Přejít na obsah


Fotka

Neukazují google mapy špatně?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 19:07

Zkoušel jsem teď najít jednu stage podle google map, zadáním souřadnic do vyhledávacího řádku, a byl jsem o 120 m vedle. Na Seznamáckých mapách, Google Earth, Map source, je to v pořádku. Zkuste to někdo, jestli to nedělá jenom mě.
  • 0

#2 swotty

swotty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 19:12

Mě to teda ukazuje bez problému
  • 0

#3 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 19:28

Mně se stalo tohle při jednom rádoby FTF lovu. Vypočtené souřadnice jsem měl například N 50° 43 . 822 E 015° 10 . 040 no a google mapy mezery nahrazují za nulu, takže jsem z toho měl N 50° 43.082 E 015°10.004 Tak jsem dojel poblíž souřadnic z map, začnu GPSku a se divim, ukazuje mi to teda o hooodně větší kus, než jsem čekal. No a protože jsem to tehdá ještě nevěděl, že z mezer to dělá nuly, myslel jsem si, že jsem si do GPSky namísto souřadnic finálních hodil souřadnice úvodní, tak jsem jel zas domů, a až doma jsem zjistil, že jsem cestou domů jel cca 200 metrů od finálky:D
  • 0

#4 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 19:46

Na podobnou věc si taky pamatuju, jel jsem o pulkilák jinam kvuli podobné mezeře :D
  • 0
Užívej života...

#5 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 19:51

a není probllém že sis spletl barvu šipky? Google dělá při zadání souřadnic povětšinou dvě šipky.. jedna ukazuje na souřadnice a druhá na nejbližší adresu, kterou má google v databázi....
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 21:16

Je to tak. Ukazuje to na adresu, červenou šipkou. Problém je, že ta zelená na souřadnice, se neukáže vůbec. Ale už to vidím. Musím to zadat přímo do vyhledávacího řádku googlu. Pak se zelená šipka ukáže. Já to dával přímo do adresního řádku prohlížeče s tím, že mám asociaci na vyhledání googlem. Zajímavé je, že jsem dřív takhle našel několik stovek krabiček. Asi něco změnili.
  • 0

#7 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 21:29

mpik napsal/a:
Je to tak. Ukazuje to na adresu, červenou šipkou. Problém je, že ta zelená na souřadnice, se neukáže vůbec. Ale už to vidím. Musím to zadat přímo do vyhledávacího řádku googlu. Pak se zelená šipka ukáže. Já to dával přímo do adresního řádku prohlížeče s tím, že mám asociaci na vyhledání googlem. Zajímavé je, že jsem dřív takhle našel několik stovek krabiček. Asi něco změnili.


už je to takhle debilně asi rok. Kdyby šla ta červená šipka vypnout, byl bych moc rád, ale bohužel nejde a když si člověk třeba plánuje trasu a zobrazuje více bodů najednou, tak je tam těch šipek až moc :(
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#8 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 21:30

Kdyžuž se tu mluví o těch Google chybách tak já mám taky jednu... viz obrázek
jen podotýkám regulace toku byla provedena v 60tých letech.
Vložený obrázek
  • 0
www.povetrnik.cz

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 21:31

mpik napsal/a:
Je to tak. Ukazuje to na adresu, červenou šipkou. Problém je, že ta zelená na souřadnice, se neukáže vůbec. Ale už to vidím. Musím to zadat přímo do vyhledávacího řádku googlu. Pak se zelená šipka ukáže. Já to dával přímo do adresního řádku prohlížeče s tím, že mám asociaci na vyhledání googlem. Zajímavé je, že jsem dřív takhle našel několik stovek krabiček. Asi něco změnili.


když jsou hledané souřadnice daleko od něčeho co se Googlu líbí, tak je to skutečně problém, ty správnou zelenou šipku budeš obtížně hledat. Ale problém můžeš vyřešit velmi snadno - všimni si , jak volá Google mapy gc.com - za souřadnice dalí do závorek kod keše) a pak červená šipka ukazuje na správné místo. Takže prostě za souřadky napiš ještě nějaký komentář do kulatých závorek a máš vystaráno. A pokud to budeš tisknout, tak už si to nemusíš popisovat rukou.

Já osobně používám Google mapy raději, protože tam mám souřadnice v potřebném tvaru. Mapy.cz použiju jenkdyž se potřebuju podívat na turistickou a pak mne ty souřadky tolik nebolí.
  • 0

#10 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 11:21

Arne1 napsal/a:
[Já osobně používám Google mapy raději, protože tam mám souřadnice v potřebném tvaru. Mapy.cz použiju jenkdyž se potřebuju podívat na turistickou a pak mne ty souřadky tolik nebolí.


A co takhle zkusit mapy.cz procezené přes geokuk - tam budeš mít souřaďky v našem formátu.
  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 13:10

Toniczech napsal/a:

Arne1 napsal/a:
[Já osobně používám Google mapy raději, protože tam mám souřadnice v potřebném tvaru. Mapy.cz použiju jenkdyž se potřebuju podívat na turistickou a pak mne ty souřadky tolik nebolí.


A co takhle zkusit mapy.cz procezené přes geokuk - tam budeš mít souřaďky v našem formátu.


Anebo procezené přes GeoGet.

Ale chápej, prohlížím nějaký listing, zmáčknu odkaz na mapu, zvětším a pokud uznám za vhodné tak tisknu. Případně jemně opravím souřadnice podle toho jak vyjde mysterka.
  • 0

#12 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 13:40

to PaTTrick: Prosím tě, a jak donutím maps.google.com zobrazit víc bodů najednou?
  • 0

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 15:08

http://maps.google.c...5hvbzf&cbrank=0 najednou to neumějí. Jde to jen pokud jsou ty další body v historii

  • 0

#14 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 15:14

Mapy.cz už umožnují zobrazit souřadnice v libovolném ze tří nejpoužívanějších formátů.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 15:44

honny napsal/a:
Mapy.cz už umožnují zobrazit souřadnice v libovolném ze tří nejpoužívanějších formátů.


Hmm, takové trochu kostrbaté. Ale lepší něco než nic.
Na mapě ale zobrazuje pořád jen v tom defaultním formátu.
  • 0

#16 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 16:26

Arne1 napsal/a:

honny napsal/a:
Mapy.cz už umožnují zobrazit souřadnice v libovolném ze tří nejpoužívanějších formátů.


Hmm, takové trochu kostrbaté. Ale lepší něco než nic.
Na mapě ale zobrazuje pořád jen v tom defaultním formátu.


Na souradnice staci kliknout a zmeni svuj tvar, je to easy ... (vyber "GPS" a frčí)
  • 0

#17 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 16:50

když zadáš před souřadnice loc: tak to bude ukazovat správně na místo. mám to vyzkoušené, taky jsem s tím kdysi laboroval, než mě toto napadlo.
  • 0

#18 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 16:51

Crocky napsal/a:
to PaTTrick:
Prosím tě, a jak donutím maps.google.com zobrazit víc bodů najednou?

Arne1 napsal/a:
http://maps.google.c...5hvbzf&cbrank=0 najednou to neumějí. Jde to jen pokud jsou ty další body v historii


Arne1: ale ten Tvůj odkaz mluví o uložení mapy s odkazem na více bodů... to nejde...

Ale o čem jsem mluvil já a na co se Crocky podle mě ptá, je zobrazení více bodů na google mapy a to funguje... stačí si vpravo rozkliknout nabídku (tam kde se vybírá Foto, Video atd.) a až dole máš svou historii hledání, takže stačí zaškrtnou které body chceš vidět a můžeš na google mapách mít třeba dvacet šipeček....
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 17:28

Ja myslim, ze otazka byla jeste jinak. Jak udelat URL odkaz, aby mi to rovnou vyhledalo dva a vice bodu naraz? Tak jak to umi treba ty mapy.cz?
  • 0

#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 17:34

PaTTrick napsal/a:

Crocky napsal/a:
to PaTTrick:
Prosím tě, a jak donutím maps.google.com zobrazit víc bodů najednou?

Arne1 napsal/a:
http://maps.google.c...5hvbzf&cbrank=0 najednou to neumějí. Jde to jen pokud jsou ty další body v historii


Arne1: ale ten Tvůj odkaz mluví o uložení mapy s odkazem na více bodů... to nejde...

Ale o čem jsem mluvil já a na co se Crocky podle mě ptá, je zobrazení více bodů na google mapy a to funguje... stačí si vpravo rozkliknout nabídku (tam kde se vybírá Foto, Video atd.) a až dole máš svou historii hledání, takže stačí zaškrtnou které body chceš vidět a můžeš na google mapách mít třeba dvacet šipeček....


Já také umím číst. A proto jsem ten odkaz poslal že se v něm píše že to nejde a že se uvažuje o tom že by to mohlo být. Myslel jsem že je to jasné.

Stejně jako jsem psal že to jde u bodů v historii - takže nevím proč to po mně píšeš znovu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama