Přejít na obsah


Fotka

Hledám lidi na luštění mysterek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 16:48

Vážení přátelé!
Vzhledem k velkému počtu mysterek, které vznikly v mém okolí, a jelikož se z geocachingu pomalu stává mysterycaching:|, hledám tým lidí, kteří by luštili mysterky:p.

Požadavky:
-řidičský průkaz skupiny B:)
-vlastní automobilB)
-IQ minimálně 350:D

Jak by to vlastně fungovalo:
Vy vyluštíte mysterku, stavíte se pro mě doma a společně vyjedeme:p. Pokud se bude jednat o mysterku typu "Najdi to a to a tolik metrů pod takovým azimutem najdi kešku", nejprve najdete to a to, následně ověříte, jestli se tam skutečně nachází keška, zajedete pro mě domů a následně se na místo společně vrátíme a zalogujeme se:D.

Co za to:
-skvělá výplata 1kč ročně, případně při velké spokojenosti 400% navrch
-budete mít tu čest, být těmi, kdo mě bude vozit auty ke keškám
-speciální legitimace "Tiskařův luštitel mysterek"

Přijímám 14-19 lidí, při velkém zájmu možnost navýšit tento počet až na 22B).
  • 0

#2 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 16:57

Jako vtip dobrý! :D
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#3 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 17:11

DNFTT
  • 0

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 18:50

hlasim se k tobe do tymu - na stejnej post jako mas ty (abys nebyl sam, prece te v tom nenacham :D)
  • 0

#5 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 19:18

Že bych založil podobný tým na jihu Moravy? Na bodech by to bylo poznat :D
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#6 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 20:14

To nezní špatně, jenom bohužel to auto nemám. Tak škoda. :)
  • 0

#7 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 6:25

V práci mám IQ151, bude to stačit? Na druhou stranu, nemáš to ke mně daleko a podle Newtonova gravitačního zákona je síla nepřímo úměrná druhé mocnině vzdálenosti.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 8:12

Tiskar94 napsal/a:
Vážení přátelé!
....

A proč by ses vůbec namáhal tam ke keši jezdit? Stačí, aby tě tam zapsali do logbooku, ne?
  • 0

#9 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 8:56

Stacilo by udelat vicero razitek "Found It - Tiskar94" a je to bezkontaktni. B)
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#10 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 9:19

Me to nepripada jako vtip, a musim souhlasit s tim, ze soucasny stav jde proti puvodni myslence GC, a tim je IMHO vyrazit do prirody. Ale to nemuzu, kdyz pred tim musim sedet hodiny u pocitace, ze? Vytvorit uzavrenou skupinu pro sdileni vysledku lusteni je jiste cesta, jak tuto situaci mirne zlepsit. Mimodek se v takovem tymovem pripade predpoklada, ze se za mysterkou vypravime spolecne. Casem vsak narazite na problem, ze ne vsichni ze skupiny mohou kdykoliv vyrazit spolecne. A skupina se drive ci pozdeji rozpadne. Proto se mi zda daleko lepsi podilet se na praci otevrene skupiny, ktera sdili sve vysledky na netu, napric regiony. Jako autor nekolika mysterek, jsem se rozhodl ulozit svoje finalky do teto verejne databaze. Jednak budu rad, ze jsem to udelal sam, a ne nekdo jiny, a za druhe proto, ze jsem pri jejich tvorbe skutecne nechtel nikoho otravovat. Takze pokud reseni timto zpusobem nekomu udela radost, pak vlastne moje cache splnila svuj ucel, vzdyt jsem preci chtel, aby jeji nalezce mel z jejiho nalezeni radost. Timto dekuji tvurcum a spravcum webu jako jsou gcfinalky.cz, gcspoiler.cz a jim podobnych.
  • 0
Via est scopus!

#11 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 9:48

Pazitka napsal/a:
Me to nepripada jako vtip...


Máš svým způsobem pravdu, ale asi sis spatně přečetl ten úvodní Tiskařův příspěvek. On nehledá lidi, se kterými si budou vzájemně pomáhat, on hledá lidi, kteří to za něj vyluští a ke keši ho dovezou. To je sakra rozdíl.

Mimochodem, pokud se ti mysterka nelíbí, kdo tě nutí ji lovit? Nebo už máš všechny tradičky odlovené? ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#12 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 10:20

LudekV napsal/a:
Máš svým způsobem pravdu, ale asi sis spatně přečetl ten úvodní Tiskařův příspěvek. On nehledá lidi, se kterými si budou vzájemně pomáhat, on hledá lidi, kteří to za něj vyluští a ke keši ho dovezou. To je sakra rozdíl.

Precetl. Rozdil vidim, a vnimam. Nicmene je tu i ta mnou komentovana stranka veci, na kterou jsem mel potrebu reagovat.

LudekV napsal/a:
Mimochodem, pokud se ti mysterka nelíbí, kdo tě nutí ji lovit? Nebo už máš všechny tradičky odlovené? ;)

Typicka zbytecna reakce typu flame :-) Od tak inteligentniho cloveka to chapu jako rejpnuticko, a prijimam ;-) Ano, cisteni mapy patri mezi jedno z mych hobby. Avsak co je za mym "obzorem" me nezajima, kesi je jiz skutecne tolik na vyber, ze ani ty tradicky nemohu vsechny posbirat.
  • 0
Via est scopus!

#13 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 10:25

Pazitka napsal/a:
ze soucasny stav jde proti puvodni myslence GC, a tim je IMHO vyrazit do prirody. Ale to nemuzu, kdyz pred tim musim sedet hodiny u pocitace, ze?


vždy, když čtu něco takového, napadá mne otázka: "co Ti brání vyrazit do přírody bez krabičky?"
ale hlavně, aby se tu tohle téma zase nezvrhlo...

ještě k tématu: mám to k Tobě daleko, ale když budeš chtít něco odlovit u nás, nápovědu k našim mysterkám poskytuji rád každému. Zkus to samé, třeba Ti autor pomůže ;)
  • 0

#14 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 10:53

100Dteam napsal/a:
vždy, když čtu něco takového, napadá mne otázka: "co Ti brání vyrazit do přírody bez krabičky?"

Nic :-) Taky to nekdy delam. Ale neni to ono ;-)

100Dteam napsal/a:
ještě k tématu: mám to k Tobě daleko, ale když budeš chtít něco odlovit u nás, nápovědu k našim mysterkám poskytuji rád každému. Zkus to samé, třeba Ti autor pomůže ;)

Děkuji. Doufam, ze se nekdy na Plzensko podivam, a budu si to pamatovat. Vzdycky, kdyz chci nejakou mysterku hodne moc vyresit, a nemuzu na to prijit, kontaktuji autora. Jen asi jednou se mi stalo, ze me poslal ... k sipku.
Ja ale mluvim spis o kesich, ktere se mi ani lustit nechce. Goooglovky typu Homolka a spol. ... nebo "nauc se 100 plus jedna zajimavosti o motylech" ... urcite vis, co mam na mysli.
  • 0
Via est scopus!

#15 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 12:18

Pazitka napsal/a:
Ja ale mluvim spis o kesich, ktere se mi ani lustit nechce. Goooglovky typu Homolka a spol. ...


Kdyby Googlovky, ale když tě nutí se na ten film dívat :(

K tématu vlákna:
Spolupráce při luštění a společný odlov - ANO
To co chce Tiskař, tj. vyluštěte to někdo a dovezte mě na fínální souřadnice - rozhodně NE

HOWGH
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#16 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 12:40

Jak by to vlastně fungovalo: Vy vyluštíte mysterku, stavíte se pro mě doma a společně vyjedeme:p. Pokud se bude jednat o mysterku typu "Najdi to a to a tolik metrů pod takovým azimutem najdi kešku", nejprve najdete to a to, následně ověříte, jestli se tam skutečně nachází keška, zajedete pro mě domů a následně se na místo společně vrátíme a zalogujeme se:D. Jako fór dobrý:) Nejvíce potěší, když to zozlouskneš sám. Když to nejde napíšeš autorovi - my odpovíme každému. A když autor neporadí hledáš pomoc jinde, ale ne způsobem popsaným výše. Ještě, že Tě známe a tušíme tu nadsázku:))
  • 0

#17 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 12:55

[quote]Don82 napsal/a:
Jako vtip dobrý! :D[/quote]
Co? Jakej vtip? :o

[quote]petulinka1 napsal/a:
hlasim se k tobe do tymu - na stejnej post jako mas ty (abys nebyl sam, prece te v tom nenacham :D)[/quote]
To chce každej :D. Asi navýším počet na 38 :D

[quote]Vianney napsal/a:
V práci mám IQ151, bude to stačit? [/quote]
Málo :D

[quote]Smogeo napsal/a:
přijde na to .... kolik máš přes prsa :D
[/quote]
1 knoflík na košili B)
[quote]Smogeo napsal/a:
Co tě vytočilo? Nikdy předtím jsi takhle rejpavě nepsal.
[/quote]
Nejdřív jsem začal s GC2XG8M. Po čtvrt hodině mám lehce jeden obrázek. Po troše googlení mám po hodině a půl další tři obrázky. Následně na to kašlu, zkusím si jen tak dosadit do vzorečku čísla, která odhadnu. Na souřadnicích sice nacházím velkej šutrák s pařezem, ale keška nikde. Následně si ještě zkouším projít lesy kolem trati, opět neúspěch.
GC2P824 - vyluštěno v autobuse, ale prostě jsem do vzorce nedosadil G a tak jsem skončil na geonápadném místě - o 4km jinde.
GC1W00W - v GPSce mi došly baterky a nějak neumím s lišejníkem. Namísto na sever jsem šel na jihozápad. A když jsem nakonec našel celej promoklej studánku, měl jsem zhruba dvě minuty na hledání, přičemž jsem kešku nenašel. Ale dobré je to, že jsem to pak dal ze Slovanky do Mšena na kole za 15 minut (spěchal jsem na autobus do Hradce).

[quote]dr.vota napsal/a:
A proč by ses vůbec namáhal tam ke keši jezdit? Stačí, aby tě tam zapsali do logbooku, ne?[/quote]
Jenže hledat kešky na souřadnicích mě baví, narozdíl od toho sedět u počítače a přemýšlet, co je to zas za volovinu.

[quote]ubuster napsal/a:
Stacilo by udelat vicero razitek "Found It - Tiskar94" a je to bezkontaktni. B)[/quote]
Pravda pravda :D Hned je jdu udělat a podstrčím to jbc ftf týmu namísto toho jejich :D

[quote]Pazitka napsal/a:
Vytvorit uzavrenou skupinu pro sdileni vysledku lusteni je jiste cesta, jak tuto situaci mirne zlepsit. Mimodek se v takovem tymovem pripade predpoklada, ze se za mysterkou vypravime spolecne. Casem vsak narazite na problem, ze ne vsichni ze skupiny mohou kdykoliv vyrazit spolecne. A skupina se drive ci pozdeji rozpadne. [/quote]
Ano ano, občas něco luštím například s W!nd3m, jenže pak je problém, že buď nemá čas jeden, nebo druhej. . .


[quote]Pazitka napsal/a:
Me to nepripada jako vtip, a musim souhlasit s tim, ze soucasny stav jde proti puvodni myslence GC, a tim je IMHO vyrazit do prirody. Ale to nemuzu, kdyz pred tim musim sedet hodiny u pocitace, ze?[/quote]
Mně také nepříjde současný stav vtipný, ale vím, že ho nezměním, tak co se namáhat ;)

Vlastně jsem tímhle tématem chtěl říct jen tohle:
Zakladatelé keší, víte, že existuje také typ cache "Tradiční"? Taková keška se ukrývá přímo na zadaných souřadnicích a je věnována něčemu reálnému a zajímavému. Člověk nemusí sedět hodiny u počítače ani hodiny bloudit po lese a může rovnou vyrazit na kešku. Pokud chcete k nějakému místu dovést lidi, pak je nejlepší, založit tam tradičku. Pokud tam lidi nechcete, nezakládejte tam nic.

[quote]LudekV napsal/a:
[quote]Pazitka napsal/a:
Me to nepripada jako vtip...[/quote]

Máš svým způsobem pravdu, ale asi sis spatně přečetl ten úvodní Tiskařův příspěvek. On nehledá lidi, se kterými si budou vzájemně pomáhat, on hledá lidi, kteří to za něj vyluští a ke keši ho dovezou. To je sakra rozdíl.
[/quote]

On si popravdě Tiskař z toho současnýho stavu dělá p*del. B)

[quote]Pazitka napsal/a:
Ja ale mluvim spis o kesich, ktere se mi ani lustit nechce. Goooglovky typu Homolka a spol. ... nebo "nauc se 100 plus jedna zajimavosti o motylech" ... urcite vis, co mam na mysli.[/quote]
Homolkovi mi docela sedli, neboť tam je narozdíl od jiných mysterek přesně řečeno co máš dělat.
  • 0

#18 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 13:12

Tiskar94 napsal/a:
GC2XG8M. Po čtvrt hodině mám lehce jeden obrázek. Po troše googlení mám po hodině a půl další tři obrázky. Následně na to kašlu, zkusím si jen tak dosadit do vzorečku čísla, která odhadnu. Na souřadnicích sice nacházím velkej šutrák s pařezem, ale keška nikde. Následně si ještě zkouším projít lesy kolem trati, opět neúspěch.

Tak zrovna tahle mě taky pěkně deptá. Akorát sedět u googlu, hledat města a souřadnice. A ve výsledku i dosazení je pěkná mysterka. Ale mnohem horší je německý listing(otazník) přímo na radnici, který má sestru ve Vídni.
  • 0

#19 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 13:19

Si zapni na mape filtr, at ty otazniky nevidis :D Nebo si dokonce muzes zapnout jen eventy a chodit jen po hospodach ;) Ty maj vyhodu ze velikost byva extra large, takze se snadno najdou, casto i bez hintu
  • 0

#20 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 13:35

LudekV napsal/a:

Pazitka napsal/a:
Ja ale mluvim spis o kesich, ktere se mi ani lustit nechce. Goooglovky typu Homolka a spol. ...


Kdyby Googlovky, ale když tě nutí se na ten film dívat :(

K tématu vlákna:
Spolupráce při luštění a společný odlov - ANO
To co chce Tiskař, tj. vyluštěte to někdo a dovezte mě na fínální souřadnice - rozhodně NE

HOWGH

Máte recht, každému se líbí něco jineho.Homoláči trvají 80min a googlit se nemusí, je to každého volba v rámci čisté mapy.
Ale těžší mystery kde je zapotřebí programů se obyčejný člověk musí nejdříve naučit s programem, tak tam to vidím od 5 hodin výše protože ho člověk nikdy neviděl a je nutno se sním naučit pracovat. Co se týče bimbajek GC2XG8M -5 fotek jsem hledal hodinu 1,5hod pak jsem vzdal /nejsem zdatný googlič /;).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama