Přejít na obsah


Fotka

Výroba užívateľských rastrových JNX máp pre GARMIN - všetko v jednom.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
175 odpovědí na toto téma

#41 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 20:46

Tak jsem udelal atlas se zoomem 17, priblizne 45 000 dlazdic (782 MB), ale jakmile se to snazim prohnat tim MOBAT2JNX tak se jen otevre okno programu a hned zavre. Zkousel jsem udelat z min dlazdic a funguje to. Tudiz se mi naskyta otazka..je to jeste nejak limitovany, nebo proc se o to M2JNX ani nepokusil?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#42 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 22:01

Qnik: me ten M2JNX taky takto stavkoval - reseni u mne je jednoduche (visty) - stale znovu a znovu to otvirat az se program konecne chytne a zacne pracovat, vetsinou to chce 3-4 pokusy nez se udrzi a nespadne (prevedl mi i 47500 dlazdic )
  • 0

#43 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 6:24

Diky, ale tim to nebude. Pokusu bylo nescetne a navic jedu na XP
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#44 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 7:13

znie to zaujimavo
  • 0

#45 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 11:12

Ahoj, mám vytvořené oziexplorer mapy a rád bych je převedl jako jnx do Garmina. Zatím se mi stále nedaří najít funkční řešení. Nevěděl by si s tím někdo rady? Díky
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#46 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 13:27

Mam nadelanou pulku Makedonie, takze uz trosku vim:-D Programem MAPC2MAPC prevedes jednoduse mapy do jnx, pak je treba je trosku upravit programem JNXCustomizer
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#47 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 20:17

Qnik: Jiný než komerční program neexistuje? Rsp. postup jiný než přes komerční program, který si kupovat nehodlám. Přímo do IMG místo do JNX by to nešlo udělat?

EDIT: jsem slepý či malomocný, ale na to jak převést Ozimapu do JNX jsem stále nepřišel :-) A to jsem prošel celé nastavení MAPC2MAPC.

Nebylo by prosím nějaké nakopnutí? Nežádám o kompletní manuál :-) Moc díky
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#48 mates4

mates4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 14:39

Měl jsem na win7 x64 problém s jnx customizerem, hlásilo to neregistrovanou knihovnu na slovensém fóru jsem našel řešení. Je tady http://devonenote.co...cx-on-x64-win7/
snad to někonu bodne.
  • 0

#49 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 15:39

skurakai napsal/a:... jsem slepý či malomocný, ale na to jak převést Ozimapu do JNX jsem stále nepřišel :-) A to jsem prošel celé nastavení MAPC2MAPC.

Nebylo by prosím nějaké nakopnutí? Nežádám o kompletní manuál :-) Moc díky


Neprošel.

-File---Open Calibration (otvoríš súbor MAP)
-Edit----Preferences (skontroluješ, či máš dlaždice 1024x1024)
-File----Write JNX File

Obrázok k nastaveniu Preferences máš na predchádzajúcej strane.
  • 0

#50 goropes

goropes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2011 - 12:09

vyrábím si mapy z cykloserveru do garmin dakota 20. držím se zdejšího postupu a všechno jde dobře, akorát pořád metodou pokus-omyl zkouším, jak nastavit v jnxcustomizeru zvětšení pro různé zoomy z cykloatlasu. Vždycky než to změním, znova nahraju na kartu, restartuju dakotu, je to docela zdlouhavé. 1) pokud už to někdo dělal předemnou, prosím, můžete mi napsat hodnoty, jaký zoom od jakého zvětšení zobrazujete? (na Dakotě 20, rozl. 240 x 160px) 2) existuje nějaký "emulátor" prostědí garminu, kde bych si to virtuálně vyzkoušel v PC, jak to bude vypadat na obrazovce garminu? Díky!
  • 0

#51 goropes

goropes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2011 - 15:26

a ještě se snažím přijít na jednu věc: když vytvářím jnx mapy (pomocí mobac2jnx), hodila by se mi možnost použití více než 5 vrstev. Je nějaká možnost, jak to obejít? Např. pomocí dvou jnx souborů?
  • 0

#52 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2011 - 19:41

Áno, kľudne to vyriešiš použitím 2 JNX súborov. V JNXCustomizeri si pre oba nastavíš rovnaké číslo "Group" a rovnaké meno pre oba súbory, aby sa ti v prístroji zobrazovali pod jedným názvom mapy. JNX súborov v priečinku "Birdseye" môže byť až 250.
  • 0

#53 Autumnbreeze

Autumnbreeze

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 9:57

Zdravím, máte někdo zkušenosti a informace o nástroji MapGrabber, pomocí něhož lze kupříkladu z mapy.cz ripnout určitou oblast turistické mapy, vytvořit jeden obr BMP soubor+i kalibrační MAP (perfektně mi funguje s MAPC2MAPC)? Vytvořil jsem si takto "Shocart" mapu Třeboňska, avšak nedávno kompletně změnili stukturu mapy.cz a tento výborný nástroj přestal fungovat. Hledal jsem nějakou novější verzi, zdali vůbec existuje, ale bez úspěchu. Pokud ho někdo používáte i na nových mapách.cz, nezdráhejte se podělit o zdroj. Díky moc.
  • 0

#54 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2011 - 21:14

Ahoj, netušíte jak importovat jnx mapy do Garmin BaseCamp? Rsp. importovat jsem je importoval ze zařízení, ale pouze do kolekce. Každopádně se mi mapa v BaseCamp nezobrazuje a tvrdošíjně je při všech zvětšeních vidět jen podkladová mapa :( Díky skurakai
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#55 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 12:00

http://www.gpsforum....5.html#msg36825
  • 0

#56 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 19:49

lacop: Děkuji. Zdá se, že JNXFixer pomohl. BTW: Ke stažení je nová verze 1.3.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#57 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 15:53

chlapy nechce někdo udělat českou republiku z turistické mapy a ortofoto mapy? Nebo alespoň severní čechy:))
  • 0

#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 18:43

Znovu se ptám. Nezkoušel jste někdo dostat přes JNX nebo KML do Oregona katastrální mapy? Vím, že přesnost není dostatečná, ale bylo by to určité vodítko. Takhle musím v terénu změřit a komplikovaně to stáhnout do GISu, abych teprve viděl třeba že jsem na hranici parcel a že tedy jsem měl měřit víckrát, abych to měl přesněji. Zkoušel jsem na to přijít, ale zatím nic mě nenapadá. Dovedu udělat z GISu georeferencovaný JPG, ale souřadnice jsou v Křovákovi a jinak než je třeba do KML. Asi bych na to přišel ale jen mě napadá, jestli už to někdo nezkusil.
  • 0

#59 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 19:20

Georeferencovaný JPG v Krovák/SJTSK sa dá načítať v GlobalMapperi, kde sa preprojektuje do Mercator/WGS84 a uloží ako rastrový GEOTIFF. Ten si otvoríme v MAPC2MAPC a uložíme vo formáte JNX.
  • 0

#60 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 20:55

http://www.geocachin...802#post_308802
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama