Přejít na obsah


Fotka

eTrex 10, 20, 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
358 odpovědí na toto téma

#281 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 18:44

Jen taková vsuvka... Nekupujte si k Etrexům držáky na kolo ani skoby na kalhoty. Strašně špatně se z toho sundávají :-)
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#282 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 19:00

Popina napsal/a: Jen taková vsuvka... Nekupujte si k Etrexům držáky na kolo ani skoby na kalhoty. Strašně špatně se z toho sundávají :-)


Ale nejako to na ten bicykel budeme musieť v lete prichytiť. :)

Zatiaľ som ho nekúpil, iba videl na obrázku, ale starý držiak na Vistu sa mi páčil viac, ako som už spomínal.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#283 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 19:10

Jednoduše si tu GPSku hoď od batohu... ty držáky jsou fakt strašný. Dneska jsem měl v terénu skobu na kalhoty (funguje na stejným principuú a nemohl jsem to z GPSky oddělat, abych vyměnil baterky...
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#284 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 19:17

Mne na tom nejvice sejri ten pripitomnely oregon-like drzak vzadu. proc to nemuze byt alespon rovne, aby to na nem dokazalo pevne lezet, aniz by se to vsemozne na zadech kolibalo? Stara Vista tam mela pekne rovna pogumovana zada. takze kdyz to clovek polozi i na neco sikmeho, GPSka tam pekne lezela a nikam se neskacela. :/
  • 0

#285 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 19:29

HaLuMa napsal/a:
Mne na tom nejvice sejri ten pripitomnely oregon-like drzak vzadu. proc to nemuze byt alespon rovne, aby to na nem dokazalo pevne lezet, aniz by se to vsemozne na zadech kolibalo?

Stara Vista tam mela pekne rovna pogumovana zada. takze kdyz to clovek polozi i na neco sikmeho, GPSka tam pekne lezela a nikam se neskacela. :/


Musím súhlasiť :( Vista sa dala položiť na skalu, alebo v aute pod čelné sklo, a držala. Tuto to nie je možné... daň za kompatibilné držiaky. :(

Popina: na turistiku ho nosím v batohu, ale na bicykli sa to dá použiť ako cyklokomputer + vidieť na mape okolité keše. :)
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#286 GeraltT

GeraltT

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 19:36

Popina: Shouhlasím že ten držák je tvrdý, ale zase něco musí vydržet. Chce to jenom správnej úchop ;). Když ohýbáš ten držák aby povolil, tak to nesmíš držet za GPS. Zkus se jakoby zapřít prostředníčkem na druhém konci držáku, ukazováčkem uprostřed a palcem k sobě přitáhnout ten "ohebný" konec.
  • 0

#287 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 22:55

Ty krásko, předtím jsem to sundal bez problémů. Teď jsem to tam dal, abych si zkusil ten tvůj úchop a nemůžu to sundat :-D Nijak :-) Ale jo, díky za radu. Teď se mě to 3x po sobě povedlo, ale vždycky jsem se u toho nějak flákl :-D. Nicméně to sundávání funguje, jen je v zimě, kdy ot prostě zamrzne :-(
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#288 GeraltT

GeraltT

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 22:46

Úplně náhodou jsem teď našel malý´easter egg v EtrexuB). Když jste trasovém počítači (trip counter), tak stiskněte menu, poté změnit datová pole (change dashboard). Teď joystickem uděláte toto:
1x rychle do prava
1x rychle dolu
držet do leva

Vložený obrázek

Po tomto se mi zobrazí seznam položek "RTL trap", jeden "abnormal powerdown" a nějaké údaje o paměti. RTL trap jde ještě rozbalit a ukáže obsah 16ti registrů...

Tyhle infrmace jsou asi celkem na dvě věci, ale je to spíše podnět pro další hledání jiných skrytých funkcí, které by mohly být užitečné:).
  • 0

#289 Aless

Aless

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 9:41

osnica napsal/a:


Popina: na turistiku ho nosím v batohu, ale na bicykli sa to dá použiť ako cyklokomputer + vidieť na mape okolité keše. :)


Jsem nováček v outdoor navigacích a chtěl bych něco co nejmenšího jako tracklog pro turistiku i kolo, lovení kešek jen občas. Samozřejmě občas i nákuk kde jsem, ale navigace není priorita. Původně jsem uvažoval o Dakotě 20 PRO (kvůli mapě), ale etrex30 se mi líbí víc, nemám v lásce touch screen. Vy už máte nový eTrex osahaný, dopotučili byste ho?:@ Raděj bych ale PRO mapu...
Díky za jakýkoli názor...:)
  • 0

#290 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 21:39

Jen tak pro info pro ty, kteří to sledují. Je škoda, že Etrex 30 má omezeny počet waypointů ze souboru GPX. (tuším něco kolem 1500) ve velkých městech to dost komplikuje keškování :-). Vím, že by tam šly nahrát jako POI, ale to už by nešly tak hezky logovat přes menu geocaching
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#291 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 21:48

Aless napsal/a:
touch screen. Vy už máte nový eTrex osahaný, dopotučili byste ho?:@ Raděj bych ale PRO mapu...


PRO mapa tam normalne funguje. Dokonce se ze zacatku s PRO mapou prodaval. Ze to ted uz neprodavaji, je pravdepodobne jen marketingovy tah.
  • 0

#292 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 22:26

Takže za etrex 30 dám cca 5200,-, za Topo czech pro 5000,-, tj. 10200,-. A co ostatní státy? V létě pojedu do Španěl a zase si bud muset koupit mapu?Za nějakých 4500,-? To pak zlatá etrex H a šlapání za šipkou
  • 0
Garmin eTrex30

#293 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 22:54

Tak i s timhle muzes slapat za sipkou, ale alespon na nejake basemape, muzes si tam nahrat treba mapu zdarma udelanou z OpenStreetMap, ale pokud trvas na komercni mape, tak ta se normalne kupuje. Je fakt, ze mapa prodana primo s GPSkou vychazi cenove velmi vyhodne, oproti krabicove verzi. Ale proc Garmin.cz neprodava Etrexe s PRO mapou, to ja ti fakt nepovim. Zeptej se jich.
  • 0

#294 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 10:21

Přemýšlím o koupi eTrexu 30 a to hlavně na geocaching. Jelikož jsem dosud lovil jenom s telefonem, je to moje první turistická navigace. Možná je to hloupá otázka ale může mi někdo stručně napsat, jak probíhá hledání cachí s turistickou navigací? Používám PQ tak mě zajímá, zda do navigace PQ nahraju a potom si otevírám jednotlivé keše a navigace mě na ně naviguje šipkou/zobrazením v mapě? Díky;)
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#295 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 12:49

Ano, ve stručnosti sis odpověděl sám. PQ nejčastěji v podobě GPX souboru uložíš do GPSky. Pak se ti v pokladech / na mapě objeví jednotlivé kešky. Na ně se nůžeš nechat navigovat. Je to poměrně jednoduché. Dle "kompletnosti" GPX souboru můžeš v GPSce případně číst listingy a hinty. Tolik ve stručnosti.
  • 0

#296 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 18:42

Děkuji za odpověď:) ještě se rozmýšlím, zda má smysl zakoupit navigaci s přídomkem "Lifetime" a nebo ušetřit a koupit bez. Jak často Garmin aktualizace vydává a stojí vyšší cena za to?
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#297 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 19:55

Aktualizace map? Posledni roky to vychazi zhruba jednou za rok.
  • 0

#298 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:17

HaLuMa napsal/a:
Aktualizace map? Posledni roky to vychazi zhruba jednou za rok.

A stoji to za to? Myslim tim, jestli uz jsou mapy na takove urovni, ze updaty nejsou jiz tak.vyznamne.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#299 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:38

To musíš zvážit sám. Občas se nějaká cesta změní, přeznačí, na mapě se objeví nové detaily. Občas se taky na sebenovější mapě najde spousta chyb. Poznáš v terénu. Tak záleží, jaké máš požadavky. Na druhé straně je to určitý komfort a nemusíš řešit nějaké jiné pokoutné cestičky. A pokud bych měl pokračovat tak se možná jednou za čas "lifetime" ukončí, protože GPSka zastará a třeba přestane aktuální mapu stíhat. A dále jsou třeba free mapy a spoustě lidí stačí. Pohledej tady na fóru.
  • 0

#300 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:54

Hodlam ji pouzit pro cyklovylety ve vsech terenech a pritom mit zobrazene kesky z PQ, ktere budu hledat. Jsem pro model eTrex 30 rozhodnuty temer na 100 procent.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama