Přejít na obsah


Fotka

Munzee


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
483 odpovědí na toto téma

#81 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 19:58

sovidoupe napsal/a:

CZECH.TIR napsal/a:
jo táák zajímavé.
říkam hra se mi líbí. až na tu absenci D/T tabulky. vytváření munzee je sice složitější, zase nejsou reviewři, jen je otázkou jak je udělat, myslím fyzicky, aby vydržely. a případná obnova nebude nejjednodušší, není to jak vzít krabku s kusem papíru a někam ji dát...


V čem Ti přijde vytváření munzee složitější? vytiskneš QR a někam nalepíš, ideálně do sucha, nebo musíš mít voděodolnou samolepku. Počítám s tím, že si vytisknu několik stejných kódů a v případě ztráty jen nalepím nový. Asi by bylo dobré sehnat kus magnetické folie.

jj koukám na to. magneticky folie mám tak dvě A4, ale to není řešení. viděl bych to zalaminovat jich třeba A4 a pak to lepit nějakým lepidlem, nebo sehnat samolepící arch, vytisknout a nechat zalaminovat zvrchu...
každopádně radší udělám černobílý z laserové tiskárny než barevné z inkoustovky.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#82 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 20:48

tak mám svoje první, zkušební. jednoduchý. nalepím, naskenuju, na fotomapě případně upravím umístění, dopíšu název, případně něco jako listing, případně hint ( už kolikrát pomohl ) odešlu a je to :-) proti geocachingu - jednoduché.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#83 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 21:10

Další možnost je tisknout na plastovou samolepku, vím, že to jde. Viděl jsem to na betatestu u jedné nakonec nepublikované keše. Samolepka na značce vypadala naprosto věrohodně jakoby tam vedle těch ostatních vlastně měla být.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#84 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 22:12

no to mě taky napadlo. většina z těch co jsem viděl, tak byla na plastu. jen najít tu pravou, aby vydržela teplo tiskárny. ale to asi bude nej..... a pak se dá kamkoliv, na hladký povrch. no svoji první už mám dvě hodiny a žádný FTC :-) vidím to tak někdy na jaře. ale udělal jsemsi několik dalších tak je dám na frekventovanější místa... jinak viděl jsem i čistě jen ty QR kody, to cizí člověk ani neměl šanci vědět o co jde, mě se to vytisklo s o kecama kolem., ale to se v nejhorším odstřihnout.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#85 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 22:25

ty kecy bych tam taky nedával. Zítra se pokusím něco vyrobit ať máme v Příbrami taky zástupce.
  • 0

#86 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 22:53

tir: kdyz si stahnes doplnek, tak pak muzes munzee tisknout i najednou a taky jsem tam videl moznost tisknout jen kod. ale preci jen bych se primlouval tisknout to cely. za prve vidim hned, co jsem opravdu nasel a za druhe jestli to bude ci nebude s munzeerameckem je z hlediska "nenapadnosti" uplne jedno.
  • 0

#87 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2013 - 8:37

doplněk? kde? no vytisklo se mi jich devět na stránku, ty klasické s logem a www strankami. je fajn, že každý má svůj kod ( vlevo dole, pořadové číslo)takže vím, které si případně vytisknout znovu. na místa kde to nebude moc bít do očí tak to dám celé, jinak jen ten kod. většinou jsem vídal i menší provedení, jen s kodem, ale na to se přijde časem. jen najit tu samolepící folii na kterou by to tisklo v laserové tiskárně a bude to. samostatně je to hra celkem o ničem, ale jako doplněk ke geocachingu super. a do města super.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#88 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2013 - 9:33

jmenuje se DrawQRzee, umoznuje i vytvorit davkove vic munzee - nemusis se s tim patlat po jedne, nastavit jejich velikost i na mensi, nez nabizeji originalne stranky.
  • 0

#89 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2013 - 12:38

Tak jsem chtěl v Příbrami založit novou capku a kamarád mě přeběhl, no nic dal jsem FTC. Akorát mám problém se zaměřením nálepky. Můj telefon zřejmě nepodporuje autofocus. Takže jsem si musel pomoct baterkou. Už v Praze jsem s tím měl problém.
  • 0

#90 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2013 - 21:29

no já jsem zaplnil trochu východ od Prahy, nebylo tu vůbec nic..... až jsem málem zapomněl na dnešní kešku
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#91 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2013 - 21:54

CZECH.TIR napsal/a:
no já jsem zaplnil trochu východ od Prahy, nebylo tu vůbec nic.....
až jsem málem zapomněl na dnešní kešku

petr007? ;)
  • 0

#92 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2013 - 22:21

CACHE EATER napsal/a:

CZECH.TIR napsal/a:
no já jsem zaplnil trochu východ od Prahy, nebylo tu vůbec nic.....
až jsem málem zapomněl na dnešní kešku

petr007? ;)


jj dal jsem si to jen na zkoušku, pak mě to chytlo a bylo mi lito přijit o prvni munzee, nalezene v Belgii a pak o ty další....třeba to pujde změnit
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#93 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 19:56

Tak jsem do našeho českého fóra na www.munzee.com připsal pár poznatků z lovu po první "osmdesátce" ;-) Ten nick se obávám že nezměníš ... ;)
  • 0

#94 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 21:50

Tak díky kolegovi jsem se naučil pár dalších užitečných věcí. Můžu si stáhnout kolik capek chci v GPX a následně mrsknout do Lousu. Super
  • 0

#95 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 22:03

kalgan napsal/a:

CZECH.TIR napsal/a:
no musím přiznat že mě to docela chytlo...
přišel jsem na to náhodu když mi tu aplikaci nabídl google play po instalaci c:geo.
ty kody jsem viděl už dřív, obvykle někde kde je geokeš, a
ted jsem jich pár odlovil v Belgii a něco v německu...
můj názor na to: dobrá hra pro honiče bodů ( na jednom parkovišti jich bylo asi pět, neplatí zde vzdálenost O,1 míle.
člověk není tak nápadný jako s keškou, vyzvedávání, logování, ukrývání atd. prostě jen sejme kod a jde. dalším plusem je že jsou většinou viditelné, takže odpadá hrabání v zemi, ve stromech, atd místo umístění je jasné, plocha kam se dá nalepit. jsou i virtuální, tedy stačí dojít na konkrétní místo a zalogovat. na rozdíl od geokeší to nejde, 9km odemě v Deggendorfu je jedna virtuálka a zalogovat odtud nejde., Bodaře potěší, že za jedno munzee je pět bodů, dost mě to překvapilo.
FTF honiče taky potěší, že vzhledem k tomu, že je málo hráčů, šance na FTF se zvyšuje. sám mám dvě :-) i u několik měsíců starého kodu.
jen zatím netuším jak je vytvářet, ale to se podívám až dojedu domů na normální net.
a co se týče dat v roamingu, kde je problém? za 300 kč měsíčně mám net kdekoliv po EU , 600MB. bohatě to stačí.
je to prostě hra jako jiná, možná je ohleduplnější k přírodě než geocaching, nezasírá přírodu plastovýma krabkama, nemusí se nic rozhrabávat ( no i když jedno munzee bylo na patě sloupu, skryté ve sněhu pochcaném od psů).
já to beru jako doplněk ke geocachingu, najdu kešku, posbírám pár kodů a jedu dál.
ted na to koukáme asi jako jsme koukali na geocaching před 10 lety.
a jako procházka po městě je to dobrý,.
jen je fakt, že to chce mít telefon s androidem, i když já bych už ani jiný nechtěl.

Prosim tě co to máš za roaming? Tahle cena je fakt dobrá.

Tak nevím, myslím že u nás mají operátoři kartel. Za 300 kč na měsíc 600 MB v unii? Koukám na t-mobile. Jejich nejlepší nabídka je 200 MB za 695 Kč na měsíc. Je to absolutní nehoráznost.
  • 0

#96 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 22:08

Tady je nabídka Vodafonu : Pan Schleger odjíždí na měsíc do Portugalska a Španělska, připojení k internetu nutně potřebuje k práci Za 1613,33 Kč si aktivuje Připojení ze zahraničí na stálo. Tato částka zahrnuje 200 MB dat. Za další data bude platit 30,25 Kč/MB
  • 0

#97 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 22:10

A tady O2: Evropa S 25 MB 50 Kč Svět S 25 MB 100 Kč Evropa M 150 MB 300 Kč Svět M 150 MB 600 Kč Evropa L 250 MB 500 Kč Svět L 250 MB 1000 Kč
  • 0

#98 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 22:11

kalgan napsal/a:
Tady je nabídka Vodafonu : Pan Schleger odjíždí na měsíc do Portugalska a Španělska, připojení k internetu nutně potřebuje k práci
Za 1613,33 Kč si aktivuje Připojení ze zahraničí na stálo.
Tato částka zahrnuje 200 MB dat.
Za další data bude platit 30,25 Kč/MB

To je ovšem vážně velkorysá nabídka :D:D
  • 0

#99 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:04

Tak jsem to rozjel. Už mám i první návštěvy. Zatím super. Absolutně jednoduchý, jako doplněk paráda.
  • 0

#100 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 21:03

tak mám založené i dvě zahraniční, v Rakousku. Nalezené taky, takže už ve 4 státech... v pondělí večer jsem byl ve Vídni, vyrazil jsem na lov. pár kešek i munzee. No víc se mi líbily ty munzee - člověk nemusí kvůli nim lozit do křa, tahat ven razítko, nenápadně vybírat a schovávat keš... ten kod je fakt nenápadný. odlovil jsem i jednu virtuálku, na hřbitově, problém byl v tom, že byla dost daleko od brány. Já tam přišel cca v 19h a měli otevřeno do 17h. no ta brána nebyla tak vysoká. ale k odlovu se musíte přiblížit na 300 stop. kontrolovala me i POLIZEI, když jsem u brány jedné školy hledal další. Prý co tam dělám. No, pochopili, asi si něco pomysleli a odjeli. A podařilo se mi i další FTC, už páté. Náhoda..... Tak mě napadá, pro ty, co to tak žerou, to bude jednoduchý, půjdou dva, jeden ho založí a druhý hned naskenuje. Ale proti GC ho bude mít jen jeden, co ho fyzicky naskenuje, takže odpadne logování FTF i těch co byli 80m od keše a ani ji neviděli. jo a ten tarif: u vodafonu mám za poloviční cenu 600MB a k tomu za 300 možnost používání po EU. O2 je v tomhle out, T-mobile taky. Jezdit jen do jednoho státu, vyplatila by se místní předplacenka, ale já jich během týdne projedu třeba i pět.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama