Přejít na obsah


Fotka

Nefunkčnost webu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
69 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 12:07

fremen.cz napsal/a:

polerok napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
Jaký kanál? Kde je jaký kanál?


Tohle jsem si precetl na twitteru.


Nejsem si jist, že Twiter všichni mají...

No hlavně jsem tady nikdy a nikde nezaznamenal info o tom, že tenhle server má svůj info kanál na twitteru a případně proklik, tak jak je to zvykem na gc.com.
  • 0

#22 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 12:09

Uf ... já su úplně mimo ... kde jsem přehlídla jakou informaci ? Jaký kanál .. A twiter .. nu ani přesně nevím co to je .. asi dosi jako ksichtokniha.... Leč nic z tohoto mi neobjasňuje, zda mám chybu hledat u sebe na PC, nebo někde na cestě a nebo chybu nenaleznu a je na serveru na kterém běží GC.cz ... Ani zda je to probém dočasný kvůli nějakému průseru a řeší se, nebo trvající a trvat bude .....
  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 12:13

Co je to twitter ?:o
  • 0

#24 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 12:13

polerok napsal/a:
Boooze, Tak si prectu jeden z kanalu, kde mate popsany problem a ne furt dokola opakovat "me to nejede...."

Jasne mate napsano:

geocachingCZ
Problém s výkonem pravděpodobně kvůli rychlosti diskových operací.


Tak se musi holt udelat bud optimalizace nebo reorganizace DB.

nevím, jestli by reorganizace pomohla. top ukazoval 99%wa, což jestli chápu dobře znamená, že to nedělalo nic jinýho než že to čekalo na disk. A když jsem tahal zálohu přes ftp, tak z toho místo 6MB/s lezlo jen 60KB/s.

ten dříve uváděný problém 1040 : Too many connections je z mého pohledu spíš záhada, protože k databázi se neleze přímo, ale jen přes www klienta a mysql má limit pro počet připojení vyšší, než je max počet klientů pro apache. A to nepočítám to, že ne každý požadavek na apache pracuje s databází.

mpistora, fremen.cz: představte si, že server nejede tak že prostě nejede, jak na tom serveru napíšete zprávu?

btw: pokud je problém a všichni budou mačkat F5 jak zběsilý, jestli se to nerozjelo, tak se to nerozjede.
  • 0

#25 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 12:23

jo, ja zazil parkrat load average >200 a to je teprve pozitecek na takove masine neco udelat :) otazkou je proc to dava tomu disku takovou sodu a jak to vubec zjistit
  • 0

#26 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 22:50

Unable to establish connection to MySQL 1045 : Access denied for user 'www-data'@'localhost' (using password: NO)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#27 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 5:39

Myslím si, že za ty prachy co se inkasují za reklamu (1 baner na 3 měsíce cca 20.000,- Kč) by tyto stránky mohli běžet na pořádným serveru. :|
  • 0

#28 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 6:39

Tak on je hlavně problém v tom, že objem serveru roste celkem výrazně (za poslední necelé 3 roky má databáze skoro osminásobek toho co za předchozích pět let) a některé části které se před lety dělaly nejsou tak efektivně udělané, aby takový nárůst zvládly. A to se postupně předělává. btw co mám info o ceně, tak si to přestřelil
  • 0

#29 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 7:02

Ja vim, ze by to nebylo jednoduche premigrovat, ale co pouzit neco neco efektivnejciho nez MySQL?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#30 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 7:21

to jsou takové metody pokus-omyl a nejsem si jistý, že přinesou zlepšení za všech okolností. A zatím je prostor dělat interní změny, které doposud pomohly vždy
  • 0

#31 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 8:48

Jen takovy napad - jak moc vytezuje server generovani tech mapek CR (to, co bezi tady http://www.geocachin...erator_mapy.php). Ono se to nezda, ale dost lidi to ma v profilech a treba by zrovna tohle mohlo bezet uplne jinde.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#32 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 8:59

Mě to teď taky lezlo jako z chlupatý deky, tak koukám kolik nás tu je a (nevím proč) jsem tam byl 2x (!). Odhlásil jsem se, znovu přihlásil, jasem tam jen jednou a jede to normálně.
  • 0

#33 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 9:03

Já myslím, že tady asi jsou dva problémy. Někdy to totiž vypíše chybu s MySQL, jindy však nejde celý web vůbec - ani části, které MySQL nevyužívají. A ještě jedna otázka - jak je možné, že webové hry které na tom jsou stejně jdou bez výpadků?
  • 0

#34 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 9:05

ty to podle mého moc nevytěžují, je to spíš jednodušší skriptík který ani nepoužívá databází a výsledky se kešují. Horší jsou třeba mapy s jednotlivými body, které to tahají z databáze nálezů a tam je potřeba udělat nějaké optimalizace
  • 0

#35 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 9:37

Tiskar94 napsal/a:
Já myslím, že tady asi jsou dva problémy. Někdy to totiž vypíše chybu s MySQL, jindy však nejde celý web vůbec - ani části, které MySQL nevyužívají.
A ještě jedna otázka - jak je možné, že webové hry které na tom jsou stejně jdou bez výpadků?

protože server zvládne obsloužit jen určitý počet požadavků. Když tyto požadavky čekají na databázi (třeba proto, že něco co se často používá není napsáno efektivně), tak blokují čekající požadavky které databázi nepotřebují. Když zvednu limit na počet připojení, tak se může stát, že přijdou jen požadavky na připojení k databázi a překročím limit připojení k mysql a skončí to chybou. Když zvednu limit připojení mysql (přestože by to vykrývalo jen špičky, které nastanou pro 1% požadavků, tak musím snížit zdroje, které se alokují pro jednotlivá připojení. Tím se sníží výkon databáze který se přidá k té neefektivitě a máme tu začarovaný kruh. Do toho se přidá uživatel, který když něco nefunguje, tak začne zkoušet, jestli už to funguje a tím to zhoršuje.

Ježiš co ti na to mám odpovědět. Třeba proto že ta hra byla dělaná na určitý provoz a pohybuje se v plánovaných mezích. Většina služeb tady byla dělaná pro relativně malou komunitu geocacherů, kdy ten provoz a rozsah byl nesrovnatelně nižší a proto se nemusely některé věci řešit, stačilo že to fungovalo, nebyl čas to volném čase vylepšovat víc než bylo nutné a fungovalo to i na sdíleném hostingu. Teď se to řeší.
  • 0

#36 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 10:27

Jen pro info, nová chyba, viděl jsem už tu všelijaké, ale tuhle ještě ne: Unable to establish connection to MySQL 2002 : Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)
  • 0
Užívej života...

#37 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 10:31

tyhle chyby jsou občas způsobený tim, že něco zkusim změnit nastavit a pak restartuju server. Identický server kde bych mohl některé systémové věci zkoušet a simulovat nanečisto nemám.
  • 0

#38 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 11:40

ÄŒasová prodleva serveru Pokoušíte se přistoupit na adresu http://www.geocaching.cz/aktivni.php, která je nyní nedostupná. Zkontrolujte, zda je adresa zadána správně, a pak zkuste stránku načíst znovu. Prodleva požadavku pÅ™i naÄ�ítání "http:// www.geocaching.cz/aktivni.php"
  • 0

#39 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 12:12

Tiskar94 napsal/a:
A ještě jedna otázka - jak je možné, že webové hry které na tom jsou stejně jdou bez výpadků?


Asi mají ty webové hry větší příjem z reklamy a můžou si dovolit lepší server.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#40 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 15:44

Tak... první pozitivní věc, TED jede GC.cz tak, jak by snad mohlo fungovat nadále... žádné sáhodlouhé obstrukce nejsou a pracuje se s webem/forem v pohodě.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka