Přejít na obsah


Fotka

Jak aktualizovat seznam keší v GeoGetu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#21 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 21 září 2016 - 21:09

Ahoj.

 

Geoget se od roku 2011 posunul dál a tak zkusím oživit toto vlákno. Jakým způsobem aktualizujete databázi kešek, případně proč? Nechci tu vyvolávat nějaké spory, kdo to dělá blbě apod. , jen bych se ráda nechala inspirovat zkušenějšími.

 

Díky za odpověď.

 

T.


  • 0

#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2016 - 7:48

ff
Ahoj.
 
Geoget se od roku 2011 posunul dál a tak zkusím oživit toto vlákno. Jakým způsobem aktualizujete databázi kešek, případně proč? Nechci tu vyvolávat nějaké spory, kdo to dělá blbě apod. , jen bych se ráda nechala inspirovat zkušenějšími.
 
Díky za odpověď.
 
T.

Na aktualizi stavu dnes nepotřebuješ žádné podpůrné prostředky (archivátor a podobně) - funkce API "Body / Aktualizovat stav" je rychlá, bezpečná a nežere žádné limity.
Na ostatní můžeš použít PQ (vhodné například pro každodenní aktualizaci okolí), případně aktualizace keší přímo v GeoGetu (máš k dispozici 6000 listingů denně)


Mimochodem, nebylo by špatné kdybys vystoupila z anonymity a prozradila kdo jsi. Nejlépe prolinkováním zdejšího profilu na profil na geocaching.com

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 22 září 2016 - 7:56

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#23 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2016 - 8:02

Mám dvě PQ, jedno na keše, které vzniky za poslední měsíc a druhé na keše , které vznikly v intervalu <cca měsíc zpět až do nejzasšího data v budoucnu, které dovolí formulýř PQ>. To druhé je hlavně kvuli eventům. Tohle sice nepokreje všechny nové keše, navíc se to druhé musí čas od času upravit. Ale stejně když někam jedu, tak dělám PQ okolí. A ty keše co už jsou v DB, tak ty taky aktualizuju dvoukrokově. První je okruh 50km okolo HC, kde aktualizuju jen stav keše a druhý krok je SQL dotaz (použitý ve SmartFiltru), který vybere 5900 nearchivovaných keší s posledním datem aktualizace. A ty pak aktualizuju kompletně. Takže během 14 dnů aktualizuju celou databázi. A ano, vím, že nemám pokryt proces odarchivace. Ale tohle mi stačí. Oblasti ve kterých se denně pohybuju mám pokryté každodenními PQ.


  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2016 - 8:21

Mimochodem, proc takoveto vlakno zakladas v poradne a ne v sekci Geogetu?


  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2016 - 8:40

Prvni si clovek musi definovat hlavni oblast zajmu, kterou si preje pravidelne aktualizovat. Nejcasteji je to kolem bydliste dotycneho. Jak moc daleko, to uz ma kazdy jinak. Tuto oblast je dobre aktualizovat pravidelne, a na to se porad nejlepe hodi PQ. Od urciteho poctu kesi se to ale neda diky limitum stihnout denne, a musi se to rozlozit do vice dnu, pripadne se o to podelit s kamarady.

 

Jednorazove akce mimo oblast zajmu (vylety, dovolena) se daji resit tak, ze si stahnes jednorazove okoli mista pomoci zabudovanych Geocaching Live funkci.


  • 0

#26 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2016 - 9:27

Mně se na udržení přehledu o nových keších v širokém okolí kolem HC perfektně osvědčil plugin FromMT.

Když napípá třeba několik desítek keší, tak je všechny jedním klikem stáhnu do databáze a druhým klikem zobrazím v mapě.

A hned přesně vím, co je kde nového.

 

A zbytek ČR udržuji aktuální pomocí PQ a občas ručně aktualizuji dlouho neaktualizované keše.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#27 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2016 - 10:04

plugin FromMT

Pěkný plugin, ale silně proprietární. Osobně už na mail lokální klienty nepoužívám. Pokud by se uměl napojit na pop3 nebo imap server, tak by to bylo super. Ale chápu, že autorovi to takto stačí a pokud nemá čas/chuť na další vývoj, tak s tím nic neuděláme.


  • 0

#28 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 22 září 2016 - 15:06

Díky všem za inspiraci, určitě toho využiju.

 

 

Mimochodem, proc takoveto vlakno zakladas v poradne a ne v sekci Geogetu?

 

Vlákno jsme nezaložila já, jen jsem ho oživila. Pokud vím, tak není žádoucí zakládat duplicitní témata, proto jsem oživila tohle. Jeho zařazení do "správné" sekce tak není v mé moci.

 

T.


  • 0

#29 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2016 - 15:18

kromě manuálu http://geoget.ararat.cz/doku.php/user

doporučuji taky http://www.geocachin...g/25-o-geogetu/

 

spousta věcí a postupů tam je


  • 0

#30 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 22 září 2016 - 16:23

kromě manuálu http://geoget.ararat.cz/doku.php/user

doporučuji taky http://www.geocachin...g/25-o-geogetu/

 

spousta věcí a postupů tam je

 

Manuál čtu docela často i GG blog jsem četla, ale řada vychytávek tam není, to vyčtu až z diskuse a když ne, zeptám se, např. jak nejlépe udržovat databázi aktuální. Nebo různé skripty - na to se teprve chystám. Do tajů Geogetu prostě pronikám postupně, vám to možná přijde jednoduché, ale nemám IT myšlení, takže jdu krok po kroku. Nedávno jsem musela instalovat GG na flash a byl to docela boj, než všechno začalo fungovat ke mé spokojenosti. Dalším krokem bude zálohování, což bude další oříšek, který je ovšem třeba rozlousknout. ;) ... viz

http://geoget.ararat...avody:efektivne

 

Myslím, že většina lidí se snaží najít odpověď na svůj problém tím, že si vyhledá řešení sám (vyhledavače fungují docela obstojně, takto jsem našla i toto staré vlákno a jak vidíš, nebylo to asi to nejlepší ;) ...) než se odváží "otravovat ostatní", ale GG je hodně specifický software.

 

Každopádně jsem ráda, když má někdo trpělivost a vysvětlí to i laikovi. Ještě jednou díky všem za ochotu a trpělivost.

 

Hezký den.


  • 0

#31 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2016 - 18:39

Ono se dá vysvětlit leccos i osobně, Brno není zase tak daleko. Mnohdy laik hledá nějakou odpověď a přitom řešení je až ďábelsky prosté, jenom to třeba chce jiný pohled na problém.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#32 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2016 - 19:29

No já jsem si třeba pokryl republiku kružnicemi o poloměru 36km viz - http://geocaching.kr...apa_stazeni.jpg
No pak tam kam jedeme si stáhnu přes gc live aktuální data, kružnice 36km je s jistou rezervou to maximum co groundspeak dovolí stáhnout a zároveň se zatím počet kešek vejde do limitu 6000 pro full stažení (navíc i jejich souřadnice vycházejí "pěkně"), takže si akorát pár dní před plánovanou dovolenou musím vzpomenout a postupně si ty kružnice kam pojedeme postahovat, body jsou uloženy v souboru geohome.ini a z přiloženého souboru je tam stačí překopírovat

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 22 září 2016 - 19:29

  • 2

#33 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2016 - 0:13

Hoj.

Udržuju si v GeoGetu víceméně bez problémů celou Českou republiku. Samozřejmě s pomocí kámoše,jinak se těch zhruba osmapadesát PQ za týden nestíhá protočit. Vyrobil jsem nějaké skriptíky do pluginu Combine a krásně mi to načítalo a pak i archivovalo. Jenže teď přestal archivátor fungovat. Tak bych se rád poptal,estli se to podělalo jen mě,nebo je to globální záležitost?


  • 0
Medvidek

#34 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2016 - 5:14

Denně je možno vygenerovat 10 PQ, během týdne se tedy protočí s rezervou. Úspěšně to tak provozuji.

Archivátor nepoužívám, protože čerstvě archivované keše mě zajímají víc než ty funkční, tak si s tím rád hraju ručně.


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 08 říjen 2016 - 8:24

  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2016 - 7:01

Hoj.
Udržuju si v GeoGetu víceméně bez problémů celou Českou republiku. Samozřejmě s pomocí kámoše,jinak se těch zhruba osmapadesát PQ za týden nestíhá protočit. Vyrobil jsem nějaké skriptíky do pluginu Combine a krásně mi to načítalo a pak i archivovalo. Jenže teď přestal archivátor fungovat. Tak bych se rád poptal,estli se to podělalo jen mě,nebo je to globální záležitost?

Na archivování máš nejjednodušší použít API funkci v menu Body / Aktualizovat stav.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2016 - 7:58

Nedalo by se nějak odlišit, CO se aktualizovalo? Načtení všech tradiček v určité oblasti přes API sice odhalí novinky (tj. prázdné, které se pak dají aktualizovat), ale současně aktualizuje základní info u všech dalších. Takže se mi jeví jako aktualizované, ale listing je postaru a např. souřadnice ukazují správně k silnici, i když keš měla být na ostrůvku v rybníku a v novém listingu už je zmínka o přesunu. Prochodil jsem celý ostrůvek (naštěstí přístupný suchou nohou) a nakonec našel na souřadnicích, kam to ukazovalo. Pokud je někde v databázi i datum aktualizace listingu, rád bych ho použil.


  • 0

#37 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2016 - 11:03

V databazi je datum aktualizace, takze muzes podle toho vybrat ty aktualizovane naposled. Ve filtrech mas moznost vybrat kese aktualizovane treba v poslednim dni, tak to neni problem najit.

 

Nekde mam vis plugin, ktery zobrazuje ve sloupci datum aktualizace kese a WP. Ale pro tebe staci ten predposledni sloupec, ktery je na odkazovanem obrazku, ten zobrazis i bez pluginu.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2016 - 11:16

on chce patrně rozlišit datum aktualizace základ a komplet


  • 0

#39 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2016 - 12:00

Tomu nerozumim, co myslis tim zakladem a kompletem?

 

V kazdem pripade ma v databazi casovou znacku vsechno, takze se da podle ni vyhledat pozadovane.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#40 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2016 - 13:39

Nedalo by se nějak odlišit, CO se aktualizovalo? Načtení všech tradiček v určité oblasti přes API sice odhalí novinky (tj. prázdné, které se pak dají aktualizovat), ale současně aktualizuje základní info u všech dalších. Takže se mi jeví jako aktualizované, ale listing je postaru a např. souřadnice ukazují správně k silnici, i když keš měla být na ostrůvku v rybníku a v novém listingu už je zmínka o přesunu. Prochodil jsem celý ostrůvek (naštěstí přístupný suchou nohou) a nakonec našel na souřadnicích, kam to ukazovalo. Pokud je někde v databázi i datum aktualizace listingu, rád bych ho použil.

To záleží na režimu který pro aktualizaci zvolíš. Samostatné možnost Aktualizace stavu ti je zjistí zda je enable / disable / archiv. To je nejrychlejší a bez limitu. Lze použít pouze na již existující keše.
Aktualizace keší - jen základní informace, načte jen základní informace o keši a zbytek (listing,logy) nechá jak je, limit 10000 za den.
Aktualizace keší - plný listing, načte vše, max 6000 za den.
Tyhle dvě možnosti používáš při aktualizaci (menu Bod ...) nebo při tahání všeho podle nějakých parametrů v nějaké oblasti (menu Databáze / Import / ...)
A nakonec můžeš u existujících keší aktualizovat jen logy, limit není ale je to dost pomalé.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama