Přejít na obsah


Fotka

Výroba užívateľských rastrových JNX máp pre GARMIN - všetko v jednom.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
175 odpovědí na toto téma

#61 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 22:47

Dělám něco blbě. MAPC2MAPC mi otevře i ten georeferencovaný JPG (.jgw), ale ať dělám co dělám, Třeboň mi vychází na jižní polokouli.
  • 0

#62 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 9:00

Povedlo se. z Křováka mi to nešlo, v GISu jsem musel založit projekt ve WGS84 a do něj si přidat katastrálky z ČUZK, ale pak jsem z toho udělal jpg a jwg, to načetl do MAP2MAP a uložil jako KMZ. A v navigaci to je a sedí to, až na ty křížky po celé mapě, protože jsem pochopitelně stáhnul demoverzi MAP2MAP. Takže problém s katastrálkami na malé území vyřešen.
  • 0

#63 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 13:13

Takto: "Křovák" a "WGS84" sú dve úplne rozdielne veci. "WGS84" je dátum elipsoidu (súbor dát charakterizujúcich daný elipsoid vrátane definície použitého súradnicového systému) a "Křovák" je projekcia (spôsob premietnutia povrchu elipsoidu do roviny mapy). MAPC2MAPC Krovákovu projekciu nepozná. Neviem, čo znamená "jsem musel založit projekt ve WGS84 ". Pokiaľ sa ti zmenil iba súradnicový systém a nezmenila sa projekcia mapy tak to nebude v poriadku (čím väčšia plocha mapy, tým väčšia nepresnosť polohy bodu). Či sa ti zmenila projekcia mapy, vidíš na JPG obrázku. Ak sa nezmenil (rozmery, natočenie a pod.), nezmenila sa ani projekcia. Mapa nebola preprojektovaná, správne prepočítané tak budú iba súradnice kalibračných bodov, u ostatných bude odchýlka. Mapa musí byť preprojektovaná z Krováka na Mercator. Potom to bude sedieť. Písal som o tom vyššie. Preprojektovanie obrázku mapy je vlastne jeho deformácia podľa nejakých presných pravidiel.
  • 0

#64 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 17:56

Obrázek se pochopitelně změnil, natáhl se do šířky a zešikmil. A to KML sedí, alespoň na těch 3 km co jsem to potřeboval. Víc se mi toho do KML stejně nevešlo. Přesnost je jedna věc, ale přesnost GPS v tom terénu stejně nic moc nebyla. Ale když jsme měli v ruce vytištěné katastrálky a potřebovali vidět, kde jsme, bylo to k nezaplacení. Co se týče přesné polohy, tu přenesu do GISu z naměřených trasových bodů, tady nám šlo o orientaci v terénu podle katastrální mapy. Ale co se týče souřadných systémů a projekcí, potřeboval bych se k tomu něco víc naučit, když to používám. Kdyby někoho zajímalo o co šlo, šlo o úsek Švarcenberského kanálu na Šumavě.
  • 0

#65 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 19:10

Tak jsem to zkusil, stáhnul jsem MOBAC a cykloatlas mi ukazuje jedině v nejhrubším měřítku, jinak křížky. Openstreet, google fungují. Nevím, kde je chyba. Odkazy na update Garmina taky ukazuje jinam, prozatím jsem nenašel kde u Garmina najít aktualizace a STARŠÍ aktualizace, pro případný downgrade. Nabízí mi to automatickou aktualizaci přes WebUpdate, což nechci - kvůli patchi i kvůli tomu, že kdyby pak něco nefungovalo, tak neznám cestu zpátky. No, zatím to nechávám uležet, ale myšlenka udělat si vlastní, třeba turistické rastrové mapy, je zajímavá.
  • 0

#66 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 20:32

- Cykloatlas už nefunguje, zmenil adresáciu dlaždíc. Asi aby sťahovanie obmedzil.

Do prvého príspevku som pridal upravený MOBAC. Skús použiť mapový zdroj "_amapy ...", možno sa hodí. Ako vyzerá, vidno na obrázku v prílohe.

- Firmware pre Garminy, starý aj nový, sa povaľuje kde-kade po nete. Napr.:
http://www.gawisp.com/perry/agree.html
http://www.path.cz/f...wforum.php?f=29
http://garminoregon....om/Versions x50
  • 0

#67 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 20:44

Ešte pre ilustráciu prikladám obrázok ako to vyzerá v mojom Oregone. Takto mám spracované celé Slovensko. Je to necelých 5 GB, z čoho cca 3/4 pripadajú na ortofotomapy a iba cca 1/4 na turistické. Vektorové mapy prakticky nepoužívam. Nad rastrovými mapami si niekedy zapínam tieto transparentné nadstavbové vrstvy.

Vložený obrázek
  • 0

#68 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 21:49

To by asi fungovalo. Ale nejlepší české turistické mapy jsou na Seznamu. Api mají zveřejněné, nevím ale, zda by se to sem dalo dostat, netuším jak. A pak existují veřejné WMS služby, ale to už bych z toho dělal GIS.
  • 0

#69 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 8:15

Mapy z cykloatlasu se bohužel již jako zdroj použít nedají. Leda bys našel někoho kdo to má postahované :-) Mapy.cz se dají stáhnout leda před geokuk, v mobac jsem je nerozchodil. Openstreetmaps se použít dají, ale podle mne jsou v mnohých ohledech horší než Topo Czech. No a tím bych asi ukončil použitelné mapové podklady pro turistiku. WMS služby pro turistiku se přiznám neznám, a to jsem v GIS zdrojích celkem zběhlý.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#70 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 10:31

Třeba ČUZK zpřístupnil desetitisícovku a Zabaged. A přiznám se, že mě by šlo o katastrálky. Ale to by asi zpřístupnit nešlo, i vzhledem k použitému souřadnému systému a promítání a vzhledem k tomu, že mobac WMS zdroje zřejmě nepodporuje. Nemá cenu nahrávat vyrastrovanou vektorovku, např. openstreet. Když už, tak ji použít vektorově, mám ji třeba pro rakouské pohraničí.
  • 0

#71 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 19:58

1. Čo sa týka WMS zdrojov v MOBACu, budem citovať jeden svoj nedávny príspevok:

lacop napsal/a:
MOBAC podporuje WMS. ... Ako má vyzerať WMS mapový zdroj je popísané v textovom súbore README.HTM, ktorý nájdeš v inštalačnom priečinku MOBACu.

Stiahni si túto doplnenú verziu MOBACU, nájdeš tam dva WMS mapové zdroje: "_SK Turist" a "_Ortofoto-CZ".


2. Čo sa týka nefunkčnosti zdroja pre Cykloatlas:

Dostal sa ku mne Addon pre MOBAC, ktorý doň vracia Cykloatlas. Neviem, ako to jeho autor dokázal, ale funguje. Je určený pre MOBAC v1.9 (beta 6) a vyššie, takže funguje aj s verziou, na ktorú som tu dal odkaz vyššie v tomto príspevku.

Addon pre MOBAC si stiahnete tu: http://www.4shared.c...tlas_Addon.html

Ako na to: Rozbalit cely obsah rar do adresara MobileAtlasCreatora (to znamena teda prepisat subor 'Mobile Atlas Creator.exe', nakopirovat subor 'rhino1_7R3.jar' do hlavneho adresara a samotny mapovy zdroj do adresara mapsources).
  • 0

#72 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 21:36

mpik: katastrální mapy (aby nedošlo k omylu, myslím hranice a čísla parcel), jsem v Mobac nějak rozchodil. Ale není to zcela ideální a hlavně u digitalizovaných map nejde přečíst číslo parcely protože je děsně prťavé.

lacop napsal/a:
Dostal sa ku mne Addon pre MOBAC, ktorý doň vracia Cykloatlas...

skvělé! Musím to hned vyzkoušet.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#73 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 8:25

To mrňavé číslo parcely u DKM je mi jasné, s tím se potýkám, když chci udělat i obrázek třeba do wordu. Není nad přístup do skutečně digitální mapy, tam si nastavím čísla jak chci velká. Ale nemám přístup do aktuální DKM. Jak jsi je do Mobacu dostal? Mě se povedlo jen z GISu několik uložených obrazovek s world file (JPG a JGW) pospojovat v MAPC2MAPC a uložit v KMZ. Jak MAPC tak navigace toho ale měla dost, a to jsem dělal jen asi 8 obrázků a poskládal z toho okolí 3km linie. Ale pak když jsme šli kolem s vytištěnými katastrálkami a hledali kde stojíme, tak ta katastrálka v Oregonu byla k nezaplacení.
  • 0

#74 Fousek.cz

Fousek.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 10:00

Ahoj jsem v tom úplně nováček.Stáhl jsem si snad vše.Podle návodu jsem se dostal až k JNX customizer.Dám load JNX.Ale bohužel mě to hodí nějakou chybku.RUN TIME 340 Control array element 5 doesnt exist.Totálně netuším oč jde.Díky za každou radu
  • 0
HTC Wildifire LOCUS Oregon 450

#75 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 10:45

Nestretol som sa s takou hláškou. Neviem, ktorú verziu JNX Customizeru používaš, toto je najnovšia: http://www.4shared.c...omizer1020.html

Vyskúšaj. Možno pomôže.

Ak si sa dostal až k JNXCustomizeru, potom si úspešne vyrobil JNX mapu. Ak sa nebude dariť, upni niekde tú mapu, či nie je problém aj v nej. Inak, vyšla tiež nová verzia MOBAT2JNX: http://www.the-thorn...t/mobat2jnx.zip
  • 0

#76 Fousek.cz

Fousek.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 11:57

Tak ty nové verze pomohli.Díky.Ale ještě mám jeden problémek.Nahral jsem to na kartu sd to JNX,ale navigace mě hlásí chybu.Asi dělám ještě něco špatně.
  • 0
HTC Wildifire LOCUS Oregon 450

#77 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 13:36

Keď chceš radu, musíš byť konkrétnejší. Akú chybu hlási, čo vypisuje? Kde na SD kartu si ten JNX súbor nahral, do priečinka "/garmin/Birdseye/..."? Akú navigáciu Garmin používaš? Ten Oregon 450, ktorý máš v podpise? Máš vo svojej navigácii patchnutý firmware?
  • 0

#78 Fousek.cz

Fousek.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 13:47

JJ 450 co mam v popisu.Uz asi tuším kde je chybka.Musím patchnout.to ještě nemam.Vrhnu se na to.Díky za rady a trpělivost se mnou .
  • 0
HTC Wildifire LOCUS Oregon 450

#79 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 14:12

Odporúčam na patchovanie použiť najnovší firmwarepatcher: http://www.sendspace.com/file/opk62o

Diskusia o JNX formáte: http://gpsundergroun...at-hacking.html
  • 0

#80 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 20:33

mpik: přidej si do MOBAC tento zdroj (v příloze)

Když se podívá do jeho struktury, tak pochopíš :-)
nejlépe porovnat s http://www.cuzk.cz/D...C:10-WMS_PRO_KM

rst_kmd mi ale nefunguje, tak jsem ho nahradil za hranice_parcel a parcelni_cisla
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama