Jak si doma pripravit trasu na kolo
#41
Publikováno 01 červenec 2013 - 10:31
Tohle se mi líbí necháš si vygenerovat na nějakém cykloserveru, abych nemusel furt ťukat všechny body stopy, program cyklotrasy.info se mě nelíbí. Na jakém cykloserveru si to můžu nechat vygenerovat?
#42
Publikováno 01 červenec 2013 - 10:42
[quote]Necháš si vygenerovat trasu na nějakém cykloserveru nebo v cykloprogramu a následně ji pak uložíš jako stopu (tedy neuložíš jen zadané průjezdní body ale celou čáru složenou z mnoha bodů).[quote][/quote]
Tohle se mi líbí necháš si vygenerovat na nějakém cykloserveru, abych nemusel furt ťukat všechny body stopy, program cyklotrasy.info se mě nelíbí. Na jakém cykloserveru si to můžu nechat vygenerovat?[/quote]
Třeba cykloserver.cz a nebo program cyklotrasy.info by měl umět generovat data pro GPSku.
Ale já to už taky nedělám, prostě si najdu keše, kam chci jet a pak jedu. A když někde změním trasu, tak nemusím nic přepočítávat, ale jedu na další bod. Ono to routování po lesních cestách chodí dobře jen v Montaně a některých Oregonech, takže proč se tím zabývat, když příprava času zabere více času, než cesta sama ....
Miroslav Kolombo, k.t.
Garmin Oregon 600
N50 45.701 E015 05.508
ICQ: 343-044-770
kolombo@kolombo.cz
#43
Publikováno 01 červenec 2013 - 10:52
#44
Publikováno 01 červenec 2013 - 11:59
Když si dáš v MapSource průjezdní body mnohem blíž k sobě, tak donutíš obě zařízení aby to spočítaly stejně!LYNX_LYNX napsal/a:
Ahoj lidi, já bych právě chtěl, aby GPSr pípala, kdy mám odbočit. Výlet si naplánuju v MapSource, vypočítaná trasa se mi celkem líbí. Odešlu do Oregonu a ten si to propočítá úplně jinak než MapSource. Bez ohledu jestli zvolím na silnici pro čas nebo na silnici pro vzdálenost. Ten výpočetní algoritmus je prostě jiný v GPSr a MS. Je to možné?
#45
Publikováno 01 červenec 2013 - 16:06
Ano výborně to funguje, to je krása. Přesto routovaní dle Cyklo Czech 2013 není ideální. Pořád se to přepočítává. Něco vymyslí, říkám si dobrý, pojedu podle něj. Po 5 minutách šlapání si to rozmyslí a říká otoč se, pojedem jinudy (nejlíp teda zase do kopce:). No prostě to má svý mouchy. To mi připomíná, že si musím koupit brýle, aby mi nelítaly mouchy do očí. Jsem holt začátečník:)Když si dáš v MapSource průjezdní body mnohem blíž k sobě, tak donutíš obě zařízení aby to spočítaly stejně!
1 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů