Přejít na obsah


Fotka

Garmin Montana


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
347 odpovědí na toto téma

#321 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 9:24

ťažko poradiť

skús kontrolu s Javawa tool

na ľavej strane máš menu Pages in English

tam nájdeš aj iné nástroje.

Inak po resete by malo ísť bez problému spustiť ale GPX, GGZ a GPI tam nedávaj.

Po kontrole skús obnoviť systém zo zálohy a znovu skontrolovať. Mapa nie je problém, mám SK4 odomknutú takže ti ju poskytnem. 

Konieckoncov na www.osmg.brazovic.cz/subdom/osmg/ sú dobré mapy.


Tento příspěvek byl upraven od Balin50: 29 březen 2020 - 9:27

  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#322 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 9:38

A ešte by si mohol vyskúšať Garmin expres
Cez tento SW sa agarmin aktualizuje
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#323 sagar1

sagar1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 10:15

Expres používam . GGZ  sa mi tam po resete obnovilo a mám vcelku strach ho zmazať,keďže tam začali moje problémy.

Keď SD kartu naformátujem bude stačiť potom nakopírovať na ňu  súbory z kompu,ktoré som si skopíroval?

Ako sa robí obnova systému zo zálohy?


  • 0

#324 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 10:24

S tou kartou som si nie moc istý. Tuším, že Montana číslo karty nekontroluje. Skús skopírovať mapu na inú kartu a vyskúšaj.
Systém som obnovoval na o550 tak, že som ho skopíroval z disku a fungovalo.
Treba skúsiť, potom urobiť zálohu s javawa. Inak tam nájdeš aj SW na zálohu a obnovu máp.
Mapu som takto skúšal SW nie nakoľko mám monterru a tam to nefunguje, tá beží na androide.
Realne GGZ nepotrebuješ, každý prístroj má určité obmedzenia, link som ti dal v SS
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#325 sagar1

sagar1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 10:33

Tak ak vytiahnem sd kartu, tak sa garmin normálne prihlási aj do počítača. Zrejme sa  pri resete niečo pokazilo s kartou.


  • 0

#326 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 10:34

GGZ je naprakticka blbina, protože sice umožní nahrát velké množství keší, ale neumí waypointy. To je už lepší si dát velké množství čehokoliv jako poi, a jde to i na mnohem starší přístroje.

U map bacha, některé mapy jsou zamknute právě na konkrétní kartu. Jiné jsou zamknute na konkrétní GPS, to si můžeš přehrát bez problémů. A nezávislé mapy zadarmo nejsou zamknute nijak. Pokud byla mapa už nahrána na konkrétní kartě uz od Garminu, je dost možné, že bude na ni i zamknuta.
  • 0

#327 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 10:35

A tu kartu když dáš do ctecky do počítače, tak obsah vidíš? Zkus dát jen kontrolu filesystému.
  • 0

#328 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 11:12

Na celkovú kontrolu by som použil už spomínaný 

JaVaWa Device Manager

popis máš aj tu

JaVaWa GMTK  

na zálohu a obnovu máp. Tú kartu samozrejme vyskúšaj v PC. Samozrejme Javawa vidí kartu aj v čitačke takže môžeš testovať. 

 

 

obmedzenia Montany

2,000 GPX files
4,000 waypoints
12,000 geocaches
200 routes, 250 points per route
200 saved tracks
2,000 archive tracks*
10,000 points per track
500 custom map tiles
250 BirdsEye Imagery files
Mapping segments vary by model:
Montana 600, 650: approximately 4,000

 

Montana 600t Camo, 650t: approximately 3,500 (due to internal mapping)
 
o počte kešiek mám pochybnosti, pre monterru uvádzajú tiež rovnaký počet ale na skúšku som tam nahral 30k kešiek a fungovalo.Problém je s počtom WP.
 
 

  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#329 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 11:16

o tom maximalnim poctu kesek jsem psal uz v tom mem starem blogu o O600... Jakmile GPSka podporuje GGZ, tak si stejne kesky preleje do interni databaze, lhostejno jestli z GGZ nebo z GPX. Jen z GGZ mu to jde rychleji.


  • 1

#330 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 11:24

jj, viem

výhoda Monterry oproti Montane je tá, že beží na androide a ten nabehne dá sa povedať vždy a to aj pri chybe v GPX. Iné garminy sa pri chybnom GPX zaseknú. Ďalšia výhoda je, že môžem použiť filemanager tak si GPX môžem kedykoľvek vymeniť , na karte mám vždy požadované kraje. Nevýhoda monterry je, že nejak nechce brať GPX z karty. Teda naimportuje ale väčšinou sa poškodí a kešky sú bez listingu.


  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#331 sagar1

sagar1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 12:12

Kartu mi počítač načítal. Aj navigáciu keď je bez karty vidím. Teraz už keď zapnem navigačku bez karty, tak sa ani nerozbehne. Len načítava a teplomer sa vôbec neposúva. Už som  z toho jeliman. Tá jawa mi vypisuje len chyby v mapách,že sú zle,alebo duplicitne umiestnené.


  • 0

#332 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 12:21

Tak je asi poškodená karta. Skús mapu skopírovať do PC a kartu naformatuj. Potom skus znova. A pozri SS, poslal som ti link
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#333 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 15:00

Je mi to divné, navigace by přece kartu vůbec nemusela potřebovat, měla by naběhnout i bez ní. Třeba bez map, ale naběhnout. Spíš bych tipoval na nakopnutý firmware samotné navigace, to by mohli v servisu udělat i na počkání, tedy až budou fungovat. Pokoušet se o update když nefunguje ani přenos, asi nemá cenu. Mimochodem, není toto chování pozůstatkem nějaké nedokončené aktualizace? Ta se u starších Garminů dělávala tak, že se do navigace nahrál aktualizační soubor a navigace se zapnula. Proběhl update a soubor se automaticky smazal. Pokud by to nedoběhlo, příště by se asi snažil o novou aktualizaci a pokud by byl problém, nemuselo by to nikdy skončit. Nevím ale jestli Montana to dělá taky tak. Sice se to dalo automatizovat přes Basecamp, ale ručně to taky šlo a v některých případech to bylo nutné.


  • 0

#334 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 15:08

Update FW a aj SW nájdeš na nete. Poprípade aj tu
https://www.tramsoft...pgrades_en.html
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#335 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 15:32

Inak píše že urobil reset
Takže reset neprebehol tak ako mal keď mu nenabehne.
Ale ako píše tak na disk skopíroval všetko takže nahraté späť by malo pomôcť. Alebo vyhľadať ako na to
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#336 sagar1

sagar1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 16:34

Snímka.PNG Tak reset som spravil znovu, ale bez SD karty Super je,že tam už nie je ten GGZ. Teraz by som sa chcel spýtať. Keď naformátujem tú kartu a vložím ju do garmina, bude ju vidno,alebo s ňou treba niečo spraviť?


  • 0

#337 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 16:44

Skús a uvidíš, pôvodnú by mal vidieť
Nová :vytvoriť adresár garmin, tam idú mapy
Do adresára garmin ešte adresár gpx, poi, poprípade sql
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#338 sagar1

sagar1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 8:14

Situácia je momentálne takáto. Garmin funguje ako má. Mapy v poho,ale kešky stále nevidím. Keď som si nahral kešku do Garmina cez menu GEOCACHING ju v pohode vidím,ale keď otvorím mapu tak mi ju nezobrazí. Ukáže ju až vtedy, keď cez to menu spustím navigovanie k nej. Keď som nahral viac keší tak mi na mape ukazuje len doporučené pakoviská, ale samotné kešky nie. Už si dopisujem aj s pánom garminom, ale zatiaľ to nikam nevedie.

Keď som si do garmina odoslal PQ cez garmin expres tak mi ju uložilo do GPX zložky, kde ich nahrávam aj ja.


Tento příspěvek byl upraven od sagar1: 31 březen 2020 - 8:15

  • 0

#339 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 10:49

Možno to nebude tvoj prípad, ale napíšem svoju skúsenosť.

Kedysi dávno sa mi dostala nová turistická Garmin navigácia a keď som do nej nahral GPX s keškami tak ako som bol zvyknutý z môjho Garmin Oregonu, taktiež sa mi to tak správalo. Na mape som tie kešky nevidel aj keď v navigácii boli. Nechápal som prečo sa nezobrazujú. Boli to kešky veľmi ďaleko od mojej domácej, aktuálnej poslednej GPS polohy. Keď som premiestnil svoju GPS polohu v navigácii na okolie kešiek v DEMO predvádzacom režime, kešky už na mape zobrazovalo.

Jednoducho keď boli kešky na mape ďalej ako pár sto kilometrov od mojej aktuálnej poslednej polohy, na mape ich nezobrazilo. Mal si posledný (máš) GPS signál na tom mieste ako kešky? Chytil si GPS signál na tom mieste kde si aktuálne a kešky ti tiež nezobrazilo tiež na tvojom aktuálnom mieste? Alebo si ešte GPS signál nechytil po oprave firmware (resete) a teda počiatočný je niekde v USA? Alebo hľadáš kešky na mape niekde veľmi ďaleko od posledného GPS signálu?

 


  • 0

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#340 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 11:09

Ako som ti už písal, chcelo by to skontrolovať gpx
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama