Přejít na obsah


Fotka

Geoget SQL


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#1 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2011 - 18:39

Prosím o radu, potřebuji SQL dotaz do DB geogetu, kde se zeptám na všechny keše kašera (třeba moje) s určitou hodnotou tagu...

SELECT id FROM geolog WHERE finder = 'romantic29' AND type = 'Found it' AND Brdy = 'ANO';
Samozřejmě nefunguje, protože špatně přistupuji k tagu Brdy, nevíte někdo, jak se přistupuje v SQL k jednotlivým tagům? Nikde jsem to tu nenašel, díky...
  • 0

#2 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2011 - 19:35

romantic29 napsal/a:
Prosím o radu, potřebuji SQL dotaz do DB geogetu, kde se zeptám na všechny keše kašera (třeba moje) s určitou hodnotou tagu...

SELECT id FROM geolog WHERE finder = 'romantic29' AND type = 'Found it' AND Brdy = 'ANO';
Samozřejmě nefunguje, protože špatně přistupuji k tagu Brdy, nevíte někdo, jak se přistupuje v SQL k jednotlivým tagům? Nikde jsem to tu nenašel, díky...


Takhle nějak vypíšeš keše daného autora a s daným tagem:

select * from geocache join geotag on geocache.id = geotag.id join geotagcategory on geotag.ptrkat = geotagcategory.key join geotagvalue on geotag.ptrvalue = geotagvalue.key where geocache.author = 'romantic29' geotagcategory.value = 'Brdy' and geotagvalue.value = 'ANO'

  • 0

#3 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2011 - 20:05

Nevím, kde to chceš použít, ale nebylo by jednodušší vyhledat keše podle jména autora (CTRL+H) a pak pomocí filtru podle tagů vyhodit, co nevyhovuje?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#4 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2011 - 20:11

rek bych ze tam chybi jedno AND mezi nickem a hodnotou tagu, ale jinak hodne pekny, takhle jsem teda do sql jeste neprokouk!
  • 0

#5 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2011 - 20:15

mikrom napsal/a:
rek bych ze tam chybi jedno AND mezi nickem a hodnotou tagu, ale jinak hodne pekny, takhle jsem teda do sql jeste neprokouk!


Jo chybělo, díky za upozornění.

select * from geocache join geotag on geocache.id = geotag.id join geotagcategory on geotag.ptrkat = geotagcategory.key join geotagvalue on geotag.ptrvalue = geotagvalue.key where geocache.author = 'romantic29' and geotagcategory.value = 'Brdy' and geotagvalue.value = 'ANO'

  • 0

#6 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2011 - 23:01

Díky všem za pomoc, ale asi jsme se špatně pochopili - potřebuji vypsat všechny odlovené keše jakéhokoliv kešera, které mají tag Brdy s hodnotou ANO. Samozřejmě mám stažené všechny logy u těchto keší. Každopádně ale díky vám tuším, jak ta DB vypadá, nevíte někdo, jak zjistit přesnou strukturu té DB? PS: Náhodou nevíte jak vypsat všechny založené keše daného autora? geocache.author obsahuje text, který vyplnil autor při zakládání keše, takže v podstatě tam může být cokoliv nebo jinak veliká písmena nebo více kešerů a samozřejmě i starší nick daného autora, jak tohle rozlousknout, abych našel opravdu všechny keše toho autora?
  • 0

#7 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 6:09

Můžeš použít geocache.gs_ownerid, ale bude trochu komplikované ho zjistit. Ve SmartFiltru předpokládám že autor založil aspoň jednu keš na svůj nick a používám
gcOwnerId := Geoget_DB.GetTableString('SELECT gs_ownerid FROM geocache where author = '''+Geoget_Owner+'''');

PS: "moje keše" se obvykle chápe jako mnou založené ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 7:17

Strukturu zjistis nejakym prohlizitkem SQLite databaze. Zacit muzes treba s pluginem SQLite manager do FireFoxu. Pouzivam ho bezne.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 7:47

gord napsal/a:
Strukturu zjistis nejakym prohlizitkem SQLite databaze. Zacit muzes treba s pluginem SQLite manager do FireFoxu. Pouzivam ho bezne.


Nejvíc se mi osvědčil SQLite Expert Personal.
  • 0

#10 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 7:59

romantic29 napsal/a:
Díky všem za pomoc, ale asi jsme se špatně pochopili - potřebuji vypsat všechny odlovené keše jakéhokoliv kešera, které mají tag Brdy s hodnotou ANO. Samozřejmě mám stažené všechny logy u těchto keší. Každopádně ale díky vám tuším, jak ta DB vypadá, nevíte někdo, jak zjistit přesnou strukturu té DB?

PS: Náhodou nevíte jak vypsat všechny založené keše daného autora? geocache.author obsahuje text, který vyplnil autor při zakládání keše, takže v podstatě tam může být cokoliv nebo jinak veliká písmena nebo více kešerů a samozřejmě i starší nick daného autora, jak tohle rozlousknout, abych našel opravdu všechny keše toho autora?


Tak si doplň do dotazu spojení

join geolog on geocache.id = geolog.id

a rozšiř podmínku where

geolog.finder = 'xxxx' and (geolog.type = 'Found it' or geolog.type = 'Attended' or geolog.type = 'Webcam Photo Taken')

PS: Všechny založené daného nicku nelze v GeoGetu zjistit na 100%. Záleží dost na tom, jestli jsou data importovaná z Webu nebo z PQ.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 8:05

na vypsani vsech kesi, co maji nejaky tag, na to ti staci standardni filtr, ne?
  • 0

#12 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 9:44

HaLuMa napsal/a:
na vypsani vsech kesi, co maji nejaky tag, na to ti staci standardni filtr, ne?


Nestačí, tím nevypíši všechny keše libovolného kešera, ale pouze moje, pokud se nemýlím...
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 10:03

??? To preci zalezi na tom, jak si nastavis podminky v tom filtru!
  • 0

#14 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 13:00

HaLuMa napsal/a:
??? To preci zalezi na tom, jak si nastavis podminky v tom filtru!

Nepopírám, že to nejde, ale já opravdu nevím, jak nastavit ve filtru podmínku, že chci všechny keše, které má odlovené kačer XY a které mají zároveň tag ZA s hodnotou BC... Jak se to prosím tedy dělá?
  • 0

#15 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 13:03

problém je, že jsi hned na začátku zaměnil "keše nalezené určitým kačerem" za "keše určitého kačera". :) To co chceš ty asi opravdu filtrem nejde
  • 0

#16 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 13:23

Parkis napsal/a:
problém je, že jsi hned na začátku zaměnil "keše nalezené určitým kačerem" za "keše určitého kačera". :) To co chceš ty asi opravdu filtrem nejde

Nj, občas mám problém se přesně vyjadřovat...
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 13:33

V tom aby se cert uz vyznal. Pokud chces veci, ktere nalezl urcity kacer, tak mas problem. Musel bys mit stazene u vsech kesi vsechny logy... Takovato uloha se nejlepe resi ve spolupraci s Geojarry, ktery urcite umi stahnout nalezene kese nejakym kacerem, tyto pak otagujes, a pak standardnim filtrem vyhledavat kese, ktere maji ty dva tagy najednou. (to mi pripomina, ze v tom hledani podle vice tagu je nekde v soucasne verzi chyba...)
  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 13:37

romantic29 napsal/a:
Nj, občas mám problém se přesně vyjadřovat...


OT (neda mi to, vecny problem): To problem neni. Problem je, ze dostanes odpoved na to, na co ses ptal a ne na co ses chtel optat ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 14:05

Co treba toto:

select geolog.id from geolog 
  join geotag on geolog.id = geotag.id 
    join geotagcategory on geotag.ptrkat = geotagcategory.key 
      join geotagvalue on geotag.ptrvalue = geotagvalue.key
  where geolog.finder = 'romantic29' and geotagcategory.value = 'Brdy' and geotagvalue.value = 'ANO'

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 14:07

Jo, jeste jsem zapomnel otestovat typ logu na found it a spol. To jiste das sam ;)
and (geolog.type = 'Found it' or geolog.type = 'Attended' or geolog.type = 'Webcam Photo Taken')

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama