Přejít na obsah


Fotka

Garmin Montana


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
347 odpovědí na toto téma

#261 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 19 únor 2012 - 22:55

U Montany i Oregona je třeba na kartě vytvořit adresař Garmin a do něho mapu překopírovat z přístroje nebo přímo exportovat z MapSource (myslím MapSource si ten adresař Garmin na kartě vytvoří sám). Pokud v přístroji mapa pracovala normálně, neměl by být problém. Pro příklad. Počítač mi našel kartu a označil písmenem K: takže cesta k mapě vypadá takto: K:\Garmin\mapa.img V přístroji je třeba skočit do Nastavení - Mapy - Instalované mapy. Pokud je v seznamu instalovaných map zobrazena i ta překopírovaná mapa, je vše ok a stačí mapu povolit pro zobrazování. Zatím jsem neměl problém s tímhle postupem u O300, Dakoty, O550, Montana a jde to při troše snahy i u Nuvi. Wetu
  • 0

#262 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 0:37

tak přestalo mrznout a držák zase padá .. achjo jo dotaz, v čem si pls programujete navigaci, myslím tím trasu po které má navigovat, někde sem četl že to jde, ale nevzpomínám si kde to bylo .. dikes - prostě že si doma připravím trasu a pak mně už jen navede po trase ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#263 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 9:47

Ahoj všichni Montanisti dnes jsem svou 600 dal na reklamaci dotykáč stiskával úplně jiný místa než měl Možná, že jsem se trefil do vadné serie ( prý nějaká taková byla s podobnou závadou) Možná, že jsem si ji někde bacil, ale nejsem si vědom -uvidím jaké bude resumé
  • 0

#264 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 11:50

Bobr_ napsal/a:
Ahoj všichni Montanisti
dnes jsem svou 600 dal na reklamaci
dotykáč stiskával úplně jiný místa než měl
Možná, že jsem se trefil do vadné serie ( prý nějaká taková byla s podobnou závadou)
Možná, že jsem si ji někde bacil, ale nejsem si vědom -uvidím jaké bude resumé


Ahoj, to me zajima. Fungovala Ti dobre a pak se to rozbilo?
Me ta moje obcas jakoby zacne uhybat pri vkladani textu - klika jinam. Nez se ale dostanu k rekalibraci displeje, tak je to zase dobre...
  • 0

#265 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 18:12

Zdravím, před pár dny jsem připojil Montanu k PC, na webu Garminu se to aktualizovalo a od té doby sem jí nepoužil. Dnes jsem jí vytáhl, šipka navigace neuvěřitelně házela sem a tam, mapa se sama od sebe často oddálila a tak. Potom se to ustálilo, ale teď se zase zasekává kompas. Koukám na mapu, otáčím se a šipka stále stojí, nebo se otáčí nesmyslně. Kompas je pak zaseklý úplně. Je to novou verzí? Jak tam nahraju nějakou starou a stabilní funkční verzi?
  • 0

#266 Zlonda_CZ

Zlonda_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 20:43

Ahoj, posledni stabilni verze: http://www.garmin.co...pdater__390.gcd
  • 0

#267 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2012 - 20:52

Zkusil jsem mnoho beta-verzí a zdá se mi, že ve většině se po nějaké době sekne kompas a šipka pak ukazuje pouze za pohybu (jako u mobilů bez integrovaných kompasů). Stává se to ještě někomu?
  • 0

#268 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2012 - 21:19

Bobr_ napsal/a:
Ahoj všichni Montanisti
dnes jsem svou 600 dal na reklamaci
dotykáč stiskával úplně jiný místa než měl
Možná, že jsem se trefil do vadné serie ( prý nějaká taková byla s podobnou závadou)
Možná, že jsem si ji někde bacil, ale nejsem si vědom -uvidím jaké bude resumé


25.4. jsem dostal nový přístroj s tvrzením, že chyba nebyla v mém zacházení

nainstaloval jsem si poslední aktualizaci, no a v některých režimech nechce vůbec používat tlačítka na potvrzení, návrat,...
Ale jinak se displej chová mnohem líp než u toho 1. přístroje.
  • 0

#269 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2012 - 21:45

Chlapina napsal/a:
Zkusil jsem mnoho beta-verzí a zdá se mi, že ve většině se po nějaké době sekne kompas a šipka pak ukazuje pouze za pohybu (jako u mobilů bez integrovaných kompasů). Stává se to ještě někomu?

3.98 se zasekávala když jsem ji odpojil od kompu (OS X i W7), ale 3.99 už v poho .. jinak obecně mám zkušeností dobré, a pokud je něco špatně piš jim na mail, co všude uvádí, většinou na to reagují a když dostanou mailu víc tak většinou rychle následuje záplata B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#270 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 10:04

Ahojky! Mohl by někdo poradit,jak jsou rozloženy kontakty na Lion baterii do Montany?? Mám nabíječku s posuvnými kontakty pro Lionky do mobilu, které mají jen 2 kontakty...a baterie do Montany má doteky čtyři...tak nevím,kde je plus a mínus kontakt pro nabíjení! Díky za radu!
  • 0

#271 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 16:31

Kde je plus a kde mínus zjistíš snadno, a to tím že to změříš voltmetrem. V každém případě nevím, jestli je rozumné nabíjet to nějakou nabíječkou na mobil.
  • 0

#272 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 21:22

Tak už nějak nemám náladu na to zasekávání kompasu. Dneska mi celý den vše bez problémů fungovalo, ale ke konci se kompas opět zasekával a ukazoval jen za chůze. Potom jsem přístroj párkrát restartoval, ale prozměnu kompas ukazoval asi o 30° doprava. Vyzkoušel už jsem asi milion verzí a nejlépe fungovala ta původní, co v přístroji už byla. Neví někdo jak zjistím, jaká tam původně byla? Jde to vůbec? Nebo jestli by nešlo spíš místo přeinstalování verze nějak totálně zformátovat Montanu a nahrát tam vše znovu? A kde se dají postahovat starší verze softwarů?
  • 0

#273 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 5:41

klasika: http://garminmontana...irmware History
  • 0

#274 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 5:44

s kompasem jsem zatím problém neměl, aspoň myslím, spíš mě vadí odhad vzdálenosti, kolikrát mě hlásí že křižovatka je 20-50m předemnou a najednou jsem ji přejel, což ve městech potěší ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#275 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 5:57

To navigace dělají. Zvlášť ve městech. Když jsem cestoval po Finsku, tak standardně. No jo, Finsko. Stejné problémy jsem měl i v Bratislavě. Nevím však jestli je to špatným signálem nebo tím, že procesor nestíhá překreslovat a tím neobsluhuje ani přijímač. Řekl bych, že to spíš pozoruji u navigace s velkým displejem a zapnutou 3d mapou.
  • 0

#276 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 03 červen 2012 - 6:17

Já tomu říkám přecházení a protože je jakoby zavislé na rychlosti a u starých verzi Oregona nebylo, myslím že je spíš dílem nějaké speciální filtrace rozptylu přesnosti zaměření. Takže třeba v terénu pri lovu už 50 před cílem přibrzdím, ne-li zastavim. Taky si všiměte, nejlip na tvarech kde se jde rovnou za sipkou, že Montana z výchozího bodu do cílového jakoby uhýbá vlevo. Já třeba na Ještěrce chodil proti šipce o 10° vpravo, protože mě Montana vedla jakýmsi mírným obloukem (kompas seřízen). Výpočet polohy asi bude trošku složitější výpočet. Garmín To je značka na kterou si kačer musí zvyknout, aby byl spokojen. Wetu
  • 0

#277 standarevnice

standarevnice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2012 - 18:36

Povedlo se mě při zbesilé jizde na kole katapultovat Montanu a poškodil jsem dotykovou obrazovku. Kontaktoval jsem firmu PICODAS Praha, která má zajišťovat opravy na našem území. Měli však pro mě překvapivou zprávu: Garmin nedodává náhradní díly na opravy, ptejte se za měsíc. Uplynul měsíc - nic, uplynul další měsíc a já stále koukám na stole na opuštěnou Montanu a amíci se stále nemají k akci. Makám se starým dobrým Oregonem. Tak bacha při rozhodování, zda chcete nejnovější typ Garmin navigace.
  • 0

#278 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2012 - 19:28

Tak i to bych bral jako úspěch. Mě se před cca 2. roky neobtěžovali ani odpovědět.
  • 0

#279 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2012 - 20:28

standarevnice napsal/a:
Povedlo se mě při zbesilé jizde na kole katapultovat Montanu.


jak se ti mohlo něco takovýho podařit?
Nedovedu si představit, jak může Montana vypadnout z držáku. Já tam mám pojistnej šroubek a to nejde ani urvat.
  • 0

#280 standarevnice

standarevnice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 9:19

Taky si to nedovedu vysvětlit a to jsem použil originální úchyt navigace pro Montanu PN: RAM-HOL-GA46U. Asi budu muset přidělat ještě nějaký další udělátko na připevnění. Otázkou je, zda se vůbec někdy opravy dočkám. Nemáte někdo nápad na koho se pro novou dotykovku obrátit?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama