Přejít na obsah


Fotka

Export z GG do csv?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 9:12

Zdravicko, nebyla by nejaka dobra duse, ktera by spichla exportni makro do csv pro GG? Potrebuju aby se dalo navolit, ktery udaje v tom csv potrebuju... Vcera jsem hledala kde se dalo, zkousela jsem i GPSBabel, dokonce i nejakej online converter, ale ani jedno to neudelalo tak, aby s tim nebyla dalsi rozsahla prace..... Diky :)
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 12:05

Je to naprosto jednoduche, navic CSV je pouze text oddelenej strednikama (nebo carkama, ci cim chces). Staci vyjit ze stavajicich exportu a proste si to prepsat. Pokud si s tim nevis rady, tak mi napis poradi sloupcu, ktere chces.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 12:43

Jakoze rady si opravdu nevim (muj nejvetsi uspech bylo html :D) tak pekne prosim o pomoc Potrebuju GCkod, nazev kese, typ, velikost, Diff/Ter, souradnice, hint.... Diky ti :)
  • 0

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 12:58

petulinka1 napsal/a:
Jakoze rady si opravdu nevim (muj nejvetsi uspech bylo html :D) tak pekne prosim o pomoc
Potrebuju GCkod, nazev kese, typ, velikost, Diff/Ter, souradnice, hint....

Diky ti :)


Já osobně, kdybych něco takového potřeboval, tak bych použil skript pro generování HTML a prostě z toho vyházel ty HTML tagy.

A kdybych to potřeboval jen jednou, tak to vyexportuju do HTML, pak načtu Excelem a uložím jako CSV.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 13:24

Smim vedet, k cemu to CSV ma vlastne slouzit? (Nechci polemizovat s tvymi potrebami, jen mne zajima, jestli by se to nehodilo i nekomu dalsimu, ze bych to prihodil do distribuce...)
  • 0

#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 13:27

Vim o nekolik lidech, ktery si vytvarej takhle seznam kesi (a nasledne tisknou), ktery jdou zrovna lovit a bylo mi receno (teda doufam, ze jsem to spravne pochopila), ze jim to schroustne i navigace, tudiz tim do ni ladujou kese... (za tuhle informaci ale nerucim)
  • 0

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 14:05

No neco tu zkousim v CSV pachat, ale kdyz si ted napsala, na co to chces - zkousela si export "HTML list"?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 14:12

zkousela, ale neni to to, co by aspon trochu splnovalo moje prani (a pozadavky dalsich, kvuli kterejm to delam :D)
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 14:43

Tak nejake uplne zakladni nastrel mas tady. Neco v tomhle smyslu? Nahrej to do script/export
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 15:04

Pouzivam exportni makro na POI body, ktere produkuje .csv soubor a ten pak predhodim POiLoaderu. To by ti nestacilo? :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 15:08

super :D funguje to :) zrejme me osvitil duch svatej, nebot pri otevreni v editoru skriptu mi doslo, jak tam dotlacim i teren :D jediny, co mi trosku nesedi, je, ze kdyz je v hintu odradkovani, tak to ten text, kterej je v hintu na novym radku, hodi do novy bunky (ve finale to je i na novym radku, a na dalsim radku dalsi kesula...) a jen jeste takovej dotazecek: jde tam dotlacit i nazvy tech sloupecku? ;) :P (uz si moc vymejslim co? :D) tak uz jsem to tam po dlouhym zkoumani, co se mu nelibi, dotlacila ( ve finale slo jen o blby + :D)
  • 0

#12 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 15:12

Fakt by me zajimalo, k cemu takovy paskvil potrebujes. Jedine rozumne pouziti vidim v exportu do excelu, ale proc? Citim tady drbani pravou zadni za levym uchem... ;)
  • 0

#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 15:15

hele, muj vynalez to neni :D pro sebe to taky nepotrebuju... ale par lidi to na me vyzaduje kdyz neco pripravuju a oni jdou se mnou...
  • 0

#14 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 15:22

V tom pripade se tak mozna drbou oni a ne ty ;-) Tak od tech znamych zjisti jak s tim dale pracuji, to me zajima.
  • 0

#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 15:54

tak jsem si to vyladila k temer uplny dokonalosti (kdyz pominu ty casti hintu na novym radku :( ) diky ti satane za obri pomoc a defakto napsani celyho exportu :D kdo jeste zvedav, muze se podivat do prilohy :)
  • 0

#16 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 16:00

Misto GC.Hint tam dej ReplaceString(GC.Hint,CRLF,' ') a bude to dobry.
  • 0

#17 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 17:57

jeste posledni vec - jak tam dotalcim souracnice ve stupnich (ne desetinny)? z ty dokumentace vubec nejsem moudra :( EDIT: tak uz se mi to povedlo, sice to neumi znak stupne °, ale uz to nejak vypada :D
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 18:17

Ten znak to umi, jen si to musis dat do spravneho kodovani cestiny. Pokud si kodovani neupravujes, a treba cestina v nazvech kesi je dobre, pak to mas v kodovani UTF8. Do tohoto kodovani je treba prevest i ten znak stupnu. (funkce AnsiToUtf)
  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 18:26

kodovani mi prave problem dela - a to jsem nikde nic nemenila :( pokud do nadpisu slouecku supnu diakritiku, tak je to v UTF-8, zbytek je widlacky cp-1250 (ve vyexportovanym souboru)...coz nechapu, ale pri otevirani v OO.o mi to nabidne cp-1250, nazvy kesi sou v poradku, ale nadpisy sloupecku ne - tam chybi pismena s diakritikou...kdyz prepnu na UTF8, tak se to obrati.... priznavam ze promenny jsou pro me spanelska vesnice, tze at se snazim o cokoliv s nima, nikd ymi to neufnguje :D (tenhle problem mam jeste z dob gymplu, kdy se me to jistej milej a mladej pan profesor marne snazil naucit...)
  • 0

#20 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 18:46

medwyn_cz napsal/a:
Fakt by me zajimalo, k cemu takovy paskvil potrebujes. Jedine rozumne pouziti vidim v exportu do excelu, ale proc?

Citim tady drbani pravou zadni za levym uchem... ;)

No už jsem si parkrát takový seznam v excelu dělal (tehdy jsem ještě nepoužíval field notes) - šlo o odlov série a já chtěl mít tabulku např. název keše, terén, hint. Do další předtištěné kolonky jsem si psal čas nálezu případně další poznámky. Podle tohoto seznamu jsem doma logoval.
Dá se jednoduše použít myslím export do wpt, umazat první dva řádky a přejmenovat na .csv (ale potom samozřejmě ořezat nepotřebná data v excelu).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama