Přejít na obsah


Fotka

CSV Configurable - export z GeoGetu do CSV


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
79 odpovědí na toto téma

#21 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 19:09

medwyn_cz napsal/a:
Nevidim k tomu zadny rozumny duvod. Kdyz ho tam potrebujes, proc si proste neodentrujes?
....


Zas natolik to nepotřebuji. Byl to jen dotaz kdyby to náhodou šlo a nebylo by to složité, že bych to možná uvítal. Ale jak říkáš - zase takovej důvod k tomu nemám. Takže díky za informaci...
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#22 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 19:17

Slozity to neni, ale zbytecny jo :) Proto me zajima, proc to chces. Ja to zpracovavam tak, ze po otevreni v excelu celou tu tabulku oznacim, dam "formatovat jako tabulku", vyberu "bez zahlavi" a hotovo. Excel mi tam sam vygeneruje jmena sloupcu jako "Sloupec1", "Sloupec2" ... tak je rucne prepisu na "GC kod", "Nazev" ... a mam hotovo. Kdyby to prislo vhodne i nekomu jinymu, tak muzu pridelat jeste dalsi polozku pro prvni radek, kam se daji napsat nazvy sloupcu. Import do excelu by pak byl jednodussi. Pak by ale melo smysl i nahradit tecky v obtiznosti a terenu carkami, aby je ten blb chapal jako cisla a ne jako data
  • 0

#23 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 19:42

medwyn_cz napsal/a:
Pak by ale melo smysl i nahradit tecky v obtiznosti a terenu carkami, aby je ten blb chapal jako cisla a ne jako data

dela to i calc :( a pekne me s tim stve! kdyby to slo pres dialog Najit a Nahradit rychle prepsat, tak mi to nevadi tolik, ale ono to nejdee! :D sakra prace :D
  • 0

#24 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 23:02

U Excelu jde nastavit jako desetinný oddělovač tečka, používám to tak už dost dlouho. OpenOffice toto bohužel neumožňuje (jen při přepnutí na anglické prostředí). Přes Najít/Nahradit ale tečku za čárku vyměnit jde a bere to pak jako číslo
  • 0

#25 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 23:05

Staci zmenit v sablone exportu - obalit obtiznost a teren do funkce replace a je vymalovano.
  • 0

#26 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 4:50

medwyn_cz napsal/a:
Slozity to neni, ale zbytecny jo :)
Proto me zajima, proc to chces.
Ja to zpracovavam tak, ze po otevreni v excelu celou tu tabulku oznacim, dam "formatovat jako tabulku", vyberu "bez zahlavi" a hotovo. Excel mi tam sam vygeneruje jmena sloupcu jako "Sloupec1", "Sloupec2" ... tak je rucne prepisu na "GC kod", "Nazev" ... a mam hotovo.

Kdyby to prislo vhodne i nekomu jinymu, tak muzu pridelat jeste dalsi polozku pro prvni radek, kam se daji napsat nazvy sloupcu. Import do excelu by pak byl jednodussi.
Pak by ale melo smysl i nahradit tecky v obtiznosti a terenu carkami, aby je ten blb chapal jako cisla a ne jako data


No chtěl jsem to proto, že bych si takto připravil tabulku s nadpisy daných sloupců a exportoval bych do tohoto předem připraveného souboru. Šlo by jen o ulehčení - nemusel bych to dělat při každým exportu...
Ale říkám, že zas tak nutně to nepotřebuji.....

EDIT:
Navíc jsem si nyní ověřil, že se to dá celkem dobře automatizovat v excelu......
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#27 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 16:46

Jen se chci zeptat jak to vypadá s opravou? Rozhodně nechci uhánět, jen se ptám..... Děkuji za info....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#28 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 17:19

Tedka blbe, zkouskovy, neni cas na blbosti :-) Odmaz si ze sablony vsechny " a bude to fungovat v poradku
  • 0

#29 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 21:59

medwyn_cz napsal/a:
Tedka blbe, zkouskovy, neni cas na blbosti :-)

Odmaz si ze sablony vsechny " a bude to fungovat v poradku


Chápu, tak ať ti to zkouškový dobře dopadne. ;-)

Šablona upravena a funguje - veliké díky.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#30 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 9:55

Ahoj, děkuji za tento export. Mám otázku. Funguje vám %WPTCOMMENT%? Dělám si v excelu přípravu vzorců k jedné multině, chtěl jsem využít tohoto exportu, abych nemusel kopírovat text a zdá se, že %WPTCOMMENT% se neexportuje... Je to jenom u mě nebo to máte taky tak?
  • 0

#31 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 10:00

Tohle by pripadne byl dotaz na knihovnu VarSubst, ktera se stara o zajisteni tech exportnich promennych. Nicmene pokud to co hledas neni ve %WPTCOMMENT%, tak to najdes v %WPTDESCRIPTION%. Ted jsem kontroloval zdrojaky a chybu jsem nenasel.
  • 0

#32 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 10:09

medwyn_cz napsal/a:
Tohle by pripadne byl dotaz na knihovnu VarSubst, ktera se stara o zajisteni tech exportnich promennych.

Nicmene pokud to co hledas neni ve %WPTCOMMENT%, tak to najdes v %WPTDESCRIPTION%. Ted jsem kontroloval zdrojaky a chybu jsem nenasel.

Díky za rychlou radu, toho WPTDESCRIPTION jsem si předtím nevšiml, zkoušel jsem všechny varianty ze skupiny "Funkce a proměnné pro Waypointy".
Takže vyřešeno. Ještě jednou díky!
  • 0

#33 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 10:17

Aha, no jasne, ono je to tam blbe zarazene.
  • 0

#34 LYNX_LYNX

LYNX_LYNX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 9:03

Zdravím kolegy a kolegyně, rád bych se zeptal, zdali je možné do exportu zařadit hodnoty ze sloupce "Hodnocení" (čili z TAGu), případně jak? Bohužel nemám příliš času celý skript i varsub podrobně studovat, proto budu rád za jakoukoliv pomoc. Děkuji
  • 0

#35 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 11:37

LYNX_LYNX napsal/a:
Zdravím kolegy a kolegyně, rád bych se zeptal, zdali je možné do exportu zařadit hodnoty ze sloupce "Hodnocení" (čili z TAGu), případně jak? Bohužel nemám příliš času celý skript i varsub podrobně studovat, proto budu rád za jakoukoliv pomoc. Děkuji


Jde. Přidej si do textu "Exportovat body":
;"%TAG("Hodnoceni")%"
  • 0

#36 LYNX_LYNX

LYNX_LYNX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 21:11

@L@Troj: Okej, děkuji za řešení.
  • 0

#37 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 30 srpen 2011 - 15:51

Po aktualizaci se mi ztratil export CSV configurable a nedaří se mi ho znovu nainstalovat. Správce pluginů mi ukazuje, že tenhle balíček byl nainstalován, ale v exportním oknu není. Čím to?
  • 0

#38 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 20:14

Taky se přimlouvám za opravu;)
  • 0

#39 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 21:13

Vase prani budiz vyslysena.
  • 0

#40 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 31 srpen 2011 - 21:23

Díky, už to funguje. Akorát mám pocit, že když název keše obsahuje uvozovky, tak to dělá neplechu. V lepším případě se uvozovky při otevření v Excelu dají jinam, než patří, v horším se buňky špatně načtou. (No ale to dělalo vždycky... jen jsem těch uvozovek exportovala míň, tak jsem si nevšimla.)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama