Přejít na obsah


Fotka

Hledám lidi na luštění mysterek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#21 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 13:52

kaslete na lusteni, berte to BF :)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#22 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 13:53

Taky si myslim že je zbytečně moc otazníků.. zakladejte tradičky a multiny a je to :-) .. Nebo kdyby se místo webcam zablokovaly právě otazničky:):D
  • 0

#23 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 14:06

Tiskar94 napsal/a:
Vlastně jsem tímhle tématem chtěl říct jen tohle:
Zakladatelé keší, víte, že existuje také typ cache "Tradiční"? Taková keška se ukrývá přímo na zadaných souřadnicích a je věnována něčemu reálnému a zajímavému. Člověk nemusí sedět hodiny u počítače ani hodiny bloudit po lese a může rovnou vyrazit na kešku. Pokud chcete k nějakému místu dovést lidi, pak je nejlepší, založit tam tradičku. Pokud tam lidi nechcete, nezakládejte tam nic.


Ono je ale mnohem jednodussi udelat mysterku a hodit kes za okap ci dat magneticke nano na znacku, nez hledat nejake zajimave misto. Druha vec, ktera za to muze, je to, ze se tu uchytil blby nazor, ze zatimco tradicka musi byt na peknem nebo zajimavem miste, tak mysterka muze byt srackova kes kdovi kde. A tento nazor ma i plno lidi, co nema moc rado mysterky. Uprimne se pak nemuzou divit, ze se jich publikuje dost.
Na druhou stranu porad je tu plno tradicek a to vcetne Prahy ci Brna. Nektera nemecka velkomesta jsou na tom podle me mnohem hur.
  • 0

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 14:07

Tiskar94 napsal/a:
Vlastně jsem tímhle tématem chtěl říct jen tohle:
Zakladatelé keší, víte, že existuje také typ cache "Tradiční"? Taková keška se ukrývá přímo na zadaných souřadnicích a je věnována něčemu reálnému a zajímavému. Člověk nemusí sedět hodiny u počítače ani hodiny bloudit po lese a může rovnou vyrazit na kešku. Pokud chcete k nějakému místu dovést lidi, pak je nejlepší, založit tam tradičku. Pokud tam lidi nechcete, nezakládejte tam nic.

Vono to mas tezky, kdyz nemas zadny pekny ci zajimavy misto a chces proste moci mermo nekam umistit tu prazdnou TicTac, co ti zbyla doma, tak ti nezbejva nic jinyho, nez si k tomu vymyslet idealne nejakou nesmyslnou sifru a to volny misto proste zaplacnout. Stuj co stuj.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#25 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 14:09

Zajímavé je, že přemysterkování je takřka výhradně český fenomén. Schválně zkuste porovnat Prahu s jinými evropskými metropolemi.
  • 0

#26 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 14:11

Danstahr napsal/a:
Zajímavé je, že přemysterkování je takřka výhradně český fenomén. Schválně zkuste porovnat Prahu s jinými evropskými metropolemi.


A koukal si nekdy na mapu Nemecka? Zadej si treba Drazdany a posud sam, zda je to pouze cesky fenomen. ;);)
  • 0

#27 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 14:12

Danstahr napsal/a:
Zajímavé je, že přemysterkování je takřka výhradně český fenomén. Schválně zkuste porovnat Prahu s jinými evropskými metropolemi.

Pozri si Viedeň, ani Bratislava nie je veľmi tradičková.
  • 0

#28 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 14:15

Už jsme je nakazili :D. Samozřejmě to neplatí bezvýhradně, ale suma sumárum tu máme procentuelně mysterek opravdu dost. Konkrétně jsem porovnával třeba s Británií.
  • 0

#29 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 14:25

Danstahr napsal/a:
Už jsme je nakazili :D. Samozřejmě to neplatí bezvýhradně, ale suma sumárum tu máme procentuelně mysterek opravdu dost.
Konkrétně jsem porovnával třeba s Británií.

Možno to je aj dobré, Geocaching v Česku a na Slovensku je zaujímavý, a ľudia sa chovajú ako kamaráti (aspoň väčšina). Zober si také typické zatradičkované oblasti, (http://coord.info/ma...106.744533&z=13) - mysterky majú tak 10 foundov, málokto sa tam pozná, http://www.geocachin...35-3f237cf21d0a - na evente 15 ľudí.)
  • 0

#30 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 14:30

Já jsem spíš vlk samotář, takže zrovna 'asociálnost tradiček' mi spíš vyhovuje než trhá žíly :)
  • 0

#31 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 14:33

R4ZoR napsal/a:
málokto sa tam pozná, http://www.geocachin...35-3f237cf21d0a - na evente 15 ľudí.)


Vybrat si Nove Mexiko, kde je velmi nizka koncentrace kaceru, je opravdu priklad jak ma byt. :D:D
  • 0

#32 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 14:40

Vhodnost argumentů a odpovídající reakci sesmolím až večer, v mobilu ta mapa není to pravé... A k eventu a 15 lidem - co by některé mimopražské za patnáctku účastníků daly!
  • 0

#33 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:10

fireman.cz napsal/a:
... Ale mnohem horší je německý listing(otazník) přímo na radnici, který má sestru ve Vídni.

Tak opravdu co kačer, to názor. Zrovna tahle mysterka je vlastně jen multina, která je zpestřená tím, že se musíš na dálku s někým ve Vídni domluvít (nebo si tam zajet:p). Je sice pravda, že chudák Lentom lítal tři hodiny po kopcích, aby získal jen STF, ale jinak podle mě skvělý nápad.
  • 0

#34 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:23

Tiskar94 napsal/a:
GC2XG8M. Po čtvrt hodině mám lehce jeden obrázek.

Pojmi to jen jako matematickou rovnici bez jakehokoliv obrazku, jejiz hodnoty muzou nabyvat pouze nejakeho rozsahu a vysledek musi "padnout" k trati (na to pouzivam Geokuk, kteremu podstrcim gpx s vypoctenymi souradnicemi) a mas souradnice za kratsi dobu... :D
  • 0

#35 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:32

Danstahr napsal/a:
Vhodnost argumentů a odpovídající reakci sesmolím až večer, v mobilu ta mapa není to pravé...
A k eventu a 15 lidem - co by některé mimopražské za patnáctku účastníků daly!

to jako že jen v PRAZE se může sejít hodně lidí? :o
příklad "minieventu" mimo hlavní město: GC2QG0K
a příklad eventu v hlavním městě státu: GC2B7JB
:D
  • 0

#36 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:53

Danstahr napsal/a:
Zajímavé je, že přemysterkování je takřka výhradně český fenomén. Schválně zkuste porovnat Prahu s jinými evropskými metropolemi.

Podivej se treba na Pariz :-)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#37 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:58

dr.vota napsal/a:

Danstahr napsal/a:
Vhodnost argumentů a odpovídající reakci sesmolím až večer, v mobilu ta mapa není to pravé...
A k eventu a 15 lidem - co by některé mimopražské za patnáctku účastníků daly!

to jako že jen v PRAZE se může sejít hodně lidí? :o
příklad "minieventu" mimo hlavní město: GC2QG0K
a příklad eventu v hlavním městě státu: GC2B7JB
:D


Tak ja myslim, ze te s tim minimem trumfnu.
GC2372V :D:D:D
  • 0

#38 ssamson

ssamson

    ssamson

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:02

Nechápu, co tady zase řešíte. Jedna z nejbáječnějších věcí ve sbírání kešek je podle mě to, že je to vlastně svoboda .... chceš najdeš ... nechceš nehledej. Souhlasím, že pěkná místa nic nenahradí a kešky na nich mám nejraději. Ale na druhou stranu znám spoustu lidí, kteří milujou mysterky, jejich luštění a je to pro ně výzva a potěšení, když se něco nového naučí. Vyberte si každej to svoje a nepasujte se do role kazatelů.
  • 0

#39 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:12

trotakcz napsal/a:
kaslete na lusteni, berte to BF :)

Taky dobrý názor, místo 2 hodin u PC 2hod BF lítání po lese to je paráda ale musí být chut ;). Okolo 10 težkých jsem takto dal s lepším požitkem i radostí z nálezu.
  • 0

#40 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:18

Neříkám, že jen v Praze lze získat hojnou účast, to slovíčko 'některé' prosím neignorovat!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama