Přejít na obsah


Fotka

Geoget SQL


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 20:04

Drtiva vetsina techto sluzeb ma bud tragickou rychlost, nebo ma omezeny pocet dotazu. A tech kesi, ktere chces roztridit, je ponekud vice nez par forek, co clovek nekde zrovna vyfotil. ;)
  • 0

#42 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 20:21

Ono u vlastních bodů v oddělené databázi (míchat s kešemi to nikdy nebudu) je jedno, jak se jmenují položky a tagy. Třídit se podle toho dá, jen by to mělo být stejně v celé databázi. Ale když už to dělám, chci to mít stejně jako geoget. Jednotná metodika se vždycky hodí. A polygony pověřených úřadů - to je úžasná práce, klikat z mapy bych to nechtěl. Kartografové a geodeti to určitě mají, ale v jiných souřadnicích a zadarmo to k dispozici nedají. Jinak - já zkušenost s online mapovými službami mám. A čekám, kdy se geoget přiblíží ArcGISu. V těch uživatelských funkcích je určitě použitelnější.
  • 0

#43 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2012 - 19:03

Tak jsem to dodělal do fungující verze. A říkal jsem si, když jsem tak využíval knihovny které geoget poskytuje, že bych to asi měl poskytnout. Zaregistroval jsem se na wiki, nechalo mě to udělat celou stránku, ale pak jsem nenašel postup, jak tam nahrát ten GIP balíček. Po dlouhém zkoušení jsem zjistil, že to asi nejde. A že už tu založenou stránku ani nezruším. Takže tam teď straší nedodělek. Prosím někoho, kdo tam může, ať ji smaže, nebo ať mi poradí, jak tam ten GIP dostat. Případně ho někomu pošlu, kdo má práva přidávat přílohy.
  • 0

#44 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2012 - 19:30

Ahoj. 1. Smazaní stránky: nahoře dáš editovat stránku, a vše smažeš a uložíš. 2. Přidání přílohy: v editaci stránky je čudlík na vložení médií. Kdybych byl na PC, tak Ti pomůžu víc, ale z mobilu by to bylo na dlouho :-)
  • 0

#45 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2012 - 19:43

No právě, že tam ten čudlík nevidím. Je tam jen Vložení obrázků a jiných souborů, ale jen těch, co už jsou na serveru. Nebo koukám úplně špatně. Já to pochopil, že registrace stačí na psaní stránek na wiki, ale ne k nahrávání souborů. No nic, ale nechci aby tam dlouho visel ten nedodělek. Takovýmto záludnostem v programování a práci na webu říkám Jednosměrné slepé uličky. Bohužel jsem na jednu takovou před krátkou dobou doplatil i na GoogleDocs, kdy jsem si smazal hezký kus práce.
  • 0

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2012 - 19:58

Prava na upload souboru jsou pridelovana individualne a na zadost. Takze mi napis do soukrome zpravy tvoje uzivatelske jmeno, co sis nastavil na wiki, a ja ti ta prava pridelim.
  • 0

#47 tacud7

tacud7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 22:01

Možná někde něco přehlížím, ale dá se pomocí SQL zjistit pořadí nálezu kešky když to co selectuju nejsou všechny kešky?  Např. chci zobrazit jenom nalezené keše 5/5, ale chtěl bych u nich mít i pořadí v jakém jsem je našel.


  • 0

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 22:19

jako ze chces vedet, ze jsi tu kesku nalez jako tisici, i kdyz sis zrovna vyselektoval jen 50 kesi? Tak to neni v SQL vubec trivialni zalezitost, protoze poradi nalezu zjistis jen vyselektovanim a serazenim vsech nalezu.


  • 0

#49 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 22:19

SELECT ID,NAME, dtfound FROM GEOCACHE WHERE DTFOUND<>0 and difficulty=2 and terrain=2
ORDER BY DTFOUND 

Tohle je vyber 2/2 kesi,serazeny podle data nalezu vzestupne. Poradove cislo uz si ale musis doplnit, SQLite neumi v zakladu funkci RANK. I kdyz v romto pripade by stacil i obycejny ROWNUMBER, ale to je v SQLite problem


  • 0

#50 tacud7

tacud7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 22:40

Díky za odpovědi - zkusím se s tím nějak popasovat.


  • 0

#51 tacud7

tacud7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 23:21

Jen pro pobavení - toto to snad řeší:

 

select g3.id, g3.dtfound, g3.name, g12.cnt
from geocache g3 inner join (
 
  select g1.id, (select count(*) from geocache g2 inner join geolog gl2 on g2.id = gl2.id
  where g2.dtfound<>0 and gl2.type IN ('Found it','Webcam Photo Taken','Attended') and gl2.gs_logid <= gl1.gs_logid)  as cnt,
  g1.dtfound, substr(g1.dtfound,7,2) || '.' || substr(g1.dtfound,5,2) || '.' || substr(g1.dtfound,1,4),gl1.gs_logid
  from geocache g1 inner join geolog gl1 on g1.id = gl1.id
  where g1.dtfound<>0 and gl1.type IN ('Found it','Webcam Photo Taken','Attended')
) g12 on g3.id = g12.id
where g3.difficulty=2 and g3.terrain=2
order by g3.dtfound
 
za předpokladu, že existuje záznam v geolog (je tam problém s tím, že dtfoundtime není moc často vyplněný a je třeba to řadit podle logů)

  • 0

#52 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 10:15

Snažím se přilinkovat v SQLiteStudio zlib knihovnu, abych si mohl číst logy (geolog.logtext). Takže jsem si stahnul zlib1.dll knihovnu a snažím se ji pomocí 

SELECT load_extension('.\zlib1.dll');

 přilinkovat. Bohužel tehle dotaz končí na 

Error while executing SQL query on database 'tarmara': Uvedená procedura nebyla nalezena.

Knihovna je přímo v té cestě, jinou knihovnu se mi přilinkovat daří. Pokud si dám dohledat závislosti v Dependency Walker, tak mi to žádnou chybu nehlásí. Nepřihodilo se tohle někomu z vás? Třeba při práci na GeoGetu?

 

 

 


  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 10:22

A je to opravdu knihovna pro Sqlite? Povoluje Sqlitestudio nahravani extenzi timto zpusobem? (musi se to v APi explicitne povolit, coz nevim, jeslti tvurci udelali). A v neposledni rade, v Geogetu to neni reseno extenzi, ale vlastnimi UDF, takze asi nedokazu pomoci.


  • 0

#54 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 10:39

snazim se pouzit obecnou zlib1.dll ze http://zlib.net/ - mimo to bezne pouzivam RSQLite.extfuns.dll pro cos a sin a dalsi mat. fce. A tu mi SQLiteStudio i SQLiteExpert nacte - ale mozna mas pravdu, ze ta zlib knihovna neni pro SQLite....zkusim jeste pohledat....ale diky za nasmerovani


  • 0

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 10:51

Obecnou knihovnu tam opravdu nenacpes, protoze nebude mit udelane rozhrani pro Sqlite.


  • 0

#56 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 11:05

Takové rozšíření mám udělané. Stáhni soubor, rozbal, použij funkce zCompress a zDecompress. 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#57 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 11:32

Takové rozšíření mám udělané. Stáhni soubor, rozbal, použij funkce zCompress a zDecompress. 

ÓÓ, převeliké díky, funguje... Pokud bychom se někde někdy potkali, tak mi připomeň, že ti chci koupit pivo i dvě....

Pokud bych někdy psal článek sem na GC blog, můžu použít odkaz na tvůj příspěvek jako zdroj knihovny?? 


  • 0

#58 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 11:55

Pokud bych někdy psal článek sem na GC blog, můžu použít odkaz na tvůj příspěvek jako zdroj knihovny?? 

 

Jasně  :)


  • 0

#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 12:01

... a me koupis rovnou cely sud? :huh:


  • 0

#60 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 12:07

... a me koupis rovnou cely sud? :huh:

Tobe zas (jako doufam kazdy rok) poslu k vanocum neco pres paypal za GG aby meli deti pod stromeckem aspon novy boty....ale pratele neplevelme tu topic osobnimi uznanimi...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama