Přejít na obsah


Fotka

Příprava na archiv


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
23 odpovědí na toto téma

#1 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 15:55

Na vědomost se dává, že tato GC1RZ7E cache půjde za dva měsíce do archivu. Někde jsem totiž četl: "geochaching nechť zůstane u pohodové turistiky." Tak se přidávám k této základní myšlence GC.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 15:57

Zakladni myslenka GC? Ja teda myslel, ze zakladni myslenka GC je uplne jina - a to hledani krabicek na zadanych (ci vypoctenych, ci jinak zjistenych) souradnicich.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 16:05

Hm, to abych si do UH ještě udělal cestu. Dík za info. (Sám teď budu s mysterkama dělat něco podobného.)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#4 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 16:08

Dobře, základní myšlenka to asi nebude, ale nic to nemění na tom, že nejsem příznivcem umělého navyšování hodnoty terénu. Klidně by šla předělat na 1*, ale to by už nebylo ono.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#5 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 16:15

Bello ahoj a nevymyslej si, spis mam pocit, ze uz se ti nechce nahoru lozit ji udrzovat ;-)) Takova hezka krabicka to je ...
  • 0

#6 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 17:04

Ježišmarja, neni vám to ředitelování správnosti už trochu blbý? :|
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#7 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 17:18

Honny: tím, že je to mysterka to není. Sinuhet: nemám problém tam vylézt třeba ve tři nad ránem. A udržovat? Podívej se na fotku PontiacCZ, krabička i logbook je v ideálním stavu. Ostatně, sám jsem to loni v říjnu kontroloval, jak je psáno v listingu.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#8 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 19:46

Nač váhat? šup s ní do pekla :D
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#9 3 plus 1

3 plus 1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 21:01

já teda nechápu proč keš archivovat, když je krabička v pořádku, jestli ji už nechceš, tak ji nabídni k adopci, kačeři si ji třeba rádi adoptují. Mě osobně je líto každé krabičky, kterou už neodlovím..... Tahle vypadá zajímavě...
  • 0

#10 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 18:31

Adopce nepřichází v úvahu. Raději ji přesunu na opencaching. Aby někoho nenapadlo do té díry strčit novou.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#11 znackarml

znackarml

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 20:44

BellaUH napsal/a:
Dobře, základní myšlenka to asi nebude, ale nic to nemění na tom, že nejsem příznivcem umělého navyšování hodnoty terénu.
Klidně by šla předělat na 1*, ale to by už nebylo ono.


Když jsem začínal, taky jsem přemýšlel, jak vytvořit nepřekonatelnou mystery, ale naštěstí mi brzy došlo, že by to pak museli lovit leda tak Einstein&Šebrle Team :D a o tom opravdu geocaching není.
Nápaditou mystery odlovitelnou pro běžného kačera aby v poslední době pohledal. Ještěže existuje PM a ignorlist ;).
  • 0

#12 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:04

Jirko posečkej prosím, až tam vynesu své pozadí :) Problém není ani tak umístění ani v šifře, obě jsou docela pohodové, ale problémem se ukázaly proudy mudlů ze všech stran a bohužel v každou denní hodinu. Byl jsem tam už čtyřikrát a nikdy mi svědomí nedovolilo tam lézt. Jen jednou nikde nebylo živáčka, bodejť lilo jak z konve, jenže to se zase nedá lézt. U této cache se mi líbilo narozdíl od tuny moderních pětkových stromovek a geoptačích budek že se lezením a odlovem nic nepoškozuje. Je to krabka parádní, jedna z nejlepších v UH. P.S. Základní pravidlo geocachingu je, že díky pravidlům volným jak důchodcovy trencle, je že každý si tu naši hru chápe a hraje jinak.
  • 0

#13 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 20:35

Tak, dnes to mam za 49, cili sportka.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#14 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 6:48

BellaUH napsal/a:
Adopce nepřichází v úvahu.
Raději ji přesunu na opencaching.
Aby někoho nenapadlo do té díry strčit novou.


a co vyřešíš přesunem na oc? to je jak archiv, tudíž ti přes ni plácnu novou truckeš (a ten oc šrot pod ní samozřejmě zahodím).
Buď ji nech žít (dožít), nebo ji pošli do archivu. tohle filosofování taky rozhodně není v původní myšlence gc ;)
  • 0

#15 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 9:19

BellaUH napsal/a:
Tak, dnes to mam za 49, cili sportka.


No nevím, kdyby se nám tady takhle svěřovali všichni owneři co nějakou archivují.. kdyby alespoň bylo o co jde rovnou v názvu vlákna !!

Každá keš má svůj listing, tak to příště zkus napsat přímo tam, myslím že kdo se chystá na odlov bude informován daleko víc.

Nebo jsi snad čekal masovou reakci - "ne, rozhodně ji nearchivuj" ? Těm, kdo ji již mají, další bod ani zážitek nepřinese, a ti, co tam ještě nebyli, neví oč přijdou, tak že také truchlit nebudou....
  • 0

#16 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 11:17

Pokud keš rušíš jen kvuli tomu, že někteří jedinci nejsou schopni vyluštit, tak je to škoda. Mě se šifra docela líbí...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#17 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:23

BellaUH napsal/a:
Na vědomost se dává, že tato GC1RZ7E cache půjde za dva měsíce do archivu.

Někde jsem totiž četl: "geochaching nechť zůstane u pohodové turistiky."

Tak se přidávám k této základní myšlence GC.


Promin, ale musim odpovedet v tomto duchu:

Na vědomost se dává, že se v nejblizsich dvou mesicich nechystam archivovat zadnou svoji kes.

Zajimave, ze?
  • 0

#18 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:36

Já teď zavřel tři mysterky. V podobném duchu. Jen technická - takhle část fóra pro tyhle výkřiky je. Nelíbí-li se vám to, nečtěte to. ;p
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#19 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 22:25

honny napsal/a:
Já teď zavřel tři mysterky. V podobném duchu.


Tak jsem se na ty případy díval a dovolím si to pár slovy komentovat:

Zda palec nahoru či dolů je tvoje právo a tvoje volba, nicméně myslím, že výsledku škoda, protože dotyčné listingy se mi zdají dost informativní. Archivace by měla spíš přispívat ke zlepšení celkového průměru keší kolem nás, ne ho snižovat tím, že utratíme ty dobré a funkční. A pokud už jsou tedy ty kousky v archivu, měli byste si na ně v Brynclu vést bookmark, aby se to dalo rozumně plošně nalistovat a zkouknout i v budoucnu.

Soukromě pak dodávám, že argument o tom, že keška už dělala lidem radost dost dlouho (3 a 3/4 roku), neobstojí. Pro nás, co to máme dál, je vylovování podobných cílů během na dlouhou trať. Já sám pro nemoc z té doby ztratil prakticky dva roky, příští měsíc budu v Brně za tu dobu teprve potřetí či počtvrté. To se prostě s takovým přístupem stíhat nedá. A vlastně ještě štěstí, že zrovna tyhle jsem neměl do zásoby vyluštěné, pak by to mrzelo daleko víc...
  • 0

#20 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 23:34

Toniczech napsal/a:

honny napsal/a:
Já teď zavřel tři mysterky. V podobném duchu.


Tak jsem se na ty případy díval a dovolím si to pár slovy komentovat:

Zda palec nahoru či dolů je tvoje právo a tvoje volba, nicméně myslím, že výsledku škoda, protože dotyčné listingy se mi zdají dost informativní. Archivace by měla spíš přispívat ke zlepšení celkového průměru keší kolem nás, ne ho snižovat tím, že utratíme ty dobré a funkční. A pokud už jsou tedy ty kousky v archivu, měli byste si na ně v Brynclu vést bookmark, aby se to dalo rozumně plošně nalistovat a zkouknout i v budoucnu.

Soukromě pak dodávám, že argument o tom, že keška už dělala lidem radost dost dlouho (3 a 3/4 roku), neobstojí. Pro nás, co to máme dál, je vylovování podobných cílů během na dlouhou trať. Já sám pro nemoc z té doby ztratil prakticky dva roky, příští měsíc budu v Brně za tu dobu teprve potřetí či počtvrté. To se prostě s takovým přístupem stíhat nedá. A vlastně ještě štěstí, že zrovna tyhle jsem neměl do zásoby vyluštěné, pak by to mrzelo daleko víc...


Taky jsem na ně koukal a je jich škoda. Zakládat nesmyslné mysterky je stejná blbost jako archivovat ty, co mají smysl. Ale je to právo ownera.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama