Přejít na obsah


Fotka

FTF - jak rychle zalogovat?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
92 odpovědí na toto téma

#21 sasik1

sasik1

    sasik1

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 21:53

Jezci-sokolov napsal/a:
No u nás jsme naštěstí vybavenější a tak logujeme včas a rychle. Doufám, že se tohle "pravidlo" k nám na západ nezavleče.

Tak u nás jsme také na dost dobré úrovni a vybavení dobré, že můžeme logovat tak nějak rozumně. To je co se nejdříve dostanu k PC.
GC2W7GK , tady přikládám příklad:)
  • 0

#22 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 22:08

1) Možná by bylo lepší kdyby k tomuto tématu přispívali jen ti co jich to týká. Takže drtivé většině díky za vaše irelevantní názory.:@:@ 2) Co se týká samotné dohody jsem spíše proti: - už dnes je jasné, že když nevyrazím do 5-10 minut po uveřejnění kešky (tak abych byl do 25minut u kešky), tak mám smulu:(, takže je jedno jestli je na keši log nebo ne, každý si rychle spočítá jestli má šanci - než vyrážím na lov FTF tak stejně zvažuji, jestli tam nevyrazit radši ve dne s rodinou, abych si to víc užil. Jsem tedy rád, když vím jistě, že na FTF nemám šanci.
  • 0

#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 22:36

a ta lokální "pravidla" se určují všelidovým místním referendem, nebo to nařizuje nějaký guru? :D Jinak tedy...nebudu si před výjezdem někam za humna pokaždé zjišťovat, jaké extra "pravidlo" mají zavedené v té které vesnici... *smajlík ťuk-ťuk-na-hlavu*
  • 0

#24 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 22:51

Tak FTF mame a jdu ho zalogovat ....
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 23:18

To jsou starosti. Já logoval FTF hodinu po nálezu. Bylo první a asi i jediné. Bez auta a bez notifikací jsem měl šanci jen na krabce pár set metrů od baráku, o které jsem navíc už věděl a jen čekal, kdy vyběhne.
  • 0

#26 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 23:24

Chtel jsem tu neco moudreho napsat... ale pak to piplo... a predstavte si FTFkar neni pro taxikare lukrativni kuncaft. At se dou vys.. dam si sprchu a jeste to lognu. Sice by se mi taky libilo pockat ale tady se to nenosi. ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#27 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 23:56

Chryseis napsal/a:
Já jsem teda ráda, že u nás žádné takovéhle praštěné pravidlo nemáme..


Souhlas :) ... on takovy postup ma mnohdy presne opacny vysledek, nez ze vyrazi na lov vic lidi.
To si kazdy rekne, neco jako: "se uz snazit nebudu, dachmh (napriklad :)), tam uz byl urcite davno" a do terenu nejde nikdo ;).
  • 0

#28 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 9:57

mpik napsal/a:
To jsou starosti. Já logoval FTF hodinu po nálezu. Bylo první a asi i jediné. Bez auta a bez notifikací jsem měl šanci jen na krabce pár set metrů od baráku, o které jsem navíc už věděl a jen čekal, kdy vyběhne.


tak to jsi to měl vybrutalit B)
  • 0

#29 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 10:00

tak si to založte v Jablonci a na východ Do Liberce to nezkoušejte tahat, nebo se začnu na FTFka poohlížet i JV a V od domu mezi 10-50km B) Stačí, že občas špatně komunikujeme s Malustonem, ale logování po 24h považuju za zlomyslnost, stejně jako mlžení při přímé otázce. Nemám rád takové chování a provozovat ho nechci. :o Nečiň druhým co sám nemáš rád. :o
  • 0

#30 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 11:19

Logovat FTF s takovým zpožděním považuju za zlomyslnost, ne jako zvyšování napětí. Nikdy jsem to nedělal a dělat to nebudu, mně by se to nelíbilo a nebudu tak ani činit druhým. Vím, jaké to je, když člověk zvažuje, čemu dát přednost, jestli pokusu o FTF nebo nějaké užitečné činnosti. Takže nelogované FTF považuji za lákadlo, které může rozhodnout o zbytečném mrhnutí časem a benzínem. A jsem rád, že taková praxe v Brně ani Českém Ráji není.
  • 0

#31 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 11:20

Bobr_ napsal/a:
... logování po 24h považuju za zlomyslnost, stejně jako mlžení při přímé otázce. Nemám rád takové chování a provozovat ho nechci.


Ano, souhlas.
  • 0

#32 FilemoniCZ

FilemoniCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 11:29

nebudu psat co je dobre a co ne ale napisu jak to delam ja... snazim se vzdy vyrazit co nejdrive a tim zvysit sance na FTF - se stejnym nasazim se snazim zalogovat minimalne log typu FTF vice pozdeji a nebo aspon bookmark...kdyz mam cas jet rychle na FTF mel bych mit cas i na rychle logovani logovat schvalne pozde neni podle me prispevek do zajimavosti hry (muj nazor) sem rad ze to pravidlo co maji jinde tu neni - i kdyby melo tendenci tu byt tak ho podporovat nebudu
  • 0

#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 11:34

Pupkovi napsal/a:
Diky PaWcz, přesně tak jsme to mysleli:) Logovat nález FTF 24hod po publikaci, aby vydrželo napětí.

technická - a ostatní logy kromě FTF už se můžou logovat hned, nemusí se čekat, že ne? :D:D
  • 0

#34 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 11:43

dr.vota napsal/a:
technická - a ostatní logy kromě FTF už se můžou logovat hned, nemusí se čekat, že ne? :D:D


Pokud jsem si všiml, bere se jako slušnost čekat na zalogování FTF lovce, tedy pokud tvůj log nespadne až do druhého dne po FTF (pak je to jedno).

Ale to je jedno, v tomhle ohledu zjevně všeobecná shoda nenastane a ani to snad není potřeba.
Co jednomu přijde jako zlomyslnost, druhému přijde jako snaha o udržení nadějí (závodníka by při krosu přírodou taky nakrklo, kdyby mu v půlce trasy dali hlášku "nehoň se, vítěz už tam dávno je"). Někomu přijdou fajn veřejné FTF bookmarky, jiným připadají otravné. Někdo jezdí na FTFka autem a pak se vrací na základnu, takže mu rychlé logování připadá logické. Někdo po FTFku klidně pokračuje ve výletu (když už vyrazím na kolo, přece se nebudu hned vracet), a tak logování bere za podružnost.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#35 Opicakuz

Opicakuz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 11:44

MedoMys napsal/a:
Logovat FTF s takovým zpožděním považuju za zlomyslnost, ne jako zvyšování napětí...


Ne každý má přístup na net v mobilu. A když jede na víkend mimo civilizaci, považuji logování po 24 hod. v pořádku.
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#36 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 11:57

MedoMys napsal/a:
Vím, jaké to je, když člověk zvažuje, čemu dát přednost, jestli pokusu o FTF nebo nějaké užitečné činnosti. Takže nelogované FTF považuji za lákadlo, které může rozhodnout o zbytečném mrhnutí časem a benzínem.


Priznejme si ze jsme geoFTFzavisli a nedokazeme FTF odolat. Vsechny argumenty co zde padly jsou pouze o tom ze je pro nas vyhodnejsi vedet ze uz to nema cenu co nejdrive. Pak nemusime bojovat s tim daemonem co nas zene ven. ;)

Vcera v noci jedno FTF dneska rano druhy. Nejsem ale uspokojen, jdeli to, takze jestli neco zase hvizdne tak budu zase muset. :D
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#37 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 12:00

PaWcz napsal/a:

dr.vota napsal/a:
technická - a ostatní logy kromě FTF už se můžou logovat hned, nemusí se čekat, že ne? :D:D


Pokud jsem si všiml, bere se jako slušnost čekat na zalogování FTF lovce, tedy pokud tvůj log nespadne až do druhého dne po FTF (pak je to jedno)...

...a jestli neumřeli, čekají na FTF log dodnes... :D
Tahle pseudopravidla tedy vážně asi ne, loguji 1) kdy potřebuji 2) kdy můžu 3) kdy musím...)
  • 0

#38 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 12:18

Já jsem děsně línej, takže mám FTF opravdu jen několik, spíše náhodou. Takže mi to vlastně může být jedno. Ovšem čekat s logováním nějaký čas určitě nebudu, protože bych musel čekat i s dalšími případně nalezenými keškami a to mě fakt nebaví. Navíc v Praze u tradiček je to úplně jedno, protože i při největším vynaloženém úsilí jsem obvykle na druhé až třetí stránce logbooku :-) Rozhodně by mě ale naštvalo, kdybych 14 dní luštil nějakou šílenost a po návštěvě místa zjistil, že už 13 dní jsem druhej ...
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#39 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 12:28

Bobr_ napsal/a:

mpik napsal/a:
To jsou starosti. Já logoval FTF hodinu po nálezu. Bylo první a asi i jediné. Bez auta a bez notifikací jsem měl šanci jen na krabce pár set metrů od baráku, o které jsem navíc už věděl a jen čekal, kdy vyběhne.


tak to jsi to měl vybrutalit B)

To nešlo, našel jsem jen zcela jasnou schránku a naplnili ji těsně před publikací.
  • 0

#40 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 12:35

LudaL napsal/a:
2) Co se týká samotné dohody jsem spíše proti:
- už dnes je jasné, že když nevyrazím do 5-10 minut po uveřejnění kešky (tak abych byl do 25minut u kešky), tak mám smulu:(, takže je jedno jestli je na keši log nebo ne, každý si rychle spočítá jestli má šanci

to taky není pravidlem, při vhodný, byť ne častý, konstelaci hvězd se i v Jablonci dá ulovit ftf aj skoro hodinu a půl po publikaci :)

co se logování se zpožděním týče, tak 24hod je zbytečně moc, ale takový dvě hoďky, případně až ráno po nějakým nočním lovu, to není zas tak zlý. je to sice trochu zákeřnost, ale zas to přidá trochu adrenalinu do žil a další neznámou do výpočtu šancí :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka