Přejít na obsah


Fotka

Geocaching pro iPhone4 v zahraničí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Bobo2222

Bobo2222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 11:06

Vím, že píchnu do vosího hnízda, ale jsem nadšen. Když jsem hledal informace o tom jak v zahraničí lovit kešky bez přípravy, při náhodných zastávkách, nikdo mi moc z praxe neodpověděl, až na jednoho to byly spíš teoretické rady jak to udělat jinak. Znovu opakuji jsem nadšen a to nejen v zahraničí. Mám data roaming u VODAFONu nějakých 600 MB a stím na měsíc určitě vystačím. Obavy, že je to v lese nepoužitelné se ukázali opět pouze jako teoretické. Je pravda, že to má i některá omezení. Já našel zatím 3. 1, malá výdrž baterie - vystačí tak na 10 keší s hledáním a zalogováním. Kdo se přemisttuje autem snadno si snadno dobije. 2, malá odolnost proti povětrnostním vlivům - jsem zatím nevyřešil. 3,malá citlivost GPS, neprojevuje se anini tak v lesnatém terénu pod stromy , to je srovnatelné s OREGONEM, ale nejvíce za hustých těžkých mraků, tesně před bouřkou. Takže opakuji jsem nadšen a Oregona nosím sebou pro jistotu. Jsem ale lenivej ho použít. Komfort aplikace pro iPhone4, vynikající grafika, a všechny informace včetně zalogování. Asi sebou budu nosit jen tužku a razítko. Má někdo jiný názor ( prosím z praxe, ne teoretický) ?
  • 0

Apple iPhone 4, Garmin 450, iGo 8.3


#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 11:34

Bobo2222: muj nazor z praxe je ten, ze jsem lovil s iPhone cca 300 nalezu. Potom sem byl na Sipce a tam me vytrestal tak, jako nikdy - zejmena kvuli absenci signalu jako takoveho, takze ani GPRS/EDGE a tim padem jsem byl vis kde. Stejne je to s vydrzi baterie - tebou zminovany argument o aute je zrovna v tomto pripade naprosto nesmyslny. Uz vidim, jak si nekdo z lesa odbiha po 10ti kesich dobijet mobil do auta a vraci se zpatky. Ano, osobne tvrdim, ze na mestske cache ve spojeni se satelitnimi snimky je to bezkonkurencni, ovsem to plati v CR - v cizine se clovek nedoplati za data. Nehlede na nizkou vydrz nejenom na baterie (tebou zminovanych 10 kousku bych osobne posunul na nekam 12-15 podle toho, jak se mi realne zadarilo), ale i vydrz jako takovou - kdyz mam zabahnene ruce, tak nemam problem sahnout na Oregano a potom ho klidne oplachnout v kaluzi. Udelas to same s iPhonem? Moje resume zni takto, jako HLAVNI a JEDINE zarizeni na Geocaching bych ho doporucil pro zacatecnika a vyhradne u mestskych cachi. Pokud to nekdo mysli vazneji, tak rozhodne turistickou navigaci a iPhone jako doplnek - sam ho pouzivam na zjistovani aktualnich logu, logovani DNF, apod.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 11:35

no uplne bez pripravy primo ne, ale kdyz se obcas stalo ze sem mel vic casu nez sem potreboval, tak misto datoveho roamingu jsem zapadl k macdonaldu, dal si kolu, ci jinou drobnost a pres mistni wi-finu sem si stahnul data co jsem potreboval. Na zapade od hranic je wi-fi skoro vsude, cim vic jdes na vychod tim je to horsi no .. za predpokladu ze se clovek pohybuje po civilizaci tak ani nepotrebuje data roaming .. ja tedy mluvim spis o kontrole jinych dat nez jsou PQcka, ale principialne je to myslim stejna zalezitost B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#4 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 11:42

data v zahranici...kdyz mas 600MB v tarifu tak je moznost si v zahranici zapnout

http://www.vodafone....a/vpd/index.htm

Passport data na den, Vodafone Passport data na stálo

50 kc / den se stejnym FUPem co mate v CR

nebo

177 kc / mesic se stejnym FUPem co doma

podminka je ze musis mit v pausalu internet na stalo
  • 0

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 11:50

Tak to vypada zajimave, tyhlety ceny. Kdyz ma nekdo v CR IVM se 150 MB, tak tech 150 MB v zahranici je na den nebo pomerna cast? Nicmene osobne stejne radeji hledam s Oregonem a v zahranici v kombinaci s fotospoilery uvnitr POI.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 Bobo2222

Bobo2222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 11:51

Pro: Orxion Náš pravdu, tak jsem to taky dělal. Jenže v německu se k WiFi zadara nepřipojiš ani v McD. Snad jen v rakousku. Nejlepší je to s wifi v itálii. Jak naschvál ale nikdy není tam co já. Tedˇněkde zastavím mám chvilku, během pár vteřin mám keše v okolí a po nálezu si je hned i zaloguju. I když na západ od našich hranic je wifi skoro všude, skoro nikde se k němu nepřipojíš, a bude to ještě horší. Dík za názor
  • 0

Apple iPhone 4, Garmin 450, iGo 8.3


#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:00

No cekal jsem, jestli s tim nekdo prijde, protoze mam naprosto stejne zkusenosti jako Bobo2222 - ono wifi je, ale obvykle s autentizaci. V Rakousku v McD vetsinou je, ale v Nemecku je to bida :-( V kazdem pripade osobne tohle beru jako "nouzovku". Nejlepsi je mit pochopitelne cestu + okoli v GPS a fotospoilery v POI.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:04

Při mojí malé cestě po Španělsku jsem to dělal tak že jsem si vždycky ráno přes nějakou WiFi(nejčastěji MCkačer nebo jsem pár minut postal před nějakým hotelem)natáhl 100 nejbližších keši a bylo vyřešeno(aplikace GCzII) Pokud máš Oregona tak si do něj nahraj keše okolo trasy kudy jedeš.vejde se jich do něj nepočítaně. Pokud máš problem s PQ tak zde někoho požádej a určitě ti rád poskytne za Flašku zelené svoje ;)
  • 0

#9 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:05

jeste k 1) da se nabijet i v lese
http://www.pselectro...y-bh341usb.html
http://www.dealextre...-adapters-53689
samozrejme mezi prvni a druhym existuje cele spektrum variant

2) odolnost, existupji spesl pouzdra ... treba http://cgi.ebay.com/...=item41594246a4
neni to extra do slejvaku ale da se s tim operovat...

k netu ... ja ten pasport nasla protze jedem skandinavii a samozrejme :
http://www.vodafone....pd/podminky.htm

# Objem volných dat (FUP) je sdílený pro přenos dat v rámci domácí sítě Vodafone ČR i v roamingu v celkovém objemu 150 MB v případě tarifu Internet v mobilu a 600 MB v případě tarifu Internet v mobilu na plno (tj. pokud má například zákazník aktivován tarif Internet v mobilu naplno, kde FUP činí 600MB, a v rámci domácí sítě Vodafone ČR vyčerpá 100 MB, může v roamingu čerpat již pouze 500 MB).

# Po překročení FUP v daném období je zákazníkovi dočasně snížena rychlost (do konce časového období), v žádném případě však není toto překročení penalizováno dodatečným zpoplatněním či deaktivací služby.

# Nefiremní zákazníci mohou tarif Vodafone Passport data na den využít v následujících zemích: Německo, Velká Británie, Irsko, Portugalsko, Malta, Španělsko, Itálie, Nizozemí, Rumunsko, Maďarsko, Řecko, Rakousko, Francie, Belgie, Švýcarsko, Polsko, Slovensko.

takze me je to ve skandinavii na h... takze to mam 1MB za 30kc :oS
takze to resim pripravou vseho pro offline
ale pro toho kdo jezdi za hranice casteji by to nemuselo byt staptny ...
  • 0

#10 Bobo2222

Bobo2222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:07

Přesně o tom to je. Často mě osud zavane do míst na které jsem se nemohl připravi. No třeba prostě proto, že jsem netušil, kolik tam budu mít času. Teď mám behem pár minut všechny dostupné informace jako z netu.jen fotografie se stahují pomalu. A když přece jen tápu tak si přepnu typ mapy, třeba satelitní a je vymalováno.
  • 0

Apple iPhone 4, Garmin 450, iGo 8.3


#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:13

Xork42: mel jsem taky dobijeci zada, cely iPhone se do toho zacvakl a on to stihl myslim 1,5x do plna nabit. Nicmene k cemu je nabitej telefon, kdyz tam kde clovek je, neni vubec signal (prave mnou zminovana Sipka). Co se pouzder tyce, tak to je asi tak kvalitni, jak kdyz si to das do igelitovyoh pytliku. Bobo2222: vsak ja s tebou souhlasim, ze jako nouzovka dobry. Nicmene osobne si nedovedu predstavit, ze kdyz jsem v prosinci a nasledne v breznu lovil ve 2000 m.n.m. v lyzakach a rukavicich cache a pritom jsem se propadal az po pas do snehu, ze bych v te rukavici sviral iPhone. Ale chapu, ze nekteri toho schopni jsou :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 Bobo2222

Bobo2222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:27

Pravda na extrémní geocaching to není, proto se toho oregona nezbavuju. Navíc když si zajistím georobotka, tak sebou může fláknout do vody i s oregonem. O tom žádná.:D:D
  • 0

Apple iPhone 4, Garmin 450, iGo 8.3


#13 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:28

S474N nemam iphone ale motorolu ale co se zravosti tyce sou vsechny smartfouny stejny ... ja mela obdobi solarnich nabijecek ted mam tu vecicku z druhygho odkazu kapacita 9000mah a par dni je klid... tamto pouzdro je takovej lepsi igelitovej pytlik :oD sou lepsi, drazsi, ale zatim nebylo treba... a signal ... mno ted sem 5 dni lovila na slovensku na hradnich zriceninach v lese a signal vetsinou byl, jen na zacatku na Sulove sem myslela ze nez se chytne tak ho mrsknu z tech skal dolu ... zatim lovim s mobilem, s i bez pripravy nekdy ulovim nekdy ne .. je to hra, ne ?
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:38

Bobo2222: dalsi veci je, ze netusim jak ty, ale bezne mivaji lide i dost vylustenych mysterek v databazi. Jak takove lovis s iPhonem? Ja vidim krasne finalky v mape a muzu se podle toho orientovat. Jak rikam, proste iPhone je takovej ten zaklad, pro lehky tradicky a lehky multiny, ale pro nejakej "opravdovej lov", to fakt ne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:39

Asi úplně nenabídnu řešení tvého problému (lovit kdekoliv v zahraničí bez přípravy a bez připojování na síť), popíšu však alespoň jak to dělám já.

1) Doma lovím primárně s Oregonem, iPhone používám jen jako doplňkové zařízení (nemám u sebe Oregon, zjištění aktuálního stavu, pohled do fotomapy atd.), vetšinou ve spojení s aplikací Geocaching od Groundspeaku.

2) V zahraničí se taky snažím naplnit si Oregona dopředu, ale ne vždy mi to vyjde. Proto jsem začal využívat aplikaci Geosphere, která pracuje výhradně s off-line daty, kromě mapy, kterou si taky tahá on-line (jde vypnout). Výhodou je i to, že program si stahuje i obrázky z listingu. Je to šikovný, svižný prográmek, který začínám využívat i doma. Nevýhodou zůstává nutnost plnění daty, jde to však velmi rychle, např. umí si stáhnout PQ přímo z e-mailu. Je to tedy výrazně jednodušší než naládovat do Oregona nové PQ. Navíc těch PQ můžeš mít v Geosphere nahraných spoustu, na omezení počtu jsem nenarazil.

3) Malou výdrž baterie, nízkou přesnost a malou odolnost iPhone bych chtěl vyřešit pouzdrem Magellan Tough Case, zatím jsem si ho ale nepořídil...
  • 0

#16 Bobo2222

Bobo2222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:40

Tvůj přístup se mi líbí, ale nechceme aby nám tu hru kazila technika. Navíc a to jsem ještě nezmiňoval, moje geomanželka teprve nyní začíná propadat kouzlu geocachingu. Nedůvěru v techniku překonala po pár minutách. Neodradil ji ani pád a následné hledání iP.
  • 0

Apple iPhone 4, Garmin 450, iGo 8.3


#17 Bobo2222

Bobo2222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:46

Až si ho pořídíš tak napiš . Nejdříve si to ale ověř toto pouzdro není primárně určeno pro 4 a narvat ji tam je prej kumšt.
  • 0

Apple iPhone 4, Garmin 450, iGo 8.3


#18 Bobo2222

Bobo2222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 12:51

Bohužel nejsem tak dobře jazykově vybaven, abych si mohl dovolit lovit mystery v zahraničí. Nemám je v oblibě ani u nás. Bydlím v Karviné a tam je zakládají snad jen vysokoškoláci a na luštění abys měl diplom. Nicméně máš pravdu
  • 0

Apple iPhone 4, Garmin 450, iGo 8.3


#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 13:08

Bobo2222: slusnosti je psat v ramci jednoho prispevku, pripadne minimalne jeste i davat pred zpravu nick, aby bylo jasne, na koho ci co presne reagujes. Netusim, jake pozadavky mas ty a velmi nerad bych tu argumentoval stylem "pockej az odlovis prvni tisicovku", nicmene urcite tvym soucasnym potrebam urcite aktualne vyhovuje iPhone a proto ho mas. Jsem si ovsem jist, ze tve potreby se budou v prubehu casu menit - sam jsem si tim take prosel a co vidim ve svem okoli, tak je to jak pres kopirak :-) Take jsem zacinal lovit pred x lety sem tam a rikal jsem si, ze nejaky T5, na to ze kaslu (nemel jsem vybavu) a ted? Pred par mesici jsem investoval nekolik tisic do vybavy na slanovani/lezeni. Zalezi jenom a jenom na tobe, co od toho budes chtit a co pro to sam budes chtit udelat. A nebo to tak nebude a s tim iPhonem si vystacis nadosmrti. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 15:55

S474N napsal/a:
ono wifi je, ale obvykle s autentizaci. V Rakousku v McD vetsinou je, ale v Nemecku je to bida :-(

To bude kvôli tomuto: http://www.dsl.sk/ar...hp?article=9152.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama