Přejít na obsah


Fotka

Geoget SQL


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#21 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 14:22

HaLuMa napsal/a:
V tom aby se cert uz vyznal.

Pokud chces veci, ktere nalezl urcity kacer, tak mas problem. Musel bys mit stazene u vsech kesi vsechny logy...

Takovato uloha se nejlepe resi ve spolupraci s Geojarry, ktery urcite umi stahnout nalezene kese nejakym kacerem, tyto pak otagujes, a pak standardnim filtrem vyhledavat kese, ktere maji ty dva tagy najednou.

(to mi pripomina, ze v tom hledani podle vice tagu je nekde v soucasne verzi chyba...)


Tohle já všechno vím, problém byl v tom dotazu do DB, jelikož jsem neznal strukturu DB :-)...
  • 0

#22 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 14:29

gord napsal/a:
Jo, jeste jsem zapomnel otestovat typ logu na found it a spol. To jiste das sam ;)

and (geolog.type = 'Found it' or geolog.type = 'Attended' or geolog.type = 'Webcam Photo Taken')

Ano, díky, na tohle se mi už povedlo odfiltrovat i díky kolegovi výše... Abych popsal ale celý problém :-) - chci si udělat script, který mi seřadí všechny kešery na mé Challenge brdské sérii http://www.geocachin...eb-6bd7d32b47e8, abych je nemusel otravovat vypisováním odlovených keší do logů...

Pro zalogování "found it" je potreba nalézt alespon 120 keší v brdských lesích nebo na okraji brdských lesu. Do logbooku keše je možné zalogovat se dríve, ale do té doby než splníte výzvu, logujte pouze "write note" log, který pozdeji po splnení podmínek mužete zmenit na "found it" log. U multi nebo mystery keší stací, aby nezanedbatelná cást trasy keše vyhovala podmínce.
Keš samotná muže být zapocítána do celkového poctu brdských keší.
Seznam nalezených keší uvádejte prímo do logu (Members) nebo jako verejný bookmark list (Premium Members), jehož soucástí bude i samotná keš s výzvou. Bookmark si mužete tvorit i prubežne, snáze se Vám pak bude pocítat prubežný stav odlovených keší.
Je dovolené uvádet všechny typy odlovených keší, vcetne disablovaných a archivovaných keší.
Pokud máte založené vlastní keše splnující podmínky, mužete je do celkového poctu zapocítat stejne jako ty nalezené.
Autor si vyhrazuje právo zmenit pocet keší potrebný ke splnení této výzvy v prípade vzniku/zániku nezanedbatelného množství keší, které by výrazne ulehcovalo/ztežovalo splnení této výzvy. Jakékoliv zmeny se ovšem netýkají tech, kterí již výzvu v minulosti splnili a keš zalogovali jako "found it".


Jenže se mi ještě nepovedlo vyřešit to s těma ownerama a to co radili kolegové výše jsem ještě neměl čas vyzkoušet, až večer :-)... No snad se vše povede :-)...
  • 0

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 16:46

Silena podminka. Uz se vidim, jak kontroluju 120 kesi, kdyz ani neni jasne, co je to "okraj brdskych lesu". To bych asi delal tak, ze bych si vytvoril a udrzoval bookmark se Brskyma kesema. Zaroven by to meli kaceri snadnejsi na kontrolu a zjistovani. Pomoci toho bookmarku a GJ by si kazdy uzivatel GG mohl otagovat kese a bylo by hned jasno. Mel by jasny prehled, co jeste muze odlovit, muze to filtrovat, zobrazit na mape, ... Pro tebe se pri kontrole nic nemeni, vybiras seznam, i kdyz te vlastne zajima jen pocet, takze vysledkem selectu muze byt jen cislo, ktere zobrazis a hned vis, jesli podminku splnil nebo ne. EDIT: zaroven mas pro sebe seznam kesi, pro ktere musi udrzovat vsechny logy v databazi (asi samostatnou databazi?)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 18:07

gord napsal/a:
Silena podminka. Uz se vidim, jak kontroluju 120 kesi, kdyz ani neni jasne, co je to "okraj brdskych lesu".

To bych asi delal tak, ze bych si vytvoril a udrzoval bookmark se Brskyma kesema. Zaroven by to meli kaceri snadnejsi na kontrolu a zjistovani. Pomoci toho bookmarku a GJ by si kazdy uzivatel GG mohl otagovat kese a bylo by hned jasno. Mel by jasny prehled, co jeste muze odlovit, muze to filtrovat, zobrazit na mape, ...

Pro tebe se pri kontrole nic nemeni, vybiras seznam, i kdyz te vlastne zajima jen pocet, takze vysledkem selectu muze byt jen cislo, ktere zobrazis a hned vis, jesli podminku splnil nebo ne.

EDIT: zaroven mas pro sebe seznam kesi, pro ktere musi udrzovat vsechny logy v databazi (asi samostatnou databazi?)


Těch keší je 168, bookmark samozřejmě mám, ale ne každý je PM a ne každý si umí nabízené soubory importovat, nejde jen o tuhle keš, je 5 úrovní 20, 40, 60, 90 a 120 keší pro splnění (odlovených či založených) a nechci nutit kešery aby museli keše vypisovat do logů, proto bych si chtěl generovat seznam (pořadí) kešerů, kde by to viděli a nemuseli se pak o tom moc starat, akorát bych vždy aktualizoval logy na vybraných keších v DB a vygeneroval aktuální pořadí (seznam)... Zkrátka už nevím, jak si přidělat práci, abych ji ostatním usnadnil :-)...
  • 0

#25 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 18:39

http://geoget.ararat...p/user:databaze
  • 0

#26 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 22:26

Všem vám moc děkuji za pomoc a za cenné rady, na exportním scriptíku seznamu kešerů pro Brdy Challenge se již intenzivně pracuje :-)... S doporučeným klientem a díky vaší pomoci jsem vyrobil následující SQL, které by mělo dělat to, co potřebuji :-)...

select count(distinct geocache.id) from geocache
join geolog on geolog.id = geocache.id
join geotag on geolog.id = geotag.id 
join geotagcategory on geotag.ptrkat = geotagcategory.key 
join geotagvalue on geotag.ptrvalue = geotagvalue.key
where geotagcategory.value = 'Brdy' and geotagvalue.value = 'ANO' 
and ((geolog.finder = 'romantic29' and (geolog.type = 'Found it' or geolog.type = 'Attended'
   or geolog.type = 'Webcam Photo Taken' or geolog.type = 'Owner Maintenance' or geolog.type = 'Enable Listing')) 
   or geocache.gs_ownerid = (select max(gs_ownerid) from geocache where gs_ownerid>0 and author like 'romantic29%'));    

  • 0

#27 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 10:02

Tak a tady je výsledek, ještě jednou díky...
http://www.romantic2...nge/keseri.html
  • 0

#28 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 17:35

Málem bych zapomněl pochválit dokumentaci ke geogetu... Měl jsem se na ní podívat dříve :-) - dobrá práce ;-)...
  • 0

#29 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 7:29

romantic29: no ona ta dokumentace, pokud myslis tu databazovou, vznikla az v souvislosti s timto Tvym vlaknem :D
  • 0

#30 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 9:59

mikrom napsal/a:
romantic29: no ona ta dokumentace, pokud myslis tu databazovou, vznikla az v souvislosti s timto Tvym vlaknem :D

Tu taky, díky, ale i tu jednotlivých tříd v geogetu :-)
  • 0

#31 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 11:31

Dotaz k té databázi. Co znamenají ty Fix me? Př. co tam vyplnit? Nejde jen o přímý přístup do databáze. I o TGeo. function UpdateListing(const longdesc, shortdesc, hint: string; longdescflag, shortdescflag: integer): boolean; procedure UpdateShortListing(const shortdesc: string; shortdescflag: integer); procedure UpdateLongListing(const longdesc: string; longdescflag: integer); Co do těch flagů? Př. jak jinak zapsat listing k nově založenému bodu? Mimochodem, UpdateLongListing mi překladač vyhodil, musel jsem použít UpdateListing (možná problém mezi židlí a klávesnicí). Výsledek je, že někdy to listing zapíše a někdy ne. Ještě jsem nezjistil souvislosti.
  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 11:39

Ono bacha, zrovna tahle dokumentace byla aktualizovana ted ve ctvrtek, uz odpovida nove verzi Geogetu, ktera jeste nevysla. Proto ti ne vsechno funguje. Holt, ne vsechno se da aktualizovat uderem vypuisteni nove verze, nektere veci delam postupne, kdyz si na ne vzpomenu. Jinak pokud si chces zakladat svoji geocache, tak opravdu velmi silne doporucuji mit znalosti o tom, jak ta data o geocache vypadaji, alespon na urovni PQ GPX! Pak clovek neni tak prekvapeny a dava tam data ve spravnem formatu. ;) Listing muze byt bud jako text, nebo jako HTML. A ten flag prave rika, jestli je to text 0, nebo HTML 1.
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 11:40

A "Fix me" znamena jen znacku na wiki, ze tady je jeste potreba neco dodelat...
  • 0

#34 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 12:50

Jo, s tím počítám, že ne všechno funguje, ten flag 0 jsem odhadl dobře. Formát souřadnic jsem naparsoval ze všech tří formátů používaných na Seznamu hned napoprvé správně, čemuž se divím. Uvidím, to co si dělám je jen nástavba, všechno to můžu udělat i komplikovaněji prostředky které nabízí přímo geoget. A dělám to pochopitelně na zkopírované pokusné databázi, takže její naboření mi nevadí.
  • 0

#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2012 - 16:00

Tak jsem něco udělal, přes TGeo. Nejvíc mě dostalo, že v databázi je to v kódování UTF a když jsem to tam dal jinak, v databázi to bylo (ověřeno přes SQlite Expert), ale v geogetu se nic v daném políčku nevypsalo, takže jsem myslel, že se to neuložilo. A protože jsem tam dával pokusné texty, tak pochopitelně jsem dal nějaké bez diakritiky, ty tam byly. Ještě to není zcela v pořádku, ale dělá to co chci. Uživatelsky zjednodušené vkládání nového bodu. Pokud by o to měl někdo zájem, třeba se jen podívat, jak programuju blbě, můžu to dát k dispozici, ale spíš pokud je v pluginech sekce "polotovary".
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2012 - 16:07

To s tim UTF - Geoget ma sice databazi v unicode, nicmene samotne uzivatelske rozhrani pracuje (az na par vyjimek) v ANSI kodovani. Takze do databaze muzes ulozit naprosto libovolna data, ale Geoget pri zobrazeni predpoklada, ze jsou v UTF. proto dojde ke konverzi mezi UTF a ANSI, a na te konverzi ta blbe ulozena data zarvou.
  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2012 - 16:13

Jasně, funkce UTFtoAnsi a AnsiToUTF to jistí.
  • 0

#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 18:38

Ještě jeden dotaz, i když na ten si možná i dokážu odpovědět sám. Proč je rozdíl, mezi Krajem v databázi geocache (položka State) a v bookmarku (kategorie CZ kraj). V jednom je "Jihocesky kraj", v druhém je "Jihočeský". Myslím, že odpověď je "Protože to tak je". Myslel jsem, že u nových bodů budu schopen určit kraj automaticky pomocí TGeoPolyList a rovnou ho přiřadit do State a ono to půjde, ale ne tak jednoduše. A dále - pochopil jsem, že polygony jsou jen pro ČR, Slovensko, Rakousko a Maďarsko, a pak pro svět na úrovni států. Je to tak?
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 19:34

Polozka State je to, co o kesi tvrdi Groundspeak, a je to tam tak, jak to ma Groundspeak v datech. Tag CZkraj je vysledek Geogetiho skriptu Divider, ktery rozdava kesim tagy podle toho, do jakych spadnou polygonu, a nazvy bere z nazvu polygonu. Cleneni muze mit mnoho urovni, a tak se u nas taguje nejen podle kraju, ale take i podle okresu a poverenych uradu. Teoreticky by se dalo tridit treba az na uroven jednotlivych katastru, ale uz by to bylo zbytecne pomale. Kdysi, kdyz jsem tento princip zavadel (mimochodem, o dost drive, nez groundspeak zacal tridit do kraju), jsem ty polygony nazval takto. Prisla mi blbost davat do nazvyu kraje slovo 'kraj', ze stejne kazdy z tohoto zkraceneho nazvu pozna, o jaky kraj se jedna. ;) Navic muzes filtrovat primo podle polygonu. Ale tridit podle prideleneho tagu ci podle state je mnohem rychlejsi. ;) Jednotliva hledani se daji navic vsemozne kombinovat, takze treba muzes filtrovat kese v nejakem kraji, vyjma konkretniho okresu, atd. Polygony jsou tam tym co tam vidis, Dalsi nejsou, jednoduse proto, ze je dosud nikdo nevyrobil.
  • 0

#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 19:55

Jo, koukal jsem na to, vidím, jak jsou polygony udělány. Napadlo mě jestli by nešlo použít webovou službu, geonames. Ale jestli hledá bodově, nejblíže k definovanému bodu, tak je to na třídění nepoužitelné, to musí být polygony. Geonames jsou použity třeba v Geosetteru (tagování fotek) a člověk si musí vybrat z toho, co mu to nabídne. A podle bodu vyhledává i CUZK na katastrálních mapách a je to občas taky dost špatně. Chaloupka (desítky m2) u lesa (tisíce hektarů) - ať kliknu do lesa kam chci, dostanu se na chaloupku. A když zmenším pohled, abych viděl celou parcelu lesa, nevidím už nic.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama