Přejít na obsah


Fotka

Je to vůbec geocache?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 18:01

Uz jsem kdysi rikal, ze revieweri by se meli jednoznacne vyslovit k tomu, zda petkove mostkovky budou schvalovat nebo ne. Odpadly by pak ty caste flamy mezi priznivci a odpurci mostovek. Ja jsem obecne proti petkovym mostovkam. Ac to zrovna neni tento pripad, tak splhani po moste mi proste normalni nepripada. Totez si myslim o kominovkach, proti kterym se uz vyslovili i revieweri.
  • 0

#22 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 19:05

Ježiši a co? Když se na to necítím, tak tam nelezu, nebo prostě nechám někoho ať mi tak otiskne razítko, když už ji musím mít, ne? škoda že je mám tak daleko, vyrazil bych tam hned, ale počkám až to bude hotový :-) Teď čeká na FTF jedna moje keš GC2RCD5, cca 20m nad zemí, a na schválení. Těm co se takové umístění líbí, si ji odloví, těm co ne, ať ji nechají být. Jednoduché, ne? Hvězdičky terénu jsou od toho, ne? Když je jich čtyři až pět, tak je jasný že jde fakt o hubu. Zvlášť dávat je bez jištění. Komu to vadí at si loví za okapy, v pařezech a podobně...
  • 0

#23 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 19:13

Vianney napsal/a:
Zdá se to jenom mně, že tahle diskuse nemá začátek (o čem se vlastně diskutuje)?


ne nezda, ale myslim, ze jim to nevadi:D Pointa bude patrne v tom, se pohadat na jakekoliv tema!!! Takze je uplne jedno o cem se diskutuje...To budou nejake vnitrni zalezitosti;)
  • 0

#24 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 20:16

CZECH.TIR napsal/a:
Ježiši a co? Když se na to necítím, tak tam nelezu, nebo prostě nechám někoho ať mi tak otiskne razítko, když už ji musím mít, ne?
škoda že je mám tak daleko, vyrazil bych tam hned, ale počkám až to bude hotový :-) Teď čeká na FTF jedna moje keš GC2RCD5, cca 20m nad zemí, a na schválení. Těm co se takové umístění líbí, si ji odloví, těm co ne, ať ji nechají být. Jednoduché, ne? Hvězdičky terénu jsou od toho, ne? Když je jich čtyři až pět, tak je jasný že jde fakt o hubu. Zvlášť dávat je bez jištění. Komu to vadí at si loví za okapy, v pařezech a podobně...


Dokazes pochopit rozdil 5T kominovka, most x 5T skala, potapeni?? Je slozite pochopit ze na moste ci komine nemas co delat? (pro rejpaly na moste myslim jinak, nez k cemu je urcen). Petkova na skale je OK, na skaly se normalne leze (neni-li to mistne zakazano) na mosty rozhodne ne (opet neni-li to mistne povoleno).
  • 0

#25 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 20:38

No, člověče, popravdě nedokážu (pochopit). Proč? V čem se to reálně liší (kromě pocitu)? A pokud se liší nějak subjektivně, pocitově, tak potom z čeho ten pocit pochází?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#26 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 20:58

v ostrave se lozi po mramorovym pomniku a vetsine lidi to prijde jako desna legranda, coz mi trochu hlava nebere..
  • 0

#27 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 21:12

zLOST napsal/a:
v ostrave se lozi po mramorovym pomniku a vetsine lidi to prijde jako desna legranda, coz mi trochu hlava nebere..

Ostravu sem netahej tam to mají asi z toho po větší tam, nebo co. Občas tam zabloudím se železem z Ruska nebo pro železo do Německa, a je fakt že to je "kraj razovity" ale jinak nic proti. Asi je to i nakažlivý, když jsem si odlovil GC1QWYR tak jsem si ty cycki přešel i po vrchu.. to by bylo místo pro keš.. jenže ta původní byla moc blízko :-( fláknout tam nahoru regulárku bylo by to jak bradavky na cycku :-)
  • 0

#28 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 21:14

zLOST napsal/a:
v ostrave se lozi po mramorovym pomniku a vetsine lidi to prijde jako desna legranda, coz mi trochu hlava nebere..

Jo, zrovna u takových keší se otočím a du jinam. Stejně tak ty komínovky, no.

A to nemusí být T5.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#29 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 21:34

Citecka napsal/a:
No, člověče, popravdě nedokážu (pochopit). Proč? V čem se to reálně liší (kromě pocitu)? A pokud se liší nějak subjektivně, pocitově, tak potom z čeho ten pocit pochází?


Myslim ze to pochopit dokazes, ale nechces. V tom je rozdil.

A kdyby ti to stale nedochazelo tak se zkus zeptat treba tech, co po vystupu na komin byli konfrontovani policii.
  • 0

#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 22:05

Tak znova: v čem se liší - kromě pocitu? Nech stranou jasná pravidla, jako je soukromý pozemek (lze-li zjistit reviewrem), podmostovka a podobně. Takže v čem se liší? Já to nehájím, jen se ptám. Protože hranice pocitu má každý jinde. Prostě to zkus nějak exaktně definovat. Já se přiznám hned, mě to nejde. Naštěstí mi funguje fce "ignore".
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 22:15

Jen taková námitka proti nebezpečným keším: Až se jednou někdo na takové keši zabije, bude mít owner stoprocentní jistotu, že kdyby ji nezaložil, tak se to nestalo. Žádná fráze "jen na vlastní nebezpečí" to nezmění. Při teamovém zdolávání GC2QMYE jsem odhadoval: Během zhruba padesátileté historie té konstrukce na ni skoro nikdo nelezl, řekněme tak jednou za měsíc. Přesto tam vím o 2 smrtelných úrazech. To je tak 1 na 300 výstupů. Za poslední dva měsíce tam vylezlo 155 lidí.
  • 0

#32 Beruska_TEAM

Beruska_TEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 22:50

mpistora napsal/a:
Jen taková námitka proti nebezpečným keším:
Až se jednou někdo na takové keši zabije, bude mít owner stoprocentní jistotu, že kdyby ji nezaložil, tak se to nestalo. Žádná fráze "jen na vlastní nebezpečí" to nezmění.


O tom by se dalo polemizovat... stejně jako kdyby se nenarodila matka otce ownera, nezaložil by keš a nikdo by o život nepřišel :-D
Především musí znát každý své hranice a mít odhad na to co zvládne a co už ne, jsme přece dospělí a odpovědní lidé, že? :-) :-)
  • 0

#33 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 23:08

Citecka napsal/a:
Tak znova: v čem se liší - kromě pocitu? Nech stranou jasná pravidla, jako je soukromý pozemek (lze-li zjistit reviewrem), podmostovka a podobně. Takže v čem se liší?
Já to nehájím, jen se ptám. Protože hranice pocitu má každý jinde. Prostě to zkus nějak exaktně definovat.
Já se přiznám hned, mě to nejde.

Naštěstí mi funguje fce "ignore".


A co si nepochopil na te vete o konfrontaci s policii? Ja myslim ze je to jasne, Na skalach, kde se bezne leze te asi nahanet nebudou, zato kdyz te uvidi na moste ci komine tak ..... ? Jestli ti to ani ted nedochazi, tak o dalsi debatu ala TheCzechguy nestojim. :D:D
  • 0

#34 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 23:40

k-lord: no tak nic. Promiň že jsem obtěžoval.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#35 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 0:23

Citecka napsal/a:
k-lord: no tak nic. Promiň že jsem obtěžoval.


Neboj neobtezoval ;);)
tak jeste jednou a naposled:

5T skaly, potapeni - asi se shodneme, ze neni-li vyslovne zakazano na skaly lezt, resp. se potapet, pak neni zadny problem, aby se takova kes schvalila.

5T mosty, kominy - splhani po moste ci po komine rozhodne bezna cinnost jako lezeni po skalach neni. Toto je, kdyz uz ne nelegalni, tak hodne podezrele. Rekl bych, ze v obou pripadech si takova osoba koleduje o maler. Neni to o schopnostech to zdolat, ani o adrenalinu ze super zazitku, ale o tom, ze jako kacer si nejsem jisty (a owner nejspis často taky ne), jestli mi odlovem teto kese nehrozi problemy s policii, kdyz ji na me nekdo zavola (nemluve o tom, ze kominy jsou neci vlastnictvi a bez povoleni tam kes nema vubec co delat). Kdyz je totiz kes schvalena tak pocitam s tim, ze je podle pravidel a ze je odlov naprosto bezproblemovy (mysleno bez zadnych pravnich nasledku). Platit pokutu za nedovolenou cinnost by se mi rozhodne nechtelo (jak se to stalo nekomu na jedne kominovce). Nevim, jestli by mi to pak reviewer ci owner byli schopni uhradit. Ono se totiz ta fraze "NA VLASTNI NEBEZPECI" nemuze vztahovat na problemy s policii. Takova kes nemuze byt totiz vubec schvalena.

Uz chapes ten rozdil??? ;);)
  • 0

#36 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 8:11

jako kacer si nejsem jisty (a owner nejspis často taky ne), jestli mi odlovem teto kese nehrozi problemy s policii

Normálnímu člověku je ovšem jasné, že takové problémy hrozí, a dokáže se sám rozhodnout, jak velké takové riziko je a zdali ho podstoupí nebo ne.

Kdyz je totiz kes schvalena tak pocitam s tim, ze je podle pravidel a ze je odlov naprosto bezproblemovy (mysleno bez zadnych pravnich nasledku).

Takovýhle lidi by měli bejt zbaveni svéprávnosti. Jak se pohybuješ na místech, kde žádná keš není, když nedokážeš sám poznat, kam můžeš jít bez problémů a kam ne?
  • 0

#37 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 8:21

k-lord napsal/a:

Citecka napsal/a:
k-lord: no tak nic. Promiň že jsem obtěžoval.


Neboj neobtezoval ;);)
tak jeste jednou a naposled:

5T skaly, potapeni - asi se shodneme, ze neni-li vyslovne zakazano na skaly lezt, resp. se potapet, pak neni zadny problem, aby se takova kes schvalila.

5T mosty, kominy - splhani po moste ci po komine rozhodne bezna cinnost jako lezeni po skalach neni. Toto je, kdyz uz ne nelegalni, tak hodne podezrele. Rekl bych, ze v obou pripadech si takova osoba koleduje o maler. Neni to o schopnostech to zdolat, ani o adrenalinu ze super zazitku, ale o tom, ze jako kacer si nejsem jisty (a owner nejspis často taky ne), jestli mi odlovem teto kese nehrozi problemy s policii, kdyz ji na me nekdo zavola (nemluve o tom, ze kominy jsou neci vlastnictvi a bez povoleni tam kes nema vubec co delat). Kdyz je totiz kes schvalena tak pocitam s tim, ze je podle pravidel a ze je odlov naprosto bezproblemovy (mysleno bez zadnych pravnich nasledku). Platit pokutu za nedovolenou cinnost by se mi rozhodne nechtelo (jak se to stalo nekomu na jedne kominovce). Nevim, jestli by mi to pak reviewer ci owner byli schopni uhradit. Ono se totiz ta fraze "NA VLASTNI NEBEZPECI" nemuze vztahovat na problemy s policii. Takova kes nemuze byt totiz vubec schvalena.

Uz chapes ten rozdil??? ;);)


Souhlas s K-lordem. Nebo si snad opravdu myslíte že je možno dav pozvat kamkoli a spoléhat na "zdravý rozum jednotlivce? Kdyby to bylo takto jednoduché, nikdy bychom nepotřebovali žádný zákon a vlastně by bylo zbytečných i desatero přikázání. Vždyť člověk se zdravým rozumem... no nic.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#38 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 9:02

Nebo si snad opravdu myslíte že je možno dav pozvat kamkoli a spoléhat na "zdravý rozum jednotlivce?

Autor keše se samozřejmě na zdravý rozum hledačů spoléhat bohužel nemůže (ani ne tak kvůli škodám, které mohou způsobit sami sobě, jako spíš kvůli škodám, které můžou způsobit na okolí keše a nebo na dobrém jménu geocachingu), ale stejně tak se hledač nemůže spoléhat na zdravý rozum autora keše.
  • 0

#39 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 9:30

Halstead napsal/a:
...... ale stejně tak se hledač nemůže spoléhat na zdravý rozum autora keše.


Od toho tu jsou snad revieweri, ne?

Halstead napsal/a:
Normálnímu člověku je ovšem jasné, že takové problémy hrozí, a dokáže se sám rozhodnout, jak velké takové riziko je a zdali ho podstoupí nebo ne.


Jsou tu jasna pravidla GS, protipravni ci prestupkove jednani se s nima neslucuje.

Takovýhle lidi by měli bejt zbaveni svéprávnosti. Jak se pohybuješ na místech, kde žádná keš není, když nedokážeš sám poznat, kam můžeš jít bez problémů a kam ne?


Ano nesvepravni jsou ti, co na to nelezou, pac si nejsou jisti, zda jim za to nehrozi postih, ale ti co lezou na cokoli postih-nepostih jsou naprosto svepravni. Logika jak hadr. S takovou logikou pak muzeme zakladat kese na jakekoli budove treba Prazskem hradu ci Narodnim divadle nebo treba umistit kes na Vaclavaku na kone. Vsak kazdy se musi prece rozhodnout sam, jestli to riziko postihu prijme nebo ne. Nezlob se na me, ale co tvuj nazor to perla.
  • 0

#40 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 10:00

k-lord napsal/a:
Platit pokutu za nedovolenou cinnost by se mi rozhodne nechtelo (jak se to stalo nekomu na jedne kominovce). Nevim, jestli by mi to pak reviewer ci owner byli schopni uhradit.


Mohu se zeptat, jaky zakon ci vyhlaska taxativne postihuje kuprikladu lezeni po moste? Me totiz definice "pokuta za nedovolenou cinnost", jakozto pravniho amatera, ponekud neuspokojuje. Dekuji
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama