Přejít na obsah


Fotka

Export z GG do csv?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 19:14

tak...preprala jsem kodovani a konecne to funguje :D poradni je: ID kese, Nazev, Souřadnice, Diff, Terr, Typ, Velikost, Hint hergot to mi dalo... :D diky moc kluci za pomoc ;)
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 19:24

Vidis, ze ty skripty zvladne opravdu kazdy! ;)
  • 0

#23 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 19:28

jenze jak z toho potom boli hlava.... :D
  • 0

#24 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 22:17

jeste dotaz (protoze mam z toho akorat hlavu v pejru a vubec nvm jak na to :D): jak na vypis finalovejch souradnic misto vychozich (pokud jsou)?
  • 0

#25 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 22:51

Misto GC.GetCoord pouzij FormatCoordNum(GC.CorrectedLatNum,GC.CorrectedLonNum)
  • 0

#26 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 8:15

aaaaa to je uzasny jak to krasne facha :D este jednou diky vsem :) ted uz si snad nic dalsiho nevymyslim :D takze OPRAVDU FINALNI verze :)
  • 0

#27 krteczek

krteczek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 10:01

Inspirován Petulinkou jsem udělal něco podobného, jen do html tabulky, takhle nějak vypadal kdysi zkrácený informativní výpis o keškách u Skrýšotlače...
Když tak mě kamenujte ;)

Takže v příloze je ten soubor, nahrajte ho do adresáře: data/script/export/

edit: nenahrálo se mi to sem, takže si to můžete stáhnout zde: http://paste.jabbim.cz/5223 pojmenovat na reducedhtml.gge.pas a nahrát do adresáře: data/script/export/
  • 0

#28 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 10:17

Jasne, fajn. Ale v cem je to lepsi/jine nez integrovany html export v GG? :) Jsou tam na chlup stejne informace.
  • 0

#29 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 10:18

krteczek: sem se ti to nenahraje, pokud mas vic tecek v nazvu souboru, takze doporucuju prejmenovat. medwyn_cz: spravny dotaz :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#30 krteczek

krteczek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 12:37

Heh... No koukám na to a je to tak, zapomeňte, že sem něco dělal... :) jen ten originál export získá na dokonalosti, když se upraví řádek 20 z:
  Result := Result + '<table width="100%" border=0 column=4>' + CRLF;
na
  Result := Result + '<table column="4" width="100%" border="1" style="table-layout:fixed; border-collapse: collapse">' + CRLF;
;)

EDIT: samozřejmě, že teď mluvím o html.gge.pas
  • 0

#31 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 21:20

Export do csv se mi zrovna hodil, dekuju vsem zucastnenym. Jen aby byl dokonaly pro me pouziti hodilo by se mi jeste vypsat tag okres a nevim jak na to (kraj mi jde :(). Poradite mi nekdo? Dekuju mnohokrat.
  • 0

#32 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 21:26

No ja to spis vidim tak, ze napisu obecny csv export, ktery bude pouzivat VarSubst a clovek si do neho nasype co zrovna raci. Nejake drobne analyzy v excelu by obcas nemusely byt uplne mimo misu. Pro tvuj konkretni pripad by mohlo fungovat neco jako 1) nadefinovat si promennou: var okres : String; 2) naplnit ji hodnotou: GC.GetTagValues('CZ okres', kraj as TStrings); 3) pak ji ve vypisu pouzit ... + '; ' + okres + '; ' + ... Mozna bude trochu problem s tim posilanim pretypovaneho stringu na TStrings, nezkousel jsem.
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 7:56

To pretypovani je fakt blbe. ;) Muselo by se to ulozit do opravdoveho TStringList, a [pak precis pres metodu 'text'. To vypada, ze bych asi mohl pridat metodu GetTagValue, ktera by vracela primo string s prvni hodnotou. Asi se to bude hodit vicero lidem.
  • 0

#34 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 8:01

Ono je fakt, ze kdyz GG vyeexportuje snadno upravitelnej seznam ktesi, na ktery zrovna clovek jde, tak to usnadni par veci. Csv je snadno upravitelny c Calcu/Excelu a to je sakra vyhoda, pac aspon jedno z toho ma snad kazdej...Jako mohlo by se to exportovat do .xls(x), ale .csv bylo jednodussi rychlospichnout a pro kacersky potreby to staci ;) Jsem rada, ze se to hodi i nekomu jinymu, nez tem dvema "cvokum" co znam a kvuli kterejm jsem to delala...A pokud by si moh v budoucnu kazdej zvolit co tam vsechno chce, bylo by to absolutne dokonaly, ale to uz necham na tech, co tomu rozumej vic nez ja... (Uz tady zase kecam, chjo :D)
  • 0

#35 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 8:12

Bud v klidu, ja uz mam to makro s plnym nastavenim naimplementovany, vcera jsem si k tomu vecer na dve hodinky sedl. ;-)
  • 0

#36 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 8:14

Coz o to, to v klidu jsem, jen porad kecam :D Vypada to pekne ;)
  • 0

#37 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 8:18

Akorat teda ve vychozim nastaveni fakt neni ... ;%HINT%, protoze mi to prijde celkem zbytecne a na export seznamu s hintem mam html.
  • 0

#38 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 9:30

petulinka1 napsal/a:
Ono je fakt, ze kdyz GG vyeexportuje snadno upravitelnej seznam ktesi, na ktery zrovna clovek jde, tak to usnadni par veci. Csv je snadno upravitelny c Calcu/Excelu a to je sakra vyhoda, pac aspon jedno z toho ma snad kazdej...Jako mohlo by se to exportovat do .xls(x),


Můžeš vytvořit pseudo-xls, dáš tomu příponu .XLS a jako oddělovač tabulátory. Excel to spokojeně schroustá (jen verzi 2010 to budeš muset povolit).
  • 0

#39 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 9:51

CSV Configurable - konfigurovatelné exportní makro z GeoGetu do CSV
  • 0

#40 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 10:04

HaLuMa napsal/a:
To pretypovani je fakt blbe. ;) Muselo by se to ulozit do opravdoveho TStringList, a [pak precis pres metodu 'text'.

To vypada, ze bych asi mohl pridat metodu GetTagValue, ktera by vracela primo string s prvni hodnotou. Asi se to bude hodit vicero lidem.


Predevsim chci podekovat Medwynovi za radu a za to konfigurovatelne makro, tohle bych chtel umet.

Jen ta rada je pro mne neprogramatora nepouzitelna, vyresila by to mozna ta "metoda", jsem takovej opisovac, ktery dokaze nekdy pochopit jak funguje neco jiz vytvoreneho a trochu to modifikovat, ale vlastniho vytvoru schopen nejsem. Na to se v tech souborech objevuje moc veci, o kterych presne nevim co znamenaji :D:D:D.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama