Přejít na obsah


Fotka

Uchytí se člověk bez maturity?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#81 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 10:31

[quote]S474N napsal/a:
[quote][quote]strycek skrblik napsal/a:
Je-li více žadatelů na pracovní pozici, tak ji dostane jeden z těch, který má vyšší vzdělání než ostatní, i když pro danou práci dané vzdělání není třeba.[/quote]
Nejsi nahodou zamestnanec? Predpokladam, ze v nejake vetsi firme. Pokud budes majitel nejake mensi ci stredni firmy, tak si bud jist, ze te predevsim bude zajimat to, co dotycny realne umi a ne, jestli ma nejakej car papiru. Znam spoustu vysokoskolaku, kteri pri pohovorech jednaji stylem "ted me tu mate a pod 50 nejdu" a kdyz se jich clovek zepta na praxi nebo co umi, tak se dozvi, ze vlastne asi nic.[/quote]

Todle jsi špatně pochopil. Bylo to myšleno tak. Máš dva stejně kvalifikované lidi, kteří splňují všechny potřebné kritéria. Jeden má výučňák, druhý maturitu. Koho si vybereš?

[quote][quote]strycek skrblik napsal/a:
(pokud však budeš dost šikovný na to, aby sis vytvořil živnost či založil firmu - a budeš úspěšný, tak ti dané vyučení stačí - jenže řekněme si na rovinu, kolik takových lidí je? Minimum.).[/quote]
Ono je minimum zivnostniku a podnikatelu? Z jakych udaju vychazis?[/quote]

Todle je jen má hypotéza. Nemám v tom přehled, takže za ni nebudu bojovat a je možné, že je naprosto špatná.

[quote]S474N napsal/a:
Obecne plati, ze vysokoskolaci dokazou precist text, dokazou se ho i nabiflovat, ale NEDOKAZOU HO POCHOPIT. A na tom to cele stoji a pada.[/quote]
Chápu, že lidé mají odlišné názory, ale todle je naprostá hloupost. Celý VŠ systém je založen právě na tom, že lidé mají umět pracovat s texty, pochopit je atd. Je to o tom, pozměnit myšlení studentů jiným směrem, než kterým se udávalo předtím. A myslím si, že to i funguje. Bo chceš mi říci, že ten, co má výučňák UMÍ pracovat s textem stejně jako ten, co má např. maturitu? Já si to teda nemyslím. A čím výš se dostáváš, tím lépe s tím textem zacházíš.
  • 0

#82 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 11:18

Chryseis napsal/a:
A jo, vyučení bez maturity jsou na tom s funkční gramotností o moc líp :)
Já nemluvím o účetnictví, na to už se dá někdo sehnat, ale tomu předchází tisíc drobných administrativních záležitostí, které si musí udělat každý sám.

A jakych? Uz nekolik let mame funkcni CRM a staci si zajit na 1 urad a vsechno vyresit na miste.

Modrak: me zase rozesmiva to, ze podobnych lidi znam mraky a nikdo se s tim necrca a tech par korun (ano, doslova par korun) za zpracovani radeji vyda.

strycek skrblik napsal/a:
Todle jsi špatně pochopil. Bylo to myšleno tak. Máš dva stejně kvalifikované lidi, kteří splňují všechny potřebné kritéria. Jeden má výučňák, druhý maturitu. Koho si vybereš?

Toho, co opravdu neco umi. A to se da overit kuprikladu i u pohovoru.

strycek skrblik napsal/a: Celý VŠ systém je založen právě na tom, že lidé mají umět pracovat s texty, pochopit je atd. Je to o tom, pozměnit myšlení studentů jiným směrem, než kterým se udávalo předtím.

Zajimave, kolikrat je na prezentacich jednotlivych projektu studentu videt, jak to maji doslova nabiflovane a kdyz se jich profesor na neco zepta nebo jim rekne, at to rikaji vlastnimi slovy, tak se zacnou zakoktavat a razem jsou v (_x_). Pozor, netvrdim, ze tohle delaji vsichni, ale dle meho nazoru vetsina studentu se pouze uci veci nazpamet, nikoliv uz tyto veci pochopit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#83 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 11:24

S474N napsal/a:
Zajimave, kolikrat je na prezentacich jednotlivych projektu studentu videt, jak to maji doslova nabiflovane a kdyz se jich profesor na neco zepta nebo jim rekne, at to rikaji vlastnimi slovy, tak se zacnou zakoktavat a razem jsou v (_x_). Pozor, netvrdim, ze tohle delaji vsichni, ale dle meho nazoru vetsina studentu se pouze uci veci nazpamet, nikoliv uz tyto veci pochopit.

Ze které školy máš tyhle zkušenosti? Jen ze zvědavosti, takoví lidé u nás obvykle nevydrželi víc než dva semestry. Na druhou stranu za ty léta co jsem studoval bylo opravdu dost vidět jak šla úroveň požadavků na studenty a tím i úroveň těch co sítem prolezli rapidně dolů.
  • 0

#84 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 12:01

S474N napsal/a:
Toho, co opravdu neco umi. A to se da overit kuprikladu i u pohovoru.

Ty nečteš. Bylo tam napsáno dva lidi se stejnými parametry, stejně šikovné atd. ALE jeden má maturitu a druhej výuční list. Koho vezmeš?

S474N napsal/a:
Zajimave, kolikrat je na prezentacich jednotlivych projektu studentu videt, jak to maji doslova nabiflovane a kdyz se jich profesor na neco zepta nebo jim rekne, at to rikaji vlastnimi slovy, tak se zacnou zakoktavat a razem jsou v (_x_). Pozor, netvrdim, ze tohle delaji vsichni, ale dle meho nazoru vetsina studentu se pouze uci veci nazpamet, nikoliv uz tyto veci pochopit.

Větší hloupost jsem snad nečetl. Opravdu nevim, kde jsi takovou situaci viděl, ale my musíme prezentace mít zpaměti s pomocí berličky na papíře v podobě bodů- Samozřejmostí je prezentace, která taky pomáhá. Samozřejmostí jsou také otázky ohledně projektu, který student přednáší přicházející od učitele. Student na to musí být připraven a o tématu vědět vše.
  • 0

#85 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 13:35

S474N soudí podle práv v Plzni, jinak to není možné :-D

Edit: Za mě určitě maturitu.
  • 0

#86 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 13:44

fireman.cz napsal/a:

S474N napsal/a:
Toho, co opravdu neco umi. A to se da overit kuprikladu i u pohovoru.

Ty nečteš. Bylo tam napsáno dva lidi se stejnými parametry, stejně šikovné atd. ALE jeden má maturitu a druhej výuční list. Koho vezmeš?

Pokud jsou schopnostmi zcela totožní, tak toho, který mi neuteče.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#87 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 13:51

honny napsal/a:
Pokud jsou schopnostmi zcela totožní, tak toho, který mi neuteče.


A to se bezne zjisti u pohovoru, ze? B)B)
  • 0

#88 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 14:13

Nikdy nejsou dva lidi totozni. A k tomu zbytku s Plzni se asi ani nema smysl vyjadrovat. Kazdy vime sve.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#89 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 15:09


A nevím zda tu padlo, jestli mě tiskařina baví. Baví mě vytvořit v Corelu návrh, baví mě osvítit desku, seřídit stroj (no dobře, v tomhle se na ofsetu ještě mám co učit), dokončit zakázku a odevzdat zákazníkovi. Bohužel, abych se dostal k tomuto, musím umět pi*oviny, které mi v životě budou akorát k tomu, abych si je mohl napsat na toaletní papír a následně si s nimi vytřít p*del.


Takze dle me asi takhle:
V tiskarne budes s vyucnakem delat akorat neco u toho sroje, spis takovou otrocinu za par supu, onehda to bylo v krotitelich dluhu, borec tam delal a cistyho mel asi desitku... Rozhodne s vyucnim listem nebudes delat navrhy... Teda mohl by jsi pokud by jsi na tom zacal makat hned. Dle me je nejrozumnejsi ted prejit na ten ucnak, maturitu si opravdu muzes dodelat!
nevim proc tu vscihni (temer) rikaji, aby jsi nesel na ucnak, to ti nijak nezabrani si maturitu dodelat pozdeji a pokud ti hrozi propadnuti eventuelne vyhazov tak by jsis stejen studium prodlozil.. takze ten rok navic (3 roky ucnak a 2 nastavba oproti klasickemu 4 letemu) neni nic.
Ale pokud chces delat v tomhle oboru, chces delat navrhy tak na tom zacni uz makat ted!
Dam priklad, cukrarek je nadbytek, jen u nas na lince jsou asi tri... praci v oboru za rozumne penize neni lehke sehnat, ale tyhle dve cukrarky si jednou mozna budou vydelavat stejne i vice nez mnohy vysokoskolak, kdyz nezahodi tu sanci, kterou ziskaly tim, ze delaly srdce pro prince (kolik snobu bude chtit podobne srdce, jen proto, ze bylo na te svadbe.....)
http://kromerizsky.d...dce-z-e108.html


Proste pokud chces delat neco grafickyho, tak zacni uz ted, bez na ucnak s tim, ze pujdes na nastavbu, srot se i ty nesmysle, ale hlavne zacni neco delat, neco na cem si udelas jmeno, na cem muzes treba zalozit jednou vlastni firmu. A cim driv zacnes tim lepe! NJa ucnaku se dostanes vic do praxe, trebva te nekde nechaji neco tveho vytisknout jen za naklady a ty to pak muzes prodavat atd...

Jen pro info pokud chces zivnostnak a nemas maturitu potrebujes k nemu nekolik let praxe, a az teprve mas praxi muzes mit zivnostnak...

A znova co chces od zivota? Kdyz ti bude stacit jako me 12-14 000 cistyho a fyzicka otrocina ve fabrice nemusis se snazit o nic... Ale pak pocitej stim, ez nikdy z prace neuteces na FTF lov... ze z prace nebudes moct vykecavat na netu aze budes pro spolecnost povl a socka... ale i s tim se da zit :)
  • 0

#90 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 15:19

Baloni napsal/a:


no to ze delam na pracaku jsem asi nemela psat, to co pises samozrejme vim, vim jaka je situace a vsem co sem prijdou tak rikam, hledejte a na pracak se nespolehejte. To je ale na jinou diskuzi.. hlavni myslenka byla ta, ze doporucuju tu maturu udelat ted, a pote bude vic moznosti jak se rozhodnout. precti si jeste jednou muj prispevek a prosim snad to uvidis taky ;) jo a v kancelari mam jesterku, tak az zas budes na pracaku v Brne, tak musis hledat tu spravnou kancelar:D porad cekam kdo se chytne a nic.


Neber to osobne, ja jen proste penim pokazdy kdyz o UP slysim, protoze styl jakym se to dela je prisernej a vubec nemam to tam rada :D a neznam nikoho kdo bny mel, a to nejsme zadna aroganti nebo urvana, jen proste pristup je sileny :) a pevne verim, ze uz se tam nikdy ani neukazu :D A pokud nedej koste jo, tak pri registraci budu zadat at me prideli tedy te urednici co ma na nastence jesterku at mam aspon proc chodit tam ztracet cas :)
Sak i kdyz ted pujde na ucnak, stejne si muze maturitu udelat, za dva tri roky bude videt svet trochu jinak... A radeji ucnak a vyucni list, nez aby se ted horko tezko dva roky jeste otravoval na stredni, kterou treba opravdu nemusi davat skrz urcite neovlivnitelne vlastnosti a protoze mu to nepujde tak se na to vybodne a bude mit jen zakladni vzdelani coz bude pruser daleko vetsi nez rozudil vyucnak a maturita...

Spoluzak ze stredni, si nejdriv udelal ucnak, pak pochopil v osmnacti par veci, sel na stredni a pak i na vysku... takze ucnak nerovna se konec sveta...
A jeste bratranekvyuceny truhlar (na zakladce i na ucnaku spise problematicky zak), pak si udela jayzkovku a odjel do anglie neco ve stylu aupair (ale spis jen vyzvedaval deti ze skoly, uklizel astaral se o zahradu) pritoms i tam dodela x kurzu a nejak i jejich maturitu, pak pocitacove kurzy, jenez na nej narazil orec co schanel ceske truhlare a par let se velice dobre zivil jako truhlar pri stavbe altanku atd. jak zacla krize tak sel na "materskou" a ted dela stewarda v letadle....
  • 0

#91 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 15:21

Kniga: na zivnosti volne urcite zadnou maturitu nepotrebuje. Na remeslne jiz musi dokladat odbornou zpusobilost - a tou je kuprikladu i ten vyucni list.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#92 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 15:31

S474N napsal/a:
Kniga: na zivnosti volne urcite zadnou maturitu nepotrebuje. Na remeslne jiz musi dokladat odbornou zpusobilost - a tou je kuprikladu i ten vyucni list.

jo aha mas recht, ja mysela, ze je zivnmost jen volna a vazana... pokud by chtel delat v oboru tedy v tiskarine, asi by potreboval fest financi do zakladu, i kdyz to je hudba budoucnosti, zakald ej ten aby neco mel... a furt lepsi vyucnak nez nic, a treba i tu maturitu pak da.. a treba ho chytne pocitacova grafika a udela si i vysku, aby mohl delat pradne navrhy atd.. to uz je na nem jak bude schopny...
  • 0

#93 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 15:38

Kniga: no a hlavne klidne muze delat na zivnostak i tam, kde by delal normalne jako zamestnanec - vyplatilo by se pro obe dve strany. Ale to jsme uz zase nekde jinde.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#94 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2011 - 21:47

Lidi fňukajícími nad cenami služeb řemeslníků, by měli vědět, že poptávka určuje finální cenu, nikoliv dosažené vzdělání.
  • 0

#95 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 21:30

Ono je to asi celkem jedno protože si jdu za pár minut zažádat o přestup na výuční obor ale stejně, jaká je myslíte šance že se člověk s výučním listem uchytí v oboru, v kterém by chtěl pracovat. . .

 

A už víš, jak to dopadlo ?


  • 9

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#96 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 7:03

kolombo : :D


  • 0

*


#97 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 7:57

Už je hotový :)


  • 0

#98 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 8:02

A teď si dodělává maturitu :-)


  • 0

#99 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 8:41

Bohužel, abych se dostal k tomuto, musím umět pi*oviny, které mi v životě budou akorát k tomu, abych si je mohl napsat na toaletní papír a následně si s nimi vytřít p*del.

 

Svatá pravda.

Bohužel tak to dnes je. Jediné schopnosti, které musíš prokázat pro získání onoho papíru, je schopnost nabiflovat se i spousta nesmyslů, které nikdy v životě již potřebovat opravdu nebudeš. Neříkám že je to jednoduché, zvláště pro člověka, kterému se špatně chápe právě to, proč se má učit něco, co mu k ničenu nikdy nebude. Vzpomínám si na jednoho profesora, který mi na můj dotaz ohledně jistého matematického postupu, ptal jsem se k čemu že je to dobré a co se pomocí toho dá vypočítat v praxi, odpověděl, že nic, že je to matematický výraz, a učíme se to proto, že je to v osnovách. Zkrátka tupé biflování, bez kouska logiky. Bohužel dnes je tento papír požadován i na ty pracovní pozice, kde absolutně není potřeba.

Bohužel bez onoho papíru dost často ani nedostaneš příležitost ukázat zda a kolik toho umíš. Vždy dají přednost někomu kdo mává kusem papíru. To že třeba nic neumí, zjistí až posléze. Tak ho vyrazí, a vezmou dalšího troubu s papírem. Zatímco ty můžeš být virtuosem ve svém oboru, a tu šanci prostě nedostaneš. Netvrdím že to platí univerzálně, ale je tomu tak až příliš často. Proto se také nikdo nechce učit řemeslu, a každý se cpe, za každou cenu na nějakou školu. Díky této politice pro velmi mnoho studentů není prioritou se něco opravdu naučit, ale jen a pouze získat papír. Ten pak vnímají jako poukázku na dobře placené teplé místečko, pokud možno bez práce a zodpovědnosti. Proto dnes máme spoustu lidí, kteří skoro nic neumí, ale mají papír. Proto je, jak již tady někdo psal, tento institut tak degradován. Proto dnes nejsou města plná továren a výrobních podniků, ale pouze města plná kanceláří. Pak není divu že je na každém druhém výrobku Made in China.

Takže chceš li v dnešním světě přežít, a pokud na to máš, neváhej a papír si udělej. Doba si to žádá.


  • 3

Jsem to stále já.


#100 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 9:05

Pokud budeš dělat něco, na co ten papír mít nemusíš, pak je to OK. Třeba na to, abys založil a vlastnil MICROSOFT nemusíš mít ani učńák. ALE - jsou místa ve státní sféře, a je to třeba i (kupodivu!) městskej policajt, kde chtějí maturitu. Jakoukoli. A můj kamarád, excelentní elektrikář, chtěl na stará kolena něco víc, než jen tahat kabely a k určitým revizním razítkům musí mít maturitu. Takže dělá dálkově v 50 letech průmyslovku. Teď maturoval. Slohovka, ústní, Bohumil Hrabal, čeština, matika, všecko. U odborných předmětů zazářil. Z češtiny ho vyrazili! Takže oprava na podzim - po pěti letech studia, s nímž mu pomáhaly dcery. Takže radši tohle zažít v nezralém mládí, stejně jako oddavky a rodičovství, hůř se to všechno na stará kolena snáší…


  • 9

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama