Přejít na obsah


Fotka

Uchytí se člověk bez maturity?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#41 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 18:23

Pokud opravdu maturitu dělat nechceš, napřed se zkus radši poptat u firem, u kterých bys po vyučení chtěl pracovat. Zjisti si, jestli berou zaměstnance i bez maturity a podle toho uvidíš, jestli ti samotné vyučení bude stačit... ale jinak doporučuju samozřejmě maturitu udělat, pokud to jen trochu jde. Přece jen, nikdy nevíš... a za 10 let se ti bude učit mnohem hůř, vidím to na sobě :) A to nemluvím o tom, že v té době už budeš asi někde pracovat, takže s časem na tom budeš taky mizerně. Každopádně přeju hodně štěstí.
  • 0

#42 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 18:27

ozvaly celostátně vysílané maturitní otázky. Dneska se k podobnému systému vrací, akorát se to za řádku milionů obalilo trochou elektroniky.

V řádech miliard .... :(
Heslo maturantů : Matura je fraška ;)
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#43 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 18:31

Vždy je to o tom co umíš a jak jsi dobrej. Ano, v určitých profesích prostě nějakej papír mít musíš, ale dobrej řemeslník si práci najde vždy a mnohdy velmi dobře placenou. Ale je to dřina, ne nadarmo se říká: Bez práce nejsou koláče. ;)
  • 0

#44 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 18:39

Modrak napsal/a:
Tak pokud se chces zivit remeslem a zejmena pokud to chces delat na vlastni triko, tak samozrejme zadny papiry o vzdelani nepotrebujes. Kdyz se budes chtit nechat zamestnat jako remeslnik, jeste to taky pujde. ale jakmile se budes chtit nechat zamestnat nekde v kanclu (napriklad kdyz se stane nejakej prusvih kterej ti treba znemozni vykonavat remeslo po fyzicky strance, nebo z jinejch duvodu ktere si ted nedovedes predstavit), tak bez maturity budes dost v haji.

Treba my jsem takova firma kde se na papirovou kvalifikaci hraje malo, zajima nas co clovek umi a ne na co ma papir. Jenze kdyz pak bereme novy zamestnance a sejde se mi na 1 misto 140 uchazecu jako posledne, co myslis ze se stane? Ti co nema ani maturitu letej rovnou do kose a vubec nikdo nezkouma co umej. Vychazi to z jednoduchy logiky, ze kdyz nekdo nebyl ochotnej se aspon trochu zaprit a ten papir si dodelat, tezko spolehat ze v jine situaci bude ochoten fungovat jak je potreba. Takze je rovnou vyrazen a dal se uvazuje jen ta zbyla mnozina lidi, kteri ziskanim maturity alespon prokazali ze kdyz o neco jde, jsou ochotni se soupnout.

Da se to mozna rict ijinak. Pokud na tu maturitu fakt nemas, tak ji nedelej. Pokud na ni mas a jen nejsi ochoten tomu venovat nejake usili a hledas tady ospravedlneni rozhodnuti ze se na to vykasles, tak to fakt uvazujes spatne. V takovym pripade se kousni a udelej to. Protoze kdyz to neudelas ted, muzes si to pak celej zivot vycitat.

Nakonec v kazdy profesi, i v ty co naznacuje tvuj nick nemusis chtit nutne delat celej zivot manualni remeslo. Treba te to jednu prestane bavit, budes potrebovat vic penez na rodinu, zacnes pokukovat po tom sefovskym miste, jenze ho nedostanes, protoze jsi sice dobrej, ale bez papiru urcitou uroven neprekonas. Abys pak nedopadl jako Sovak ve filmu Marecku, podejte mi pero.


pod tohle bych se podepsal. maturita je dobrá pojistka, idkyž ji aktuálně nepotřebuješ. jak píše Modrak, vždycky se může něco podělat a ten canc papíru ti pro ten případ dává aspoň trochu jistoty na uchycení v jiným oboru a na slušný pozici. další věcí je "přetlak" na místa v tvým oboru - viz výše. o možnosti kariérního růstu či dalších studíí ani nemluvě..
já kdysi uvažoval jako ty a dneska bych se za to nakop :(
  • 0

#45 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 18:42

VendulaCZ napsal/a:
Pokud opravdu maturitu dělat nechceš, napřed se zkus radši poptat u firem, u kterých bys po vyučení chtěl pracovat. Zjisti si, jestli berou zaměstnance i bez maturity a podle toho uvidíš, jestli ti samotné vyučení bude stačit... ale jinak doporučuju samozřejmě maturitu udělat, pokud to jen trochu jde. Přece jen, nikdy nevíš... a za 10 let se ti bude učit mnohem hůř, vidím to na sobě :) A to nemluvím o tom, že v té době už budeš asi někde pracovat, takže s časem na tom budeš taky mizerně. Každopádně přeju hodně štěstí.


Příjde mi že na to je ještě brzo. Kde jsem se ptal, tak neberou ani s maturitou, neberou nikoho protože prostě není práce.
W!nd3ho nápad mi přijde jako nejrozumnější varianta.
Co vám?
  • 0

#46 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 18:51

Tiskar94 napsal/a:

VendulaCZ napsal/a:
Pokud opravdu maturitu dělat nechceš, napřed se zkus radši poptat u firem, u kterých bys po vyučení chtěl pracovat. Zjisti si, jestli berou zaměstnance i bez maturity a podle toho uvidíš, jestli ti samotné vyučení bude stačit... ale jinak doporučuju samozřejmě maturitu udělat, pokud to jen trochu jde. Přece jen, nikdy nevíš... a za 10 let se ti bude učit mnohem hůř, vidím to na sobě :) A to nemluvím o tom, že v té době už budeš asi někde pracovat, takže s časem na tom budeš taky mizerně. Každopádně přeju hodně štěstí.


Příjde mi že na to je ještě brzo. Kde jsem se ptal, tak neberou ani s maturitou, neberou nikoho protože prostě není práce.
W!nd3ho nápad mi přijde jako nejrozumnější varianta.
Co vám?

pokud není práce, tak maturita určitě! pokud teda nechceš změnit obor, ale to předpokládám nechceš..
  • 0

#47 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 19:24

On ti někdo z učitelů doporučil skončit? Co ti poradil výchovný poradce? Co jsi udělal pro zlepšení známek? Máš doučování? Opravdu nedotáhneš známky jen na 1 pětku? Opravdu nezvládneš jeden reparát? Vzdáváš věci vždycky tak lehce? Pokud ukážeš zájem, dobrá vůle, popř. rada učitele se vždycky najde. Pokud se na to vykašleš, budeš jako flákač posuzován i na učňáku. Možná bys neměl trávit tolik času na fóru a měl se sebou začít něco dělat.
  • 0

#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 20:04

Tiskar94 napsal/a:
Příjde mi že na to je ještě brzo. Kde jsem se ptal, tak neberou ani s maturitou, neberou nikoho protože prostě není práce.
W!nd3ho nápad mi přijde jako nejrozumnější varianta.
Co vám?


1. přestat kouřit
2. začít makat na vzdělání
3. kešovat až když mám hotové vše do školy

Co ty na to ?

Pro začátek si začni kontrolovat jestli píšeš správně česky do blogu a na fóra.

Mimochodem, opravdu čekáš, že na učňáku jsou zásadně jiná měřítka na český jazyk a další předměty ?

A proč, sakra, studuješ obor, ve kterém se nedá získat práce ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 21:01

[quote]kolombo napsal/a:
1. přestat kouřit
[/quote]
Tak tady se jedná asi o tvoje osobní přání které s tím nemá vůbec co dočinění
[quote]kolombo napsal/a:
2. začít makat na vzdělání
[/quote]
takhle? :D:D:D
[quote]kolombo napsal/a:
3. kešovat až když mám hotové vše do školy
[/quote]
To nejde, do desíti večír musím být zpátky na intru :D
[quote]kolombo napsal/a:
Pro začátek si začni kontrolovat jestli píšeš správně česky do blogu a na fóra.
[/quote]
Jsem-li při smyslech, pak ano. Bohužel, probíráme zásadně literaturu.
[quote]kolombo napsal/a:
Mimochodem, opravdu čekáš, že na učňáku jsou zásadně jiná měřítka na český jazyk a další předměty ?
[/quote]
Jsou; vím.
[quote]kolombo napsal/a:
A proč, sakra, studuješ obor, ve kterém se nedá získat práce ?
[/quote]
Tak ona se teď obtížně shání práce ve všech oborech.
[quote]bella-donna napsal/a:
On ti někdo z učitelů doporučil skončit?
[/quote]
Nikoliv. Pouze mi učitelky oznámily, že do dalšího ročníku nemám šanci se z předmětů který vyučují dostat.
[quote]bella-donna napsal/a:
Co ti poradil výchovný poradce?
[/quote]
Že se uvolnilo zrovna na výučním oboru jedno místo. Jedinou negativní věcí bylo asi to, že prý budu litovat, až založí mysterku, na kterou se budou zjišťovat indície z literatury a následně se budou dosazovat do vzorce v kterém budou zamotány další vzorečky z matematiky.
[quote]bella-donna napsal/a:
Co jsi udělal pro zlepšení známek?
[/quote]
Pokoušel se podplatit učitele a jelikož to nevyšlo, pokračoval jsem v nabourání známkovacího systému školy:D.
Beze srandy: S*al se s tím do večera, abych ráno stejně nic neuměl.
[quote]bella-donna napsal/a:
Máš doučování?
[/quote]
Nemám, k doučování se stavím negativně.
[quote]bella-donna napsal/a:
Opravdu nedotáhneš známky jen na 1 pětku? Opravdu nezvládneš jeden reparát?
[/quote]
I kdybych to dotáhl na jednu pětku, tak bych to nedotáhl na jednu pětku příští pololetí a pokud ano, tak bych to nedotáhl za rok a pokud ano stejně bych se ani k té maturitě nedostal.
Ale jsem rád, že se takto ptáš. Člověk si následně připadá, že jej ostatní mají za vysoce inteligentního člověka :D.
[quote]bella-donna napsal/a:
Vzdáváš věci vždycky tak lehce?
[/quote]
Tohle vzdávám k dnešku asi šestistý den.
[quote]bella-donna napsal/a:
Možná bys neměl trávit tolik času na fóru a měl se sebou začít něco dělat.[/quote]
Nepotřebuji nic dělat. V současné době čekám na fóru na vyjádření k tomuto, zda někdo nenavrhne něco lepšího (což se zjevně nestane, neboť se zde jako vždy objeví "esa" a strhnou diskusi jiným směrem).
Mohl bych třeba jako loni začít chlastat, to je taky možnost. A možná dobrá možnost. Mohl bych konečně napsat to, co střízlivý napsat nechci.

A nevím zda tu padlo, jestli mě tiskařina baví. Baví mě vytvořit v Corelu návrh, baví mě osvítit desku, seřídit stroj (no dobře, v tomhle se na ofsetu ještě mám co učit), dokončit zakázku a odevzdat zákazníkovi. Bohužel, abych se dostal k tomuto, musím umět pi*oviny, které mi v životě budou akorát k tomu, abych si je mohl napsat na toaletní papír a následně si s nimi vytřít p*del.
  • 0

#50 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 21:07

Tiskar94 napsal/a:

VendulaCZ napsal/a:
Pokud opravdu maturitu dělat nechceš, napřed se zkus radši poptat u firem, u kterých bys po vyučení chtěl pracovat. Zjisti si, jestli berou zaměstnance i bez maturity a podle toho uvidíš, jestli ti samotné vyučení bude stačit... ale jinak doporučuju samozřejmě maturitu udělat, pokud to jen trochu jde. Přece jen, nikdy nevíš... a za 10 let se ti bude učit mnohem hůř, vidím to na sobě :) A to nemluvím o tom, že v té době už budeš asi někde pracovat, takže s časem na tom budeš taky mizerně. Každopádně přeju hodně štěstí.


Příjde mi že na to je ještě brzo. Kde jsem se ptal, tak neberou ani s maturitou, neberou nikoho protože prostě není práce.
W!nd3ho nápad mi přijde jako nejrozumnější varianta.
Co vám?


Tohle je prave ono. Cim vetsi pruser na trhu prace, cim vic nezamestnanejch, tim dulezitejsi je mit aspon tu maturitu. Kdyz je konjunktura, o nic nejde, prijde mi na jedno misto maximalne 5 uchazecu a musim uvazovat o vsech, protoze neni zadnej vyber. Za krize jich prijde tech 140 a ja jsem ten kdo si vybira a pak je zatracene tezky bejt ten nejlepsi ze 140 lidi. Taky kdyz je nouze o praci, muze te to nutit ke zmene oboru a pak nemas nic, zadny zkusenosti a znalosti, zacinas od nuly a muzes nabidnout jediny - to maturitni vysvedceni. Pokud ho ovsem mas.

Fakt neblbni, jak uz tu par lidi psalo, dneska je inflace vzdelani. Vysokoskolaku je spousta (casto k nicemu), bakalar je pomalu sprosty slovo (i kdyz znam i vyjimky) a kdo nema ani tu maturitu, zadelava si na velkej problem.
  • 0

#51 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 21:12

Maturu mám a stejně se nechytám...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 21:26

Ona je třeba i praxe. Ale z vlastní zkušenosti vím, že dvacetiletá praxe v jednom poměrně úzkém oboru je zcela na nic. Člověk dělá jednu věc, ostatní zapomene, nebo mu ujede vlak, a pak zjistí, že všude chtějí něco jiného. Maturita je třeba, ale taky slušná angličtina, to je základ. Já se ještě učil rusky.
  • 0

#53 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 21:33

Pokud si čekal radu typu "nedělej nic a spolehni se na podporu", tak doufám, že tady není nikdo takový magor, aby Ti to poradil. Jsem rád, že starší syn chápe vzdělání jako šanci k lepšímu životu a ten mladší se snaží jít v jeho stopách. Dělej si to jak chceš, ale stěžovat si můžeš jen sám na sebe !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#54 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 21:37

Celkem úsměvná diskuze nad formalizmem kvalifikace představovaným nějakým papírem, v daném případě s názvem maturitní vysvědčení. Osobně spatřuji problém v tom, že dnešní absolventi čehokoliv mají velmi problematické dovednosti. Hlavně v tom, že neexistují. Chápu proč. Příležitostí mnoho, informací ještě víc a možností zábavy jsou nepřeberné. Většinově je obdivována optimalizace. To je slovo, kterí se používá jak v případě placení daní, tak v množství práce a odměny za ni. Nejsem až takový pesimista, nicméně mě informace o vůli k vědění v Jižní Koreji, Japonsku a Číně trošku děsí. Zvlášť tehdy, když vidím otázky typu navozených tímto autorem.
  • 0

#55 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 21:53

Koukni se na to ze sociologického hlediska (rozebírá to Randall Collins) - z hlediska kredecionalismu. Je to o tom, že neustále stoupá požadavek na nejnižší dosažené vzděláním které požadují zaměstnavatelé od žadatele na určitou pozici. Lajcky řečeno je to o tom, co popisuje Modrak. Je-li více žadatelů na pracovní pozici, tak ji dostane jeden z těch, který má vyšší vzdělání než ostatní, i když pro danou práci dané vzdělání není třeba.

Takže pokud si neuděláš maturu a rozhodneš se sehnat práci jen s vyučením - tak to hodně zdaru, jelikož pokud narazíš na někoho, kdo se bude hlásit na stejné pracovní místo, bude zvládat to, co ty, ale má vyšší titul, tak teoreticky vezmou jeho a ty "utřeš". Ano, je to nespravedlivé a podporuje to sociální nerovnost, ale tak to chodí. (pokud však budeš dost šikovný na to, aby sis vytvořil živnost či založil firmu - a budeš úspěšný, tak ti dané vyučení stačí - jenže řekněme si na rovinu, kolik takových lidí je? Minimum.)

Pokud prostě se ti nechce učit a místo toho musíš lozit po keškách, tak by ses měl nad sebou zamyslet, jelikož se můžeš dostat do situace, ze které prostě už nebude cesta pryč a ty se dostaneš na "okraj společnosti" bez možnosti na návratu. (Na to pak navazuje Bourdieu B) )

Takže začni se učit, "ser" na kešky, tak jak to činí všici ostatní kačeři středoškoláci/vysokoškoláci, když je třeba. Bo ví, že vzdělání je v dnešní době základ.
  • 0

#56 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 22:02

strycek skrblik napsal/a:
KJe-li více žadatelů na pracovní pozici, tak ji dostane jeden z těch, který má vyšší vzdělání než ostatní, i když pro danou práci dané vzdělání není třeba..


Jen mala poznamka: toto neni tak docela pravda, nebot pri velke prekvalifikovanosti jedinec de facto zpravidla nepslnuje to, co je potreba a pokud i ano, vzhledem k vysokemu stupni vzdelani (resp. vyssimu nez ma personalista a nadrizeny) neni prijat, pac je "hrozbou" aneb je papirove kvalifikovanejsi a"chytrejsi" nez ostatni...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#57 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 22:04

Neni problem v tom, ze v tomto pripade je predcasne mluvit o prekvalifikovanosti?
  • 0

#58 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 1:04

nosferatu XIII. napsal/a:

strycek skrblik napsal/a:
KJe-li více žadatelů na pracovní pozici, tak ji dostane jeden z těch, který má vyšší vzdělání než ostatní, i když pro danou práci dané vzdělání není třeba..


Jen mala poznamka: toto neni tak docela pravda, nebot pri velke prekvalifikovanosti jedinec de facto zpravidla nepslnuje to, co je potreba a pokud i ano, vzhledem k vysokemu stupni vzdelani (resp. vyssimu nez ma personalista a nadrizeny) neni prijat, pac je "hrozbou" aneb je papirove kvalifikovanejsi a"chytrejsi" nez ostatni...

neblbni mu hlavu.. pri te prekvalifikovanosti se s tim jedinec urcite vyporada sam ;)
  • 0

#59 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 7:40

strycek skrblik napsal/a:
Je-li více žadatelů na pracovní pozici, tak ji dostane jeden z těch, který má vyšší vzdělání než ostatní, i když pro danou práci dané vzdělání není třeba.

Nejsi nahodou zamestnanec? Predpokladam, ze v nejake vetsi firme. Pokud budes majitel nejake mensi ci stredni firmy, tak si bud jist, ze te predevsim bude zajimat to, co dotycny realne umi a ne, jestli ma nejakej car papiru. Znam spoustu vysokoskolaku, kteri pri pohovorech jednaji stylem "ted me tu mate a pod 50 nejdu" a kdyz se jich clovek zepta na praxi nebo co umi, tak se dozvi, ze vlastne asi nic.

strycek skrblik napsal/a:
(pokud však budeš dost šikovný na to, aby sis vytvořil živnost či založil firmu - a budeš úspěšný, tak ti dané vyučení stačí - jenže řekněme si na rovinu, kolik takových lidí je? Minimum.).

Ono je minimum zivnostniku a podnikatelu? Z jakych udaju vychazis?

strycek skrblik napsal/a:
Pokud prostě se ti nechce učit a místo toho musíš lozit po keškách, tak by ses měl nad sebou zamyslet, jelikož se můžeš dostat do situace, ze které prostě už nebude cesta pryč a ty se dostaneš na "okraj společnosti" bez možnosti na návratu.

Ano, prvni vec, se kterou s tebou souhlasim. Ten clovicek si zrejme mysli, ze nekoho svou cigaretou (nebo dokonce tim, ze pil alkohol - och, jak dospele) ohromi. Osobne to vidim taky tak, ze mu prijde "snazsi" se skole vyhnout a jeste se stavi do role pozera se žvárem a flaskou chlastu :-))
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#60 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 7:44

Tiskar94 napsal/a:

A nevím zda tu padlo, jestli mě tiskařina baví. Baví mě vytvořit v Corelu návrh, baví mě osvítit desku, seřídit stroj (no dobře, v tomhle se na ofsetu ještě mám co učit), dokončit zakázku a odevzdat zákazníkovi. Bohužel, abych se dostal k tomuto, musím umět pi*oviny, které mi v životě budou akorát k tomu, abych si je mohl napsat na toaletní papír a následně si s nimi vytřít p*del.


Jen malá poznámka... asi každý si prošel nějakou školou a téměř každý ti řekne, že 50% toho, co se tam učil, vůbec nepotřebuje :-) U všeobecného vzdělání (gymnázium) je to ještě horší.
Na jednu stranu tě chápu (mám synátora zhruba v tvém věku a taky se učil tiskařem), připadalo mu to tam moc těžký, tak šel jinam. Teď se učí automechanikem a kupodivu mu to tam připadá taky dost těžký :-) Jenže jak ho tak pozoruju, bude to nejspíš tím, že nemá až tak moc času na školu, když musí věčně někde lítat s kamarádama, viset na facebooku apod. Věř mi, že se ho snažím všemožně přemluvit, aby přestal blbnout, zatnul zuby a alespoň výuční list si udělal a a doufám, že do té doby někde pobere rozum a udělá si i maturitu. Jenže tohle jsou nepřenosné zkušenosti, každý si většinou musí nabít sám, aby zjistil, že čím vyšší vzdělání, tím lepší možnosti. U nás v práci taky vyřazujeme tak nějak i podle dosaženého vzdělání, takže můžeš být dobrý, ale nemáš šanci to předvést. Radím zatnout zuby, domluvit se s učitelem doučování (jestli jde o Polygrafickou školu v Praze, tam na to vždycky slyšeli), překonat vrozený odpor a udělat maturitu :-)
Hodně štěstí :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama