Přejít na obsah


Fotka

geoquack - offline klient pro android s využitím databáze GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
281 odpovědí na toto téma

#21 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 8:59

WAW napsal/a:
problém: htc wildfire. když chci nastavit cestu k databazi. tak tlačítka OK/Zrušit mi překrývá okenko do kterého mám napsat umístění DB.
Otázka: lze použít soubory s keskama stažených aplikací C:geo?


Hm. To nějak opravím, zatím můžeš použít default umístění databáze, které ti mapa zobrazí jako chybovou hlášku.
Odpověď: Zatím neplánuju jiný zdroj dat než je databáze GeoGetu. Možná v budoucnu bych udělal nějaký import GPX.
  • 0

#22 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 9:15

naceste napsal/a:

WAW napsal/a:
problém: htc wildfire. když chci nastavit cestu k databazi. tak tlačítka OK/Zrušit mi překrývá okenko do kterého mám napsat umístění DB.
Otázka: lze použít soubory s keskama stažených aplikací C:geo?


Hm. To nějak opravím, zatím můžeš použít default umístění databáze, které ti mapa zobrazí jako chybovou hlášku.
Odpověď: Zatím neplánuju jiný zdroj dat než je databáze GeoGetu. Možná v budoucnu bych udělal nějaký import GPX.

to je skoda a určitě i chyba do budoucna.
  • 0

#23 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 14:44

WAW napsal/a:
to je skoda a určitě i chyba do budoucna.


Kdybych četl informace i z textových souborů a ne jenom z databáze, tak by byly dost pomalý některý funkce jako zobrazování waypointů na mapě nebo složitější filtry. Import GPX může člověk udělat doma v GeoGetu a pokud bude potřebovat online funkce, může použít c:geo nebo Locus
  • 0

#24 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 15:09

Nedobře se na to díváš :) Funkce importu GPS je docela šikovná. Měla by pochopitelně fungovat tak, že se data z GPX uloží do databáze a na soubor se pak může zapomenout. Číst data paralelně z databáze i z GPX je pochopitelně nesmysl.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#25 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 8:34

Ano, import GPX je velmi vhodný a je to funkce kterou v PD používám velmi často..a kvůli které jsem vlastně PD začal doopravdy používat...tj na kešování v terénu bez předchozího plánování (FTF, služebky), protože normálně vlastním Oregáno. A nakonec taky důvod proč jsem LudkoviV přispěl na vývoj :o))
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#26 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 11:34

Jo, to máte pravdu, takže si do TODO listu přidám i import GPX a i aktualizaci z GPX z webu pro PM tak, jak to má PocketDrake. V PD jsem to v terénu často používal, když jsem si nebyl jistej aktuálností dané kešky.
  • 0

#27 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 12:46

Ja bych se za import a export GPX taky primlouval. Preci jem mame v georodine jenom jedno PM a takhle by se dalo aktualizovat kesku nebo sosnout novou pri honu na FTF :) vyexportovat GPX a poslat ostatnim pres BT. U nekterych multin byva vice lovicich masinek k nezaplaceni :) Vubec se nedivim,ze se ti nechce do nekonecneho boje s Groundspeakem a odesilani logu online by neco podobneho znamenalo. Nevim ovsem jak vyresit,kdyz s sebou napriklad na dovolenou bereme jenom jeden notebook s jednim GeoGetem. Zatim sice mame dome jenom jednoho Androida,ale milovymi kroky k nemu smerujeme vsichni ostatni. Kazdopadne do dalsiho vyvoje drzim palec.
  • 0
Medvidek

#28 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 21:56

Me by on-line logovani ani nechybelo, pokud by to umelo Field-notes --a klidne i jen souborovy a ne On-line
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#29 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 23:14

Zatím vše funguje jak má (až na tu editaci umístění databáze) a nejvíc postrádám offline mapu (ve stejné databázi, jako používá Locus, nemusela by zatím načítat online, o to by se postaral Locus) Jak přemýšlím na funkcemi, které budou přibývat, vidím velkou výhodu androidu v tlačítku menu, pod které se toho dá hodně ukrýt. Přikládám screenshot obrazovky s kompasem z mého wildfiru, chtělo by ho to trošku zmenšit. Také by šlo ušetřit troška místa snížením výšky záložek.
  • 0

#30 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2011 - 12:35

Díky za screenshot, s tím kompasem a s cestou k databázi něco udělám. Offline mapy vyřeším buď použitím google map nebo tím Locusem, ještě uvidím.
  • 0

#31 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2011 - 12:40

Bud locusem, nebo co takhle sdilet stejny system, jako ma PocketDrake?
  • 0

#32 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2011 - 13:06

Abych to upřesnil, PocketDrake používá stejný formát databáze jako Rmaps, Locus, Georg pro typ map podobných google. (A taky toho patřičně využívám) Pokud vím, tak Mapy.cz v databázi žádná androidí aplikace neumí...
  • 0

#33 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2011 - 18:11

Aha, to jsem nemel tuseni. Ja jsem bohuzel android user to-be, ne as-is ;-) Cekam, az vyjde poradny root na HTC Desire S a pak do nej jdu.
  • 0

#34 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 8:11

Tak tak..taky me napadla zda by neslo sdilet primo Off-line mapy co pouziva Locus -- teda ty co si clovek predpripravi, at to nemusi skakat z programu do programu. Proste je jen vyuzit, kdyz uz na karte jsou :D
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#35 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 9:05

Nějak to s tou offline mapou vymyslím, sdílet podklady Locusu mně přijde jako dobrej nápad. Taky si myslím, že by bylo dobrý mít vedle kompasu i přibližovací radar s mapou na pozadí, často se hodí dohledávání pomocí satelitní mapy. Teď ale dodělávám editaci waypointů, to je jediná věc, kvůli který jsem se teď o víkendu musel přepínat do Locusu. :)
  • 0

#36 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 7:51

Nová verze 0.20
http://horas.savana....id/geoquack.apk

- je předělaný design detailu kešky
- detail zobrazuje atributy
- je možno přidávat, upravovat a mazat waypointy u keší
- v nastavení se dá zakázat stahování obrázků u stránky "Detail" v detailu kešky
- kompas jsem zatím trochu zmenšil, v budoucnu ho úplně předělám na nějakou funkčnější buzolu


Teď se chci zaměřit na rychlost načítání kešek a na doladění aktuálních funkcí, ale času není moc a venku je moc pěkně :)
  • 0

#37 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 18:55

Nová verze 0.21
http://horas.savana....id/geoquack.apk

- seznam nejbližších kešek se řadí podle vzdálenosti
- objevily se hvězdičky a obrázky v seznamu nejbližších kešek
- na seznamu nejbližších keší a v detailu kešky se neaktivní a nalezený kešky označují šedivým respektive zeleným podbarvením
  • 0

#38 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 20:47

Ahoj, editace WP je super, jen mám opět menší problémy na mém wildfiru s menším rozlišením: 1) Neukazují se písmena N a E v souřadnicích... 2) Tlačítka v hlavním menu přibývají a z tlačítka konec se ukazuje už jen kousek, možná by bylo na čase udělat dva sloupce a nebo posouvací hlavní menu... A ještě jeden námět: Vlastní WP ukazuje PocketDrake jako WP u keše GC0, takže by bylo možná ideální využít tyhle... (Keš má název PocketDrake, takže by to možná chtělo časem sladit, ale zatím by to bylo jedno)
  • 0

#39 kaprici

kaprici

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 21:00

Ahoj, moc chvalim autora za skvelou aplikaci, nicmene jakozto certvy majitel androida (LGOO) a absolutni novacek s GPS (doposud jen dle maximalniho zoomu googlemapy:-) ) mam par dotazu, kterymi bych asi snizoval kvalitu fora:-) Nenasel by se nekdo, kdo by poradil online na ICQ, skype ci FB? ICQ 176055433 skype: kaprik_gabca FB: jan.kaprhal Diky:-)
  • 0

#40 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 10:38

Menší oprava
http://horas.savana....id/geoquack.apk

lentom:
Díky za feedback
1) rozšířil jsem ty spinboxy s N/W/E/S
2) zatím jsem odstranil tlačítko s vlastními waypointy, stejně to budu řešit až později a do té doby tu hlavní obrazovku předělám na nějaký pěkný čtvercový tlačítka. Ad-hoc Waypointy budu dělat asi hodně podobně jako je to u pocketdrake, nicméně je to pro mě teď moc práce (musel bych vysekat z detailu kešky kompas a seznam WP), takže to zatím nechávám na potom.

Ještě jsem ale neopravil problém v nastavení aplikace, kde se na menším displayi schovávají edity při otevření klávesnice a musí se psát naslepo, snad brzo přijdu, jak na to.

kaprici: Neboj se zeptat tady, třeba to bude prospěšný i jiným lidem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama