Přejít na obsah


Fotka

geoquack - offline klient pro android s využitím databáze GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
281 odpovědí na toto téma

#1 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 11:51

Vložený obrázek
Po přechodu z Windows Mobile na android mně začal chybět Pocketdrake, c:geo je výborný online klient, ale pro offline cachování není ideální. Takže jsem se nakonec rozhodl, že si nějaké udělátko na keše naprogramuju sám. Neplánuju žádné složité funkce nebo komplexní grafiku, chci jen rychlý klient pro hledání v terénu i bez připojení k Internetu.

Funkce které chci naprogramovat:
- offline mapa (asi využití googlemaps, možná Locus)
- na mapě zobrazování waypointů podle vybrané keše nebo waypointů všech keší
- hledání nejbližších keší nebo nejbližších waypointů
- zobrazení keše na jedné obrazovce s několika stránkama
- editace a přidávání waypointů ke keším
- navigace ke keši pomocí kompasu a možná i radaru
- jediná online funkce by mělo být tlačítko na zobrazení keše na stránkách geocaching.com
- tlačítko pro rychlý zápis nálezu s časovým razítkem do poznámek aplikace pro pozdější domácí logování
- seznam naposledy navštívených keší
- jednotný filtr keší, který bude použitý pro mapu i pro seznam nejbližších keší.

Další věci naprogramuju podle námětů. Zatím bych nechtěl dělat žádné online funkce s webem GC.com (nechci každý týden překopávat algoritmy :)) Import GPX bych taky dělat nechtěl, ale přemejšlím o exportu GPX z databáze, aby se v případě potřeby dal naimportovat do jiné aplikace.

Teď zatím funguje zobrazení keší na mapě, vyhledávání nejbližších keší (tam zatím není dodělaný algoritmus, takže jsou napřeskáčku), zobrazení keše (pár problémů s html viewerem a ted design taky ještě není nic moc), navigace pomocí kompasu a přepínání waypointů, ke kterým kompas naviguje. Filtr keší je zatím nastaven tak, že vyhledává aktivní nenalezené keše.

Na programu pracuju teprve tři týdny a do toho je venku hezky a v práci mám práce nad hlavu, tak buďte tolerantní, možná tam jsou ještě nějaké neodchycené chyby. Testováno je na LG Optimus 2x a Samsung Galaxy S. Oba telefony mají rozlišení 480 *800, na jiných rozlišeních jsem to zkoušel jen v emulátoru. Podporovaný je Android 2.1.

Stáhnout se dá na http://horas.savana....id/geoquack.apk
Verzi jsem nastavil na 0.1, aby bylo vidět, že je to opravdu taková pre-alfa.
Ještě není udělané nastavení, takže je třeba dát databázi GeoGetu do umístění /sdcard/_data/db.db3
  • 0

#2 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 11:54

Jo ještě něco - vypínejte aplikaci tlačítkem "Konec", ještě jsem nedodělal odpojení od GPS při práci v pozadí :)
  • 0

#3 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 12:15

Super, PD pre Android, dúfam, že budeš pokračovať vo vývoji. Nehodíš sem prosím ťa screeny?
  • 0

#4 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 12:16

R4ZoR napsal/a:
Super, PD pre Android, dúfam, že budeš pokračovať vo vývoji. Nehodíš sem prosím ťa screeny?

http://www.geocachin...731#post_274731
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#5 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 12:21

zlicinaci napsal/a:

R4ZoR napsal/a:
Super, PD pre Android, dúfam, že budeš pokračovať vo vývoji. Nehodíš sem prosím ťa screeny?

http://www.geocachin...731#post_274731

Díky za odpoveď, ale stavím sa, že sa to už dosť zmenilo, asi nabootujem Android na mojom HTC TP a vyskúšam to.
  • 0

#6 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 12:35

Vizuálně se tam toho moc nezměnilo, hrál jsem si spíš s vnitřkem a navíc jsem neměl moc času, minulej tejden jsem si užíval dovolenou a tak jsem jen testoval v terénu (no, zatím jsem s tím našel jen 4 kešky :( )
Teď mně jde hlavně o to, aby se to dalo používat.

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 17:56

1. Chtelo by to nejakou poradnou webovou stranku venovane prave tomuto programku. 2. Nemohu to vyzkouset, ale v kazdem pripade by to chtelo i anglickou lokalizaci. Ono se to mozna nezda, ale zahranicni uzivatele Geogetu pekne pribyvaji, a tak zahranicni zajem o tuto aplikaci urcite bude!
  • 0

#8 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2011 - 10:01

HaLuMa napsal/a:
1. Chtelo by to nejakou poradnou webovou stranku venovane prave tomuto programku.

2. Nemohu to vyzkouset, ale v kazdem pripade by to chtelo i anglickou lokalizaci. Ono se to mozna nezda, ale zahranicni uzivatele Geogetu pekne pribyvaji, a tak zahranicni zajem o tuto aplikaci urcite bude!


webovky plánuju až to bude ve verzi, se kterou budu spokojenej. Pak to i přeložím do angličtiny, na překlad to průběžně připravuju
  • 0

#9 radvoj

radvoj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 13:42

HTC Desire HD - bez problémů - nenašel jsem, kde vypnout "vlastní keše" - určitě bych uvítal EXPORT do GPX podle nějakého filtru Jinak pěkné, na offline lov paráda. Brzo vyzkouším v praxi.
  • 0
VNIO TE STANTE VIREBO

#10 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 17:15

Bohužel mi na HTC Wildfire zůstává zapnutá GPS i po ukončení aplikace.
  • 0

#11 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 7:26

Vydal jsem novou verzi, včera večer bylo trochu času na tom pracovat.
http://horas.savana....id/geoquack.apk

ZMĚNY:
- Odpojuju se od GPS a kompasu při minimalizaci a ukončení aplikace a na obrazovkách, které GPS nepotřebují, mělo by to šetřit baterku.
- Opravený design seznamů
- Status GPS na úvodní obrazovce

Chasseur23 : Snad by to už teď mělo fungovat, udělal jsem tam školáckou chybu :)
radvoj : Filtr jsem ještě neudělal, plánuju v nejbližší době, export do GPX mám naplánovanej někdy na konec, ale bude.
  • 0

#12 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 9:27

Zdá se mi to a nebo je tam stále ta samá verze? Jinak to zatím vypadá dobře, jen zašlu screeny ze mého Wildfiru, stránka s kompasem není úplně ideální, ale za to může malé rozlišení...
  • 0

#13 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 9:33

naceste napsal/a:
Chasseur23 : Snad by to už teď mělo fungovat, udělal jsem tam školáckou chybu :)



Dík, jak budu mít chvíli, vyzkouším to :)
  • 0

#14 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 10:18

lentom: Já blbec to neuploadnul :) Už to tam je. Za screeny z menších obrazovek budu rád, zrovna ten kompas je věc, kterou kreslím ručně, tam očekávám problémy. Zbytek aplikace by měl vypadat všude stejně, tam se o resizing stará systém. Ale to vypínání GPS není ideální, někdy se aplikace neukončí a zůstává v pozadí. Dneska na to ještě kouknu.
  • 0

#15 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 10:25

naceste napsal/a:
lentom: Já blbec to neuploadnul :) Už to tam je.
Za screeny z menších obrazovek budu rád, zrovna ten kompas je věc, kterou kreslím ručně, tam očekávám problémy. Zbytek aplikace by měl vypadat všude stejně, tam se o resizing stará systém. (...)


Dneska, snad zitra nejpozdejs, rozchodim fastboot a flashnu novy spl, tim padem snad konecne rozchodim mou G1 .. tak dam pak odezvu pri pouziti na tomto jiz archaickem androidu ;)

OT
Ted jsem tim padem nucen pouzivat WIM6.5 tel, a nebyt PocketDrake a SirfStaru chipsetu, je to des bes a de okamzite z domu.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#16 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 11:07

Tak HTC Desire Funguje -- zatim sem si vetsich problemu nevsim. Takze zatim asi nejneprijemnejsi jsou vlastni kese
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#17 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 21:47

Přidán jednoduchý filtr keší, funguje jak pro mapy, tak pro seznam nejbližších keší.
http://horas.savana....id/geoquack.apk

Vložený obrázek

Tlačítko "Poslední kešky" zatím nic nedělá, bude tam seznam posledních keší, které byly zobrazeny v detailu.
  • 0

#18 radvoj

radvoj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 22:21

Krásná práce. Jen technický dotaz - bude to v dohledné době na marketu, aby nebylo nutné stále ručně přeinstalovávat?
  • 0
VNIO TE STANTE VIREBO

#19 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 7:27

radvoj napsal/a:
Krásná práce. Jen technický dotaz - bude to v dohledné době na marketu, aby nebylo nutné stále ručně přeinstalovávat?


Tak do měsíce by to tam mohlo být, nechci tam dávat nedodělanou aplikaci s dětskými problémy
  • 0

#20 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 8:43

problém: htc wildfire. když chci nastavit cestu k databazi. tak tlačítka OK/Zrušit mi překrývá okenko do kterého mám napsat umístění DB. Otázka: lze použít soubory s keskama stažených aplikací C:geo?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama