Přejít na obsah


Fotka

dobrá navigace v telefonu ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 akinomka

akinomka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 10:50

Mám zálusk koupit si navigaci. Osobně mám dobrou zkušenost s Garminem, ale dodělává mi i mobilní telefon, tak než kupovat GPSku a ještě mobil, co takhle rovnou nějaký lepší mobil s navigací, co by skutečně fungovali na keškování...? Máte nějaký tip? Vůbec se v technických věcěch nevyznám, tak at nekoupím špatně :( Poprosím rovnou i o odkazy, co by se hodilo. Ale jen něco opravdu spolehlivého. A prosím, ne v řádech desetitisícových ;) díky předem, a omlouvám se za nové vlákno...B)
  • 0
GARMIN Oregon 450 (jupí..!)

#2 Ladan01

Ladan01

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:25

HTC wildfire (android),program C:geo + internet v mobilu. (O2 nabizi internet v mobilu za 20kc/tyden) telefon jsem poridil za necelych 5 tisic.
  • 0

#3 akinomka

akinomka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:36

dovede přesně...? Já jen - měla jsem PDA s navigací, ale naváděla jen opravdu orientačně, takže jsem to skoro vůbec nepoužívala, protože ve většině případů jsem se na ni nemohla spolehnout. Takže hledám fakt něco ověřeného...:)
  • 0
GARMIN Oregon 450 (jupí..!)

#4 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:37

http://mobilizujeme....-s-megavybavou/
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:43

"dobrá navigace v telefonu" je spíš oxymóron. To už raději k telefonu dobrý GPS modul, když ne rovnou pořádnou navigaci.
  • 0

#6 Ladan01

Ladan01

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:43

mam jeste navigaci garmin nuvi 200 a od doby,co jsem si poridil Wildfire s androidem (operacni system) a stahl si c:geo,ji vubec nepouzivam,jen kdyz si nejsem opravdu jisty,tak vytahnu i ji. c:geo mi ukaze mou polohu pres satelit a zobrazi kesky tak,jako v mape na GC.com
  • 0

#7 MoMir

MoMir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:44

Myslim, ze u mobilu jde hlavne o vydrz se zapnutym displejem a hlavne internim GPS modulem. Jinak ja mam VF845 za 1000,-Kc a pouzivam c:geo (tuzemsko-online) a Locus (zahranici-offline). Ted shanim HTC wildfire, protoze ho ma kolega a koupil si k nemu v Cine zadni kryt a baterii s dvojnasobnou kapacitou. Taky by se dal k tvemu stavajicimu mobilu koupit jenom treba starsi GPS modul komunikujici s mobilem pres bluetooth (vetsi vydrz - horsi manipulace). Ja treba takto mam jeste Nokii E51 + Nokia LD-4W.
  • 0

#8 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:45

Nokia 5230.

GPS přijímač slušný, mapy celého světa zdarma od Nokie, se softwarem Garmin MobileXT i garminí mapy, slušný sw pro geocaching off-line (SmartGPX) i online (HandyGeocaching) ...

Cena těsně přes 3500 včetně držáku do auta.


Ale jinak počítej s tím, že žádný telefon
- nevydrží navigovat tak dlouho jako GPS s "tužkovkama"
- není tak odolný jako GPS vůči nárazům, vodě atd
  • 0

#9 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 12:33

Vlastní zkušenost - LG Optimus One (Android 2.2) + c:geo + locus: Jakmile se chytne GPS, naviguje docela přesně. Problém nastává ve chvíli, kdy překročím FUP (100 MB na měsíc). Pak načtení seznamu blízkých keší v c:geo trvá cca 5 minut a otevření listingu dalších několik minut. Dá se to obejít tak, že si keše stáhnu doma, ale každopádně doporučuju pořídit si větší FUP - 100MB je fakt málo :) Jo, a taky počítej s tím, že výdrž se zapnutou GPS a internetem není nic moc. V létě navíc musíš zapnout podsvícení naplno, abys něco na sluníčku viděla. Takže na celodenní kešování to určitě není - max. cca 6 hodin. Osobně bych zůstala u kombinace GPS + mobil "za kačku" k tarifu. Z vlastní zkušenosti je mobil fajn, ale spíš jako doplněk. Zrovna před pár dny mě venku přepadl déšť - mobil musel jít hned do kapsy, Garmina jsem si hrdě nesla v ruce :)
  • 0

#10 n.lukasek007

n.lukasek007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 13:35

Já mám nokii E72 mam v ní jak mapy tak GPS navigaci a vše co má i normální turistická GPS... Fungujemi to parádni a i v zalesněných oblastech přesmost cca 5m :) a jsem s tim spokojen
  • 0

#11 wolfy

wolfy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 9:39

Ja mam sansunga 2710 a spokojenost. Vydrz dostatecna i vic nez den furt zaply s GPS a presnost se mi zda dobra a cena v pohode
  • 0

#12 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 10:29

Jak pise VendulaCZ pouzivam naprosto stejnej telefon i sof a v pohode kdyz telefon tak s androidem.je fakt ze ma mensi vydrz baterky ale zalezi jak kdo hleda ale urcite se telefon nevyrovna navigaci
  • 0

#13 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 10:54

MoMir napsal/a:
Myslim, ze u mobilu jde hlavne o vydrz se zapnutym displejem a hlavne internim GPS modulem. Jinak ja mam VF845 za 1000,-Kc a pouzivam c:geo (tuzemsko-online) a Locus (zahranici-offline). Ted shanim HTC wildfire, protoze ho ma kolega a koupil si k nemu v Cine zadni kryt a baterii s dvojnasobnou kapacitou. Taky by se dal k tvemu stavajicimu mobilu koupit jenom treba starsi GPS modul komunikujici s mobilem pres bluetooth (vetsi vydrz - horsi manipulace). Ja treba takto mam jeste Nokii E51 + Nokia LD-4W.


jo prvni co se clovek s mobilem o velkem displeji nauci je nabijet pres noc....

jinak to resim viz vyse online c:geo - vodafon net na plno (mesicne platim za vse 500 a mam 600mb fup) a offline locus s importem map z Mobile Atlas creatoru

c:geo je velmi prijemne na ovladani, opravdu jako byste u kompu hledali v geo mape, da se z nej i ulozit do offline, takze byslo i pouzivat jen domaci nebo free wifi - ale to pak musi byt priprava pred cestou

locus je podobny ale priprava je komplet v kompu, pak se hodi PM a pocket query, nebo jestli zvladate geoget nebo jine databaze (ja ne tak to nepopisu)

tak je otazka jestli je to slozitejsi pripravovat to pro navigaci nebo pro softy v mobilu ...

mam Motorola Milestone s hw klavesnici a naprosta spokojenost
GPS muzu srovnat s Wildfire ktery ma pritel (ktere je ale taky dobre) a Milestone je jednoznacne presnejsi ..neni problem dojit ke kesi na metr a to i v lese

odkaz na shop na milestone je tady

velkou spotrebu baterky (neni to TAK zly jednou sem na jedno nabiti baterky za cca 8 hodin ulovila 17 kesi) sem vyresila timdlectim, coz muj mobil na ceste nabije 6x ...

a take sem presla z Nokia E61 + externi BT modul
  • 0

#14 akinomka

akinomka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 13:42

a co tohleto? Máte s tím někdo zkušenost? nebo fakt raději koupit JEN a čistě navigaci od Garmina...? http://www.gpsanavig...vifone-m10.html
  • 0
GARMIN Oregon 450 (jupí..!)

#15 123zelva

123zelva

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 13:58

ahoj, podle me je lepsi primo navigace od garmina je presnejsi a dyl ji vydrzi baterky. U mobilu je navic tezsi najit signal v lese.
  • 0

#16 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 15:39

Když mobil - tak s Androidem (dnešní vestavěné gps přijímače už jsou velice přesné, asi se mnou nebudou mnozí souhlasit, ale řekla bych, že to je už víceméně na stejné úrovni jak turistická gps - odvozeno z terénu). A proč ten Android - velký výběr programů na geocaching (online a i offline) a slibný vývoj, takže se dá očekávat do budoucna ještě větší výběr (což už třeba u Symbianu neplatí). Taky si troufám říct že je lepší něco slabšího (-> levnějšího) s menším displejem, pak to vydrží dýl. A pokud jde člověku hlavně o výdrž a odolnost, tak čistě sáhnout spíš po turistické navigaci. (Ta má zas nevýhodu že je opravdu offline - z terénu se nekouknu na poslední logy u keše když mám nahraná data týden stará). Lehce offtopic: Ten mobil by se možná až tak moc nevybíjel a nevyflákalo by se tak rychle to FUPko, kdyby člověk nelovil s online programem jako je c:geo, ale zaměřil se na něco víc offline, jako je třeba GeOrg (offline kešky, listingy i mapa) a data dotahoval jen příležitostně - např. když nemůžu najít, refreshnu si kešku jestli mezitím třeba nezmizela nebo se nepřesunula. (Nebo to natahat do toho c:gea uz doma). A ještě dodávám že to je čistě jen můj názor jak to vidím já, mnozí se mnou jistě nebudou souhlasit, ale hádat se tu s nikým, který OS na mobilu je ten nej nebo jaký program na kešky je ten nej, už fakt nebudu. Každý ať si vybere sám B)
  • 0
Pojďme zakládat krásné tradičky v přírodě! Nesmyslných mysterek ve městech už je příliš...
CWG na výměnu (+ MWG)

#17 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 16:45

Uz se tesim, az se objevi prvni "navigace s dobrym telefonem" - to vypukne nove silenstvi. Jinak souhlasim s doktorem, je to oxymoron. Kazdy de facto haji tu svou kombinaci. Jeden si nevybere. :D
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#18 akinomka

akinomka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 18:50

dobrá dobrá. Rozhodla jsem se tedy ke koupi klasické turistické navigace od Garmina. A ted kámen úrazu: kterou??? Váhám nad Oregonem 450, a Dakotou 20. Raději bych oregona, ale prý dostatečně postačí i ta dakota, když si připlatím za PRO mapy a za ušetřený peníz objednám PM. Nebo je lepší za dráž koupit toho oregna, s mapou TOPO2010, ale bez PM? U Oregona mě láká větší (a tudíž i laicky - přehlednější a líp viditelnější) displej, víc barev (ne 256 ale 65000), ale prý (podle názorů, co se ke mně dostaly...) zase Dakota padne líp do ruky, a když bych měla tu PRO mapu, tak prý bude lepší tahle verze. Co vy na to? (nenavrhujte mi ale lepší přístroje, už tak mám co dělat, abych si vybrala mezi těmito dvěma..) dík za každou radu......;););)
  • 0
GARMIN Oregon 450 (jupí..!)

#19 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 19:08

Chceš hrát WherIGo? Pokud ano, tak Oregon.
  • 0

#20 RadimJirak

RadimJirak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 19:15

Řešil jsem to samé a nakonec to vyhrál Oregon 450 a nelituji :-) Čitelnost displeje je i na slunci dobrá, ovládání s FW 4.50 dobré a pěkně padne do ruky. Navíc Topo 2010 mapy pro normální turistiku bohatě stačí... Zkusil jsem GC s GPSkou v Samsungu Omni II a to prostě nešlo, to bylo 25m sem a pak dalších 30 zpátky. Z geodetu jsem si do Oregonu naimportoval seznam kešek a zatím mi to plně vyhovuje.. S Sunnysoftu je za necelých 7 000,- Kč
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama