Přejít na obsah


Fotka

Je to vůbec geocache?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 10:12

Na rozdíl od lorda a veverky zeggušky mluví šejtán k věci :o B) Ono totiž nestačí si "taknějak" myslet že něco je zakázáno - ono většinou totiž není. A lorde, pleteš se ještě v jedné věci - reviewer tu není od suplování zdravého rozumu ownera, ale od toho, aby kontroloval údaje předané o nové keši ownerem proti pravidlům GC... nic víc, nic míň. Nemůže být jasnovidec, aby rozhodl, jak to v daném místě skutečně vypadá, popř. čí kurník to je, na který se leze. Navíc spousta opuštěných kurníků ani nemá zjevného majitele. A ač třeba kurník majitele má, není zjevné, že užití je zakázáno... i silnice mají majitele, a nikde se nepíše, že se po nich smí lízt po čtyřech. Argument s policií je stejně vykonstruovaný jako většina ostatních - prostě "chci, aby to tak bylo, a tak si něco smysluplněznějícího vymyslím". To nestačí. Opakuju: pokud projde keš sítem pravidel GC, může už nastoupit jen tlačítko "ignore". PS: pokud někdy někde pokutovala policie kačery na komíně, nebylo to za lezení na komín, ale pravděpodobně za vstup na cizí pozemek POD OZNAČENÍM nebo něco podobného.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#42 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 10:20

Ještě se kousek vrátím: a co jako přesně brání keši na Václaváku na koni pod vocasem??? OPRAVDU se tam nesmí lízt? Proč? Protože SE TO NEDĚLÁ není zákaz. Hrozí postih, samosebou, a vysoký - za poškození památky. Ovšem ZA POŠKOZENÍ, nikoli za lezení. PS: pro upřesnění, tím nikterak nelobuji za keš pod vocasem předmětného koně ani nehlásám, že by se mi tam líbila.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#43 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 10:39

Citecka napsal/a:
Ještě se kousek vrátím: a co jako přesně brání keši na Václaváku na koni pod vocasem???

Kolize. B)

Mám pocit, že lezení po památkách bude řešit nějaká městská vyhláška. Ale já tomu nerozumím. :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#44 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 10:39

WiperCZ posted a note for Extreme Cache #1 (Disabled) (Multi-cache) at 5/26/2011

Log Date: 5/26/2011
Drvoto Drvoto, ty jsi asi dobrej debílek. Ta tvá chemie ti rozežrala mozek, starej se o svoje inženýrství a vylízanost a nestarej se o věcí do kterých ti nic není. Děkuji. S pozdravem Já

Visit this log entry at the below address:
http://coord.info/GL5NQF53

Visit Multi-cache
Extreme Cache #1
http://coord.info/GC2V7EW

Profile for WiperCZ:
http://coord.info/PR4EWJQ

bez komentáře
  • 0

#45 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 10:52

Někteří kačeři jsou lidé, někteří hulváti jsou lidé. Mohou existovat kačeři, kteří jsou hulváti?
  • 0

#46 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 10:58

Tady nekteri evidentne necetli pravidla pro umistovani kesi, tak je pripomenu http://www.geocachin...guidelines.aspx:

1) Fundamental Placement Guidelines
1) All local laws apply.
2) You assure us that you have the landowner's and/or land manager's permission before you hide any geocache, whether placed on private or public property.

Takze pokud chce nekdo umistit kes na komin, most nebo na sochu, tak by rozhodne mel mit souhlas majitele! Pokud tedy owner kese ma souhlas od majitele objektu, tak neni zadny problem mit kes kdekoliv. Pokud ten souhlas nema, tak nema ani kes v souladu s pravidly GC.




  • 0
MaFa

#47 mmartin1977

mmartin1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 11:18

Citecka napsal/a:
co jako přesně brání keši na Václaváku na koni pod vocasem???


(...) Základním právním předpisem upravujícím v České republice ochranu kulturních památek je zákon č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, který nabyl účinnosti dne 1. 1. 1988 a po mnoha novelizacích platí dodnes (...)
(...) nemovitými kulturními památkami jsou tedy například hrady a zámky, kostely, kapličky, měšťanské domy či stavby lidové architektury, ale také třeba boží muka, pomníky nebo sochy, jsou-li pevně spojeny se zemí.

(...) Organizace a občané, i když nejsou vlastníky kulturních památek, jsou povinni si počínat tak, aby nezpůsobili nepříznivé změny stavu kulturních památek nebo jejich prostředí a neohrožovali zachování a vhodné společenské uplatnění kulturních památek

:)
  • 0

#48 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 11:40

mmartin1977: skvele a ted ty mosty prosim.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#49 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 12:00

Hele, tahle debata, už tu kdysi byla, dokonce i s vyjádřením rewieru. Tak nevím co tu, řešíte, mostovky jsou prostě vždy problematické. http://www.geocachin...035#post_187035
  • 0

#50 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 12:08

skvele a ted ty mosty prosim.
Železniční mosty řeší Zákon o dráhách.
  • 0

#51 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 13:24

266/1994 Sb.

ZÁKON
ze dne 14. prosince 1994

o dráhách


§ 4a

Ochrana dráhy

(1) Nikdo nesmí bez povolení provozovatele dráhy vykonávat v obvodu dráhy činnosti, které se považují za podnikání, vstupovat na dráhu a v obvodu dráhy na místa, která nejsou veřejnosti přístupná, pokud zvláštní právní předpis 1d ) nestanoví jinak.

(2) Všechna místa na dráze a v obvodu dráhy jsou veřejnosti nepřístupná s výjimkou

a ) dráhy a jejího obvodu, pokud je dráha vedena po pozemní komunikaci,

b ) dráhy a jejího obvodu v místě křížení dráhy s pozemní komunikací,

c ) prostor určených pro veřejnost, nástupišť a přístupových cest k nim a prostor v budovách nacházejících se v obvodu dráhy, pokud jsou v nich poskytovány služby související s drážní dopravou,

d ) veřejně přístupných účelových komunikací v obvodu dráhy,

e ) volných ploch vzdálených nejméně 2,5 m od osy krajní koleje dráhy.


1d ) Například zákon č. 222/1994 Sb., o podmínkách podnikání a výkonu státní správy v energetických odvětvích a o Státní energetické inspekci, ve znění zákona č. 83/1998 Sb.
  • 0

#52 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 13:37

dr.vota napsal/a:

WiperCZ posted a note for Extreme Cache #1 (Disabled) (Multi-cache) at 5/26/2011

Log Date: 5/26/2011
Drvoto Drvoto, ty jsi asi dobrej debílek. Ta tvá chemie ti rozežrala mozek, starej se o svoje inženýrství a vylízanost a nestarej se o věcí do kterých ti nic není. Děkuji. S pozdravem Já

Visit this log entry at the below address:
http://coord.info/GL5NQF53

Visit Multi-cache
Extreme Cache #1
http://coord.info/GC2V7EW

Profile for WiperCZ:
http://coord.info/PR4EWJQ

bez komentáře

No, to jsi ho asi nastval, kdyz jsem s nim resil GC2V6GD, tak nejtvrdsi vyraz co padnul byl tusim vysirka :)
  • 0

#53 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 13:48

maaaca napsal/a:
...No, to jsi ho asi nastval, kdyz jsem s nim resil GC2V6GD, tak nejtvrdsi vyraz co padnul byl tusim vysirka :)

A to nějak nevím, čím a proč, o Relax jsem se ještě nestačil zajímat. Toho člověka neznám, žádnou archivaci jsem nevyžadoval, ani jsem mu nic nepsal, kromě logů:
http://www.geocachin...d9-179ff1a1e477
a
http://www.geocachin...bc-159fd7213111
a to co nechal publikovat jako Extrém..#1 nebyla geocache dle definice, odkaz na poslední vyjádření reviewerů jsem dával už dávno na první straně. http://www.geocachin...233#post_214233
  • 0

#54 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 14:53

Při přesném dodržování předpisů by geocaching tak, jak ho známe a milujeme, neexistoval. Možná, že by ani život v té podobě, jak jej ještě lze žít, nebyl možný!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#55 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 20:24

Citecka napsal/a:

Protože SE TO NEDĚLÁ není zákaz.


to opravdu potrebujeme na vsechno §, abychom urcitou vec nedelali?
(btw. nekteri cesti zakonodarci si to mysli, proto pravni rad vypada tak, jak vypada...)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#56 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 20:39

Ale ne, Nosferatu, samosebou že nepotřebujeme; sám bych to samosebou taky nedělal (lízt na koně třeba). Řeč šla o tom, že několik spasitelů zeměkoule a vůbec zase vytáhlo do boje za mravnost řinčíce zákazy. Zákazy nikam nevedou. A protože nikam nevedou, prozákazovaná místa prostě začnou lidi opouštět, zákazy ignorovat... a celkově dojde k úpadku. To je obecný trend, ne jen v pravidlech nějaké hry :) A jak jsem psal dochtoroj, ne zakazovat, ale příkladem a mluvením vychovávat třeba. Tím se mění věci. Lidi sami musej měnit věci a musej je chtít měnit. Restrikce jsou nátlakovým prostředkem, a nátlak vyvolá protitlak, jak říkal Novák, eh, Ňjútn. Lidi se tlačej, perou a nedělaj. No a tak se furt snažíme najít nějakej kompromis, aby to tlačení ještě nebolelo a dělání ještě bavilo. To máš jako s dětma. Tlakem nasucho je nezaděláš :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#57 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 21:21

No ocividne se tato diskuze muze uzamknout. Milovnici kominovek a mostovek proste neakceptuji zadny duvod, proc by se tam nemely zakladat kese. Argumentu tu bylo receno dost, vcetne vypisu ze zakona, ale jim to samozrejme stacit nebude. Ostatne mne je jedno zda nekdo leze tam kam nema, ale nemel by do toho tahat zadnou hru vcetne geokesingu. Je jasne ze reviewer nemuze kontrolovat umisteni vsech kesi, ale kdyz vidi 5T a jeste na moste, tak mu to snad dojde. Ostatne bude to vzdy jejich rozhodnuti, zda kes schvali nebo ne.
  • 0

#58 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 21:35

Citecka napsal/a:
Na rozdíl od lorda a veverky zeggušky mluví šejtán k věci :o B)


Aby sis snad znovu pomalu přečetl s čím jsem souhlasila a co napsala. Blik? Ne? Tak to zkus potřetí.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#59 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 8:44

k-lord napsal/a:Argumentu tu bylo receno dost, vcetne vypisu ze zakona, ale jim to samozrejme stacit nebude.

Opravdu? Tebe konkretne jsem se ptal a tys konkretne nic neodpovedel. Jedine co se tu objevilo byl zakon o drahach a zakon o statni pamatkove peci. Nejsem si vedom, ze by ani jeden z nich postihoval kominy ci klasicke mosty.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#60 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 9:14

ke zruseni 99.5% kesi by bohate stacilo se drzet pravidla, ze kes smi byt publikovana jen se souhlasem majitele nemovitosti/objektu..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka