Přejít na obsah


Fotka

Za šipkou 13/14.5.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 tajfun

tajfun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2011 - 17:18

Ahoj, vyrazil bych buď už v pátek či v sobotu 14.5. odlovit tuto serii, popřípadně spíš její část. dát ji celou za 1 den je už trochu hc. šel bych jí radši teda na dvakrát. hledám někoho, kdo by se přidal :) GC1ZVFW
  • 0

#2 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2011 - 17:26

Ahoj, no premyslim o tvem navrhu, ja bych sel rozhodne v patek, to mam totiz volno :-) A taky je tu problem mam ze sipky odloveno 41 az 26, tak bych rad lovil to co nemam. Zajimalo by me jak by sis to prestavoval, jestli nekam dojedem autem a pak pujdem a hlavne odkud zacnem.
  • 0

#3 tajfun

tajfun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2011 - 18:11

klidne muzem jit proti smeru 25 a dolu, zacit teda z tech Racic,v patek mam taky volno, takze by to nebyl problem a kdyztak v sobotu muzu dotahnou zbytek s nekym jinym...geovozidlo mam bohuzel v jinym meste, takze doprava bud sockou nebo pokud mas auto ty?
  • 0

#4 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2011 - 18:31

Karu mam, spis me vrta v hlave kde ji nechat aby jsme se k ni vratili, protoze skoncime presne na druhe strane
  • 0

#5 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2011 - 19:02

Skoda ze 13 i 14, jsu v praci... taky bych rada sipli odlovila... a prijde me, ze v jednom to bude docela opruz....
  • 0

#6 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2011 - 19:03

Nejlepší volbou asi je nechat auto v Bukovince - od 12 k 35 vede cesta (mimochodem na ní leží ta krabička tak divně umístěná uprostřed šipky). Tak to dělají snad všichni až na vyjímky (např. mě, já parkoval v Račicích), protože tato cesta krásně půlí šipku. Pokud budete parkovat u hrotu, nebo v zadní části šipky, pak po odlovení poloviny šipky nemáte moc jinou možnost než se vrátit k autu přes zbývající polovinu - stihnout se to ale dá, já to šel cca 8,5 hodin...
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#7 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2011 - 19:27

Arandur9424 napsal/a:
Nejlepší volbou asi je nechat auto v Bukovince - od 12 k 35 vede cesta (mimochodem na ní leží ta krabička tak divně umístěná uprostřed šipky). Tak to dělají snad všichni až na vyjímky (např. mě, já parkoval v Račicích), protože tato cesta krásně půlí šipku. Pokud budete parkovat u hrotu, nebo v zadní části šipky, pak po odlovení poloviny šipky nemáte moc jinou možnost než se vrátit k autu přes zbývající polovinu - stihnout se to ale dá, já to šel cca 8,5 hodin...


Pokud můžu radit, tak nechápu, proč si přidělávat starosti s károu. Pokud jste z Brna, tak na hrot Vám jede přímý bus z Brna a z Račic zase bus do Adamova a pak vlakem do Brna anebo bus do Vyškova a pak zase vlak do Brna. Je to pohodlné a bez starostí. Nač máte i dé es jé em ká?
  • 0

#8 SAKULPOL

SAKULPOL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2011 - 19:47

Ahoj

ja jsem nechaval auto zde http://www.mapy.cz/#...=133139056@z=16

obesel jsem to od 29 do 18 je to zahul
parkovat tam lze bez problemu velke siroke misto o kus dal cesta do lesa je jiz zakaz vjezdu

Na odlov U peti javoru GC1NG3Y jsem byl sam a nebyla odvaha si to odlovit:(
  • 0

#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2011 - 20:00

My parkovali někde v Račicích. A fakt to nedrajvujte, sou tam nasraní myslivci. (My parkovali jako lidi, u silnice, mimo zákaz, ale stejně na nás v lese vlítl, jestli to auto co tam teď projelo je naše. Nebylo.)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#10 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 7:32

D@liking napsal/a:
Pokud můžu radit, tak nechápu, proč si přidělávat starosti s károu. Pokud jste z Brna, tak na hrot Vám jede přímý bus z Brna a z Račic zase bus do Adamova a pak vlakem do Brna anebo bus do Vyškova a pak zase vlak do Brna. Je to pohodlné a bez starostí. Nač máte i dé es jé em ká?

Pokud jich je na celé auto, pak je doprava autem často levnější než IDS-JMK. Pokud chtějí dát šipku na 2x, pak je blbost jet na hrot či do Račic (to má smysl pouze v případě odlovu celé šipky najednou). Z Bukovinky jede přímý autobus do Vyškova, na Brno se 2x přestupuje. Hromadná doprava má své kouzlo, např. kouzlo posledního spoje z Bukovinky do Vyškova (17:58) či do Brna (19:06). Geovůz má výhodu v tom, že jede v době, kdy to znavený poutník potřebuje a nemusí čekat 2 hodiny, až pojede ten příští spoj, protože mu ten předchozí právě ujel...
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#11 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 8:49

Arandur9424 napsal/a:

D@liking napsal/a:
Pokud můžu radit, tak nechápu, proč si přidělávat starosti s károu. Pokud jste z Brna, tak na hrot Vám jede přímý bus z Brna a z Račic zase bus do Adamova a pak vlakem do Brna anebo bus do Vyškova a pak zase vlak do Brna. Je to pohodlné a bez starostí. Nač máte i dé es jé em ká?

Pokud jich je na celé auto, pak je doprava autem často levnější než IDS-JMK. Pokud chtějí dát šipku na 2x, pak je blbost jet na hrot či do Račic (to má smysl pouze v případě odlovu celé šipky najednou). Z Bukovinky jede přímý autobus do Vyškova, na Brno se 2x přestupuje. Hromadná doprava má své kouzlo, např. kouzlo posledního spoje z Bukovinky do Vyškova (17:58) či do Brna (19:06). Geovůz má výhodu v tom, že jede v době, kdy to znavený poutník potřebuje a nemusí čekat 2 hodiny, až pojede ten příští spoj, protože mu ten předchozí právě ujel...


Co na tom nedává smysl?:D Pokud chci dát šipku na na 2x, tak přijedu busem na hrot, dojdu do Račic a jedu do Brna a při druhé návštěvě přijedu do Račic, dojdu na hrot a odjedu z blízké zastávky do Brna.
Jinak se dá krásně naplánovat, spousta lovců uvedla při logování časy odlovů (např. i já v říjnu 2010 - šel jsem šipku na 2x - a hodně vycházkovým tempem).

Ten zbytek už je na jinou debatu a je to věc názoru:p Tady bychom však byli OT... Jak říkám já, člověk nesmí zdánlivými nevýhodami veřejné dopravy maskovat vlastní pohodlnostB) Rozhodně však není třeba do Brna 2x přestupovat a rozhodně nejede poslední bus v 19:06:)
  • 0

#12 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 9:24

D@liking napsal/a:
Rozhodně však není třeba do Brna 2x přestupovat a rozhodně nejede poslední bus v 19:06:)

Hmmm... tak to se už nedá tedy věřit ani IDOSu :( - ten tvrdí, že pokud se chci dostat z Bukovinky do Brna v SOBOTU, pak mám poslední možnost v 19:06 (spoj 157 Vyškov- Křtiny) do Bukoviny, tam přestoupit na spoj 201 (Jedovnice-Židenice) směr Stará Osada a odtud do centra šalinou č.2. Ale třeba jízdní řád IDOSu je ve skutečnosti jiný, nežli ho uvádí na netu.
Je pravdou, že jsem se příliš upnul na myšlenku víkendu a na příjezd/odjezd ze stejného místa.
Nicméně Račice - směr Vyškov naposledy 18:06, směr Křtiny 18:56 - prostě víkend a hromadná doprava se nemají moc rádi. Pátek - to je jiné kafe.
Ano, už jsem líný trávit hodiny čekáním na zastávkách a na cestách, které autem či na kole trvají zlomek času - např. do práce to mám autem 15 minut, na kole 25 minut a autobusem s 1 přestupem 15 minut chůze a 20 minut jízdy + přesně daný odjezd (a co když budu čekat za závorami a kvůli tomu mi ujede bus? Čeká se tu klidně i 30 minut než došibují a projedou všechny vlaky... Další spoj jede za 2 hodiny)
Nejraději mám právě kombinace auto (dojedu kam potřebuji) a kolo (sundám ze střechy a pak si v pohodě obkroužím široké okolí). Ale Šipka se na kole moc nedá dělat...
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#13 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 9:38

D@liking napsal/a:
Jinak se dá krásně naplánovat, spousta lovců uvedla při logování časy odlovů

Tak toto stále ještě dostatečně přesně nedokáži :D I když si naplánuji krásně celou cestu, pak tady najednou hledám krabičku o pár minut déle, nežli jsem čekal, tady musím ujít o pár km více, protože povodeň strhla jediný most a přebrodit se to nedá (zrovna v sobotu v Hejnicích, zdržení 30 minut), tady se zdržím, protože se chci pokochat krajinou, nebo pokecat s jiným kačerem. Šipku jsem si užíval, les je úžasný, ale ne všude byla za mě místa dostatečně geozjevná a na několika místech jsem našel ownerem čerstvě obnovenou krabičku - evidentně jí někdo předtím ukradl. Nyní je to možná jiné.
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#14 tajfun

tajfun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 10:40

taky by se to dalo udělat, ze by se nechala kara u hrotu v ochozu, pak dojet busem do racic a vracet se k autu ... vyresili by se tim problemy s vecernim spojem
  • 0

#15 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 12:34

Arandur9424 napsal/a:

D@liking napsal/a:
Rozhodně však není třeba do Brna 2x přestupovat a rozhodně nejede poslední bus v 19:06:)

Hmmm... tak to se už nedá tedy věřit ani IDOSu :( - ten tvrdí, že pokud se chci dostat z Bukovinky do Brna v SOBOTU, pak mám poslední možnost v 19:06 (spoj 157 Vyškov- Křtiny) do Bukoviny, tam přestoupit na spoj 201 (Jedovnice-Židenice) směr Stará Osada a odtud do centra šalinou č.2. Ale třeba jízdní řád IDOSu je ve skutečnosti jiný, nežli ho uvádí na netu.
Je pravdou, že jsem se příliš upnul na myšlenku víkendu a na příjezd/odjezd ze stejného místa.
Nicméně Račice - směr Vyškov naposledy 18:06, směr Křtiny 18:56 - prostě víkend a hromadná doprava se nemají moc rádi. Pátek - to je jiné kafe.
Ano, už jsem líný trávit hodiny čekáním na zastávkách a na cestách, které autem či na kole trvají zlomek času - např. do práce to mám autem 15 minut, na kole 25 minut a autobusem s 1 přestupem 15 minut chůze a 20 minut jízdy + přesně daný odjezd (a co když budu čekat za závorami a kvůli tomu mi ujede bus? Čeká se tu klidně i 30 minut než došibují a projedou všechny vlaky... Další spoj jede za 2 hodiny)
Nejraději mám právě kombinace auto (dojedu kam potřebuji) a kolo (sundám ze střechy a pak si v pohodě obkroužím široké okolí). Ale Šipka se na kole moc nedá dělat...


Jo tak to sorry, já se nějak upnul na ten pátek, o kterém se na začátku vlákna také mluvilo:D sobota je samozřejmě horšíB)
Jinak pokud jedeš do práce busem o hodinu déle než autem, tak samozřejmě auto je asi jediná volba. Ztratit denně tolik času, to by se mi také nechtělo.

S tím autem jsem to nemyslel zle, jen mám někdy pocit, že člověk zbytečně řeší blbosti typu kde nechat auto, jak se k němu dostat a přitom veřejnou dopravou by to měl jednodušší. Ale chápu, že někdy to bez auta nejde... i když já všechny kešky v ČR mimo Prahu dal vlakem (a právě Šipka je snad jediný případ, kdy jsem to častečně kombinoval s busem)... jednak si rád po náročném odlovu zdřímnu místo řízení a jednak jsem samolovec a žádným jiným prostředkem se nedostanu na cenu kolem 40 haléřů na km. Mám jiné priority než to dávat za benzín:-) Ale to už jsme OTB)
  • 0

#16 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 12:39

Arandur9424 napsal/a:

D@liking napsal/a:
Jinak se dá krásně naplánovat, spousta lovců uvedla při logování časy odlovů

Tak toto stále ještě dostatečně přesně nedokáži :D I když si naplánuji krásně celou cestu, pak tady najednou hledám krabičku o pár minut déle, nežli jsem čekal, tady musím ujít o pár km více, protože povodeň strhla jediný most a přebrodit se to nedá (zrovna v sobotu v Hejnicích, zdržení 30 minut), tady se zdržím, protože se chci pokochat krajinou, nebo pokecat s jiným kačerem. Šipku jsem si užíval, les je úžasný, ale ne všude byla za mě místa dostatečně geozjevná a na několika místech jsem našel ownerem čerstvě obnovenou krabičku - evidentně jí někdo předtím ukradl. Nyní je to možná jiné.


Myslím, že všechny tyto záležitosti jsou v mých časech zahrnuty:D dlouhé hledání, bloudění, svačinka, kochání, hledání GPSky v potoce, pokec s několika skupinkami kačerů... samé prostoje:D ono je vůbec škoda, že se ve většině případů loguje bez uvedení času:@
  • 0

#17 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 14:28

D@liking napsal/a:
Myslím, že všechny tyto záležitosti jsou v mých časech zahrnuty:D dlouhé hledání, bloudění, svačinka, kochání, hledání GPSky v potoce, pokec s několika skupinkami kačerů... samé prostoje:D ono je vůbec škoda, že se ve většině případů loguje bez uvedení času:@


Tak se podívej na mé logy z 7.5., tam máš časy. Zohledni přestávku cca 10 minut na č.1, do 20 minut na č.12 a přibližně 30 minut na kešce U pěti javorů. Dále ber v úvahu to, že jsme byli v 4-5 a tedy rychlejší odlovy díky rojnici :P

Sorry to mělo být pro Arandur9424.
  • 0

#18 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 20:29

Hele sorry, ale resime taky kdo pojede na odlov, tak tu prosim nereste IDS a pod :-)) pak to tady ctu hodiny :-) Tajfun : jestli se nebudes zlobit tak jsem to tak trochu naplanoval, sli bysme od 29,28 az ke 12 prvni 4 kese jiz mam, ale to by mi nevadilo je dat znovu stejne bysme sli cestou kterou bysme zacinali, a hlavne bysme se vratili krasne k vozu. Co budes pouzivat za navigaci? Mobil nebo turistickou? Ja mam mobil a vnem mam ulozenou celou sipku, akorat mobil moc dlouho nevydrzi, cca 4 hodiny se zapnutym GPS prijmacem. V kolik si predstavujes odjezd a odkud jsi? jinak je nezbytne nutne myt na sobe dlouhe kalhoty a i mikinu, je tam dost klistat, zatim jsem zadny nechytl a na kalhotech jsem jich mel nekolik.
  • 0

#19 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 20:32

Jinak pokud bysme meli dostatek casu tak bysme mohli pokracovat, pripadne ji dat celou, coz se mi ale moc nechce, ale co kdyby, tak mrkni na sipku c 5 (mysterka) ja ji moc nechapu, ale kdybysme sli dal tak abysme byli pripraveni.
  • 0

#20 tajfun

tajfun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2011 - 20:44

pouzivam Oregona, takze vydrz celej den, s dlouhyma kalhotama pocitam + zeru B-complex, to taky moc nemaj radi ;) jsem z Brna, primo z centra, odjezd bych videl nejak dopol, treba v 9-10? na mysterku se mrknu a jak si to predstavujes s tou dopravou, kam chces dojet atd??
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama