Přejít na obsah


Fotka

Jak aktualizovat seznam keší v GeoGetu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#1 LKDP

LKDP

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 16:23

Už poněkolikáté se na Vás obravím s žádostí o pomoc a doufám, že mi (ostatně jako vždycky) dobře poradíte. Prostřednictvím PQ jsem si všechny kešky v ČR "natahal" do GeoGetu a teď řeším jejich aktuálnost - některé mohly být po stažení PQ zrušeny, některé byly v době stažení PQ "mimo provoz" a teď už nejsou (nebo naopak), apod. Jak co nejjednodušším způsobem seznam aktualizovat? Existuje jednodušší varianta, než znovu stahovat všechny PQ (pokud vím, tak už je jich víc než 40)??? Předem moc díky za odpověď, vrátí se Vám to na dětech ...... Petr (LKDP)
  • 0

#2 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 16:31

Pokud budes pouzivat 1000 polozkove PQ, tak to zvladnes udrzovat sam. Jiny rozumny a oficialni zpusob asi neexistuje.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 16:36

Jediná oficiální a legální cesta je aktualizovat přes PQ... ale položme se na otázku, k čemu ti to je dobré mít v GG všechny keše. Ideální je nastavit si denně PQ na nové keše (přidávají se ti do GG nové, odarchivované atd. keše), PQ na keše v okruhu kde nečastěji lovíš a pak ti zůstanou volné PQ na případné keše k aktualizaci podle trasy na výpravy o víkendu ;-)
  • 0

#4 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 16:37

Jeste me napada otazka. To opravdu potrebujes mit v GG v jednu chvili celou CR? To mas tak siroky kesovaci radius? Neni lepsi udrzovat aktualni pouze oblast kde se vyskytujes pravidelne a zbytek resit dle momentalnich potreb? Ja si pravidelne stahuju PQ z Prahy a prilehleho okoli a Usti nad Labem, kam jezdime k rodicum. Pak k tomu prilezitostne Krkonose, Brdy, okoli Plzne, to kdy se tam chystam, jezdivam tam obcas. No a pak kam me cesty zanesou, ted treba Jizni cechy. Ale udrzovat celou CR, na to nemam cas ani odvahu :D I kdyz uznavam, pokud nekdo jezdi "celorepublikove", treba pracovne, tak proc ne.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#5 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 17:07

LKDP napsal/a:
..některé mohly být po stažení PQ zrušeny, některé byly v době stažení PQ "mimo provoz"...


Asi nejdrive stahnout a pak udrzovat napr. pomoci email notifikaci na Archive,Unarchive,Change Coordinates..., ktere nejak budes zpracovavat?
  • 0

#6 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 18:05

bender-king napsal/a:

LKDP napsal/a:
..některé mohly být po stažení PQ zrušeny, některé byly v době stažení PQ "mimo provoz"...


Asi nejdrive stahnout a pak udrzovat napr. pomoci email notifikaci na Archive,Unarchive,Change Coordinates..., ktere nejak budes zpracovavat?


Co se týče zrušených keší, tak na to je jedno prima makro do GG-Archivátor. Uděláš si aktualizaci datebáze a pak vyfiltruješ ty keše, u kterých nebyla aktualizace provedena. Zůstane ti pár keší, které projedeš archivátorem a ten zjistí, jestli nebyly archivovány a pokud jo, tak je to archivu hodí.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 18:10

Já si vytvořil seznam PQ po cca 1000 keších a když mne to popadne, tak si stahnu asi za 6 dnů aktualizaci celé ČR. Z toho pak vygeneruju POI body a zase si generuju jen PQ pravidelné denní update. Soustavná a průběžná aktualizace celé ČR je asi zbytečná, to nikdy nemůže být úplně aktuální. Nejlepší je používat i nějaký on-line prostředek v mmobilu nebo tak něco.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 18:10

weri napsal/a:
... Uděláš si aktualizaci datebáze a pak...

Jenže on chce vědět, jak udělá tu aktualizaci :D
  • 0

#9 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 18:16

sobikovi napsal/a:

weri napsal/a:
... Uděláš si aktualizaci datebáze a pak...

Jenže on chce vědět, jak udělá tu aktualizaci :D


To už bylo zodpovězeno o pár příspěvků výše :) ... já jsem jen reagoval na Bender-kinga, že nemusí nastavovat žádné notifikace na archivy a podobný hovadiny, že na to jsou jiný nástroje B)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#10 LKDP

LKDP

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:21

Díky Vám. Samozřejmě mi stačí jen nejbližší okolí, bohužel jsem "kačer", co hledá naprosto nárazově - třeba několik měsíců nic, potom při služební cestě nebo dovolené pár kešek (třeba i nelogovaných, zkrátka jen pro ten pocit) - každopádně nehodlám nějak složitě aktualizovat celou ČR (není to mým cílem), jenom mi šlo o to, že kdyby byla možnost jednoduché aktualizace, šel bych do toho ..... Ještě jednou díky. Petr (LKDP)
  • 0

#11 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:53

Osobne se mi moc libil ten SCRIPT tusim od Sobika co aspon dokazal prekotrolovat Archive/Disable/Enable ..jen nevim zda postupuje vyvoj :-)
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:58

kdyz si ty kese stahnes pres geojarry, tak t odvede uplne stejnou praci, jako ten skript. Stahne uplne stejna data, aktualizuje to stavy... a navic ti to aktualizuje listingy a logy.
  • 0

#13 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 1:58

HaLuMa napsal/a:
kdyz si ty kese stahnes pres geojarry, tak t odvede uplne stejnou praci, jako ten skript. Stahne uplne stejna data, aktualizuje to stavy... a navic ti to aktualizuje listingy a logy.


Tedy ten Archivator stahuje take cele listingy, jen se pri tom neprihlasuje, tudiz ti nezablokuji nick pro nadmernou zatez serveru.. (ale muzou to vzit podle IP adresy :))

Pomoci geojarry take jde i jen vytvorit dotaz pro dane uzemi na geocaching.com, ale vysledek dotazu nestahovat, ale ulozit jen jako seznam .ggt a vysledek porovnat s tim, co v databazi je...
Tedy porovnat seznamy mezi sebou - co je navic v seznamu z geogetu patri pravdepodobne do archivu, co je navic ve vygenerovanem seznamu stahnout a co se zobrazi v otevrenem vygenerovanem seznamu v geodetu s priznakem archive bylo zrejme odarchivovane...
Toto ale neresi disable a zmeny parametru, protoze .ggt obsahuji jen gc kody..
  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 7:12

Původní autor dotazu píše že má PM. Tak pak je nejjednodušší zaktualizovat příslušnou oblast přes PQ a ty co v PQ nepřijdou (pozná podle data aktualizace) dotáhnout pomocí GJ. Jinak asi cesta popsaná výše.
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 8:15

Dobesch napsal/a:
Osobne se mi moc libil ten SCRIPT tusim od Sobika co aspon dokazal prekotrolovat Archive/Disable/Enable ..jen nevim zda postupuje vyvoj :-)

Vývoj v tuto chvíli nepostupuje, ale tak jak to je, je to na 99% funkční. Kdo nevěří, může vyzkoušet na menším vzorku keší ;)

Je ale nutno upozornit jak už tady padlo, stahuje to stejně všechna data, jen se to nepřihlašuje a tudíž ban na IP adresu hrozí. Dá se to samozřejmě minimalizovat nastavením časové prodlevy, ale pak celá aktualizace o to déle trvá..
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 8:18

V pripade PM neni moc co resit. Nejjednodussi je opravdu stahnout alespon ten jeden cely kraj, a pak pouzit zabudovanou funkci Geogetu na zaarchivovani vseho v tom kraji, co nebylo dlouho aktualizovano.
  • 0

#17 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 9:19

Resim podobny problem "aktualizace". Priklad: vim ze cache je ve stavu "Temporery disable". GG to ale neví, a stále mi cache zobrazuje. Pouziju GJ, ale GG stale neví. Teprve po otevrení listingu, a jeho opetovnem zavreni se priznak objevi. Jak ale postupovat, pri vetsim mnozstvi cache? Napr. jedu na dovolenou do oblasti, kam jezdim kazdy rok. Databaze GG uz tedy nejake cache obsahuje. Chci ji tedy aktualizovat. Pomoci GJ aktualizuji listingy, ale nechci je vsechny otvirat, abych zjistil, zda cache nahodou neni mimo provoz, nebo archivovana. Jak toto jednoduse a rychle zajisitit, aby se mi v terenu nestavalo, ze stojim na miste, kde zrovna zadna cache neni?
  • 0
Via est scopus!

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 9:26

Patrne si myslis, ze kdyz mas natahnuty nejaky seznam kesi, ze je to zivy pohled na data. Neni! Je to stav dat v okamziku zobrazeni toho seznamu. Normalni prace je takova, ze mas prazdne okno geogetu, a podle potreby bud vyhledavas, nebo filtrujes ty kesky, se kterymi chces prave pracovat. Takze ja mam prazdne okno, naimportuju co chci, a pak filtruju to, s cim chci pracovat. Nove vyfiltrovana data pak prirozene obsahuji nove naimportovana data.
  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 9:28

Pokud uz mas neco zobrazeno v seznamu a importujes to znovu, tak na konci importu se zobrazi dialog s ruznymi tlacitky. Kdyz kliknes na "Zobrazit", aktualizuje se ti stav zobrazenych kesi podle toho, co se prave importovalo.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 9:34

HaLuMa napsal/a:
Normalni prace je takova, ze mas prazdne okno geogetu, a podle potreby bud vyhledavas, nebo filtrujes ty kesky, se kterymi chces prave pracovat.


Dekuji za ultra rychlou odpoved. Rozumim, vyzkousim. Vzpominam si, ze kdyz jsem pred lety poprve zkusil GG, naimportoval po tezkem boji nejake cache, zadne jsem nevidel :-) To me strasne vydesilo :-) Pak jsem zrejme zmenil defaultni filtr, a z toho prameni tato obtiz. Zkusim zmenit!
  • 0
Via est scopus!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama