Přejít na obsah


Fotka

FTF - jak rychle zalogovat?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
92 odpovědí na toto téma

#41 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 12:47

Bobr_ napsal/a:
tak si to založte v Jablonci a na východ
Do Liberce to nezkoušejte tahat, nebo se začnu na FTFka poohlížet i JV a V od domu mezi 10-50km B)
Stačí, že občas špatně komunikujeme s Malustonem, ale logování po 24h považuju za zlomyslnost, stejně jako mlžení při přímé otázce. Nemám rád takové chování a provozovat ho nechci.
:o Nečiň druhým co sám nemáš rád. :o


No když už tu byl zmíněn náš nick, tak taky přispěju do diskuse:
Ta špatná komunikace se týkala jednoho případu, kdy jsem nebyl přizván na hromadný FTF lov, ale to nijak neřeším.
Z mého pohledu je odpověď k tomuto tématu taková:
Pípne-li nová keš, tak nejprve hodnotím:
1. jestli by nebylo lepší na ni vyrazit v kompletní sestavě i s dětmi (třeba takové noční keše).
2. jestli by byla šance být tam dřív nez bobr_ :D:D:D:D
3. a pak se taky rozhoduju (jak řekl jeden zasloužilý kačer), jestli si ta keš moje xTF vůbec zaslouží

A je-li geocaching hra a FTF závod, pak se rád pochlubím vítězstvím co nejdříve.
  • 0

#42 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 15:38

Tak Pupkovi položili dotaz a hned jsou za to veřejně pranýřováni od lidí kteří to mají do Lbc kraje hodně daleko...do toho se my nepřipojíme. A teď k věci: Jako BM uživatelé bez notifikací je nám to tak nějak jedno, ale když už narazíme na publikovanou keš, tak se určitě hodí vědět jestli má cenu jet nebo ne, zvláště u mysterek kde je možnost FTF. Pokud nebude půl dne FTF log a my pojedeme 30km za vidinou prvního místa, budeme pak zklamaní(a to se nám stalo na Raskově tělocvikářské). Ale je tady ještě jedna věc, DarkLord připojuje časy kdy keš publikuje(za což mu díky!), takže ve většině případů je jasné zda vyjet nebo ne. Samozřejmě se tomuto nepsanému pravidlu nebráníme, pokud bude tak ok, budeme to respektovat, ale za mě radši logovat co nejdříve. Kas
  • 0

#43 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 18:15

kas.paja napsal/a:
Jako BM uživatelé bez notifikací




Over email a posli mi overovaci kod a mas notifikace ;-)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#44 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 18:34

Já si myslím, že pokud v okolí Liberce pípne nová keška, tak když člověk není do deseti minut v autě, tak už první nebude. Jen naiva by si mohl myslet, že může bejt 24 hodin po zveřejnění na bedně :)
  • 0

#45 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 19:02

Do deseti minut ? Ja uz sedim v aute, klicky v zapalovani, notas i gps zapnuty, diesel agregat dotankovan ... ;)B)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#46 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 20:25

Kdyz jsem si jednou dovolil zalogovat STF u HavlBrodu po cca 15ti hodinach drive nez FTF lovci, byl jsem v nasledujicim logu pranyrovan :o)) (ne od nich) ano vedel jsem o jejich pravidle. Na vychozich jsem totiz byl jako prvni a zucastnil se FTFkoveho hledani, ale musel jsem po hodine marneho patrani odjet. Samosebou chvili po mem odjezdu to nasli. No proste s touhle historkou jsem nevydrzel cekat. Takto militantni pristup k dohode mi je proti srsti. Naopak sam odkladam log na kesi (vetsinou mysterce), ktera se mi libila a vim, ze kdo tam prijede, bude treba trochu zklamany, ale hezka kes nad zklamanim vyhraje. Trvat na takovem pravidlu u kazde plytke tradicky povazuji za zvracenost :o))
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#47 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 20:56

naceste napsal/a:
Já si myslím, že pokud v okolí Liberce pípne nová keška, tak když člověk není do deseti minut v autě, tak už první nebude. Jen naiva by si mohl myslet, že může bejt 24 hodin po zveřejnění na bedně :)


Do deseti minut? To jste nejaky mekky. V Praze musis do 10 minut drzet kes v ruce, abys mel aspon TTF. Typicky FTF na tradicku je tak 7 minut:p
  • 0

#48 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 21:28

naceste napsal/a:
Já si myslím, že pokud v okolí Liberce pípne nová keška, tak když člověk není do deseti minut v autě, tak už první nebude. Jen naiva by si mohl myslet, že může bejt 24 hodin po zveřejnění na bedně :)

No jo, to vysvětluje proč všechny FTFka co jsem ulovil mám na mysterkách :D
  • 0

#49 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 9:05

Mně to odložení logování přijde jako vtipné, ale protože nepatřím k závodníkům, tak vlastně nemám nárok se k tomu vyjádřit. No, pokud vyjde má sáhodlouhá komunikace s reviewerem, tak si každopádně zase budete moci zazávodit - uvidíme, po jaké době mi začnou chodit první logy :-) T.
  • 0

#50 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 10:05

Prodleva logování FTF je opravdu věc relativní. Já osobně se snažím logovat co nejdříve ale znám i ve svém okolí jedince, kteří mají názor opačný, tedy logovat co nejdéle.Připadá mi podivné, že mám čas okamžitě všeho nechat a vyrazit na FTF a po úspěšném nálezu už není pár minut na logování.Co hledač , to názor a nikde není psáno, že ten můj je ten jediný správný. I když jsem zatím ještě PM, tak FTF nepíšu do bookmarku keše. Myslím si, že je to důležité jen pro mě a určitě né pro každého, kdo tu keš rozklikne. Start na FTF většinou v noci znamená sice získat FTF ale zažitek ve tmě poskytuje jinou formu.Maximum napětí, spěch ale na krajinu není čas. Na keše odlovené v noci se vracím po nějakém čase i ve dne, neboť je to něco zcela jiného. V klídku si to okolí více užiju.;) Takhle to vidím já a nechci svůj pohled na věc vnucovat jiným hledačům.
  • 0

#51 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 10:17

moucha111 napsal/a:
Start na FTF většinou v noci znamená sice získat FTF ale zažitek ve tmě poskytuje jinou formu.Maximum napětí, spěch ale na krajinu není čas.


přesně. Proto nevidím důvod, když už FTF není, jet v noci na STF. Potom je důležitější si to užít tak jak chtěl autor. A o tento zážitek pozdním logováním okrádám opozdilé FTFkaře. :)
  • 0

#52 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 10:22

moucha111 napsal/a:
Start na FTF většinou v noci znamená sice získat FTF ale zažitek ve tmě poskytuje jinou formu.


Ano, to tedy ano. O hodně jinou, a kolikrát i lepší, jestli se vůbec dá srovnávat ;)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#53 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 17:21

Díky všem za názor. Většině vyhovuje loggovat FTF co nejdřív. Co nás k tomuto dotazu vedlo? - jednoznačně co nejdříve zalogované FTF snižuje atraktivitu kešky pro další lovce -je diskutabilní považovat pozdější logování za podraz, je to přeci jen hra -z vlastní zkušenosti víme, že náročná cesta za FTF, které se nekoná, tak nas*re Příklad: den po publikaci nebyl log na Vosecké boudě, vypravili jsme se za tmy z Harrachova, půlhodky hledali krabku v prvním sněhu a tam den starý log FTF - nas*ání převeliké a zloba na kačera přeukrutná. Ale krabku do teď dobře pamatujem - jak tady má někdo psáno - zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je intenzivní:) My jsme zalogovali STF na anroidu v terénu a krabka čekala na TTF do jara. To se samozřejmě netýká městských keší, tam jde o minuty a nikdo nečeká na zalogování nálezu na GC.
  • 0

#54 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 17:27

Pupkovi napsal/a:
- jednoznačně co nejdříve zalogované FTF snižuje atraktivitu kešky pro další lovce


To je zase jednou blabol. Rekl bych, ze vetsine je ukradeno, v jakem poradi bude logovat. Dobra keska bude dobra i po 500. logu. ;);)
  • 0

#55 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 17:29

_Tom napsal/a:
Mně to odložení logování přijde jako vtipné, ale protože nepatřím k závodníkům, tak vlastně nemám nárok se k tomu vyjádřit.

No, pokud vyjde má sáhodlouhá komunikace s reviewerem, tak si každopádně zase budete moci zazávodit - uvidíme, po jaké době mi začnou chodit první logy :-)

T.

Mystery pakarnička od Tomíka tu dlouho nebyla B).

Jinak nezapsání FTF je blbost /pro mne/, a činím tak jen když nejde GC.com nebo
z tech. duvodu nemohu zalogovat.
  • 0

#56 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 17:31

trotakcz napsal/a:
Do deseti minut ? Ja uz sedim v aute, klicky v zapalovani, notas i gps zapnuty, diesel agregat dotankovan ... ;)B)

A jediné co tě brzdí je ten omezovač rychlosti vid :D
  • 0

#57 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 17:53

k-lord napsal/a:

Pupkovi napsal/a:
- jednoznačně co nejdříve zalogované FTF snižuje atraktivitu kešky pro další lovce


To je zase jednou blabol. Rekl bych, ze vetsine je ukradeno, v jakem poradi bude logovat. Dobra keska bude dobra i po 500. logu. ;);)


Myšleno atraktivitu pro umístění na bedně, tam se na kvalitu moc nekouká.
  • 0

#58 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 18:08

Pupkovi napsal/a:

k-lord napsal/a:

Pupkovi napsal/a:
- jednoznačně co nejdříve zalogované FTF snižuje atraktivitu kešky pro další lovce


To je zase jednou blabol. Rekl bych, ze vetsine je ukradeno, v jakem poradi bude logovat. Dobra keska bude dobra i po 500. logu. ;);)


Myšleno atraktivitu pro umístění na bedně, tam se na kvalitu moc nekouká.


Vetsina se nesnazi ja byt prvni...

Koukam na to jako Pupkovi. STF a TTF me nezajima jde mi o FTF. Jakmile je FTF odloveno tak je z kesky bezna krabicka at uz dobra nebo spatna a lovit ji budu az budu mit chut.

Kdyz je ale sance na FTF log, tak vyrazim skoro kdykoli...
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#59 kazidrat

kazidrat

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 18:15

no a ja se po ctyrech letech v Irsku vracim do Cech a uz se tesim, jak to na Liberecku vycistim...a je mi uplne fuk, jestli to bude FTF nebo 368TF :D...ja po krabkach chodim spis proto ze se dostanu na mista, kam bych atd, to vetsina kaceru zna...B)
  • 0

#60 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 20:27

Ladvanice napsal/a:

trotakcz napsal/a:
Do deseti minut ? Ja uz sedim v aute, klicky v zapalovani, notas i gps zapnuty, diesel agregat dotankovan ... ;)B)

A jediné co tě brzdí je ten omezovač rychlosti vid :D


No, napr. Kaspaja me zpatecni cestu zakazal jet stejne jako tam, pry se ve 200 boji :D
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama