Přejít na obsah


Fotka

Náměty na nové cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2006 - 15:44

Včera (dneska) když jsem přišel ve tři ráno domů tak jsem si pustil bednu při noční žravosti a říkali tam něco o unikátním oltáři v kostele v Adamově u Brna (už jsem kolem párkrát jel a zaujal mě) - inu - dostal jsem poťouchlý nápad veřejně vyjádřit svou touhu jít si k tomuto kostelu ulovit cache. Samozřejmě se teď zvedne vlna hlasů, proč tam tu cache nezaložím sám - ale s tím souvisí obecný obsah tohoto příspěvku:

Proč si po vlastní aktivitě (zakládání) neužít taky trochu pasivní zábavy, prohlásit, že bych rád zajel lovit cache k nějakému zajímavému místu, ale moc o tom místě nevím a určitě je někdo kompetentnější a byl by schopný připravit lepší cache s lépe zpracovaným listingem.

Vím, že si občas někteří nováčci stěžují, že by rádi něco založili, ale nemají žádný nápad, protože všechny zajímavá místa v okolí už jsou obsazena. Jenže to není pravda, uvedu následující příklad:

Skoro každý den v Brně jezdím/chodím na Konečného náměstí kolem domů "Tivoli" a pokaždé když tam přesedám ze šaliny na trajfl tak ty baráky očumuju a libuju si jak jsou nádherné, ale dokud tam Adam nezaložil stejnojmenou cache tak by mě to snad ani nenapadlo tam jedno mikro vrazit - a takovýchto míst je určitě ještě hodně.

Další důvod proč nezákládám nějakou cache v místě, které by si to určitě zasloužilo je devalvace v mých očích - betonárna Zapa Beton v Holubicích mezi Slavkovem a Brnem u dálnice D1 je toho typickým příkladem. Já kolem jezdím tak často, že bych to dokázal poslepu nakreslit a jsem natolik zabedněný, že jsem přesvědčený o tom, že tuto fantastickou stavbu kvůli blízkosti dálnice zná asi každý - na druhou stranu uvažuju racionálně a je mi jasné, že ji každý znát nemůže, ale pořád by mi přišlo velice levné tam cache založit.

No a za další se člověk občas z médií dozví informace o nějakém zajímavém objektu, který žádnou svou cache doposud nemá, je relativně blízko na odlov, ale ne až tak blízko, aby mohl cache v dané oblasti adekvátně spravovat.

Proto se nebojme říct si nějakou cache a upozornit na zajímavé místo, kde sami z různých důvodů nemůžeme/nechceme cache založit, ale je to geopozitivní atrakce.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 1:31

Přiznám se, že mě podobná myšlenka už několikrát napadla a sice při sledování "Toulavé kamery", pořadu ČT. Proto podporuju i Mitakuv nápad - pokud tedy víte o nějakem zajímavém místě v Ústeckém kraji a a měli zájem jej navštívit a zároven spojit tuto návštěvu s geocachingem, dejte mi vědět.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 3:06

Chtěl bych taky mít své místečko s keší, ale bohužel nejsem erudován v cizích jazycích(krom ruského)a tak jsem se chtěl zeptat:"Existuje český návod, jak si zaregistrovat keš?"
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 15:37

Tak ja se tedy pridam s namety. Svou kesku si urcite zaslouzi Vesely Kopec na Vysocine, a taky mene znama Mozdenice kousek vedle, kam se chystame jiz mnoho let, ale zatim nebyla prilezitost, z keskou by to bylo razdva :-))
U nas na severu, kde jsem se prozatim se zakladanim vycerpal, by slusela kes Tisskym skalam, presneji Ostrovskym skalam.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 17:14

Pokud byste měli nějaký námět na cache v Uherském Hradišti a okolí tak prosím: rád se toho ujmu
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2006 - 1:09

Proto se nebojme říct si nějakou cache a upozornit na zajímavé místo, kde sami z různých důvodů nemůžeme/nechceme cache založit, ale je to geopozitivní atrakce.

Za Ostrovske skaly bych se taky primlouval. Urcite mi napadaji hned tri mista bez cache: Hora Ralsko (50 40/14 46), nejjiznejsi bod CR (48 33/14 20), bojiste u Jankova (49 39/14 44). Protoze osobne ani na jednom nijak nelpim, davam jako tip k dobru.

Jinak, tematu se sice do jiste miry dotyka cache Panova louka, ale nasel by se nekdo, komu by se chtelo udelat neco jako rozsahlou multicache po stopach Lanske drahy?

Pokud jde o me, ted bezprostredne mam pred realizaci jedne cache v okrese Litomerice, coz je jediny duvod, proč onu lokalitu, jiz se to tyka, neuvadim vyse jmenovite. :-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2006 - 15:16

Vím, že si občas někteří nováčci stěžují, že by rádi něco založili, ale nemají žádný nápad....

Mám spousty nápadů. Vzhledem k tomu, že až dokončím ty rozpracované, tak se udržovací možnosti našeho teamu pomalu přiblíží své hranici, tak bych rád nabídl pomoc za založením cache nějakým začátečníkům z Plzně a okolí.
Zn. Krabičky, logbooky a základní drobnosti mám
:-) :-)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2006 - 15:29

Napadlo mě při logování Železného mostu, že tak jako je série pražských ostrovů, mohla by se dojet série pražských vltavských mostů. Jestli se nemýlím, tak jsou zatím obsazeny 3.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 11:59

Přiznám se, že mě podobná myšlenka už několikrát napadla a sice při sledování "Toulavé kamery", pořadu ČT.

Tak já rovnou přihodím svůj tip na cache z Toulavé kamery - bylo tam nějaké muzeum, ve kterém nějaký chlap staví ocelové město ze stavebnice Merkur - nevíte kde to je a jestli tam už nějaká cache je ?
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 16:48

Přiznám se, že mě podobná myšlenka už několikrát napadla a sice při sledování "Toulavé kamery", pořadu ČT.
.........

To je nepochybne velmi inspirující pořad :-)
Ale doufám, že většina z nás dokáže vyrazit na výlet i bez toho, že by u cíle našla nějakou pixlu :-)

Můj problém je spíše v tom, že se mi nedaří vytvářet texty a obsahy cache tak rychle, jak bych potřeboval a také mám problém s dostatkem náplňových předmětů :-(

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 11:53

Chtěl bych taky mít své místečko s keší, ale bohužel nejsem erudován v cizích jazycích(krom ruského)a tak jsem se chtěl zeptat:"Existuje český návod, jak si zaregistrovat keš?"

Existuje slovensky pruvodce, se znalosti cestiny a rustiny se v nem snad zorientujes.
EDIT: Giramondo, vsak jsem ti posilal tenhle link, tam je nametu na cache spousta.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 16:19

Chtěl bych taky mít své místečko s keší, ale bohužel nejsem erudován v cizích jazycích(krom ruského)a tak jsem se chtěl zeptat:"Existuje český návod, jak si zaregistrovat keš?"

Encyklopedie Českého Geocachingu
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2006 - 8:58

Urcite mi napadaji hned tri mista bez cache: Hora Ralsko (50 40/14 46), nejjiznejsi bod CR (48 33/14 20), bojiste u Jankova (49 39/14 44). Protoze osobne ani na jednom nijak nelpim, davam jako tip k dobru.

Jankov se pry chysta.
To misto v o. Litomerice, kde vzdycky vystoupi z autobusu vsichni cizinci, uz slibujes dlouho :) Co se vlastne stalo s projektem New EU cache?
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2006 - 1:05

Jinak, tematu se sice do jiste miry dotyka cache Panova louka, ale nasel by se nekdo, komu by se chtelo udelat neco jako rozsahlou multicache po stopach Lanske drahy?

Mame to v planu od odby zakladani Panovy louky, protoze ten kraj jsme si zamilovali, ale prace pohlcuje veskery cas, proto to nebudeme v lete realizovat. Ale je skvele, ze to laka nejen nas.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 15:39

Merkura miluju od svých 10 let a mám komplet do č.7. Tady je bližší info k ocelovému městu - je to u Roudnice nad Labem (Kyskovice cca 2km SSV od Roudnice) - http://www.blesk.cz/Clanek35847.htm - A cache tam je taky - GCQ0JP/TR12-Rozhledna/Lookout Roudnice nad Labem by Zdenek+Jana+Verca
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 15:42

Tak já rovnou přihodím svůj tip na cache z Toulavé kamery - bylo tam nějaké muzeum, ve kterém nějaký chlap staví ocelové město ze stavebnice Merkur - nevíte kde to je a jestli tam už nějaká cache je ?

Je to v Kyškovicích u Roudnice n.L. -> tady je info z Blesku
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 17:21

Ale doufám, že většina z nás dokáže vyrazit na výlet i bez toho, že by u cíle našla nějakou pixlu :-)

za sebe můžu říct, že ani omylem - zaplať pánbůh za geocaching
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2006 - 10:16

Tolstejn, Jedlova, dalej Vrkoc nad Ustim nad Labem,... nadhernych miest je milion, sup sup zakladat :)))
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2006 - 0:15

To misto v o. Litomerice, kde vzdycky vystoupi z autobusu vsichni cizinci, uz slibujes dlouho :)

S potesenim oznamuji, ze zamerovani bodu a fyzicke ulozeni cache v Terezine prave probehlo. Zadani musim jeste poradne dat do kupy, coz bude pravdepodobne az v sobotu. Kdyz mi cisla vyjdou :-), mas ho v sobotu navecer "na stole".

  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2006 - 17:13

Merkura miluju od svých 10 let a mám komplet do č.7. Tady je bližší info k ocelovému městu - je to u Roudnice nad Labem (Kyskovice cca 2km SSV od Roudnice) - http://www.blesk.cz/Clanek35847.htm - A cache tam je taky - GCQ0JP/TR12-Rozhledna/Lookout Roudnice nad Labem by Zdenek+Jana+Verca

No a to je právě ono: Ten Merkur by si zasloužil vlastní cache, protože i když je v Roudnici cache Rozhledna tak nemá s tím muzeem nic společného - je tři a půl kilometru daleko od Kyškovic a v listingu o muzeu není ani zmínka - čili šup šup :-) ať už má Merkur vlastní cache :-D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama