Přejít na obsah


Fotka

GSAK a statistiky - nastaveni


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 sffh

sffh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 14:58

Tak jsem si dneska zacal hrat se statistikama. Kdekdo muze namitat, podle poctu mych dosavadnich odlovu, ze zbytecne brzy, ale co se v mladi naucis, ..., vsak to znate. Zakladni instalace FindStatGen3 a BadgeGen je pohodicka, nejake stredne pokrocile nastaveni typu vecpani badgu do statistik, preskladani statistik, doinstalace map, zvoleni map apod., to je taky v pohode. Dve veci se mi ale rozchodit nepodarilo, a nenasel jsem je ani nikde na foru, ani ve wiki, ani na foru GSAK (cimzto netvrdim, ze to nikde nemuze byt, ale nenasel jsem to). 1) Mapa CR nejak nepobira kese, kraje mi to rekne, ze nezna, okresy, ze vubec nema. Existuje nejake plosne a konzistentni reseni tohoto problemu, abych to nemusel nejak rucne resit u kazde kese? Je tam jeste jakasi treti mapa, ktera to nejak bere, tusim, ze kraje, ale je to takovy zvlastni mix anglictiny a cestiny, takze jsem ji zase vypnul. 2) Elevation. Opet, proste jen zahlasi, ze nema data, a jestli je chci rucne doplnit. Existuje na to nejake plosne perzistentni reseni? Nejake makro, ktere bych pustil nad celou DB a ono by ji to nejak zchroustalo a data doplnilo. Predem diky za jakoukoliv radu. Budu vdecny i za pripadne odkazy jinam, kde se toto resi.
  • 0
Garmin Oregon 550t + TOPO Czech PRO 2010

#2 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 15:01

sffh napsal/a:
2) Elevation. Opet, proste jen zahlasi, ze nema data, a jestli je chci rucne doplnit. Existuje na to nejake plosne perzistentni reseni? Nejake makro, ktere bych pustil nad celou DB a ono by ji to nejak zchroustalo a data doplnilo.

O plošném nastavení výšky nevím, ani si nemyslím, že pro statistiku nalezených to má nějaký smysl. Uvědom si, že souřadnice keší se občas mění.
  • 0

#3 sffh

sffh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 15:06

Ze se umisteni obcas meni je mi uplne jasne, ono ani tak nejde o kazdy metr. Statisticky to umi zpracovat jednak sloupcove pocet v ruznych vyskovych "kategoriich" od tech pod hladinou more az po ty vysoko nad, a taky to nasledkem takovych nalezu generuje dva badge, jeden "hlavou v oblacich", druhy "hlavou v zemi". Neni to pro me nejaka absolutni nutnost, jen si rikam, ze by to asi melo byt resitelne. ;)
  • 0
Garmin Oregon 550t + TOPO Czech PRO 2010

#4 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 15:44

No vždyť ano, ale statistika se generuje ze seznamu nalezených. A FindStatGen si nově nalezené vždy dopočte.
Opravdu nechápu, proč bych měl mít v databázi >20k nenalezených českých keší u každé nadmořskou výšku.

Edit: ... která je potenciálně neaktuální.
  • 0

#5 sffh

sffh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2011 - 1:07

No, ono si je to nejak nedopocetlo, jinak bych se neptal... Jinak sem chtel to makro samozrejme poustet nad databazi My Finds.
  • 0
Garmin Oregon 550t + TOPO Czech PRO 2010

#6 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2011 - 6:39

a jsi si jist, ze se Te FSG ptal, zda je chces rucne doplnit? Mne to totiz vzdycky hodi hlasku ve smyslu, ze tento udaj chybi a zda ho chci doplnit (automaticky)...nemam ted moznost napsat presne zneni, neb jsem v praci. EDIT: pokud by se Ti to nepodarilo rozchodit, existuje jeste makro "elevation"
  • 0

#7 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2011 - 8:33

sffh napsal/a:
No, ono si je to nejak nedopocetlo, jinak bych se neptal... Jinak sem chtel to makro samozrejme poustet nad databazi My Finds.

Teda kamaráde, s Tebou je práce. Proč to nenapíšeš hned a děláš z toho takovou záhadu.
Ano, už se mi taky stalo, že GSAK do své databáze zapsal nesmyslné, resp. nulové hodnoty Elevation. Odstranit to je snadné - musíš vymazat oba sloupce Elevation a Resolution (menu Database-Global Replace). Při dalším běhu si FindStatGen dotáhne údaje o nadmořské výšce sám.
BTW: Oba sloupce si snadno můžeš zobrazit, abys viděl, co se děje: View-Add/Remove Columns.
Jirka
  • 0

#8 sffh

sffh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2011 - 16:04

Tak jsem si precetl vase rady, prehodnotil strategii a rozhodl se na to jit od lesa. Doted jsem predpokladal, ze je neco spatne s makrem, nebo ze ho spatne pouzivam. Ted jsem to uchopil tak, ze makro je zrejme v poradku, ale data ne. Komplet sem zlikvidoval databazi a nacet zcerstve PQ (chtel jsem videt rozdil v datech). Musim rict, ze tento krok byl zbytecne, jen jsem pak musel znova rucne upravovat souradnice mysterek a multin. Kazdopadne, nasledne jsem stahnul primo makro Elevation, smazal Elevation a Resolution (primo FindStatGen se nejak cuklo a rozhodlo, ze proste vysku generovat nebude, ani po opakovanem smazani obou poli), a skrz nej Elevation vygeneroval. Beha to celkem OK, jen je presnost 90m...no, budiz. Pokud jde o kraje a okresy, tady jsem po celkem dosti experimentech, jak to vyresit s tim, co uz mam, a po ne uplne snadnem hledani, stahnul makro CountryStateCounty - Overwrite a to pustil nad celou My Finds DB. Pekne ji to celou projelo a vsude udaje doplnilo/opravilo. To byla ale pouze pulka reseni. Anglofonni mapa kraju je evidentne nejak zabugovana, a na ten jazykovy hybrid jsem se proste nemohl divat, takze nasledovala rucni editace Czech states do monoligvni verze. To by behalo. Pak jeste trocha hrani a serializace BadgeGen - FindStatGen - GenUploadStats. Inu, beha to. Bude to chtit casem jeste trochu hrani a trochu ty data vic usporadat, ale beha to a dela co ma, a to mi v tuto chvili staci. Vyse uvedene detaily prikladam predevsim pro ty, kdoz by s tim mohli bojovat nekdy v budoucnu. No, uz asi dva tejdny sedim na zadku, stridave kvuli praci a desti. Dneska svym zpusobem oboji. Aspon sem behem destu vyresil nejednu mysterku. Snad se mi podari behem vikendu zas ty statistiky o neco obohatit. :) Kazdopadne diky za vsechny rady.
  • 0
Garmin Oregon 550t + TOPO Czech PRO 2010

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 18:00

Morduju se s tímhle programem už několik dní, ale kromě importu nalezených keší jsem neodhalil vůbec nic. Přijde mi to neuvěřitelně složité. Zaplatil jsem si GC, abych si tady mohl spravovat keše, dělat statistiky a tak, ale zůstanu u MyFound a EasyGPS. Tohle je fakt strašný program.
  • 0

#10 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 18:05

Nevěš hlavu, všechny začátky jsou těžký. Byl jsem na tom naprosto stejně, ale dobří kačeři mi pomohli se v tom zorientovat.
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 19:06

To jo, odkazují na wiki, nějaké návody v angličtině, která snad ani nevypadá jako angličtina :-)
  • 0

#12 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 20:00

Crocky napsal/a:

sffh napsal/a:
No, ono si je to nejak nedopocetlo, jinak bych se neptal... Jinak sem chtel to makro samozrejme poustet nad databazi My Finds.

Teda kamaráde, s Tebou je práce. Proč to nenapíšeš hned a děláš z toho takovou záhadu.
Ano, už se mi taky stalo, že GSAK do své databáze zapsal nesmyslné, resp. nulové hodnoty Elevation. Odstranit to je snadné - musíš vymazat oba sloupce Elevation a Resolution (menu Database-Global Replace). Při dalším běhu si FindStatGen dotáhne údaje o nadmořské výšce sám.
BTW: Oba sloupce si snadno můžeš zobrazit, abys viděl, co se děje: View-Add/Remove Columns.
Jirka


bud to lze udelat takto (pres FSG) a nebo ja to delam pres makro a delam to hned jak natahnu nove PQ a potom poustim hned makro na doplneni okresu a kraju CountryStateCounty a nasledne makro na doplneni nadmorske vysky elevation a mam klid, jinak pouzivam GSAK relativne dlouho a jsem s nim naprosto spokojen ;)
  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 14:32

Vůbec nevím, o čem se tu píše :o To není tak, že se klikne a je hotovo?
  • 0

#14 Radkak

Radkak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 17:20

Smrk napsal/a:
Vůbec nevím, o čem se tu píše :o

To není tak, že se klikne a je hotovo?


Je to tak, ale musíš kliknout na to správné tlačítko http://make-everything-ok.com/ :-)
  • 0

#15 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 19:17

Na ty okresy si stahni makro Polygony_CE to ti doplni sloupecek County Pak si muzes dat makro MapcountiesCZ kde si muzes nadefinovat i barvu a rozsah vybarvobani dle nalezu mam to ve statistikach jak to vypada (ta vyteckovana mapa je ale z gsbuilder)
  • 0

#16 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 19:23

u makra elevation muzes zaskrtonou pouziti nejakych dat, ktera by mela mit rozliseni 30m
  • 0

#17 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 19:43

1) rozlišení 90/30 m není přesnost výšky, ale rozlišení polohy (mřížka 30x30 nebo 90x90 metrů v jejichž průsečících jsou pro celý svět určeny nadmořské výšky - takže posun cachešky o pár metrů se nijak neprojeví) 2) makro polygony_ce není potřeba, stačí správně nastavit parametry importu GPX souboru a kraj a okres se doplní automaticky hned při importu GPX souboru 3) na generování mapy okresů ČR není také potřeba žádné makro, pro FSG na to existuje podobná šablona jako pro kraje, takže si to FSG udělá sám (jen jak to nastavit a jak najít šablonu z hlavy nevím a ke GSAKu se teď pár hodin nedostanu)
  • 0

#18 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 19:48

rsc_cz: 1) aha diky, nejak jsem to podrobne nezkoumal - je fakt ze to tam doplnuje vysku na desetiny metru, ale realnou presnost jsem nijak nezkoumal :) 3) ano, jen to makro na mapu dava vic moznosti nastaveni, ja si nadefinoval barvy a rozsah tak ,aby mi to vic vyhovovalo :) puvodne jsem si GSAK zkusil jen na statistiky, ale nakonec zjistil, ze je to opravdu uzitecny nastroj :)
  • 0

#19 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 20:25

Barvy pro různé rozsahy hodnot se dají nadefinovat i v té šabloně pro FSG (jde to u většiny map pro FSG)
  • 0

#20 pajase

pajase

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 20:36

to rsc_cz mohu se tě zeptat, jak rozchodím toto macro rsc_status_cache-aktualizace (verze 2.8) ? Nějak mi to nejde a před časem mi to šlapalo bez problémů, díky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka