekněme pro první 3 zájemce ;)

montezuma2 napsal/a:Myslím, že by to tak bylo obecně lepší, první 3 dostanou klíč nebo případně souřadky a zbytek má smůlu, jelikož kdo pozdě chodí, až se ucho utrhne:D:D:D. Tím se aspoň omezí šíření finálních souřadek a taky neporoste riziko toho, že si někdo sedne ke kompu, začne filtrovovat všechny mysterky v okolí, opíše si finálky a pak během zbývajícího času v roce si je ležérně odloví...

Nápad zajímavý... ikdyž jsem žil v domnění že se skály otevírají a vydávají své poklady až o Filipojakubské noci (čarodějnice)...
Myslím že jsou v podstatě dvě možnosti, buď se zúčastnit, nebo ne :D ... a nějaké mentorování coby kdyby nemá smysl ;)
Nemá smysl, protože jakékoliv "omezování" stejně nic neomezí, ba právě naopak, má za následek právě tu tichou poštu, která mi, ale při tom vědomí že když ne letos, tak příští rok, nebo napřesrok... je vlastně k ničemu ;) .
No a opravdu potřebuje nějaký autor zapeklitých hádanek a bůhvíčeho sám pomoci s řešením jednoduché rovnice, která je postavena, velikonoční víkend ano a zbytek roku ne? Co například dát jednoduše ty souřadnice někam do terénu a to jen na ten jediný víkend a v logu pak zveřejnit souřadnice pouze ukrytých souřadnic ;) :D
  • 0

#18 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2011 - 6:37

Díky všem za podporu a za "no flame".

Dodal bych pár poznámek k tomu, co tu zaznělo, aniž bych chtěl vyvolávat polemiku, takže citace trochu "zobecním".

Vlastní mysteky jsou těžké, tak nevím..., na cizích, kterým nerozumím to vítám...

Ano, tohle přesně vystihuje podstatu věci. Prostě mám rok na trápení se s nějakými šílenostmi. Ale potom mám šanci, si to odlovit. A "mám šanci" neznamená "musím", i když chápu, že to pro někoho bude těžké.

...souřadnice zapsané jako WN se budou šířit tichou poštou dál...

To je pravda, můžou, a budou. Ale dnes se nešíří, nekolují v seznamech finálek? To si snad už nemyslí nikdo...
Na druhou stranu... No a co. Nebudou se šířit míň když budete mít jistotu, že se je případně po roce dozvíte "legálně".

...bonusovky...

Ano, někdo je může odlovit aniž by měl odlovenou celou serii... A zase, no a co... Jel, šel okolo, tak si to odlovil... Je to hra o hledání krabiček, ne prochozených a proježděných kilometrech. A je to hra....
Já mám např. odloveno pár bonusovek (BF, matem. dedukcí,...), jejich serii, pokud vůbec někdy v cizím kraji dodělám, si během let třeba celou postupně odlovím. A naopak spoustu jich nemám, protože než jsem během let odlovil serii, tak částečně či celá zanikla. Je to prostě hra...

lidé si souřadnice opíší u všech keší, které jim činí potíže a odloví je jindy

Ale vždyť to je právě cílem tohoto návrhu. Ano, opište si je, odlovte následně kdykoliv. Jděte ven od PC, a hledejte krabičky...
Podružný efekt je, že budete vědět, která místa už jsou obsazena při vymýšlení svých. Ubyde tím např. nechtěných kolizí, právě z důvodu neznalosti umístění nevyluštěných mysterek.

Obavy z větší návštěvnosti, apod...

Ano i s tím je třeba počítat. Ale dle mého názoru už při zakládání keší. Znám spousta míst, kam jsem krabičku neumístil právě z tohoto důvodu. Na druhou strany, u opravdu "specialit" myslím tím umístění či provedení (a že jsem jich také pár viděl, u kterých bych to také nedoporučoval) snad každý pochopí, že souřadnice zveřejněny nebudou... (ale ruku na srdce, kolik z tech zhruba 5700 mysterek v republice jich takovýchto je..)
  • 0

#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2011 - 10:20

Já bych to obecně tajil, i když třeba u Zámku GC1JK5B udělal majitel milou výjimku na Vánoce :D, ale to je přece jen keš jiného typu. Ale všiml jsem si, že i tady se zveřejňuje http://www.geocachin...751#post_272751 a to ještě není ani Zelený čtvrtek :(
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2011 - 10:52

petegeo napsal/a:PŘIDÁTE SE?

Ne. Nemám mysterky typu "co sem obědval", takže zjištění finálky je cca tak náročný jako přečíst si log.

A možná je spíš archivuju. B)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama