Přejít na obsah


Fotka

eTrex 10, 20, 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
358 odpovědí na toto téma

#341 nika411

nika411

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 17:28

Díky, to už jsem taky našla, ale potřebovala bych něco podrobnějšího. Prostě někoho kdo si mapy už do etrex 10 stahoval.
  • 0

#342 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 17:38

jde ti o to jak ty mapy do garminu dostat? ono je to snad podobné u všech, nahraješ soubor s mapou do správného adresáře v navigaci. nevím,kolik má E10 dostupne pameti (nekde jsem nasel ze jen 2,3MB, coz je sakra malo). To i mapy http://garmin.openstreetmap.nl/ maji vic. Zkusil jsem si nechat vygenerovat vychodne od prahy (pas cca 30*65km) a ma 6MB


  • 0

#343 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 18:10

Etrex 10 neni mapova navigace - mapy do ni normalnim zpusobem nejdou nahrat. Je v ni pouze zabudovana ta velmi hruba basemapa.

 

Existuje pouze finta, ze se mapa podstrci misto te basemapy. Nicmene pameti je tam velmi malo, takz se tam zadna poradnejsi mapa ani nevejde.


  • 0

#344 nika411

nika411

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 18:39

Děkuji všem za užitečné rady a chtěla bych se ještě zeptat jestli nevíte, kde by se dala stáhnout mapa ústeckého kraje do GPS.
  • 0

#345 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 21:48

odkaz jsem uvadel vyse...tamse bude dat nejak ustecky kraj stahnout. neuvadis do jake GPS,ale pokud do etrexe10, tak to bude problem. vyse uvedeny odkaz nepodporuje "snizovani" detailu mapy,takze bude asi dost velka. 


  • 0

#346 hunacek.mata

hunacek.mata

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2016 - 8:16

Ahoj, máte někdo zkušenost s Garmin Etrex 10? Uvažuji o koupi. Odolnost je mi jasná, spíš mi jde o přesnost, kvalitu GPS signálu, doteď jsem lovil na mobilní gps(bez aGPS) a to byla katastrofa. Přidejte sem pls vaše zkušenosti s tímto strojem, např. zda chytá signál v mírném lesním "zastřešení"....však víte, geocashing. O drahé přístroje zatím nemám zájem, jem študák.


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 12 červenec 2016 - 8:28
sloučeno

  • 0

#347 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2016 - 8:24

A víš o tom, že nemá mapu? Za hodně levně by možná stál za koupi. Jako známí, co používali jako záložní přístroj a na přesnější zaměřování žluťáka eTrexH. V době mapových přístrojů a navigace skoro v každém mobilu mi nemapový přístroj už nepřipadá ničím výhodný, výhodou může být jedině cena.Ona šipka a vzdálenost k cíli je dost často k ničemu, když mezi tím máš řeku, oseté pole, neprůchodný les, to je lepší podívat se, kudy vede cesta.


  • 0

#348 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2016 - 10:34

Já ho zde koupil za 900 Kč. Můj starý Samsung Galaxy S byl daleko horší co se týče zaměření. Koupil jsem ji poté co jsem byl na Slovensku a na pár místech jsem hledal spíš podle hintu než podle gps, přesnost bývala 15m, na jednom jsem měl 100m, podle stop a mapy jsem ale věděl kde hledat. Nový telefon už ale je na stejné úrovni. Za ty tři výlety co jsem s ní šel měla signál všude, kromě jedné skalky, tam místo přesnosti 3m (skoro všude, občas 10m v pohybu) byla 15m, mobil se tam ale vůbec nechytal. V mobilu jsem GPS nepotřeboval, jen jsem kouknul na mapu kudy jít a šel jsem. Trasy gpx nemám ty vždy mažu po výletě. Teď dost pracuji tak nemám tolik času. V mobilu používám jen mapu a obrázky v keších, jinak si vystačím s Etrexem 10, která také vydrží celý den na rozdíl od mobilu, ten mi vydržel max pár hodin se stále zapnutou gps. Mapy nejsou dokonalé, okolo HC je spousta cest který v mapě nejsou ani náznakem, nebo je cesta ale jít po ní nemůžete, to jsem zažil už několikrát, byla přehrazena soukromou společností, kterou jsem musel obejít samozřejmě. Do etrexu se dají kromě keší vložit i body přes který jít a mapu tolik nepotřebujete, ale chce to přípravu na PC. Taky je odolnější proti pádu a vodě víc než většina telefonů. Já ji osobně budu používat dokud bude fungovat. Nemá taky kompas, jen ten z pohybu.


  • 0

#349 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2016 - 12:42

A nechceš si raději došetřit na etrex 20? Tam už můžeš dát mapu, pamětovou kartu, fotky..., protože to má barevný displej a lepší parametry. Neříkám aby sis kupoval etrex 30, který má navíc jen barometr, lepší kompas a bezdrátové sdílení dat mezi navigacemi jo a jinou barvu :D. Vím, že tam je rozdíl 2 000Kč, ale potom budeš mít plnohodnotnou navigaci. Opravdu si to rozmysli. ;)


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#350 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2016 - 13:04

A nebo...

 

 

Prodám 1 rok starou ruční navigaci Garmin eTrex 30. Stále v záruce. Používána cca 1 měsíc loni v létě. Navigace obsahuje nové mapy Garmin Topo Czech PRO 2015 na Micro SDHC kartě o velikosti 2 GB.
Součástí balení je:
GPS navigace
Držák na kolo
Držád do auta
Micro SDHC 2 GB kartu s mapami Topo Czech PRO 2015
Záruční list

Cena 4500kč

 

https://pc.bazos.cz/...in-eTrex-30.php


  • 0

#351 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2016 - 13:30

Tak jsem se podíval do obchodů a vidím, že už se neprodávají Dakoty. Ty se prodávaly asi nejdéle, už v době, kdy jsem kupoval Oregona to byla levnější a starší alternativa, a to už se ten můj Oregon taky neprodává. Myslím, že Dakota 20 nebo i Dakota 10 z druhé ruky by byla dobrou alternativou. Co se týče užitné hodnoty. Přesnost a citlivost bude asi +- stejná, v blbém místě (tunel, hluboká rokle) prostě signál nechytí nic, ve slušnějším místě alespoň nějaký signál chytneš vždy. Doba kdy staré černobílé navigace ztrácely signál už v lese pod stromy, je naštěstí už za námi. A pokud chceš něco super přesného, co tě dovede na metr přesně, uvědom si, že ten kdo to zakládal asi tak přesné zařízení neměl. Prostě v okruhu několika metrů se hledá očima.


  • 1

#352 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2016 - 12:14

Narazil jsem na drobný problém u eTrex 10 - píše, že má nedostatek místa a odmítá v režimu geocaching zapsat nález kešky - přitom má něco málo přes 600kB volného místa, což na zápis do geocache_visits.txt by mu mělo bohatě stačit.
Netuší někdo, kolik volného místa potřebuje, aby bez problémů fungoval a zapisoval nálezy?
  • 0

#353 krajzlik

krajzlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2016 - 8:17

Je nějaký zásadní rozdíl mezi etrex 20 a etrex 30? Uvažuju koupit si něco do ruky a na turistiku (mobil je ne vždy ideální zařízení).

Díky za radu.

Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 08 srpen 2016 - 12:09
Sloučeno s již k tomuto účelu založenému threadu

  • 0

Líbí se vám můj statusbar? Udělejte si podobný podle mého návodu.


#354 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2016 - 8:55

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Garmin


  • 0

#355 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2017 - 9:48

Zdravim všechny,

kamarádovi se před chvilkou podařilo nějakou záhadnou nehodou během nahrávání mapy do etrexu 30 vytahnout kabel. Následkem je to, že etrex nejde zapnout (během nabíhání najednou řachne a vypne se), natož připojit k PC (zkoušel i jako mass storage s držením zapínacího čudlu - výsledkem bylo za kousnutí PC). Hard reset taky prý nic nedělá (což je mi divný), jen se GPSka zapne.

Je jasný, že si asi tim odpojením naboural filesystém, ale co teď s tím? Po obědě jede na 14dní pryč...

 

Někdo nějaký další nápad?

Díky

 

PS: Ještě jsem to neměla v ruce, všechno zatím řešíme na dálku

 

EDIT 12:55: tak vyreseno. masstorage se poved s joystickem nahoru (jen teda google si tu informaci dlouho schovaval). Po smazani souboru s mapou vsechno jede.


  • 0

#356 bobos1

bobos1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2018 - 11:34

Dobry den potreboval bych vedet jak se stahuji schranky do teto navigace a jestli musim mit premium ucet


  • 0

#357 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2018 - 12:27

Je to tak, chodí to jen v Internet Exploreru. Ani v Chrome ne - aspoň u mne.

Mám verzi Garmin Communikator 4.2.0 ze srpna 2017.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#358 xtonda

xtonda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2019 - 13:54

Zdravím,
mám dotaz na zkušenosti s eTrex 20x. Zvažuji nákup tohoto zařízení a mimo jiné bych to rád používal na kole stylem, že si na mapy.cz vytvořím trasu, vyexportuji do GPX jako track, nahraji do GPS a nechám vykreslit na mapě, hodím na řidítka a jedu. Jaká je výdrž v režimu trvalého ukazování mapy a trasy s podsvícením tak aby byl displej čitelný i za slunečného počasí? Kolik max bodů může takto nahraný track obsahovat?
Díky


  • 0

#359 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2019 - 16:38

Zdravím,
mám dotaz na zkušenosti s eTrex 20x. Zvažuji nákup tohoto zařízení a mimo jiné bych to rád používal na kole stylem, že si na mapy.cz vytvořím trasu, vyexportuji do GPX jako track, nahraji do GPS a nechám vykreslit na mapě, hodím na řidítka a jedu. Jaká je výdrž v režimu trvalého ukazování mapy a trasy s podsvícením tak aby byl displej čitelný i za slunečného počasí? Kolik max bodů může takto nahraný track obsahovat?
Díky

 

Podle webové specifikace až 200 tras a až 10000 bodů. Používáme eTrex30, což je až na pár drobností stejné zařízení. Běžně si trasu naklikám na mapy.cz, dám export do GPX a s kapacitou nikdy problém nebyl. Baterie vydrží dlouho, třeba 2 - 3 celodenní výlety, specifikace na webu odpovídá. Maximální podsvícení nepoužívám, je to většinou zbytečné, display je v pohodě čitelný i bez toho. A to máme ten starší model.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama