Přejít na obsah


Fotka

POI Loader


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 vlcice.pavlina

vlcice.pavlina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 9:25

Mám dotaz .... podařilo se někomu na Linuxu rozchodit POI Loader? Případně prosím o radu jak.
  • 0
Na Geocaching jsem narazila náhodou a byla to ta nejkrásnější náhoda, která mne kdy potkala Garmin Oregon 300, Vodafone 845 + GeOrg

#2 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 13:44

Ano, povedlo. Ale jen pod Wine 1.1.19. Novejsi verze ho sice nainstaluje, ale uz nespusti. Jakou verzi PoiLoaderu pouzivas?
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#3 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2014 - 19:03

Už dva dny se snažím v Debianu rozchodit POI Loader a stále se nedaří. Zkoušel jsem i v GameOnLinux  Wine 1.1.19 a několik dalších verzí Wine, nepovedlo se.

Existuje, prosím, nějaký způsob, jak POI Loader v Linuxu zprovoznit?

Nebo existuje nějaký alternativní způsob, jak třeba pomocí GPSBabel převést výstup z geogetícho skriptu POI Garmin na formát .gpi?

Díky


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2014 - 19:07

Posledni verze ma problem pod wine... Funguje nejaka starsi, ale ta ma zas obcas problem s WP... Poslu ti sem Lukabika, ten o tom vi vic :) Posledni tejden na to dost nadava taky :D


  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2014 - 19:20

Pokud vim, tak v patek se nastval a presel na GPSBabel :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2014 - 19:57

GSPbabel sice pouzit jde, ale jeho moznosti prevod do GPI nejsou tak siroke, jako u POIloaderu. Pokud se v posledni dobe neco nezmenilo, tak to umi generovat jen zakladni formu POI (tedy jen s kratkym popisem bodu a bez HTML - nejdou tam tak dat treba cele listingy kese), a jeste to tusim neumelo vygenerovat jedno GPI z vice souboru s ruznymi ikonkami - musis pro kazdou ikonku dat samostatny GPI. Tim padem nejdou ani podkategorie v ramci jedne databaze.


  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2014 - 20:40

Lukabike ma GPS 60, tak ho to asi tak moc netrapi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2014 - 23:03

No s tim prechodem to neni tak horky. Problemy co popisuje Haluma se zdaji trvale, ale nijak bliz jsem to zatim nezkoumal.
Poiloader a wine, to je taky kapitola sama pro sebe. Mne funguje kombinace Wine 1.1.19 a POIloader 2.5.3. To je celkem stabilni. Nicmene po jednom z poslednich importu se u nekterych kesi "cosi" zmenilo a POIloader spadne v prubehu generovani. Zjistil jsem ze to maji na svedomi nejaka kombinace exportovanych wpt....
No ale zpet k wine a POIloaderu..povedlo se mi nainstalovat verzi 2.7.3, nicmene ta uz ani nenabehne :) Takze v soucasne dobe jsem ve slepem bode. Ale nevzdavam se :) Jestli muzu doporucit, nainstaluj si PlayOnLinux, daji se v nem zkouset ruzne verze wine, doinstalovavat doplnky....docela sikovna vec. Pokud se ti povede nekam postoupit, tak dej vedet. Budu rad kdyz nas na to bude vic :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#9 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2014 - 23:24

Všem děkuji i když jste mě nepotěšili  :)

PlayOnLinux mám nainstalovaný. Sice mi v Debianu do něj nejdou dát ty starší verze v Wine, ale to už je tu asi OT. A vedle v Mintu mi to funguje, tak to snad nějak vyřeším. Díky za tip na POIloader 2.5.3, budu dál zkoušet.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#10 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 11:03

Pouzivas 64bit system? Pokud ano, tak tam wine 1.1.19 nainstalujes pouze ve 32bit verzi, pozor na to.

A POIloader verze 2.7.3 vyzaduje instalaci .NET frameworku 3.5....takze tak, aby to nebylo moc jednoduchy :)


  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#11 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 15:48

Systém používám 32bit. A koukám, že jednoduché to tedy není. Neměl bys, prosím, instalačku toho POIloaderu 2.5.3? Na stránkách Garminu už není a nedaří se mi jí nikde najít.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#12 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 21:50

Kombinace Wine 1.1.19 a POIloader 2.5.3 odzkoušena a v Mintu mi funguje.

Paráda, mnohokrát děkuji.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#13 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 22:29

POI loader je jedina vec, na kterou pouzivam virtualni Windows. Nechtelo se mi to resit a tohle je vyrazne snadnejsi, pokud teda uz mate licenci...


GPSbabel to nahrazuje jen velmi okrajove.


  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#14 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 22:38

Ja uz jsem taky byl nekolikrat blizko tomu nainstalovat win do virtualboxu, ale vzdycky jsem to nejak "prepral" :)  Ted jsem ve stavu fungujiciho POIloaderu 2.7.3. Ale neptej se me, jak se mi to povedlo.  Pres novou verzi (2.7.3) jsem nainstaloval starou (2.5.3) a po sputeni POIloaderu se sputila ta novejsi verze...kozel aby se v tom vyznal :)


  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 7:00

Uz nevim od jake verze se do nazvu exe souboru vloudila mezera mezi poi a loader. Tak tam ted mas mozna ty exe dve... stare a nove.
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 13:11

To uz jsem lukabikovi rikal. Ale je toho vic. Ja zatim odhalil:

 

1. od verze 2.7.0 ke instalovano do adresare POI<mezera>Loader (driv tam chybela ta mezera)

2. stara verze a nova verze se na 64bit instaluji kazda do jine adresarove struktury (c:\Garmin stara verze, C:\Program Files (86)\Garmin novejsi verze)

2. tusim od verze 2.7.0 vytvari chybny zaznam v registru (InstallDir (ne)obsahuje mezeru ve jmene adresare a exe sopouboru, kam se instaluje)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 24 únor 2014 - 13:12

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 16:14

Pro případné další kačery snažící se provozovat POIloader pod linuxem sem s dovolením uložím mé současné drobné poznatky.

 

V aktuálním Mintu s repozitáři Ubuntu, kde je v repozitáři PlayOnLinux 4.1.1 funguje bez problémů kombinace POIloader 2.5.3 a Wine 1.1.19

 

V Debianu testing (a stejně tak v  Arch Linuxu), kde je v repozitáři PlayOnLinux 4.2.2 tato kombinace nefunguje. Navíc v PlayOnLinux 4.2.2 nefungují automatická instalace starších verzí Wine, je třeba Wine stáhnout a nainstalovat ručně.

Funguje kombinace POIloader 2.5.3 a Wine 1.0.1. 


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#18 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 10:48

Ono to neni tak jednoduchy, vypada to ze kazdy system se s tim popere po svem. Ja mam Suse 13.1 a funguje mi kombinace wine 1.1.19 a POIloader 2.7.3. Na Mintu 16 bezi wine 1.1.19 a POIloader 2.5.3. Cele to pohanim PlayOnLinux 4.2.2. Takze kombinace, ktera tobe nefunguje u me bezi bez problemu :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#19 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 10:41

Mohl by mi prosím někdo dát odkaz na POIloader 2.5.3 ? Podle předchozích příspěvků lze tuto verzi v Linuxu nainstalovat.

Exportní skript GPX Garmin mi funguje, ale rád bych používal i POI Garmin .

Na to potřebuji POI Loader , ale zde je jen nejnovější verze kterou nelze přes Wine nainstalovat.

Úplně nejlepší by asi bylo kdyby existoval skript v Geogetu s výstupem gpi.


  • 0

#20 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 11:05

Zkus https://www.dropbox....Windows_253.exe
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama