Přejít na obsah


Fotka

Vaše zkušenosti - boty Salomon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 E.liska

E.liska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 13:25

Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto obuví? Já jsem si jedny koupila, bohužel jsem ale špatně zvolila velikost a teď přemýšlím, že bych si je koupila znovu. Už je ale neseženu za tak pěknou cenu, tak by mě zajímalo, jak jste spokojení s touto značkou? Uvažuju o koupi nízkých bot Salomon exit gtx. Díky za odpovědi!
  • 0

#2 montardo

montardo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 14:34

Mám od Salomonu Exit Peak, což je obdoba těch tvých, jen jsou kožené a bez membrány. Vršek super ten by ještě dlouho vydržel, ale podrážka nestojí za moc - po dvou sezonách je budu muset vyhodit, protože jsem prochodila v podrážce pod patou díru dovnitř (u všech mých ostatních bot měl vždy nižší životnost svršek). To jsem v nich ani na výlety moc nechodila, na to mám pohory a v létě po městě chodím v sandálech. Příště si určitě vyberu nějaké jiné s osvědčeným Vibramem a ne tuhle měkkou směs Contragrip. Jinak si nemůžu stěžovat, kdyby existovaly ty samé s Vibramem, tak do nich jdu znova. Kdyby měl někdo tip na dobré nízké outdoor boty, tak budu ráda.
  • 0

#3 stokurev

stokurev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 14:40

Já mám dvoje, takové ty sandálokecky, a gore a s oběma jsem nadmíru spokojen. Teď plánuji nákup a zase asi půjdu do této značky. Jinak výborné zkušenosti mám se značkou Dunham, ale ty se u nás moc nevyskytují....
  • 0
Prostě mám rád výlety a nejsem vulgární, protože se můžeme někde potkat :)

#4 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 15:16

Contragrip je o dost mekci nez Vibram a proto se rychleji "ochodi", zase min klouze na vlhku a ledu kde ma vibram dost problemy :) Solomon obecne prumer pokud mluvime o trekovejch botach rozhlednul bych se po jinych znackach: Lowa, Meindl, Garmont, Merrel, ... GTX je podminkou.
  • 0
HTC ONE + Etrex 30

#5 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 15:21

mám problémy s kotníky, málokteré boty m sednou a musím říct, že když už si nevím rady, vždycky jdu do Salomon a ještě jsem nelitovala. Supr boty...měla jsem od nich většinou sandále a nízké boty, všechny byly úžasný, vydržely cca 5 let docela drsného terénu a častého používání...takže já jsem stoprocentně pro:)
  • 0

#6 E.liska

E.liska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 15:21

Díky všem.. Co se týče jiných značek, přijde mi, že se pak ale dostávám do trochu jiných cenových výšek :(
  • 0

#7 E.liska

E.liska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 16:58

Pokud máte ještě někdo nějaké zkušenosti, budu jen ráda :-)
  • 0

#8 Krakono

Krakono

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 17:54

Já mám boty Salomon Techamphibian a jsem s nimi velice spokojený. Nachodil jsem toho v nich po keškách už docela dost:-) A celkově mám jenom kladné zkušenosti se značkou Salomon
  • 0

#9 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 18:13

SALTIC je značka moje. Dám za ni hlavu na špalek.
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#10 Gastowski

Gastowski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 20:34

Mám od záři 2009 Salomon Vegy GTX a jsem nadmíru spokojený. Jsou lehké a dobře se nosí.Podrážka i svršek drží a nikde se nic nepáře.Za ty peníze bych si je koupil zas.Stály tenkrát těsně nad 2000 Kc. Tyhle jsou ale vyšší a chrání kotníky.
  • 0

#11 ilca12

ilca12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 20:40

Já nedám dopustit na Merrely.
  • 0

#12 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 21:55

Merrely jsou strasny, jedny sli na reklamaci po 9mesicich a druhy po 1,5 mesici !!! Oboje Gore-Tex. Uz nikdy vice ...
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#13 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 2:24

Merrely uz mi taky nesmi ani omylem do baraku. Po cca 4-5 mesicich pouzivani se objevily praskliny mezi spickou a podrazkou, praskle svy, reklamace nula nula nic. Za ty penize co za to chtej podle mych zkusenosti hrozna bota. Jinak Salomony jsou rozumnou variantou za slusnou cenu, na bezne nebo lehci horske courani myslim uplne v pohode. Na tezsi pouzivam Lowy, ale to uz je zaae jina cenova relace...
  • 0

brundi
 


#14 elduno

elduno

    El Důňo

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 5:26

Co se tyka GTX bot, mam Salomon Vega GTX a jsou to nejlepsi boty, jake jsem kdy mel, uz je nosim pres rok a porad bez problemu, coz se o Merrellu rict neda. Ale zase dle meho nazory jsou Merrelly pohodlnejsi, takze Merrelly jen ve sleve a bez membrany, pak cena okolo 1000,- za boty odpovida. Takze Merrell ano, ale jako pohodlnou backurku na vychazky po meste, ne do terenu. Doby kdy Merrell delal kvalitni boty, jsou uz tak 3 roky pryc. Membranove Merrely uz nikdy. Meli jsme troje - dvoje na reklamaci jedny (nizke GTX uz nevim jake) po mesici, druhe take GTX (Moab), ted z nich zbyvaji jedny Chameleon 2 GTX (za 3800). Do vsech teklo/tece na spoji podrazky a boty v miste kde se ohyba spicka. Podotykam, ze se o boty spravne starame. Takze z mych zkusenosti - Salomon s gore rozhodne ano, na GC doporucuji spise stredni vysku. Na narocnejsi tury pouzivam ceske boty Prabos - velmi kvalitni GTX boty za rozumnou cenu.
  • 0

#15 E.liska

E.liska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 12:24

Díky moc všem, co napsali. Boty už mám doma, tak doufám, že vydrží
  • 0

#16 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 12:36

Měl jsem jak Merrely tak teď mám Salomony, oboje ale jenom takový ty lehký modely. Merrel Madison ventilator (prý ) s membránou , salomon bez. A co se týče chůze v nich tak nedám na Merrel dopustit. Oboje teda pohodlný to se musí nechat, jak na asfaltu, tak v terénu, ale jenom než přijde svah. Na svahu jsou Salomony jak bláto (já vím nejsou k tomu určený) zatímco Merrel krásně držel nohu. A ještě co se smrádku týče - dost se mi potí noha což je u Salomonů znát, u Merrelů nevímjaktodělaj i po celodenním parnu pohoda. Já tedy jdu znova do Merrelů
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#17 Verusik

Verusik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 12:43

Mám GTX Merrely a žádný problém. Nosím je už dva roky jak do města, tak i do terénu. S impregnací si hlavu moc nelámu a nohy mám pořád v suchu.
  • 0

#18 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 13:23

Vysoké botky na vysokohorské túry mám Prabos (úžasné) a Garmont (taky super), oboje samozřejmě GTX. No a asi 2 a půl roku zpátky jsem si pořídil nízké Salomon Elios GTX a jsou parádní. Každodenní nošení, víkendové výlety a i nějaké hřebenovky a lehčí túry ve Vysokých Tatrách...nikdy mě nezklamaly. Obecně mám od Salomonu více věcí - bundu, batoh Revo Minim 30 a se vším jsem nadmíru spokojený.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#19 v.roul

v.roul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 15:04

Já pokud kupuju boty, tak jedině tuto značku. Moje první jsem si koupil před 6ti lety a musim zaklepat, ani jedna díra, žádné odlepení, švy drží, prostě kdybych je pořádně umyl, tak budou skoro jako nové! :) Ale co jsem s nima nachodil, a hlavně v jakých podmínkách jsem je tahal... !!! U mě jasným favoritem tato značka, co se kvality týče...
  • 0

#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 17:01

Byl jsem teď s geodcerou shánět botky v outletu v Modřanech, ve středu tam dostali príma pohorky AKU, dnes bohužel její číslo nebylo. Ale nově tam mají plno Garamontů a Salomony.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama